środa, 21 lutego 2018 r.

Świdnik

Budowa basenu w Mełgwi prawie skończona

  Edytuj ten wpis

Nieckę basenu już raz napełniano wodą. Na razie na próbę. Wykonawca zapewnia, że zakończy prace przy budowie krytej pływalni w Mełgwi do końca października.

– Taki obowiązek nakłada na nas umowa z marszałkiem województwa. Otwarcie basenu najpewniej będzie w listopadzie, ale jeszcze nie ustaliliśmy terminu – mówi Jadwiga Dec, inspektor ds. inwestycji w Urzędzie Gminy w Mełgwi. Inwestycja będzie kosztować 2,7 mln zł, z czego 70 proc. gmina dostanie z Unii Europejskiej.

Basen powstaje przy Zespole Szkół, w którym uczy się prawie 700 uczniów. Obok jest już boisko Orlika i hala sportowa.

– Nieckę basenu napełniliśmy próbnie w piątek. W poniedziałek woda została spuszczona, a basen przykryliśmy folią, by nie uległ zniszczeniu podczas układania tynków wewnątrz budynku – wyjaśnia inspektor Dec. – Te prace potrwają maksimum tydzień.

Do końca tego tygodnia ma być zakończona budowa elewacji zewnętrznej budynku. Zamontowano też kwadratowe okna, dziś powinny zostać założone dwa okrągłe.

Lekcji na basenie nie mogą się doczekać uczniowie. – Do tej pory jeździłam z tatą na basen do Świdnika. Teraz będę miała pływalnię na miejscu – cieszy się 11-letnia Julka.

To nie koniec inwestycji w tym miejscu.

– Sami chcemy zagospodarować teren wokół pływalni. Tuż obok rusza budowa biologicznej oczyszczalni ścieków – tłumaczy inspektor Dec. – Będzie ona oczyszczała ścieki m.in. z Zespołu Szkół, tak by oczyszczona woda nadawała się do wpuszczenia do rzeki.

Oczyszczalnię zbuduje firma z Łodzi, wykonawca lada dzień zaczyna prace. Pod koniec listopada powinna być gotowa. Koszt inwestycji to 238 tys. zł.

– Oczyszczalnia stanie około 50 metrów od basenu. Będzie niemal niewidoczna, ponieważ zbiorniki zostaną wpuszczone w głąb ziemi – podkreśla inspektor Dec.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Gość
Gość
sprawiedliwy
(36) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (2 stycznia 2011 o 04:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
jeszcze raz
http://lublin.rio.gov.pl/?p=document&action=show&id=771&bar_id=1457
Rozwiń
Gość
Gość (2 stycznia 2011 o 04:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Basen jest jeszcze nieczynny. Ostatnio doszły mnie słuchy, że są problemy z odbiorem obiektu ze względu na liczne błędy... Ciekawe ile bedzie kosztowała pozytywna decyzja? I ile taki basen będzie otwarty?
dla zainteresowanych, tak na przyszłość: proponuję zabierać ze sobą jakieś parawaniki, ponieważ szatnia jest koedukacyjna, w dodatku przerobiona z szatni dla chłopców...
Nie jestem ekspertem, ale ciekawe czy gminę będzie stać na utrzymanie takiego obiektu, który trzeba jakoś ogrzać, czy energia naturalna do tego wystarczy?

A propos radnych... jak myślicie, czy część z nich, potrafi ustosunkować się do decyzji wójta, skoro żyją z dobrych układów. Z czego żyje przewodniczący RG ubiegłej kadencji? Wyremontowana "klubokawiarnia" i śmieszna świetlica? Za czyje pieniądze? jaką pozycję wyrobił sobie "grabarz" - minister ds kultury, oświaty i sportu przez te lata bycia radnym na wójkowym garnuchu? itd...

Tak się trąbi, jakie to gmina Mełgiew realizuje projekty unijne... ale ile osób wie w jak nieudolny sposób... ile pieniędzy przechodzi nam koło nosa... jak wygląda współpraca z organizacjami pozarządowymi... jak ważne ogłoszenia nie umieszcza się na BIPie, a potem w razie potrzeby kasuje...
w każdym urzędzie są jakieś uchybienia, ale u nas to chyba przesada. Wyniki pokontrolne RIO
http://lublin.rio.go...771&bar_id=1457
Rozwiń
sprawiedliwy
sprawiedliwy (26 listopada 2010 o 10:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Krępiec to bardzo skomplikowana wioska, gdyby Ci którzy mają podobną świadomość i poglądy jak ja poszli do wyborów to byłaby druga tura na 100%. Na głosowanie z Krępca chodzo i agitują Ci którym zależy na wybraniu WM albo mówią a kto będzie lepszy?
To nie chodzi o to czy p.Wacław jest zły czy dobry, tylko o to że cała ekipa gminy jest do wymiany.
Dla przykładu podam sytuację w Starostwie Świdnik, mimo że jest tam też towarzystwo wzajemnej adoracji, to w dziale geodezji została ładnych parę lat temu zatrudniona grupa młodych ludzi i jak chce się coś załatwić to robią tak jakby im zależało, to samo dzieje się w US Lublin w I na Sądowej, a naprzykład III jest stara ekipa i jest koszmar.
A co do tatuaża to chyba jednak przesadzacie, nic o odsiadce nie wiem a powinienem.
Rozwiń
cdn
cdn (23 listopada 2010 o 14:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Szkoda "Sprawiedliwy", że większość osób z Krępca nie podziela twoich poglądów. Gdyby nie tak duży elektorat właśnie z okręgu krępieckiego to byłaby dogrywka.
A ten ptak ze spadochronem, który cudem przeistoczył się w granatową rozmytą kotwicę, to niezły żart Większość chyba sobie zdaje sprawę po czym to jest pamiątka. A może raczej nie!!! Gdyby większość wyborców wiedziała to zapewne mielibyśmy już innego wójta. Szczerze to ja nie mam odwagi, żeby głośno o tym powiedzieć.
Rozwiń
SPRAWIEDLIWY
SPRAWIEDLIWY (23 listopada 2010 o 09:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Momo że w wielu sprawach się zgadzam, a zwłaszcza z tym że czas na zmiany, bo to już sie o patologię ociera, to muszę skrytykować wypowiedź o tatuażu. Tatuaż Pana Wójta to pamiątka z czasów wojska ( służył w czerwonych beretach) a tatuż to ptak ze spadochronem i za to go szanuję i proszę nie wymyślajcie jakieś nieprawdziwych historyjek bo przez to jesteście niewiarygodni.
Ja natomiast maw bardzo dużo do powiedzenia względem tego jak co niektórzy piszą, co to Wójt zrobił dla Krępca, proszę nie rozśmieszajcie mnie.
1. Drogi - pieniążki unijne a 20% własnych środków to kredyty o których w ostatnim czasie głośno w Polsce (zad łużanie polaków)
2. Chodniki - po co komu chodniki jak ich nikt nie pożądkuje i nie odśnieża ( oczywiście gmina zrzuciła to na właścicieli posesji, ale wójt przykładu nie daje .
3. No i te nieszczęsne zalewy i śmigłowiec - A CO Z PARKIEM I ZALEWEM W KRĘPCU - tam już nawet siniaki nie chcą pić
4. Remiza strażacka - nikt nic nie robi - zostałą wybudowana w dużej części społecznie i to dzięki P. Szejgiecowi, Wójt nawet się nie pojawił`

itd....

Biorąc pod uwagę to że nie jest to najgorsza Gmina bo coś tam jest robione, to najgorzej nie jest, ale do ideału to daleko.

Ale co się dziwić jaki ktoś gospodarzy u siebie tak będdzie i na urzędzie.

A` TAK NAPRAWDĘ TO GRATULACJE SKŁADAM RADNYM, KTÓRZY TYLKO MYŚLĄ ŻEBY DIETĘ SZARPNĄC I O SWOJĄ DU....Ę ZADBAĆ, A IDĄC DALEJ TO MY ICH WYBIERAMY. I TĄ GŁĘBOKĄ MYŚLĄ KOŃCZĘ WYWÓD.
POZDRAWIAM WSZYSTKICH I WEŹMY SIĘ DO ROBOTY.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (36)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!