Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

SIATKÓWKA

5 czerwca 2013 r.
18:08
Edytuj ten wpis

Działacze Avii Świdnik zaczynają rozmowy z siatkarzami

7 4 A A
 (MACIEJ KACZANOWSKI)
(MACIEJ KACZANOWSKI)

Trener Marcin Jarosz deklaruje chęć pozostania w Świdniku

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Świdniczanie w wielkim stylu wywalczyli weekend awans do I ligi.

„Żółto-niebiescy” przeszli przez rozgrywki jak burza, zmiatając po drodze kolejne przeszkody. Na koncie podopiecznych trenera Marcina Jarosza jest 29 kolejnych wygranych. – 29 zwycięstw na moje 29 urodziny, które wypadają 5 czerwca – śmieje się przyjmujący Jakub Guz, kapitan Avii.

W czwartek w Urzędzie Miasta w Świdniku siatkarze spotkają się z władzami, by podzielić się radością ze sportowego sukcesu.

– Chcemy podziękować sponsorom, w szczególności tym największym, jak AgustaWestland i władzom naszego miasta, jak też tym mniejszym, którzy nas wspierali w walce o I ligę – mówi Roman Kozak, prezes Avii.

– Nie spodziewaliśmy się, że awans przyjdzie tak szybko i w takim stylu. Duża tu zasługa trenera debiutanta Marcina Jarosza i zespołu.

Były nasz zawodnik pierwszy sezon prowadził drużynę w roli szkoleniowca i od razu z takim powodzeniem. Chcemy, aby trener nadal pracował z Avią, już w I lidze. Jeszcze przed wywalczonym awansem deklarował chęć dalszej współpracy.

– I nie zmieniam swojej decyzji – mówi trener Marcin Jarosz.

Do końca tego tygodnia będzie czas na wspólne świętowanie. – Od poniedziałku zaczniemy konkretne rozmowy z zawodnikami o przyszłości – zapowiada prezes Kozak.

W poniedziałek siatkarzom skończyły się kontrakty z klubem. Jedynym zawodnikiem, który odchodzi z Avii jest podstawowy rozgrywający Piotr Milewski. Siatkarz za kilkanaście dni zmienia stan cywilny i przenosi się do Wołomina, gdzie mieszka jego narzeczona. Pozostali gracze, na razie, nie deklarowali chęci zmiany barw klubowych.

– Chcemy utrzymać podstawową szóstkę, poza oczywiście Milewskim, na przyszły sezon – zdradza prezes. – Potrzebne jednak będą wzmocnienia. Szukamy rozgrywającego.

– Zamierzam nadal grać w Avii – ujawnia Jakub Guz. – Jeśli dojdziemy do porozumienia, będzie to już mój 11 sezon w świdnickiej drużynie.

Komentarze 4

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
semenia / 6 czerwca 2013 o 10:39

Oj dzieci , dzieci .

Aby grać w hali MOSiR w Lublinie , trzeba najpierw ją wynająć .

UWAGA , również zapłacić niemałe pieniądze.

Avatar
ja / 5 czerwca 2013 o 22:37

Rozgrywający ? W juniorach jest niejaki Cezary Kostaniak perspektywiczny młody chłopak ! Brać go do seniorów i szlifować.

Avatar
K. / 5 czerwca 2013 o 19:49

Też zadaje sobie to pytanie... Gdzie będą grać? Hala jest w tragicznym stanie, nie ma co ukrywać.
Do Lublina na dobrą sprawę nie jest daleko więc myślę, że powinni to przemyśleć (grę na MOSiR-ze).

Po co ten awans? Co to za pytanie! Walczyli o niego do ostatnich piłek! To niesamowite wybicie siatkówki na lubelszczyźnie. Trzymam za nich kciuki!

Wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia dla P.Milewskiego! Oraz samych sukcesów dla K.Guza! Oby grało się Wam jak najlepiej i jak najdłużej! :D

Avatar
Konerr / 5 czerwca 2013 o 18:51

no tak awans awansem ale gdzie będą grać? w tej starej hali, która może się niedługo zawalić.

Czy może w szkolenej hali treneując razem z dzieciakami !

Jedynie wyjście to grać w Lublinie na MOSIRze

o albo w hali odlotów na lotnisku tylko trzeba delikatnie dach podnieść

kurcze po co ten awans  tak sobie myślę przecież i tak pieniędzy nie ma i nie będzie gdzie grać .....

Avatar
semenia / 6 czerwca 2013 o 10:39

Oj dzieci , dzieci .

Aby grać w hali MOSiR w Lublinie , trzeba najpierw ją wynająć .

UWAGA , również zapłacić niemałe pieniądze.

Avatar
ja / 5 czerwca 2013 o 22:37

Rozgrywający ? W juniorach jest niejaki Cezary Kostaniak perspektywiczny młody chłopak ! Brać go do seniorów i szlifować.

Avatar
K. / 5 czerwca 2013 o 19:49

Też zadaje sobie to pytanie... Gdzie będą grać? Hala jest w tragicznym stanie, nie ma co ukrywać.
Do Lublina na dobrą sprawę nie jest daleko więc myślę, że powinni to przemyśleć (grę na MOSiR-ze).

Po co ten awans? Co to za pytanie! Walczyli o niego do ostatnich piłek! To niesamowite wybicie siatkówki na lubelszczyźnie. Trzymam za nich kciuki!

Wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia dla P.Milewskiego! Oraz samych sukcesów dla K.Guza! Oby grało się Wam jak najlepiej i jak najdłużej! :D

Avatar
Konerr / 5 czerwca 2013 o 18:51

no tak awans awansem ale gdzie będą grać? w tej starej hali, która może się niedługo zawalić.

Czy może w szkolenej hali treneując razem z dzieciakami !

Jedynie wyjście to grać w Lublinie na MOSIRze

o albo w hali odlotów na lotnisku tylko trzeba delikatnie dach podnieść

kurcze po co ten awans  tak sobie myślę przecież i tak pieniędzy nie ma i nie będzie gdzie grać .....

Zobacz wszystkie komentarze 4

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Chciał wyprzedzić motocyklistę, ale go potrącił. 30-latek zmarł w szpitalu

Chciał wyprzedzić motocyklistę, ale go potrącił. 30-latek zmarł w szpitalu 2 0

Nie żyje 30-letni motocyklista potrącony przez busa w miejscowości Sumin (pow. tomaszowski).

Bal w Szkole Podstawowej nr 5 im. Króla Władysława Łokietka (dużo zdjęć)
galeria

Bal w Szkole Podstawowej nr 5 im. Króla Władysława Łokietka (dużo zdjęć) 1 4

Uczniowie gimnazjum przy Szkole Podstawowej nr 5 im. Króla Władysława Łokietka w Lublinie bawili się na uroczystym Balu. Zobaczcie naszą galerię zdjęć.

Ojcowie niepodległej. Wojciech Korfanty, czyli "rogata dusza"

Ojcowie niepodległej. Wojciech Korfanty, czyli "rogata dusza" 0 1

„Człowiek - legenda, który przyprowadził Śląsk do Polski, a potem został przez Polskę zdeptany”.

Pierwsza Komunia Święta w Parafii św. Andrzeja Boboli (dużo zdjęć)
galeria

Pierwsza Komunia Święta w Parafii św. Andrzeja Boboli (dużo zdjęć) 13 1

Do Pierwszej Komunii Świętej przystąpiły dzieci z Parafii pw. Świętego Andrzeja Boboli w Lublinie. Towarzyszyliśmy im w tej uroczystej chwili.

Koncert Magiczny Lublin Jagiellonów

Koncert Magiczny Lublin Jagiellonów 2 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek, 28 maja o godz. 19 w Kościele Rektoralnym pw. Wniebowzięcia NMP Zwycięskiej w Lublinie (ul. Narutowicza 6) odbędzie się wyjątkowy koncert Magiczny "Lublin Jagiellonów".

Dni Puław: występ ulicznego teatru i pokaz multimedialny (zdjęcia)
galeria
film

Dni Puław: występ ulicznego teatru i pokaz multimedialny (zdjęcia) 7 0

Mieszkańcy Puław, którzy mimo kapryśnej pogody w sobotni wieczór pojawili się przed Urzędem Miasta, nie żałowali. Spektakl warszawskiego Teatru Akt oraz finałowe widowisko z wykorzystaniem światła i muzyki, zrobiły wrażenie na widzach.

Sprawdzali wiedzę i zdrowie puławian
DNI OTWARTE
galeria

Sprawdzali wiedzę i zdrowie puławian 2 0

Mieszkańcy Puław mogli zobaczyć eksponaty z Muzeum Techniki Biurowej. Wystawa, a także sentymentalny pokój urzędnika z PRL-u była otwarta w Urzędzie Miasta. Nie brakowało także konkursów z nagrodami i turniejów dla młodzieży.

Festyn z okazji Dnia Matki. Tak bawili się mieszkańcy LSM (zdjęcia)
galeria

Festyn z okazji Dnia Matki. Tak bawili się mieszkańcy LSM (zdjęcia) 3 1

W sobotę mieszkańcy Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej bawili się na festynie rodzinnym z okazji Dnia Matki. W programie były: występ zespołu tanecznego DK LSM oraz zespołów tanecznych "Wega" i "Kallista"; koncerty grupy wokalnej DK LSM, "Senioritek", "Pasjonatty" czy Kapeli Podwórkowej "Klawa Ferajna".

Dzieje Puław: Pogoń litewska. Analiza herbu Czartoryskich
HISTORIA

Dzieje Puław: Pogoń litewska. Analiza herbu Czartoryskich 9 1

Herb to ustalona według reguł heraldycznych oznaka osoby, rodziny, miasta, prowincji czy państwa. Natomiast herby rycerskie, znane od XIX wieku, były dziedzicznymi oznakami przynależności do stanu szlacheckiego. Wywodziły się od znaków umieszczanych na barwionych chorągwiach, a od XII wieku także na różnych częściach uzbrojenia w celu odróżnienia oddziałów i poszczególnych rycerzy średniowiecznych.

Wernisaż wystawy "Sacrum Profanum" w Nałęczowie
27 maja 2018, 14:30

Wernisaż wystawy "Sacrum Profanum" w Nałęczowie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Nałęczowski Ośrodek Kultury (ul. Lipowa 6) zaprasza na wernisaż wystawy fotografii Aleksandry Anny Janeczek i Leszka Janeczka - Sacrum Profanum. Otwarcie ekspozycji odbędzie się 27 maja o godz. 14.30.

Niedziela, 27 maja. Sprawdź, czy tego dnia zrobisz zakupy

Niedziela, 27 maja. Sprawdź, czy tego dnia zrobisz zakupy 13 10

27 maja jest niedzielą handlową - tego dnia bez ograniczeń możemy zrobić zakupy. Poniżej publikujemy harmonogram na kolejne tygodnie.

Wystawa Urszuli Tomasiak w Bibliotece Miejskiej w Puławach
29 maja 2018, 18:00

Wystawa Urszuli Tomasiak w Bibliotece Miejskiej w Puławach 3 0

Co Gdzie Kiedy. 29 maja o godz. 18 w Galerii Inter Libros, w Bibliotece Miejskiej w Puławach, odbędzie się wernisaż wystawy prac Urszuli Tomasiak.

Kultywują tradycję Wojska II RP. Nie lubią, jak się ich nazywa rekonstruktorami
galeria

Kultywują tradycję Wojska II RP. Nie lubią, jak się ich nazywa rekonstruktorami 2 0

Nie lubią, gdy nazywa się ich rekonstruktorami historii. Są osobami ją ożywiającymi. Członkowie Kawalerii Ochotniczej kultywują tradycję Wojska Polskiego II Rzeczypospolitej

Liga Mistrzów dla Realu Madryt!

Liga Mistrzów dla Realu Madryt! 0 2

W rozegranym w Kijowie finale najważniejszych europejskich rozgrywek „Królewscy” pokonali Liverpool 3:1. Bohaterem spotkania okazał się Gareth Bale, który zdobył dwa gole, a antybohaterem– bramkarz ekipy z Wysp Brytyjskich – Loris Karius

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor 8 1

Motor przedłużył swoje nadzieje na awans do II ligi dzięki sobotniej wygranej z Chełmianką (2:0). Jak spotkanie oceniają trenerzy obu zespołów?

II LIGA MĘŻCZYZN
Półfinały

Wyniki:

Karpaty Krosno - Neobus Niebylec 0:3
Karpaty Krosno - Neobus Niebylec 3:1
Neobus Niebylec - Karpaty Krosno 1:3
Neobus Niebylec - Karpaty Krosno 3:2
Karpaty Krosno - Neobus Niebylec 3:2
Politechnika Lublin - Avia Świdnik 2:3
Politechnika Lublin - Avia Świdnik 3:1
Avia Świdnik - Politechnika Lublin 3:0
Avia Świdnik - Politechnika Lublin 3:2

Tabela:

1. Karpaty Krosno 16 41 45:16
2. Politechnika Lublin 16 35 39:22
3. Avia Świdnik 16 33 41:25
4. Niebylec 16 22 30:34
5. Błękitni Ropczyce 16 19 27:37
6. KKS Kozienice 16 18 28:36
7. RCS Radom 16 17 26-36
8. Skórzani/SMS 16 16 25:38
9. AKS Rzeszów 16 15 20:37

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!
 
Uwaga czytelniku!
Nie teraz Przeczytaj i wyraź zgodę

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.