Start Lublin – Polski Cukier Toruń 63:96. Lekcja koszykówki

Dodano: 13 kwietnia 2016, 22:56

Smutne pożegnanie Startu Lublin z halą Globus. Podopieczni Michała Sikory zostali rozgromieni przez Polski Cukier Toruń

To był kolejny mecz bez historii – taki, jakich wiele w tym sezonie w hali Globus.Emocje były obecne jedynie przez kilkanaście minut i wynikały z faktu, że Polski Cukier potrzebował sporo czasu na złapanie właściwego rytmu. W efekcie po pierwszej kwarcie na tablicy wyników był remis. Druga odsłona okazała się jednak decydująca dla losów spotkania. Przyjezdni zdobyli osiemnaście punktów z rzędu i praktycznie zapewnili sobie zwycięstwo. Gospodarze próbowali jeszcze gonić rywali, ale ich wysiłki nie przynosiły efektów. Zresztą ciężko było spodziewać się pozytywnego rozstrzygnięcia, skoro lublinianie w całym meczu trafili jedynie trzy z 24 rzutów za trzy punkty.

Druga połowa była już bardziej wyrównana. Torunianie nieco spuścili z tonu, a na parkiecie pojawili się rezerwowi. Podobnie zresztą było w lubelskim zespole, gdzie na boisku zameldowali się Adam Myśliwiec i Wojciech Hałas, którzy w tym sezonie grają tylko sporadycznie. Młodszy z braci Myśliwców wykorzystał otrzymaną szansę i zdobył cztery punkty. – Ten mecz miał wyglądać zupełnie inaczej. O wyniku zadecydowała druga kwarta, w której rywale wykorzystali nasze błędy. Dziękujemy kibicom za wsparcie – powiedział Michał Sikora.

Start Lublin – Polski Cukier Toruń 63:96 (16:16, 11:34, 16:18, 20:28)

Start: Popović 9, Salamonik 7, Jeftić 7, Kellogg 7 (1x3), Małecki 6 oraz Grzeliński 8, Ciechociński 5, A. Myśliwiec 4, Czujkowski 4 (1x3), Kowalski 4 (1x3), Trojan 2, Hałas 0.

Toruń: Kornijenko 14 (2x3), Gibson 14 (2x3), Michalak 11 (1x3), Wiśniewski 7 (1x3), Milosević 3 oraz Cummings 18, Śnieg 12, Perka 7 (1x3), Sulima 4, Michalski 3 (1x3), Bochno 3 (1x3), Denison 0.

(4) komentarzy

Gość (15 kwietnia 2016 o 08:59) 0
Otoczka wygląda całkiem całkiem, ale umiejętności poszczególnych graczy to zupełnie nie ta liga. I tylko jedna uwaga do kolegi, który pisał wcześniej - nie można cofać się wstecz.
Gość (14 kwietnia 2016 o 17:16) 0
Slabo to wypadlo w tym sezonie, ciekawe czy wnioski zostana wyciagniete? Wiem ze Start to nie ta kasa co Torun jednak dac sie tak zlac w swojej hali ( nie pierwszy raz w tym sezonie) niewypada. Nie ma obrony, nie ma zbiorki, nie ma lidera. Jest kilka osob wokol ktorych trzeba zbudowac zespol od poczatku, z tym ze osoby te sa raczej uzupelnieniem skladu niz jego najwazniejszymi ogniwami.
Gość (14 kwietnia 2016 o 11:57) 0
Prezes do ZMIANY !! On tym nieudolnie zarządza ! On za to bierze pieniądze i wozi się autem od sponsora ! Zatrudnia tylko swoich kolegów i daje sobie wciskać szrot zza oceanu ! Przez 2 sezony w TBL nie ma nic ! A mieliśmy się rozwijać... a w porównaniu z ubiegłym sezonem cofamy się wstecz !
Gość (14 kwietnia 2016 o 10:11) 0
To nie jest już śmieszne. Start jest typowym chłopcem do bicia i dostarczycielem punktów. Jak mają prezentować taki poziom to trzeba zamknąć temat ekstraklasy.