sobota, 17 marca 2018 r.

Świdnik

Dni Świdnika: Koncerty Hey, O.S.T.R i Budki Suflera

  Edytuj ten wpis
Dodano: 5 lipca 2010, 14:58
Autor: (mm)

O.S.T.R., Norbi, Hey, a na deser Budka Suflera – to tylko niektórzy wykonawcy, których będzie można posłuchać od piątku do niedzieli w Świdniku.

Tegoroczne "Dni Świdnika” są połączone z obchodami XXX Rocznicy Świdnickiego Lipca. – Stąd bogatszy program imprezy. Chcieliśmy w ten sposób zaakcentować rocznicę, która dla świdniczan znaczy bardzo wiele – podkreśla Adam Żurek, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Świdniku, organizator imprezy.

Pierwszego dnia na stadionie przy ul. Sportowej 2 w Świdniku wystąpią Comeyah, Acute-Mind, Diana Świder, Sofa i O.S.T.R. Ten ostatni muzyk cieszy się opinią najlepszego polskiego freestyle'owca.
– Zaprosiliśmy różnorodnych artystów. Tak, by każdy znalazł coś dla siebie. Pierwszy dzień będzie młodzieżowy, drugi rockowy. Wystąpią m.in. Londyn, Mietek Jurecki, Whisky. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Hey – zachęca dyr. Żurek.

Niedzielne koncerty zostały natomiast pomyślane z myślą o całych rodzinach. O godzinie 18 wystąpi Norbi, o 19.30 Tomasz Korfanty, a o godzinie 21 Budka Suflera.
Przewidziano też wiele imprez towarzyszących, m.in. Ogólnopolski Zlot Motocykli WSK, Zawody w Strzelectwie Sportowym, V Międzynarodowe Zawody Spadochronowe.

Ciekawie zapowiada się prezentacja obozu wojskowego "Ku Grunwaldowi”. Będzie można zobaczyć dwa zrekonstruowane namioty historyczne, kuchnię obozową i repliki ceramiki średniowiecznej. W ramach prezentacji odbędą się również pokazy szermierki oraz dawnego rzemiosła.
Bilety na koncerty w cenie 2 zł do nabycia w dniu imprezy.

PROGRAM IMPREZY

Piątek, 9 lipca

Godzina 15 – zespół COMEYAH. Zespół powstał w 2008 r. w Świdniku z inicjatywy Damiana Skoczylasa. Od momentu debiutu, grupa wystąpiła kilkanaście razy przed szerszą publicznością. Comeyah od samego początku podąża w kierunku korzeni muzyki reggae. W konkursie "Deutrykowisko” odbywającym się w 2009 r. w Świdniku zespół zdobył nagrodę publiczności.

Godzina 16.30 – zespół ACUTE-MIND. Zespół z Lublina powstał w lutym 2006 r. Acute - Mind wpisuje się w falę polskiego progresywnego rocka z metalowym zacięciem. Utwór grupy pt. Misery ostatnio uplasował się na pierwszym miejscu listy przebojów Radia Lublin oraz zajął jedenaste miejsce na Liście Przebojów Trójki.

Godzina 18.00 – DIANA ŚWIDER. Artystka pochodzi z Lipska/k Zamościa. Jest laureatką wielu festiwali oraz programów telewizyjnych: "Szansa na sukces” oraz "Droga do gwiazd”. Diana sama pisze i komponuje, sięgając po swoje ulubione gatunki muzyczne – soul, acid - jazz, funk, r&b.

Godzina 19.30 – zespół SOFA. Zespół powstał w 2003 r. Zespół zaczął kreślić swój styl będący mieszanką hip-hopu, neo soulu, funku i R&B. Latem 2007 r. zespół wystąpił na festiwalu w Opolu w Konkursie Premier z piosenką "Szkoda słów”. W lutym 2010 r. wydawnictwo uzyskało nominację do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka w kategorii: album roku hip-hop/R&B.

Godzina 22.00 – O.S.T.R. Muzyk, raper, producent, absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi i laureat kilku renomowanych konkursów skrzypcowych. O.S.T.R. ma opinię najlepszego polskiego freestyle'owca. Jego debiutancka płyta "Masz to jak w banku” została okrzyknięta odkryciem. W 2006 r. O.S.T.R. otrzymał nagrodę BIS Polskiego Radia (tzw. "Biser”) w kategorii "Najlepsza energia na koncercie”. Album "7” zdobył w internetowym plebiscycie portalu www.hip-hop.pl i audycji WuDoo tytuł polskiej płyty hiphopowej roku 2006.


Sobota, 10 lipca

Godzina 14.00 – zespół AdHD. Zespół debiutował na dużej scenie podczas Dni Świdnika 2007. Po dwóch miesiącach koncertowania osiągnął pierwszy sukces - III miejsce na Ogólnopolskim Przeglądzie Zespołów Elsauria w Warszawie, debiutując kawałkiem "Feromon”.

Godzina 15.30 – zespół LONDYN. Grupa wykonuje rockowe, ale melodyjne piosenki, które nieustannie goszczą na antenach kilkudziesięciu polskich rozgłośni radiowych. Zespół w ubiegłym roku wystąpił także na Festiwalu w Jarocinie. Zdobywca wielu nagród, m.in. laureat festiwalu Przestrzeń Muzyki Live.

Godzina 16.45 – MIETEK JURECKI. Jeden z najlepszych polskich multiinstrumentalistów. Jego muzykę trudno zaklasyfikować do konkretnego gatunku. To mieszanka jazzu, rocka, instrumentalnych ballad. Mietek Jurecki na występy zabiera ze sobą kilka gitar (również basowych). Gra na nich także w nietypowy sposób. Jest współtwórcą wielu sukcesów Budki Suflera. Grał także w takich zespołach jak m.in. Perfect i Test.

Godzina 18.30 – zespół WHISKY. Zespół pochodzi z Lublina. Ich muzyka to klasyka rocka, funky, ciężkie brzmienia, klimaty floydowskie, a nawet reggae.

Godzina 20.00 – zespół THE-Q. Nowy zespół polskiej sceny rockowej. Powstał na przełomie 2009/2010 r.

Godzina 22.00 – zespół HEY. Grupa rockowa powstała w 1992 r. w Szczecinie. Ich debiutancka płyta "Fire” rozeszła się w ponad 200 tys. nakładzie. 10-lecie istnienia zespołu uświetniło wydanie drugiego w karierze zespołu albumu live pt. "Koncertowy”.


Niedziela, 11 lipca

Godzina 14.00 – HELICOPTERS BRASS ORCHESTRA. Orkiestra Dęta z bardzo bogatym doświadczeniem koncertowym (krajowym i zagranicznym). O randze zespołu świadczy powiększające się grono wielbicieli, coroczne zaproszenia od organizatorów festiwali w całej Europie m.in. w Rastede i Husum (Niemcy), Wilnie (Litwa), Debreczynie, Szombathely i Koeszeg (Węgry).

Godzina 15.00 – zespół TAŃCA NOWOCZESNEGO FUX. Został założony w listopadzie 2004 r. i prowadzony jest przez Iwonę Syrokę. W zespole tańczy ok. 60 dzieci i młodzieży w wieku 9-19 lat.

Godzina 15.30 – zespół wokalny FABRYKA POMARAŃCZY. Grupa działa przy Miejskim Ośrodku Kultury, jej instruktorem jest Jakub Piotrowski. Fabryka Pomarańczy ma na swoim koncie liczne koncerty i występy, bierze czynny udział w życiu kulturalnym regionu.

Godzina 16.30 – MUSICAL DLA DZIECI "Czerwony kapturek – zupełnie inna historia”. Rozśpiewana bajka muzyczna dla dzieci w wykonaniu artystów scen lubelskich.

Godzina 18.00 – NORBI. Artysta zadebiutował w 1997 roku piosenką "Kobiety są gorące”, stając się niekwestionowaną gwiazdą polskiej muzyki klubowej.

Godzina 19.30 – TOMASZ KORPANTY. Od niedawna mieszkaniec Świdnika, autor muzyki i tekstów, wokalista i gitarzysta. W 1997 r. wyjechał w trasę koncertową z Varius Manx. W 2003 r. został finalistą IV Twojej Drogi do Gwiazd. Od 2006 do 2009 r. był członkiem zespołu Andrzeja "Piaska” Piasecznego. W lutym 2009 r. artysta zdecydował się na karierę wokalną. Obecnie pracuje ze związanymi ze Świdnikiem muzykami: Tomaszem Deutrykiem oraz Jakubem Piotrowskim.

Godzina 21.00 – BUDKA SUFLERA. Zespół rockowy założony w Lublinie w 1974 r. W swojej karierze zespół często współpracował także ze zdolnymi wokalistkami m.in. z Anną Jantar, Izabelą Trojanowską, Urszulą. W sierpniu 2009 r. na deskach Opery Leśnej odbył się koncert w 35. rocznicę utworzenia formacji. Dwa miesiące później miała miejsce premiera najnowszego albumu pt. "Zawsze czegoś brak”.
Godzina 22.45 – POKAZ SZTUCZNYCH OGNI.


Imprezy towarzyszące

* Zlot Motocykli WSK
W sobotę od godz.13.00. W programie m.in.: wystawa motocykli w bazie zlotu, parada motocyklistów ulicami Świdnika, pokazy ratownictwa, konkurencje sprawnościowe oraz konkursy

* Mistrzostwa Polski w Trialu Rowerowym. W sobotę w godzinach 11.00–16.00 ( plac przed kinem "Lot”, tor przy skateparku)

* Zawody w strzelectwie sportowym. W sobotę w godzinach 14–18 na strzelnicy w Świdniku

* Akcja Honorowego Oddawania Krwi i Rejestracja Dawców Szpiku Kostnego "Krwiodawcy Dla Życia i Wolności”. W sobotę w godzinach 14–17 (pawilon sportowy Avii)

* V Międzynarodowe Zawody Spadochronowe. W sobotę i niedzielę na boisku treningowym Avii

* Rajd Samochodowy o Puchar Świdnika. W niedzielę w godzinach 9.00–18.00. Start i meta przy lotnisku

* "Ku Grunwaldowi” – prezentacja obozu wojskowego. W piątek w godzinach 15-20 oraz w sobotę i niedzielę w godzinach 14-20. Dwa zrekonstruowane namioty historyczne, kuchnia obozowa i repliki ceramiki średniowiecznej, podstawowe umeblowanie. W ramach prezentacji odbędą się również pokazy szermierki oraz dawnego rzemiosła.

* Animacje dla najmłodszych: nauka żonglerki, malowanie twarzy, zabawy i konkursy z nagrodami. W sobotę i niedzielę w godzinach 16.00–20.00.

Bilety w cenie 2 zł do nabycia w dniu imprezy
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
mil
swidniczanin
Pan Stąd
(5) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

mil
mil (6 lipca 2010 o 15:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dwie Budki:D?
Rozwiń
swidniczanin
swidniczanin (6 lipca 2010 o 15:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
po hamsku ale dosadnie
Rozwiń
Pan Stąd
Pan Stąd (6 lipca 2010 o 12:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Józio napisał:
A ja chromolę basen wolę posłuchac zajefajnej muzy !!!!


Bardzo dojrzale józiu. A teraz popier..laj w podskokach do domu na obiad i ciesz się tym, że matka ma jeszcze co do gara włożyć. Jeszcze kilka lat rządów klęczników i będziesz żarł i srał tylko swoją zajefajną muzą.
Rozwiń
Józio
Józio (6 lipca 2010 o 08:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
~viki~ napisał:
A może by tak za tą kasę którą wydali organizatorzy imprezy pomyśleć o basenie na wakacje.


A ja chromolę basen wolę posłuchac zajefajnej muzy !!!!
Rozwiń
~viki~
~viki~ (5 lipca 2010 o 23:10) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A może by tak za tą kasę którą wydali organizatorzy imprezy pomyśleć o basenie na wakacje.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (5)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!