Polscy siatkarze pokonali Iran 3:2, w niedzielę mecz z Francją

Dodano: 13 września 2014, 23:00

Polska po zaciętym boju pokonała w kolejnym meczu mistrzostw świata Iran 3:2. W niedzielę „biało-czerwoni zmierzą się z Francją. Aby awansować do kolejnej fazy mundialu muszą urwać rywalom przynajmniej dwa sety.

Sobotnie spotkanie idealnie rozpoczęło się dla gospodarzy. Polacy łatwo wygrali dwie pierwsze partie: do 17 i 16.

Niestety w kolejnych fragmentach meczu nasi rywale wzięli się ostro do pracy. Najpierw w dramatycznych okolicznościach Iran okazał się lepszy o dwa „oczka” - 26:24. W czwartym rozdaniu „biało-czerwoni” znowu musieli uznać wyższość przeciwnika, tym razem po porażce do 19.

O wszystkim zdecydował tie-break. Lepiej piątego seta rozpoczęli gracze z Iranu, którzy prowadzili 4:2. Stepahane Antiga w tym momencie poprosił o czas. Nie przyniósł on natychmiastowych rezultatów, ale wreszcie udało się doprowadzić do remisu po 7.

W kolejnych fragmentach spotkania nerwów nie brakowało, bo rywale znowu uciekli na dwa punkty, a później mieli także piłkę meczową przy stanie 14:13. Ostatecznie górą byli jednak Mariusz Wlazły i spółka. Wygraną zapewnił nam blok Marcina Możdżonka.

Niedzielny mecz z Francją rozpocznie się o godz. 20.25.

Polska - Iran 3:2 (25:17, 25:16, 24:26, 19:25, 16:14)

Polska: Piotr Nowakowski, Mariusz Wlazły, Michał Winiarski, Karol Kłos, Paweł Zagumny, Michał Kubiak, Paweł Zatorski (li-bero) oraz Dawid Konarski, Mateusz Mika, Marcin Możdżonek, Fabian Drzyzga.

Iran: Mojtaba Mirzajanpour, Mir Saeid Marouflakrani, Farhad Ghaemi, Mohammad Seyed, Amir Ghafour, Adel Gholami, Farhad Zarif (libero) oraz Armin Tashakori, Mehdi Mahdavi, Shahram Mahmoudi, Milad Ebadipour.
MeczykHD
MeczykHD

MeczykHD
MeczykHD (14 września 2014 o 19:53) 0
Szanowni Kibice! Zapraszam gorąco na transmisje dzisiejszgo meczu Polska - Francja, po rejestracji zyskujesz dostęp do wszystkich kanałów MŚ w jakości HD, na których obejrzysz meczyki, które Cię interesują: