Będzie trzęsienie ziemi, Start Lublin - AZS Koszalin 60:73 (zdjęcia)

Dodano: 7 listopada 2015, 20:23
Autor: Kamil Kozioł

Kolejna porażka Startu Lublin. Tym razem od „czerwono-czarnych” lepsi okazali się gracze AZS Koszalin. Podopieczni Pawła Turkiewicza mają w tym sezonie wyraźny problem z czwartymi kwartami. W sobotę w hali Globus ta prawda po raz kolejny znalazła odzwierciedlenie. Gospodarze wychodzili na nią prowadząc czterema punktami. Możliwość wygrania meczu sparaliżowała ich i w efekcie przegrali ostatnią odsłonę różnicą aż siedemnastu „oczek”.

Początek sobotnich zawodów, podobnie jak koniec, również był fatalny, bo lublinianie rozpoczęli od serii dziewięciu straconych punktów. Pierwszy celny rzut do kosza zanotował Grzegorz Małecki, ale było to dopiero w połowie pierwszej kwarty. Później, gra miejscowym dalej się nie układała i w 16 min AZS Koszalin prowadził już 31:14. Świetne zawody rozgrywał zwłaszcza Patrik Auda. Reprezentant Czech z czternastoma punktami był najskuteczniejszym zawodnikiem swojej drużyny.

Wysokie prowadzenie rozluźniło gości, co wykorzystali lublinianie. Najpierw wyraźnie zmniejszyli straty, a w 24 min wyszli na prowadzenie. Rewelacyjnie w tym fragmencie grał Małecki, który w całym meczu zdobył piętnaście punktów. Niestety, gospodarze czwartą kwartę rozpoczęli od serii 0:11 i praktycznie pogrzebali swoje szanse na zwycięstwo w tym meczu.

Kibiców lublinian denerwowały proste straty ich pupili, a także błędy w defensywie. Gospodarze zupełnie nie potrafili sobie poradzić z Ra’Shadem Jamesem, który w czwartej kwarcie zdobył jedenaście punktów. – Moi gracze mają problem z egzekucją. W czwartej kwarcie niepotrzebnie zaczęli myśleć, że mecz można wygrać rzutami za trzy punkty – wyjaśniał Paweł Turkiewicz.

Nie jest wykluczone, że sobotnia porażka spowoduje prawdziwe trzęsienie ziemi w lubelskim klubie. Z nieoficjalnych informacji wynika, że ze Startem mogą pożegnać się Igor Czumakow i Trency Jackson. Wszystkie decyzje mają zostać podjęte w tym tygodniu.

Start Lublin – AZS Koszalin 60:73 (10:19, 17:15, 24:13, 9:26)

Start: Małecki 15 (2x3), Kellogg 14 (2x3), Czumakow 7, Salamonik 5 (1x3), Jackson 0 oraz Poole 14 (1x3), Myśliwiec 3, Grzeliński 2,Grzeliński 0, Ciechociński 0.

AZS: Dąbrowski 8 (2x3), Witliński 7, Austin 6 (2x3), Walker 6, Walton 4 oraz Auda 14, James 12 (1x3), Mielczarek 8, Łukasiak 6, Wadowski 2.

Sędziowali: Calik, Zieliński i Sosin. Widzów: 2000.

(6) komentarzy

Gość (10 listopada 2015 o 14:25) 0
Nie wiem jaka przyświecała idea zatrudniania np Jana Grzelińskiego, zawodni z tym wzrostem może co najwyżej grać na poziomie lubelskiej LLK lub 2 ligi, (w meczu chyba zaliczył 3 czapy przy rzucie z dystansu-na tym poziomie rozgrywek to nieprawdopodobne), Jacson daje "0" (słownie: "zero") punktów, Chumakow jest za słaby na środku i strasznie przestraszony, Salamonik podobnie jak Małecki jest nierówny i nieprzewidywalny (prezentuje przeciętny poziom 1 ligi). Nie da się na czymś takim budować zespołu. Szkoda bo fajnie by było popatrzec na dobry Basket męski w LBN
Gość (10 listopada 2015 o 14:15) 0
Ten zespół wygląda bardzo źle. Trener pracuje 2 rok w klubie i wciąż żadnych efektów. Zwodnicy z przypadku z umiejętnościami co najmniej przeciętnymi. Jedyny pozytyw w tym sezonie jedynie kilka minut młodych chłopaków z Lublina na parkiecie. Trener bez pomysłu i planu na przyszłość. Nie chce się oglądać tych trenujących dwa razy dziennie profesjonalistów na kontraktach. Czas decyzji....
Gość (8 listopada 2015 o 22:48) 0
Jak prezes nie pozwoli trenerowi dobrać sobie samemu zawodników to dalej tak będzie...
Gość (8 listopada 2015 o 09:14) 0
po co ten klub wystepuje w ekstralidze? ta zbieranina mialaby pewne trudnosci w I lidze ale tam jest ich miejsce budowanie na sile druzynyn bo Lublin to koszykarskie tradycje to jakas paranoja coz taka druzyna jak wladze tego klubu /NIESPELNIENI KOSZYKARZE/ i wladze tego regionu /BYLE NA SZCZESCIE/
Gość (8 listopada 2015 o 09:01) 0