piątek, 23 lutego 2018 r.

Świdnik

Cała Lubelszczyzna będzie pisać dyktando

  Edytuj ten wpis
Dodano: 13 marca 2009, 14:31
Autor: (mag)

"Bądź odważny, nie lękliwy, z ortografią zmierz swe siły" - pod takim hasłem przebiegać będzie Wojewódzki Konkurs Ortograficzny o "Złote Pióro” im dr. Sławomira Myka, który władze Świdnika organizują razem z lubelskim kuratorem oświaty.

Dyktando ma już swoje tradycje. Na pomysł jego organizowania wpadł przed trzema laty polonista dr Sławomir Myk. Po jego śmierci w 2008 roku koledzy i koleżanki ze świdnickich szkół postanowili podtrzymać tę ideę, nadając konkursowi imię jego pomysłodawcy i organizatora.

- To nasz osobisty ukłon w stronę znakomitego polonisty i wspaniałego człowieka - mówi Monika Lechnio-Lewicka, polonistka z Gimnazjum nr 3 w Świdniku. - Konkurs cieszył się zawsze tak dużym zainteresowaniem, że postanowiliśmy zaprosić do udziału w nim mieszkańców całego regionu.

Treść dyktanda ułoży Monika Lechnio-Lewicka wraz z Waldemarem Dziubą, emerytowanym nauczycielem ze SP nr 3 w Świdniku. Autorzy zapowiadają, że będzie, jak zawsze, dowcipne i nawiązujące treścią do tradycji Świdnika.

W dyktandzie może wziąć udział każdy dorosły mieszkaniec regionu oraz III klas gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

Dyktando odbędzie się 23 kwietnia 2009 roku o godz. 16 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Świdnik.

Zgłoszenia należy kierować osobiście, listownie lub faksem (do dnia 16 kwietnia) do Urzędu Miasta Świdnik ul. Wyszyńskiego 15, 21-047 Świdnik (fax: 81 751-76-08; e- mail:info@poczta.swidnik.pl) lub sekretariatu Gimnazjum nr 3 ul. Jarzębinowa, 21-040 Świdnik (fax: 81 468-93-15; tel. 81 468-89-65; e- mail: monika.lechnio-lewicka@tlen.pl). Karty zgłoszenia można pobrać z kancelarii urzędu miasta, ze strony www.swidnik.pl lub z sekretariatu gimnazjum. O udziale w konkursie decydować będzie kolejność zgłoszeń.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!