Siatkówka: Porażka świdniczan w Kielcach,skupią się na lidze

Autor: (grom)

W spotkaniu czwartej rundy Pucharu Polski świdnicka Avia przegrała w Kielcach z Fartem 0:3. Tym samym "żółto-niebiescy” odpadli z rywalizacji.

Już po raz czwarty na przestrzeni dwóch miesięcy, przyszło mierzyć się obu drużynom. W meczach kontrolnych dwukrotnie lepsi byli kielczanie. Wczoraj grano już o stawkę.

Od pierwszego seta lepiej radzili sobie gracze beniaminka I ligi, aktualnego wicelidera rozgrywek. Swoją wyższość udowodnili wygrywając 25:20. Podobnie było w drugiej partii, choć jej początek był wyrównany. Świdniczanie remisowali 3:3.

Gospodarze odskoczyli najpierw na dwa, potem na cztery punkty (6:4, 10:8, 13:9). Niesieni dopingiem swoich kibiców zawodnicy z Kielc nie dali już sobie wydrzeć prowadzenia w tej partii, zwyciężając 25:15. Emocje były pod koniec trzeciego seta. Avia doszła na 16:19. Ambitni gospodarze do końca kontrolowali wydarzenia i wygrali 25:20, a cały mecz 3:0.

Od następnej rundy do rywalizacji w PP przystąpią już drużyny z PlusLigi. Wiemy już, że finał tych rozgrywek zaplanowany został na 27-28 marca przyszłego roku. Starania o organizację imprezy czynią władze Poznania.

Fart Kielce – Avia Świdnik 3:0 (25:20, 25:15, 25:20)
Fart: Zniszczoł, Zarankiewicz, Drzyzga, Sukoczew, Staszewski, Bielicki, Swaczyna (libero) oraz Jungiewicz, Kozłowski.
Avia: Makowski, Guz, Jaskulski, Michalski, Jarosz, Pawłowski, Kowalski (libero) oraz Wójcicki, Grabarczyk, Kurek, Malicki, Dziewit.
Sędziowali: Tomasz Ćwiertnia, Benedykt Cieślik. Widzów: 400.