Tomasovia Tomaszów Lubelski – Ekstrim Gorlice 3:1

(TOMASOVIA.TOMASZOW.INFO)

Łatwo nie było, ale Tomasovia ograła w sobotę we własnej hali Ekstrim Gorlice 3:1

Przed tygodniem podopieczne trenera Stanisława Kaniewskiego przegrały u siebie z Jedynką Tarnów 2:3.

Tym razem kibice też mieli spore obawy, czy „niebiesko-białe” zdołają zaliczyć pierwsze zwycięstwo w nowy sezonie. W pierwszym secie dominowały przyjezdne i zasłużenie wygrały 25:17. To podziałało jednak na gospodynie, jak zimny prysznic i od tego momentu tomaszowianki spisywały się zdecydowanie lepiej.

W drugiej partii miejscowy szybko wyraźnie odskoczyły rywalkom i prowadziły już nawet 12:4. W kolejnych fragmentach spokojnie kontrolowały sytuację na parkiecie i zwyciężyły w bardzo dobrym stylu do 14.

Bardzo wyrównana była kolejna odsłona zawodów. W końcówce Ekstrim uciekł na dwa punkty (19:21), ale po chwili skuteczny atak Marty Jasiewicz spowodował, że na prowadzeniu była ponownie Tomasovia (23:22). Kolejne akcje to wymiana ciosów, ale zwycięsko wyszły z niej siatkarki trenera Kaniewskiego.

W czwartym secie początek również był wyrównany, ale w pewnym momencie gospodynie wrzuciły wyższy bieg i odskoczyły aż na siedem „oczek”. (19:12). I wówczas było już jasne, że trzy punkty pozostaną w Tomaszowie Lubelskim. Ostatecznie Marta Machoś i jej koleżanki pokonały ekipę z Gorlic do 18.

Tomasovia Tomaszów Lubelski – Ekstrim Gorlice 3:1 (17:25, 25:14, 26:24, 25:18)
Tomasovia: Młocek, Marcyniuk, Romaszko, Machoś, Staszczyk, Jasiewicz, Czerniawska (libero).

Inne wyniki grupy czwartej: PKCH PWSZ Tarnów – Developres MKS V LO Rzeszów 3:2 (20:25, 25:15, 19:25, 25:19, 15:12) * * SAN-Pajda Jarosław – Park Rozwoju Wieliczka 3:2 (25:22, 22:25, 23:25, 25:20, 16:14) * Dalin Myślenice – Bronowianka Kraków 0:3 (22:25, 12:25, 16:25) * Pogoń Proszowice – AZS UEK Kraków 3:0 (25:10, 25:20, 25:23).

1. Bronowianka 2 6 6-0
2. Pogoń 2 6 6-0
3. Developres 2 4 5-3
4. Tarnów 2 4 6-4
5. Tomasovia 2 4 5-4
6. Jarosław 2 3 5-5
7. Ekstrim 2 2 4-5
8. Wieliczka 2 1 2-6