Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Sport

8 lipca 2016 r.
16:30

Szef LZPN apeluje do kibiców ws. Górnika Łęczna. "Arena Lublin jedynym ratunkiem"

0 85 A A
Zbigniew Bartnik, prezes LZPN
Zbigniew Bartnik, prezes LZPN

Klub z Łęcznej stanął pod ścianą i jedynym ratunkiem dla niego może być Arena Lublin. Występy na stadionie w Lublinie wiązałyby się dla klubu z wyższymi wpływami do budżetu, a w tej sytuacji jakiej znalazł się Górnik jest to niezbędne do normalnego funkcjonowania. Rozumiem sprzeciw najzagorzalszych sympatyków Motoru Lublin i Górnika Łęczna. Ta sytuacja jest trudna dla wszystkich nas – kibiców piłki nożnej na Lubelszczyźnie - pisze Zbigniew Bartnik, prezes Lubelskiego Związku Piłki Nożnej, w liście otwartym do kibiców.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

List otwarty prezesa Lubelskiego Związku Piłki Nożnej:


Drodzy kibice i sympatycy piłki nożnej na Lubelszczyźnie, zwracam się do Was z gorącym apelem w sprawie zrozumienia być może najważniejszej kwestii w ostatnich latach dla piłki nożnej na Lubelszczyźnie.

W maju wszyscy cieszyliśmy się utrzymaniem Górnika Łęczna w piłkarskiej Ekstraklasie, bo to znaczyło, że kolejny rok będziemy mogli oglądać u siebie najlepsze drużyny i najlepszych piłkarzy w kraju. Piłkarska. Ekstraklasa dla regionu to także inspiracja dla młodych piłkarzy, którzy chcą spełniać swoje sportowe marzenia. Dzięki temu mogą oni kibicować, oglądać i naśladować najlepszych piłkarzy, ponieważ są oni na wyciągnięcie ręki. To także, pomaga w zachęceniu młodych do pozostania w regionie, a nie wyjazdu w poszukiwaniu lepszego klubu na zachodzie kraju.

Ekstraklasa jest wielką wartością dodaną dla wszystkich mieszkańców Lubelszczyzny. Jako Prezes Lubelskiego Związku Piłki Nożnej jestem dumny z tego, że mamy swojego przedstawiciela w piłkarskiej elicie.

Teraz jednak nadszedł czas kiedy wszyscy o tą ekstraklasę musimy powalczyć. Od dłuższego czasu dochodzą do nas niepokojące informacja na tematy sytuacji finansowej i infrastrukturalnej Górnika Łęczna. Komisja Licencyjna w komunikacie przesłanym w maju tego roku nałożyła na klub nadzór finansowy i infrastrukturalny. LW Bogdanka podpisała umowę sponsorską z klubem
dopiero pod koniec czerwca, kiedy powinien się już kończyć etap modernizacji obiektu w Łęcznej. Ekstraklasa jest dużym wyzwaniem finansowym i pewne koszty zdeterminowane przez rynek są nie do ominięcia. Klub z Łęcznej stanął pod ścianą i jedynym ratunkiem dla niego może być Arena
Lublin. Występy na stadionie w Lublinie wiązałyby się dla klubu z wyższymi wpływami do budżetu, a w tej sytuacji jakiej znalazł się Górnik jest to niezbędne do normalnego funkcjonowania.

Rozumiem sprzeciw najzagorzalszych sympatyków Motoru Lublin i Górnika Łęczna. Ta sytuacja jest trudna dla wszystkich nas – kibiców piłki nożnej na Lubelszczyźnie.

W tej sprawie jednak trzeba zrozumieć kilka rzeczy. 

Po pierwsze: nie ma mowy o przenoszeniu klubu z Łęcznej – drużyna Górnika rozgrywałaby w Lublinie tylko mecze, a swoją siedzibę i bazę szkoleniową miałaby w Łęcznej.

Po drugie: nie ma mowy o zmianie nazwy – klub dalej będzie nazywać się Górnik Łęczna. 

Po trzecie: – nie ma mowy o żadnej fuzji Motoru i Górnika. To jest niedopuszczalne, takiemu rozwiązaniu też jestem przeciwny i mam zapewnienia z obydwu stron, że nie ma takiego ryzyka.

Po czwarte: dla klubu z Łęcznej jest to jedyna forma ratunku. Jeżeli klub nie będzie grał Lublinie, to istnieje duże zagrożenie, że niedługo zniknie całkowicie z piłkarskiej mapy polski.
 

Apeluję do wszystkich sympatyków obu drużyn w tym ciężkim okresie próby o zrozumienie i potraktowanie tej sprawy jako pomoc dla Górnika Łęczna. Moim marzeniem jako prezesa LZPN w przyszłości jest oglądanie Derbów Lubelszczyzny pomiędzy Motorem, a Górnikiem w piłkarskiej ekstraklasie. Mam nadzieję, że jeżeli w największych europejskich klubach kibice potrafili zaakceptować podobne rozwiązania, to i u nas na Lubelszczyźnie to się uda. Przyjaciół poznaje się w biedzie. Dlatego apeluję, bądźmy w tych trudnych chwilach przyjaciółmi Górnika Łęczna.

Ze sportowym pozdrowieniem

 Prezes LZPN

 Zbigniew Bartnik

Sonda: Jak oceniasz decyzję o tym, że Górnik Łęczna będzie grał mecze w Lublinie?

Liczba głosów: 2550
51.57%
To dobra decyzja
48.43%
To zła decyzja

Komentarze 85

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 16 lipca 2016 o 17:55
Jeśli kibice Górnika chcą oglądać mecze na poziomie ligi okręgowej to niech Górnik gra w Łęcznej mam tylko nadzieję że Lublin wyłoży dużą kasę
Avatar
Gość / 12 lipca 2016 o 19:29
Panie Prezesie Pisze Pan bzdury. Działacz LZPN (terenowi) natychmiast powinni odwołać Pana z Prezesa LZPN. Lubelska piłka nożna jest w terenie a nie w Lublinie. W Lublinie tylko nieudacznicy. Lublin jest bogatym miastem i stać go na dobrą drużynę ...ale należy zakasać rękawy i zabrać się do roboty!!!!!!! W Łęcznej jest ekstraklasa w Puławach jest 1 liga a w Lublinie tylko kopana piłka i pusty stadion!!!!! Pana pomysł z graniem meczy w Lublinie to czyste szaleństwo. Chcecie różnymi sposobami zniszczyć klub i jego dorobek. Tak samo można ruszyć dupę z koziego grodu i pojechać na mecz do Łecznej nie niszcząc klubu. Kosztem Górnika Łęczna chce Pan ratować swoją.... d..ę. Bądż Pan przyjacielem naszego klubu i pomagaj nam Pan w biedzie. Jak tak dalej pójdzie to Derby Lubelszczyzny będą w rozgrywkach ligi podwórkowej. Ręce precz od Górnika ŁęcznA!!!!
Panie Prezesie Pisze Pan bzdury. Działacz LZPN (terenowi) natychmiast powinni odwołać Pana z Prezesa LZPN. Lubelska piłka nożna jest w terenie a nie w Lublinie. W Lublinie tylko nieudacznicy. Lublin jest bogatym miastem i stać go na dobrą drużynę ...ale należy zakasać rękawy i zabrać się do roboty!!!!!!! W Łęcznej jest ekstraklasa w Puławach jest 1 liga a w Lublinie tylko kopana piłka i pusty stadion!!!!! Pana pomysł z graniem meczy w Lublinie to czyste szaleństwo. Chcecie różnymi sposobami zniszczyć klub i jego dorobek. Tak samo można rusz... rozwiń
Avatar
Gość / 10 lipca 2016 o 22:36
To jedyny chyba sposób by tak można było ożywić pusty stadion w Lublinie bo tyłu mądrych i nie wiedzą jak zapełnić trybuny i ożywić ten obiekt,a Górnik to jedyna okazja na coś takiego,czemu władze Lublina nie zadbają i finansowanie klubów rodzimych ,a wspierają zachodnich inwestorów,którzy na brak gotówki nie narzekają a mają tak wspaniałe zwolnienia od wielu opłat i swe z rangi że firma figuruje np.w Holandii to pieniążki tam płyną .Lepiej niech włodarze dostrzega jaki mają potencjał u siebie tylko trzeba wyjść i zobaczyć że warto zainwestować w rodzime kluby a nie podcierać sobie tyłek papierem ściernym.Gornicy tyle lat pracowali na swój wizerunek tak jak sztab szkoleniowy .
To jedyny chyba sposób by tak można było ożywić pusty stadion w Lublinie bo tyłu mądrych i nie wiedzą jak zapełnić trybuny i ożywić ten obiekt,a Górnik to jedyna okazja na coś takiego,czemu władze Lublina nie zadbają i finansowanie klubów rodzimych ,a wspierają zachodnich inwestorów,którzy na brak gotówki nie narzekają a mają tak wspaniałe zwolnienia od wielu opłat i swe z rangi że firma figuruje np.w Holandii to pieniążki tam płyną .Lepiej niech włodarze dostrzega jaki mają potencjał u siebie tylko trzeba wyjść i zobaczyć że warto zainwesto... rozwiń
Avatar
Myślenie nie boli / 10 lipca 2016 o 17:45
Pan Bartnik pewnie wtedy nie sądził ze kiedykolwiek będzie prezesem LZPN ;)
Avatar
ziomal z pomrza / 10 lipca 2016 o 16:40
Jakie zacietrzewienie niezgoda w głowch kibiców Górnika i Motoru aby tytułem próby  chociaż  rozegrać co 2 mecz w Lublinie ,komu by korona spadła z głowy ,a tu czytam niech nas poniżają ale będziemy przy swoim czyli poziom powiatowy w Łęcznej i Lublinie .Może  kibice zaczną grać w toto lotka i zrobią drużyne na miarę Termaliki Nieciecza to roczny budżet tylko 15 mil złotych.W Lublinie mogą drużyne wzmocnić przez Nałeczowianke?czy inne firmy bo dla reklamodawcy to miasto pasuje
Avatar
sympatyk Górnika ,Wisły ,Motoru ,Lublinianki / 10 lipca 2016 o 13:19
Panowie panie jest przysłowie nie ma miedzi dupa siedzi smutne to kapitalizm -dobra zmiana?????i i tak Enea chce aby Górnik grał w stolicy regionu  ba Telewizja nieoficjalnie  2.Dodatkowo wspomagać chce Marszałek i prezydend Lublina ,dodatkowo wspiera nie  ma wyjścia Kapelko i prezes LZPN Bartnik oni znają realie życia w fudbolu a nie 300 kibiców za barmką w Łęcznej czy 700-800 kibiców Motoru .Wszyscy normalni mówią kibice wasz wybór ale proszę nie przeszkadzać w budowie dobrej drużyny .Proszę zrobić referendum w regionie gdzie Górnik powinien grąć?????????????????????infrastruktura wielkośc miasta to 1/10
Panowie panie jest przysłowie nie ma miedzi dupa siedzi smutne to kapitalizm -dobra zmiana?????i i tak Enea chce aby Górnik grał w stolicy regionu  ba Telewizja nieoficjalnie  2.Dodatkowo wspomagać chce Marszałek i prezydend Lublina ,dodatkowo wspiera nie  ma wyjścia Kapelko i prezes LZPN Bartnik oni znają realie życia w fudbolu a nie 300 kibiców za barmką w Łęcznej czy 700-800 kibiców Motoru .Wszyscy normalni mówią kibice wasz wybór ale proszę nie przeszkadzać w budowie dobrej drużyny .Proszę zrobić referendum w regionie gdzie Górnik powini... rozwiń
Avatar
Gość / 10 lipca 2016 o 12:15
To jest bredzenie . Marzenie prezesunia Górnik i Motor w extraklasie . To jak Górnik jużnie potrzebny by był w Lublinie , wówczas won z areny . Ale głupoty Pan piszesz . To zmowa . Wrogie przejęcie Bogdanki nastąpiła teraz czas na klub . Kibic nie jest głupi Robi się gorzej niż za komuny . Paplanie jęzorem jest najwygodniejsze .
Avatar
Antitype / 10 lipca 2016 o 12:01
Minimum miesięczne tylko raz w kwietniu buchacha, a miesięcznie na arenie ile jest ludzi?  
Avatar
Gość / 10 lipca 2016 o 08:11
Liczą się tylko "działacze, włodarze piłkarscy" ich pogląd i ich kasa. To oni psują w naszym kraju piłkę nożną
Avatar
kibic praktyczny / 9 lipca 2016 o 22:58
Nikt Motoru nie ruszy ,ale Górnikowi i kibicom z całego regionu warto pomagać aby w regionie pozostała Ekstraklasa .Dojazd  doLublina  z regionu super np PKP ZChełma,Świdnika ,Puław ,Lukowa ,  Lubartowa Kraśnika czy busem z Krasnegostawu czy Biłgoraja .Dojazd do Łęcznej to czsowo i ekonomicznie to strata 5 godzin z dojazdem.Pytam jak sobie wyobrażacie powrót po meczu gdzie mecz rozpoczyna się o 20.30, jaka możliwośc powrotu do domów gdzie brak hosteli hoteli czy wieczorny dancing ,resteuracja itd .Dlaczego nie bieżecie opini kibiców z innych regionów Polski
Avatar
Gość / 16 lipca 2016 o 17:55
Jeśli kibice Górnika chcą oglądać mecze na poziomie ligi okręgowej to niech Górnik gra w Łęcznej mam tylko nadzieję że Lublin wyłoży dużą kasę
Avatar
Gość / 12 lipca 2016 o 19:29
Panie Prezesie Pisze Pan bzdury. Działacz LZPN (terenowi) natychmiast powinni odwołać Pana z Prezesa LZPN. Lubelska piłka nożna jest w terenie a nie w Lublinie. W Lublinie tylko nieudacznicy. Lublin jest bogatym miastem i stać go na dobrą drużynę ...ale należy zakasać rękawy i zabrać się do roboty!!!!!!! W Łęcznej jest ekstraklasa w Puławach jest 1 liga a w Lublinie tylko kopana piłka i pusty stadion!!!!! Pana pomysł z graniem meczy w Lublinie to czyste szaleństwo. Chcecie różnymi sposobami zniszczyć klub i jego dorobek. Tak samo można ruszyć dupę z koziego grodu i pojechać na mecz do Łecznej nie niszcząc klubu. Kosztem Górnika Łęczna chce Pan ratować swoją.... d..ę. Bądż Pan przyjacielem naszego klubu i pomagaj nam Pan w biedzie. Jak tak dalej pójdzie to Derby Lubelszczyzny będą w rozgrywkach ligi podwórkowej. Ręce precz od Górnika ŁęcznA!!!!
Panie Prezesie Pisze Pan bzdury. Działacz LZPN (terenowi) natychmiast powinni odwołać Pana z Prezesa LZPN. Lubelska piłka nożna jest w terenie a nie w Lublinie. W Lublinie tylko nieudacznicy. Lublin jest bogatym miastem i stać go na dobrą drużynę ...ale należy zakasać rękawy i zabrać się do roboty!!!!!!! W Łęcznej jest ekstraklasa w Puławach jest 1 liga a w Lublinie tylko kopana piłka i pusty stadion!!!!! Pana pomysł z graniem meczy w Lublinie to czyste szaleństwo. Chcecie różnymi sposobami zniszczyć klub i jego dorobek. Tak samo można rusz... rozwiń
Avatar
Gość / 10 lipca 2016 o 22:36
To jedyny chyba sposób by tak można było ożywić pusty stadion w Lublinie bo tyłu mądrych i nie wiedzą jak zapełnić trybuny i ożywić ten obiekt,a Górnik to jedyna okazja na coś takiego,czemu władze Lublina nie zadbają i finansowanie klubów rodzimych ,a wspierają zachodnich inwestorów,którzy na brak gotówki nie narzekają a mają tak wspaniałe zwolnienia od wielu opłat i swe z rangi że firma figuruje np.w Holandii to pieniążki tam płyną .Lepiej niech włodarze dostrzega jaki mają potencjał u siebie tylko trzeba wyjść i zobaczyć że warto zainwestować w rodzime kluby a nie podcierać sobie tyłek papierem ściernym.Gornicy tyle lat pracowali na swój wizerunek tak jak sztab szkoleniowy .
To jedyny chyba sposób by tak można było ożywić pusty stadion w Lublinie bo tyłu mądrych i nie wiedzą jak zapełnić trybuny i ożywić ten obiekt,a Górnik to jedyna okazja na coś takiego,czemu władze Lublina nie zadbają i finansowanie klubów rodzimych ,a wspierają zachodnich inwestorów,którzy na brak gotówki nie narzekają a mają tak wspaniałe zwolnienia od wielu opłat i swe z rangi że firma figuruje np.w Holandii to pieniążki tam płyną .Lepiej niech włodarze dostrzega jaki mają potencjał u siebie tylko trzeba wyjść i zobaczyć że warto zainwesto... rozwiń
Avatar
Myślenie nie boli / 10 lipca 2016 o 17:45
Pan Bartnik pewnie wtedy nie sądził ze kiedykolwiek będzie prezesem LZPN ;)
Avatar
ziomal z pomrza / 10 lipca 2016 o 16:40
Jakie zacietrzewienie niezgoda w głowch kibiców Górnika i Motoru aby tytułem próby  chociaż  rozegrać co 2 mecz w Lublinie ,komu by korona spadła z głowy ,a tu czytam niech nas poniżają ale będziemy przy swoim czyli poziom powiatowy w Łęcznej i Lublinie .Może  kibice zaczną grać w toto lotka i zrobią drużyne na miarę Termaliki Nieciecza to roczny budżet tylko 15 mil złotych.W Lublinie mogą drużyne wzmocnić przez Nałeczowianke?czy inne firmy bo dla reklamodawcy to miasto pasuje
Avatar
sympatyk Górnika ,Wisły ,Motoru ,Lublinianki / 10 lipca 2016 o 13:19
Panowie panie jest przysłowie nie ma miedzi dupa siedzi smutne to kapitalizm -dobra zmiana?????i i tak Enea chce aby Górnik grał w stolicy regionu  ba Telewizja nieoficjalnie  2.Dodatkowo wspomagać chce Marszałek i prezydend Lublina ,dodatkowo wspiera nie  ma wyjścia Kapelko i prezes LZPN Bartnik oni znają realie życia w fudbolu a nie 300 kibiców za barmką w Łęcznej czy 700-800 kibiców Motoru .Wszyscy normalni mówią kibice wasz wybór ale proszę nie przeszkadzać w budowie dobrej drużyny .Proszę zrobić referendum w regionie gdzie Górnik powinien grąć?????????????????????infrastruktura wielkośc miasta to 1/10
Panowie panie jest przysłowie nie ma miedzi dupa siedzi smutne to kapitalizm -dobra zmiana?????i i tak Enea chce aby Górnik grał w stolicy regionu  ba Telewizja nieoficjalnie  2.Dodatkowo wspomagać chce Marszałek i prezydend Lublina ,dodatkowo wspiera nie  ma wyjścia Kapelko i prezes LZPN Bartnik oni znają realie życia w fudbolu a nie 300 kibiców za barmką w Łęcznej czy 700-800 kibiców Motoru .Wszyscy normalni mówią kibice wasz wybór ale proszę nie przeszkadzać w budowie dobrej drużyny .Proszę zrobić referendum w regionie gdzie Górnik powini... rozwiń
Avatar
Gość / 10 lipca 2016 o 12:15
To jest bredzenie . Marzenie prezesunia Górnik i Motor w extraklasie . To jak Górnik jużnie potrzebny by był w Lublinie , wówczas won z areny . Ale głupoty Pan piszesz . To zmowa . Wrogie przejęcie Bogdanki nastąpiła teraz czas na klub . Kibic nie jest głupi Robi się gorzej niż za komuny . Paplanie jęzorem jest najwygodniejsze .
Avatar
Antitype / 10 lipca 2016 o 12:01
Minimum miesięczne tylko raz w kwietniu buchacha, a miesięcznie na arenie ile jest ludzi?  
Avatar
Gość / 10 lipca 2016 o 08:11
Liczą się tylko "działacze, włodarze piłkarscy" ich pogląd i ich kasa. To oni psują w naszym kraju piłkę nożną
Avatar
kibic praktyczny / 9 lipca 2016 o 22:58
Nikt Motoru nie ruszy ,ale Górnikowi i kibicom z całego regionu warto pomagać aby w regionie pozostała Ekstraklasa .Dojazd  doLublina  z regionu super np PKP ZChełma,Świdnika ,Puław ,Lukowa ,  Lubartowa Kraśnika czy busem z Krasnegostawu czy Biłgoraja .Dojazd do Łęcznej to czsowo i ekonomicznie to strata 5 godzin z dojazdem.Pytam jak sobie wyobrażacie powrót po meczu gdzie mecz rozpoczyna się o 20.30, jaka możliwośc powrotu do domów gdzie brak hosteli hoteli czy wieczorny dancing ,resteuracja itd .Dlaczego nie bieżecie opini kibiców z innych regionów Polski
Zobacz wszystkie komentarze 85

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach 0 0

Organizacja spływów kajakowych graniczną rzeką Bug staje się włodawską specjalnością. Tym bardziej, że ta forma turystyki cieszy się coraz większym zainteresowaniem ze strony gości, którzy odwiedzają to miasto.

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu 7 5

Lech Wałęsa odwiedzi Puławy i Zamość. Spotka się z mieszkańcami w ramach Klubu Obywatelskiego.

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie 0 0

Żużlowcy Speed Car Motoru Lublin zgodnie z przewidywaniami wygrali po raz piąty w sezonie i umocnili się na pozycji lidera Nice Pierwszej Ligi Żużlowej.

Wykład: o czym myśli pies
26 maja 2018, 16:00

Wykład: o czym myśli pies 3 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 16 w Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) odbędzie się wykład O czym myśli pies. Przeprowadzona zostanie także zbiórka na rzecz schroniska.

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina"
Magazyn

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina" 1 0

Ze Sławomirem Błażewiczem, nauczycielem języka polskiego i autorem wydanej właśnie książki „Tajemnice XI gimnazjum. Unia” rozmawiamy o magicznej podróży w czasy renesansu

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy 9 4

Zakłady Azotowe „Puławy” otrzymały akredytację na dostarczanie dwutlenku węgla dla amerykańskiej korporacji PepsiCo. To kolejny, po Coca Coli, gigant spożywczy, który będzie korzystał produkowanych nad Wisłą bąbelków.

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY]

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY] 20 0

O godzinie 19:30 lubelscy żużlowcy podejmą na swoim torze outsidera Nice 1 Ligi Żużlowej - drużynę Wandy Kraków. Fani zgromadzeni na stadionie liczą więc na kolejne zwycięstwo ekipy trenera Dariusza Śledzia

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej 2 1

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Orion Dereźnia po nieudanej jesieni wiosną zdecydowanie poprawił grę i wciąż liczy się w walce o utrzymanie. Tym razem zespół trenera Artura Czerwa urwał na własnym boisku punkt Olimpiakosowi Tarnogród strzelając gola w 94 minucie

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych 1 2

Skatepark w Łęcznej czeka duża modernizacja. Rozebrane zostaną żelbetonowe fundamenty, wykonana nowa konstrukcja nawierzchni w postaci nowej płyty. Nowy bieg będą miały schody łączące jej dwie części.

Puszcza - Górnik 2:0. Wrócili do strefy spadkowej

Puszcza - Górnik 2:0. Wrócili do strefy spadkowej 0 5

PIŁKARSKA NICE I LIGA Górnik Łęczna uległ na wyjeździe drużynie Puszczy Niepołomice 0:2 i na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu mocno skomplikował sobie szansę na zachowanie miejsca na zapleczu Lotto Ekstraklasy

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut 5 0

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Victoria Łukowa Chmielek prowadziła po niespełna na wyjeździe 2:0 po niespełna godzinie gry z Igrosem Krasnobród, ale więcej bramek w tym meczu nie padło bo jeden z zawodników gospodarzy naruszył nietykalność arbitra