Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

22 września 2011 r.
18:57
Edytuj ten wpis

Czytelnik: Czy nie jest Wam wstyd za wizerunek Świdnika?

10 6 A A
Świdnik
Świdnik

Szanowny Panie Burmistrzu, Starosto Powiatu, Przewodniczący Rady Miejskiej. Czy nie jest Wam wstyd za wizerunek Świdnika. Już obecnie goście z zagranicy pytają dlaczego w tym mieście jest tak brudno, dlaczego przystanki przypominają rudery. Nie wiem, czy bierzecie Panowie pod uwagę , że nie wszyscy, którzy wysiądą na przyszłym lotnisku będą wsiadali do szynobusów.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Pozostaje jeszcze kwestia komunikacji.

Wszystko było dobrze do 1 września, wtedy firma PKS zaczęła jeździć w kratkę. Ich autobusy łatały dziurę w tych złomach, którymi wożą pasażerów prywatni przewoźnicy. Zabytki nazywane busami jeżdżą od czasów komuny. Nic przez 20-ia lat się nie zmieniło z wyjątkiem tego , że przybyło pasażerów.
Przystanki przypominają walące się budy, rozkłady jazdy są nieaktualne, przewoźnicy jeżdżą jak chcą. Czy jest to wizerunek dla miasta, które ma mieć lotnisko międzynarodowe?

Od dwóch tygodni dzwonię do osób niby odpowiedzialnych w Starostwie w Świdniku, w Urzędzie Marszałkowskim do Dyrektora Audytu, który kontroluje przewozy, do dyrektora nadzorującego spółki podlegające pod urząd. Muszę stwierdzić, że nie przynosi to żadnych efektów. Jak jeździło się w bydlęcych warunkach tak nadal się jeździ. Busy są brudne, kierowca wydaje bilety z łaski, a komfort jazdy przypomina kolejkę górską.

MPK już dawno chciało podpisać porozumienie i przejąć linie, ale nasi wspaniali radni wolą, żeby mieszkańcy wolą utrzymywać obecny stan rzeczy. Czy dla starostwa jest jakimś problemem ogłoszenie przetargu na obsługę linii z określeniem, że mają to być autobusy min. 30 osobowe lub niskopodłogowe, z co najmniej dwoma wejściami, określenie warunków czystości i warunków w których przewoźnik traci licencję na obsługę linii itd. Przewoźnicy twierdzą, że się starają, bo nie podwyższali cen biletów. Dziwnie się składa , że PKS jeździ za 2,80 zł, a linia 88 żąda za przejazd do Lublina 3,50. Do niedawna bilt kosztował 3 zł.

Niepełnosprawny na wózku nie ma szans dojechać do Lublina, bo żaden środek transportu na tej trasie nie jest przystosowany do takich przewozów. Przed wyborami pan Jakson zawsze mówił dużo o osobach niepełnosprawnych. Proszę go, niech zobaczy jak to wygląda w rzeczywistości. Czy pan burmistrz Świdnika wie, ile pozwoleń na różnego rodzaju adaptacje budowlane wydali jego podwładni? Pomimo przepisów są one wykonywane po łebkach i kończą się na niedostępnych schodach.

Wystarczy przejść się po mieście. Innych spraw typu: brak patroli pieszych, niszczenie samochodów przez pijaną młodzież, robienie imprez pod balkonami nie będę roztrząsał. Niech władza nadal ma bardzo dobre samopoczucie. Jest czas wyborów , więc może trochę ulegnie to zmianie , bo jak widać urzędnicy mają obywateli w nosie, oczywiście do następnych wyborów samorządowych.

Opisując to proszę o nagrodę dla tych wszystkich urzędników w Urzędzie Miasta, w Starostwie, w Urzędzie Marszałkowskim, którzy odpowiadają za taki stan rzeczy.

Sławomir Mendel
Świdnik
ul. Spadochroniarzy

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
M / 25 września 2011 o 11:22
Zgadzam się, to kpina, żeby osoby niepełnosprawne i z wózkami dziecięcymi nie mogły się swobodnie i w godnych warunkach wydostać z miasta komunikacją miejską. Inwestycje są realizowane byle jak np. remont tunelu pod torami - a gdzie udogodnienia dla osób niepełnosprawnych? Jak ktoś na wózku ma się dostać na drugą stronę? Na około, modląc się, by nie utknąć w dziurze w chodniku? Gratuluję. Nie wspominając już o chodnikach na Głowackiego zanieczyszczonych przez szpaki, czy ktoś się w końcu tym zajmie? Strach tamtędy chodzić, zapach wręcz zabija, nie mówiąc o bakteriach, które w tym powietrzu krążą. Wstyd.
Zgadzam się, to kpina, żeby osoby niepełnosprawne i z wózkami dziecięcymi nie mogły się swobodnie i w godnych warunkach wydostać z miasta komunikacją miejską. Inwestycje są realizowane byle jak np. remont tunelu pod torami - a gdzie udogodnienia dla osób niepełnosprawnych? Jak ktoś na wózku ma się dostać na drugą stronę? Na około, modląc się, by nie utknąć w dziurze w chodniku? Gratuluję. Nie wspominając już o chodnikach na Głowackiego zanieczyszczonych przez szpaki, czy ktoś się w końcu tym zajmie? Strach tamtędy chodzić, zapach wręcz zabij... rozwiń
Avatar
Andrzej / 24 września 2011 o 20:46
Panie i panowie ja wiem że dążyć trzeba do doskonałości ale jak uważacie, że są piękniejsze miejsca bez problemów gdzie się więcej buduje, że drzewa wycina się tam gdzie ktoś chce to nikt nikogo nie trzyma. Najlepiej narzekać i krytykować. pozdrawiam
Avatar
Goscinnie / 24 września 2011 o 10:46
Tak to juz bedzie do wyborów, wiadomo było z góry , że obiecanki pojda w zapomnienie. Tym ludziom nie mozna ufac, obiecywali szybszy i nowoczesny rozwoj miasta, a jak narazie jest jedna wielka dziura. Zmieniajac temat, osobiscie nie jestem zagorzałym kibicem ale mam kolegow ktorzy z checia chodza na mecze Avii, druzyny ktora nas reprezentuje, miał byc stadion wyremontowany i co?? Ile jeszcze lat bedziemy czekac, dwa, trzy a moze sie wcale nie doczekamy. Nastepna sprawa to brak miejsc do zabawy dla młodzieży . To jest problem poniewaz własnie dlatego spedza czas na dworze przy pobliskich blokach pijac alkohol. Nie ma takiego miejsca gdzie mogła by sie wyszalec, a wiecznie w piłke grac sie nie da na naszych orlikach bo robi sie to nudne. Cos trzeba z tym zrobic!!!
Tak to juz bedzie do wyborów, wiadomo było z góry , że obiecanki pojda w zapomnienie. Tym ludziom nie mozna ufac, obiecywali szybszy i nowoczesny rozwoj miasta, a jak narazie jest jedna wielka dziura. Zmieniajac temat, osobiscie nie jestem zagorzałym kibicem ale mam kolegow ktorzy z checia chodza na mecze Avii, druzyny ktora nas reprezentuje, miał byc stadion wyremontowany i co?? Ile jeszcze lat bedziemy czekac, dwa, trzy a moze sie wcale nie doczekamy. Nastepna sprawa to brak miejsc do zabawy dla młodzieży . To jest problem poniewaz własni... rozwiń
Avatar
jon / 24 września 2011 o 10:20
[quote name='Daroo' timestamp='1316808134' post='539299']
W tym co napisałeś masz wiele racji w tym mieście nic się nie robi czy to z komunikacją czy sprzątaniem czy z patrolami jak ich nie było tak ich nie ma obietnice nic więcej byle się dochrapać do kasy głupia sprawa chodziłem po urzędach by załatwić przycinke drzew przy bloku Norwida 8 i każdy mnie odsyłał jak by w tym mieście nie było osób odpowiedzialnych za te drzewa i jak śmierdzi tak będzie więc ja mam daleko w d....e te wybory pora potraktować ich tak jak oni mnie potraktowali
[/quote]
beton i asfalt - dopiero jest ładnie , nie ?
[quote name='Daroo' timestamp='1316808134' post='539299']
W tym co napisałeś masz wiele racji w tym mieście nic się nie robi czy to z komunikacją czy sprzątaniem czy z patrolami jak ich nie było tak ich nie ma obietnice nic więcej byle się dochrapać do kasy głupia sprawa chodziłem po urzędach by załatwić przycinke drzew przy bloku Norwida 8 i każdy mnie odsyłał jak by w tym mieście nie było osób odpowiedzialnych za te drzewa i jak śmierdzi tak będzie więc ja mam daleko w d....e te wybory pora potraktować ich tak... rozwiń
Avatar
Babcia klozetowa / 24 września 2011 o 09:48
Dajcie spokój, przecież macie klozet w centrum miasta - pokontemplujcie tam w ciszy i przestancie narzekać.
Pozdrawiam.
Avatar
Daroo / 23 września 2011 o 22:02
W tym co napisałeś masz wiele racji w tym mieście nic się nie robi czy to z komunikacją czy sprzątaniem czy z patrolami jak ich nie było tak ich nie ma obietnice nic więcej byle się dochrapać do kasy głupia sprawa chodziłem po urzędach by załatwić przycinke drzew przy bloku Norwida 8 i każdy mnie odsyłał jak by w tym mieście nie było osób odpowiedzialnych za te drzewa i jak śmierdzi tak będzie więc ja mam daleko w d....e te wybory pora potraktować ich tak jak oni mnie potraktowali
Avatar
M / 25 września 2011 o 11:22
Zgadzam się, to kpina, żeby osoby niepełnosprawne i z wózkami dziecięcymi nie mogły się swobodnie i w godnych warunkach wydostać z miasta komunikacją miejską. Inwestycje są realizowane byle jak np. remont tunelu pod torami - a gdzie udogodnienia dla osób niepełnosprawnych? Jak ktoś na wózku ma się dostać na drugą stronę? Na około, modląc się, by nie utknąć w dziurze w chodniku? Gratuluję. Nie wspominając już o chodnikach na Głowackiego zanieczyszczonych przez szpaki, czy ktoś się w końcu tym zajmie? Strach tamtędy chodzić, zapach wręcz zabija, nie mówiąc o bakteriach, które w tym powietrzu krążą. Wstyd.
Zgadzam się, to kpina, żeby osoby niepełnosprawne i z wózkami dziecięcymi nie mogły się swobodnie i w godnych warunkach wydostać z miasta komunikacją miejską. Inwestycje są realizowane byle jak np. remont tunelu pod torami - a gdzie udogodnienia dla osób niepełnosprawnych? Jak ktoś na wózku ma się dostać na drugą stronę? Na około, modląc się, by nie utknąć w dziurze w chodniku? Gratuluję. Nie wspominając już o chodnikach na Głowackiego zanieczyszczonych przez szpaki, czy ktoś się w końcu tym zajmie? Strach tamtędy chodzić, zapach wręcz zabij... rozwiń
Avatar
Andrzej / 24 września 2011 o 20:46
Panie i panowie ja wiem że dążyć trzeba do doskonałości ale jak uważacie, że są piękniejsze miejsca bez problemów gdzie się więcej buduje, że drzewa wycina się tam gdzie ktoś chce to nikt nikogo nie trzyma. Najlepiej narzekać i krytykować. pozdrawiam
Avatar
Goscinnie / 24 września 2011 o 10:46
Tak to juz bedzie do wyborów, wiadomo było z góry , że obiecanki pojda w zapomnienie. Tym ludziom nie mozna ufac, obiecywali szybszy i nowoczesny rozwoj miasta, a jak narazie jest jedna wielka dziura. Zmieniajac temat, osobiscie nie jestem zagorzałym kibicem ale mam kolegow ktorzy z checia chodza na mecze Avii, druzyny ktora nas reprezentuje, miał byc stadion wyremontowany i co?? Ile jeszcze lat bedziemy czekac, dwa, trzy a moze sie wcale nie doczekamy. Nastepna sprawa to brak miejsc do zabawy dla młodzieży . To jest problem poniewaz własnie dlatego spedza czas na dworze przy pobliskich blokach pijac alkohol. Nie ma takiego miejsca gdzie mogła by sie wyszalec, a wiecznie w piłke grac sie nie da na naszych orlikach bo robi sie to nudne. Cos trzeba z tym zrobic!!!
Tak to juz bedzie do wyborów, wiadomo było z góry , że obiecanki pojda w zapomnienie. Tym ludziom nie mozna ufac, obiecywali szybszy i nowoczesny rozwoj miasta, a jak narazie jest jedna wielka dziura. Zmieniajac temat, osobiscie nie jestem zagorzałym kibicem ale mam kolegow ktorzy z checia chodza na mecze Avii, druzyny ktora nas reprezentuje, miał byc stadion wyremontowany i co?? Ile jeszcze lat bedziemy czekac, dwa, trzy a moze sie wcale nie doczekamy. Nastepna sprawa to brak miejsc do zabawy dla młodzieży . To jest problem poniewaz własni... rozwiń
Avatar
jon / 24 września 2011 o 10:20
[quote name='Daroo' timestamp='1316808134' post='539299']
W tym co napisałeś masz wiele racji w tym mieście nic się nie robi czy to z komunikacją czy sprzątaniem czy z patrolami jak ich nie było tak ich nie ma obietnice nic więcej byle się dochrapać do kasy głupia sprawa chodziłem po urzędach by załatwić przycinke drzew przy bloku Norwida 8 i każdy mnie odsyłał jak by w tym mieście nie było osób odpowiedzialnych za te drzewa i jak śmierdzi tak będzie więc ja mam daleko w d....e te wybory pora potraktować ich tak jak oni mnie potraktowali
[/quote]
beton i asfalt - dopiero jest ładnie , nie ?
[quote name='Daroo' timestamp='1316808134' post='539299']
W tym co napisałeś masz wiele racji w tym mieście nic się nie robi czy to z komunikacją czy sprzątaniem czy z patrolami jak ich nie było tak ich nie ma obietnice nic więcej byle się dochrapać do kasy głupia sprawa chodziłem po urzędach by załatwić przycinke drzew przy bloku Norwida 8 i każdy mnie odsyłał jak by w tym mieście nie było osób odpowiedzialnych za te drzewa i jak śmierdzi tak będzie więc ja mam daleko w d....e te wybory pora potraktować ich tak... rozwiń
Avatar
Babcia klozetowa / 24 września 2011 o 09:48
Dajcie spokój, przecież macie klozet w centrum miasta - pokontemplujcie tam w ciszy i przestancie narzekać.
Pozdrawiam.
Avatar
Daroo / 23 września 2011 o 22:02
W tym co napisałeś masz wiele racji w tym mieście nic się nie robi czy to z komunikacją czy sprzątaniem czy z patrolami jak ich nie było tak ich nie ma obietnice nic więcej byle się dochrapać do kasy głupia sprawa chodziłem po urzędach by załatwić przycinke drzew przy bloku Norwida 8 i każdy mnie odsyłał jak by w tym mieście nie było osób odpowiedzialnych za te drzewa i jak śmierdzi tak będzie więc ja mam daleko w d....e te wybory pora potraktować ich tak jak oni mnie potraktowali
Zobacz wszystkie komentarze 6

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

MUNDIAL 2018. Niemcy – Szwecja 2:1 Ucieczka spod topora

MUNDIAL 2018. Niemcy – Szwecja 2:1 Ucieczka spod topora 1 0

Sensacyjne prowadzenie, czerwona karka, gol w ostatnich sekundach. Tak w skrócie można podsumować mecz Niemców ze Szwecją. Obrońcy tytuły wrócili do gry pokonując Szwecję 2:1, a bohaterem meczu został Toni Kross

Ruiny zamku w Krupem w coraz gorszym stanie. Runęła jedna ze ścian

Ruiny zamku w Krupem w coraz gorszym stanie. Runęła jedna ze ścian 0 8

Runął kawałek ściany, prowadzącej na tzw. balkon zakochanych na zamku w Krupem w gminie Krasnystaw.

Mieszka w Tajlandii. Prowadzi firmę w Anglii. "To, co zarabiałem kiedyś w rok, teraz mogę zarobić w miesiąc"
Magazyn

Mieszka w Tajlandii. Prowadzi firmę w Anglii. "To, co zarabiałem kiedyś w rok, teraz mogę zarobić w miesiąc" 1 3

Jestem Polakiem. Mieszkam w Tajlandii. Prowadzę firmę w Anglii. Mam brokera w Singapurze. Mogę być w dowolnym miejscu, do pracy potrzebny mi jest tylko telefon i komputer. To, co zarabiałem kiedyś w rok, teraz mogę zarobić w miesiąc. A jak mnie kiedyś dziecko zapyta, jak wygląda słoń, to go po prostu zabiorę na plażę i pokażę. A nie tylko na obrazku, bo taty nie stać.

MUNDIAL 2018 Korea – Meksyk 1:2. Idą jak burza

MUNDIAL 2018 Korea – Meksyk 1:2. Idą jak burza 0 0

Javier Hernandez i jego koledzy pokonali Koreę Południową 2:1 i zapewnili sobie awans z grupy F. W drugim dzisiejszym spotkaniu Szwecja zagra z Niemcami

Cerata, aluminiowe sztućce i kwitek w okienku. To tam zajadano się w czasach PRL
Magazyn

Cerata, aluminiowe sztućce i kwitek w okienku. To tam zajadano się w czasach PRL 35 8

Popularne w latach PRL-u były liczne bary mleczne. Nie są one jednak domeną tej epoki. Powstawały jeszcze przed wojną. W 1957 r. otwarto jeden z pierwszych tego typu lokali w mieście – bar „Fabryczny” przy ul. Armii Czerwonej 6 (obecnie Fabryczna)

MUNDIAL 2018 Belgia – Tunezja 5:2. Kanonada w Kaliningradzie

MUNDIAL 2018 Belgia – Tunezja 5:2. Kanonada w Kaliningradzie 2 0

Aż siedem bramek padło w meczu pomiędzy „Czerwonymi Diabłami”, a „Orłami Kartaginy”. Belgia zdeklasowała rywali, a świetne spotkanie w jej barwach rozegrał duet Eden Hazard i Romeu Lukaku

Centrum Nałęczowa etapami w przebudowie. Zabrakło funduszy na rondo

Centrum Nałęczowa etapami w przebudowie. Zabrakło funduszy na rondo 3 2

Nie w dwóch dużych przetargach, ale etapami - tak mają być przeprowadzane zmiany na placu w centrum popularnego miasteczka. Władze Nałęczowa musiały zrezygnować z budowy ronda w tym roku

Samochód na chodniku, pieszy na ulicy. Mieszkańcy narzekają na kierowców

Samochód na chodniku, pieszy na ulicy. Mieszkańcy narzekają na kierowców 11 32

Puławy Mieszkańcy osiedla Norwida narzekają na kierowców, którzy parkują auta na chodnikach, uniemożliwiając bezpieczne poruszanie się po osiedlowej drodze w kierunku Przedszkola nr 7. Spółdzielnia nowych miejsc jednak nie zbuduje. Brakuje miejsca

Młody trener za młodego trenera w Stali Kraśnik

Młody trener za młodego trenera w Stali Kraśnik 31 6

Jeszcze przed zakończeniem sezonu było jasne, że Daniela Szewca w roli trenera Stali Kraśnik zastąpi Jarosław Pacholarz. Już pod okiem nowej miotły niebiesko-żółci rozpoczną przygotowania 5 lipca

Malarstwo Rafała Strenta na KUL-u
23 czerwca 2018, 18:00

Malarstwo Rafała Strenta na KUL-u 2 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Sztuki Sceny Plastycznej KUL (Rynek 8) zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Rafała Sternta. Wydarzenie odbędzie się 23 czerwca o godz. 18.

Przed żużlowcami Speed Car Motoru Lublin najcięższa część sezonu

Przed żużlowcami Speed Car Motoru Lublin najcięższa część sezonu 7 2

W niedzielę o godzinie 16.15 ROW Rybnik podejmie Speed Car Motor w ramach 11. Kolejki Nice 1. Ligi Żużlowej. Lublinianie tym spotkaniem rozpoczynają najtrudniejszą dla siebie część sezonu

Starsi ludzie mu wierzyli. Czy pseudoksiądz poniesie karę?
film

Starsi ludzie mu wierzyli. Czy pseudoksiądz poniesie karę? 0 3

Jego ofiarami byli ludzie starsi, schorowani i bezradni. Pod pozorem niesienia chrześcijańskiej pomocy pozbawiał ich wolności, okradał z dorobku życia. Czy pseudo-ksiądz Marek N. poniesie karę za swoje czyny? - pytają dziennikarze Uwagi TVN

Endless Party w klubie Helium
23 czerwca 2018, 21:00

Endless Party w klubie Helium 1 0

Co Gdzie Kiedy. Helium Club (ul. Hempla 5) zaprasza na imprezę pożegnalną Martina Tone'a. Wydarzenie odbędzie się 23 czerwca o godz. 21.

Świdnik: Plantacja konopi indyjskich na działce, dwie osoby aresztowane

Świdnik: Plantacja konopi indyjskich na działce, dwie osoby aresztowane 6 1

Ponad 60 roślin konopi indyjskich i ponad 170 g suszu roślinnego zabezpieczyli policjanci na działce w Świdniku. Aresztowano dwie osoby

Policjant z Lublina zginął w wypadku na motocyklu

Policjant z Lublina zginął w wypadku na motocyklu 73 25

Sierż. sztab. Marek Wójcik z Lublina zginął w wypadku w miejscowości Radków w woj. dolnośląskim - informuje lubelska policja

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!