Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

15 kwietnia 2008 r.
15:11
Edytuj ten wpis

Dokąd polecimy ze Świdnika (wideo)

0 25 A A

Loty czarterowe w rejon Morza Śródziemnego, tanie linie do Europy, komunikacja z Ukrainą - tak sieć połączeń lubelskiego lotniska widzą Brytyjczycy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Na tym rynku potrzeba portu lotniczego. A z informacji od przewoźników i biur podróży wynika, że ta inwestycja może się tutaj udać - mówił na dzisiejszym spotkaniu Gordon Brown z brytyjskiej firmy Airport Strategy and Marketing, która przygotowała "Wstępnego Studium Wykonalności Potencjalnego Rynku dla Portu Lotniczego Lublin”.

Brytyjczycy nie mieli wątpliwości: zapotrzebowanie na loty z Lublina jest ogromne. - Są tanie linie lotnicze, które już od jutra mogłyby stąd latać - dodał Brown. - Na początek proponujemy jednak uruchomienie lotów czarterowych w rejon Morza Śródziemnego, a następnie otwarcie połaczeń niskobudżetowych z Europą Zachodnią.

Świdnik miałby też zapewnioną komunikację z portami centralnymi, takimi choćby jak Warszawa, Paryż, Londyn - loty nie trwałyby dłużej niż 3 godziny.

Eksperci z Wielkiej Brytanii podkreślali, że Świdnik może być lotniczą bramą na Wschód. Wskazywali na połączenia z Ukrainą - zarówno te turystyczne, jak i biznesowe - w których Świdnik mógłby się stać liderem. Prognozowali, że w pierwszym roku Świdnik obsłużyłby 300 tys. pasażerów. W ciągu 25 lat ta liczba miałaby wzrosnąć do 2, 5 mln.

- Ale to wszystko zależy od tego, czy w Świdniku będą chciały lądować samoloty - podkreślał Tadeusz Jarmuziewicz, sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury. - Ma na to wpływ atrakcyjność regionu i miasta. Widzę tu dużą rolę władz, które muszą sprawić, że ludzie będą chcieli przylatywać na Lubelszczyznę. Czuję, że na finał Euro 2012 ze Świdnika poleci do Kijowa samolot.

Władze spółki Port Lotniczy Lublin potwierdziły, że ten termin jest realny. - Do końca roku wykupimy wszystkie nieruchomości i przeniesiemy kolidujący z lotniskiem cmentarz wojenny. Czekamy na specustawę, która najszybciej rozwiąże sprawę kawałka lasu, który musimy wyciąć. Lotnisko powstanie za 4 lata - zapowiedział Grzegorz Muszyński, prezes PLL.


Komentarze 25

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Małgosia / 15 listopada 2010 o 11:32
Bardzo się cieszę z powodu lotniska, dla Lublina to będzie duży krok w stronę cywilizowanego świata. Ja osobiście zamierzam korzystac z lotniska i moi znajomi również.
Avatar
sen / 22 kwietnia 2008 o 21:25
Wiadomość z ostatniej chwili ludzie !!!!!! byłem i słyszałem Lotnisko bedzie w Swidniku a w Niedzwiadzie podobno ma powstac tor F1 !!!!! ludzie !!!!!!
A TAK POWAŻNIE TO NIC NIGDZIE U NAS NIE POWSTANIE !!!!!!!!!!! TYLKO I WYŁĄCZNIE PIENIĄDZE TE KTÓRE JUŻ PRZEPADŁY I TE KTÓRE PLANUJĄ WYDAĆ PRZEPADNĄ !!!! A ŻADNEGO LOTNISKA NIE BEDZIE I SIE NIE PODNIECAĆ ZE JAKI "DELIKWENT" GADAJĄCY ENGLISCH POJAWIŁ SIE W LBN TO TYLKO PROWIZORKA ŻEBY CIEMNOGRÓD SIE TYM PODJARAŁ. NIC NIE BEDZIE PROSTE !!!!!!
Wiadomość z ostatniej chwili ludzie !!!!!! byłem i słyszałem Lotnisko bedzie w Swidniku a w Niedzwiadzie podobno ma powstac tor F1 !!!!! ludzie !!!!!!
A TAK POWAŻNIE TO NIC NIGDZIE U NAS NIE POWSTANIE !!!!!!!!!!! TYLKO I WYŁĄCZNIE PIENIĄDZE TE KTÓRE JUŻ PRZEPADŁY I TE KTÓRE PLANUJĄ WYDAĆ PRZEPADNĄ !!!! A ŻADNEGO LOTNISKA NIE BEDZIE I SIE NIE PODNIECAĆ ZE JAKI "DELIKWENT" GADAJĄCY ENGLISCH POJAWIŁ ... rozwiń
Avatar
rajdowiec / 22 kwietnia 2008 o 07:34
kamil napisał:
Oby więcej taich wpisów zakompleksionych mieszkańców tego regionu, a Lubelszczyzna nawet na pewno pozostanie taką jaką jest. I piszę się Świdnik, a nie Hamburk, bo zazdrość i kompleksy chłopczyku przez ciebie przemawiają.

Lubelszczyzna sie nie zmieni, daleko nam do zachodu u nas to juz tylko wrony zawracają.

A co sie stanie z moja ulubiona ul.lotnicza? gdzie teraz bedziemy sie scigac? na pasie lotniska?

Lubelszczyzna sie nie zmieni, daleko nam do zachodu u nas to juz tylko wrony zawracają.

A co sie stanie z moja ulubiona ul.lotnicza? gdzie teraz bedziemy sie scigac? na pasie lotniska? rozwiń
Avatar
a to Rzezszów / 20 kwietnia 2008 o 16:17
Droga startowa (DS)

Rzeszowskie lotnisko dysponuje najnowszą, jedną z najdłuższych w Polsce drogę startową o długości 3200 m umożliwiającą przyjmowanie każdego typu samolotu, włączając w to największe samoloty szerokokadłubowe tj. B747. Brak przeszkód lotniczych w strefach podejścia, wysokiej klasy system pomocy świetlno-nawigacyjnych do lądowania (w tym ILS I kategorii), nowoczesna osłona meteorologiczna oparta na systemie Vaisala, czynią Port Lotniczy w Rzeszowie dostępnym 24 godziny na dobę przez cały rok.
Avatar
aaaa / 20 kwietnia 2008 o 10:15
Program użytkowy lotniska

Lotnisko wykorzystywane będzie pod potrzeby funkcjonowania niżej wymienionych użytkowników:
1.lotnictwo komunikacyjne – w zakresie komunikacji regularnej i nieregularnej na liniach krajowych i międzynarodowych
2.lotnictwo dyspozycyjne,
3.lotnictwo ratownicze i sanitarne,
4.lotnictwo gospodarczo-usługowe,
5.lotnictwo służb publicznych (głównie MON i MSWiA),
6.WSK "PZL-Świdnik" w zakresie logistyki i prób produktów finalnych,
7.Lotnicze Przedsiębiorstwo Usługowe HELISECO stosownie do posiadanych koncesji,
8.EXIN Sp. z o.o. stosownie do posiadanych koncesji, skoki spadochronowe, 9.Aeroklub Świdnik - loty szkoleniowe,
10.obsługa techniczna i hangarowanie sprzętu lotniczego,
11.inne formy działalności lotniczej, których obecnie nie można przewidzieć.
Parametry techniczne lotniska

Parametry drogi startowej
Uwzględniając model biznesowy przyjęty przez zarządzającego lotniskiem oraz prognozę operacji lotniczych i ruchu pasażerskiego dla potrzeb komunikacji lotniczej przyjęto podstawową długość drogi startowej równą 2520 m,
Program użytkowy lotniska

Lotnisko wykorzystywane będzie pod potrzeby funkcjonowania niżej wymienionych użytkowników:
1.lotnictwo komunikacyjne – w zakresie komunikacji regularnej i nieregularnej na liniach krajowych i międzynarodowych
2.lotnictwo dyspozycyjne,
3.lotnictwo ratownicze i sanitarne,
4.lotnictwo gospodarczo-usługowe,
5.lotnictwo służb publicznych (głównie MON i MSWiA),
6.WSK "PZL-Świdnik" w zakresie logistyki i prób produktów finalnych,
7.Lotnicze Przedsiębio... rozwiń
Avatar
Niedźwiedziak / 18 kwietnia 2008 o 14:01
Edek napisał:
'mieszkaniec województwa' , 'lubelak' - tyle nicków, a jedna osoba - nawiedzony starosta lubartowski Starownik ;-)
nie może zrozumieć, że jego przekręt z Niedźwiadą nie wypalił, nie może zrozumieć, że już po wszystkim i że najlepsza dla regionu koncepcja wygrała. Pogódź się z tym, człowieku, ile czasu będziesz jeszcze przeżywać tą sprawę. Lepiej się zastanów, co zrobić na tych gruntach w Niedźwiadzie, może hodowlę susłów (słyszałem że parę osób planuje przenieść tam susły, tak jak kiedyś przeniesione zostały na lotnisko w Świdniku, powinny się przyjąć). A może jakieś pole golfowe? :-)
Zajmij się czymś konstruktywnym, w każdym razie.


A nie pomyślałeś o tym, że nie ważne kto pisze. Czy "mieszkaniec województwa", "lubelak", "Edek", czy Starownik. Odnieś sie do problemów i pytań przez nich postawionych zamiest rzucać oszczerstwa i jakieś idiotyzmy proponować.


A nie pomyślałeś o tym, że nie ważne kto pisze. Czy "mieszkaniec województwa", "lubelak", "Edek", czy Starownik. Odnieś sie do problemów i pytań przez nich postawionych zamiest rzucać oszczerstwa i jakieś idiotyzmy proponować. rozwiń
Avatar
Niedźwiedziak / 18 kwietnia 2008 o 13:52
Pilot napisał:
Niedzwiada niech sie szykuje juz na kampanie buraczaną


Taki Pilot jak ty to właśnie w burakach ląduje.
Avatar
Niedźwiedziak / 18 kwietnia 2008 o 13:50
ZULUS napisał:
Super. Lotnisko w Świdniku jest idealne. Przynajmniej blisko do większego miasta. Kto by chciał jeździć do Niedźwiady żeby gdziekolwiek polecieć. Przecież to 1/3 drogi do Warszawy wolałbym tam pojechać niż furmanką dojeżdżać do jakieś wsi. Niedźwiada to dziura zabita dechami. Tam się chyba furmanką dojeżdża albo ciągnikiem. Bez przesady. Daleko wszędzie.


Jak się jest Zulusem to można sobie dzidą pomachać anie pisać o lotnisku.
Avatar
Josef / 18 kwietnia 2008 o 07:49
N ajpierw trzeba trzeba balonem wysłać do diabła zarząd województwa i dołożyć Starownika(bo ten lubi latać,zzuwa gumofilce i do samolotu,oczywiscie za pieniądze podatnika).To są ludzie,ktorzy sieją destrukcję i rozrzucaja na lewo i prawo pieniądze.Niegpspodarność ogromna.Opracowane studium dla Niedżwiady kosztowało 1,2 mln zł,TO SAMO STUDIUM TYLKO WPIASANY sWIDNIK i jakas kosmetyka też ok.1 mln zł.Wykupiona ziemia,czysta ,piaszczysta ,bez żadnych zabudowań,zapłacona cena jakiej rolnicy nie osiągną za 30 lat.Nawet jeden z najbiższych współpracowników Starownika,ktory wcześniej znał plan zagospodafrowania przestrzennego został milionerem sprzedając 30 ha lotnych piaskow.Zdrojkowski z Sobczakiem donieśli do prokuratury na Wojtasa,a Wojtas na nich.W obu przypadkach chodziło (wg nich )o przekręty związane z lotniskiem.Teraz ludzie Wojtasa zwąchali się z ludżmi Sobczaka ,a prokuratura umarza dochodzenia.Kochani wyciągcie wnioski :kim są Ci ludzie???Czy nie czas ich spakować do balonu???Dalej:Na lotnisko w Swidniku trzeba wyciąć 150 ha lasu,Usunąć kilkaset zabudowń i to nowych.Dodatkowo wiele innych urządzeń.Mając na uwadze procedury odwoławcze sprawa jest na 10 lat i nigdy to nie będzie lotnisko na skalę regionu przygranicznego,a kosztować będzie 10 krotnie więcej.Niech piszący wezmą to pod rozwagę i zapytają zarząd województwa,dlaczego marnują ludzkie pieniądze???
N ajpierw trzeba trzeba balonem wysłać do diabła zarząd województwa i dołożyć Starownika(bo ten lubi latać,zzuwa gumofilce i do samolotu,oczywiscie za pieniądze podatnika).To są ludzie,ktorzy sieją destrukcję i rozrzucaja na lewo i prawo pieniądze.Niegpspodarność ogromna.Opracowane studium dla Niedżwiady kosztowało 1,2 mln zł,TO SAMO STUDIUM TYLKO WPIASANY sWIDNIK i jakas kosmetyka też ok.1 mln zł.Wykupiona ziemia,czysta ,piaszczysta ,bez żadnych zabudowań,zapłacona cena jakiej rolnicy nie osiągną za 30 lat.Nawet jeden z najbiższych współpra... rozwiń
Avatar
Jacek / 17 kwietnia 2008 o 15:38
Łatwo policzyć, że budowa lotniska nie ma sensu. Można znaleźć ceny lotniskowe na innych polskich lotniskach i policzyć ile musiałoby być lądowań, aby się wszystko dopinało. Ponadto aby samoloty latały musi być odpowiednia liczba pasażerów.
Dodatm jeszcze, że chyba tylko w takim miejscu jak Lublin może powstać pomysł wycięcia lasu - jest to przecież ekosystem dla wielu roślin i zwierząt - dla ochrony tylko jednego gatunku.
Avatar
Małgosia / 15 listopada 2010 o 11:32
Bardzo się cieszę z powodu lotniska, dla Lublina to będzie duży krok w stronę cywilizowanego świata. Ja osobiście zamierzam korzystac z lotniska i moi znajomi również.
Avatar
sen / 22 kwietnia 2008 o 21:25
Wiadomość z ostatniej chwili ludzie !!!!!! byłem i słyszałem Lotnisko bedzie w Swidniku a w Niedzwiadzie podobno ma powstac tor F1 !!!!! ludzie !!!!!!
A TAK POWAŻNIE TO NIC NIGDZIE U NAS NIE POWSTANIE !!!!!!!!!!! TYLKO I WYŁĄCZNIE PIENIĄDZE TE KTÓRE JUŻ PRZEPADŁY I TE KTÓRE PLANUJĄ WYDAĆ PRZEPADNĄ !!!! A ŻADNEGO LOTNISKA NIE BEDZIE I SIE NIE PODNIECAĆ ZE JAKI "DELIKWENT" GADAJĄCY ENGLISCH POJAWIŁ SIE W LBN TO TYLKO PROWIZORKA ŻEBY CIEMNOGRÓD SIE TYM PODJARAŁ. NIC NIE BEDZIE PROSTE !!!!!!
Wiadomość z ostatniej chwili ludzie !!!!!! byłem i słyszałem Lotnisko bedzie w Swidniku a w Niedzwiadzie podobno ma powstac tor F1 !!!!! ludzie !!!!!!
A TAK POWAŻNIE TO NIC NIGDZIE U NAS NIE POWSTANIE !!!!!!!!!!! TYLKO I WYŁĄCZNIE PIENIĄDZE TE KTÓRE JUŻ PRZEPADŁY I TE KTÓRE PLANUJĄ WYDAĆ PRZEPADNĄ !!!! A ŻADNEGO LOTNISKA NIE BEDZIE I SIE NIE PODNIECAĆ ZE JAKI "DELIKWENT" GADAJĄCY ENGLISCH POJAWIŁ ... rozwiń
Avatar
rajdowiec / 22 kwietnia 2008 o 07:34
kamil napisał:
Oby więcej taich wpisów zakompleksionych mieszkańców tego regionu, a Lubelszczyzna nawet na pewno pozostanie taką jaką jest. I piszę się Świdnik, a nie Hamburk, bo zazdrość i kompleksy chłopczyku przez ciebie przemawiają.

Lubelszczyzna sie nie zmieni, daleko nam do zachodu u nas to juz tylko wrony zawracają.

A co sie stanie z moja ulubiona ul.lotnicza? gdzie teraz bedziemy sie scigac? na pasie lotniska?

Lubelszczyzna sie nie zmieni, daleko nam do zachodu u nas to juz tylko wrony zawracają.

A co sie stanie z moja ulubiona ul.lotnicza? gdzie teraz bedziemy sie scigac? na pasie lotniska? rozwiń
Avatar
a to Rzezszów / 20 kwietnia 2008 o 16:17
Droga startowa (DS)

Rzeszowskie lotnisko dysponuje najnowszą, jedną z najdłuższych w Polsce drogę startową o długości 3200 m umożliwiającą przyjmowanie każdego typu samolotu, włączając w to największe samoloty szerokokadłubowe tj. B747. Brak przeszkód lotniczych w strefach podejścia, wysokiej klasy system pomocy świetlno-nawigacyjnych do lądowania (w tym ILS I kategorii), nowoczesna osłona meteorologiczna oparta na systemie Vaisala, czynią Port Lotniczy w Rzeszowie dostępnym 24 godziny na dobę przez cały rok.
Avatar
aaaa / 20 kwietnia 2008 o 10:15
Program użytkowy lotniska

Lotnisko wykorzystywane będzie pod potrzeby funkcjonowania niżej wymienionych użytkowników:
1.lotnictwo komunikacyjne – w zakresie komunikacji regularnej i nieregularnej na liniach krajowych i międzynarodowych
2.lotnictwo dyspozycyjne,
3.lotnictwo ratownicze i sanitarne,
4.lotnictwo gospodarczo-usługowe,
5.lotnictwo służb publicznych (głównie MON i MSWiA),
6.WSK "PZL-Świdnik" w zakresie logistyki i prób produktów finalnych,
7.Lotnicze Przedsiębiorstwo Usługowe HELISECO stosownie do posiadanych koncesji,
8.EXIN Sp. z o.o. stosownie do posiadanych koncesji, skoki spadochronowe, 9.Aeroklub Świdnik - loty szkoleniowe,
10.obsługa techniczna i hangarowanie sprzętu lotniczego,
11.inne formy działalności lotniczej, których obecnie nie można przewidzieć.
Parametry techniczne lotniska

Parametry drogi startowej
Uwzględniając model biznesowy przyjęty przez zarządzającego lotniskiem oraz prognozę operacji lotniczych i ruchu pasażerskiego dla potrzeb komunikacji lotniczej przyjęto podstawową długość drogi startowej równą 2520 m,
Program użytkowy lotniska

Lotnisko wykorzystywane będzie pod potrzeby funkcjonowania niżej wymienionych użytkowników:
1.lotnictwo komunikacyjne – w zakresie komunikacji regularnej i nieregularnej na liniach krajowych i międzynarodowych
2.lotnictwo dyspozycyjne,
3.lotnictwo ratownicze i sanitarne,
4.lotnictwo gospodarczo-usługowe,
5.lotnictwo służb publicznych (głównie MON i MSWiA),
6.WSK "PZL-Świdnik" w zakresie logistyki i prób produktów finalnych,
7.Lotnicze Przedsiębio... rozwiń
Avatar
Niedźwiedziak / 18 kwietnia 2008 o 14:01
Edek napisał:
'mieszkaniec województwa' , 'lubelak' - tyle nicków, a jedna osoba - nawiedzony starosta lubartowski Starownik ;-)
nie może zrozumieć, że jego przekręt z Niedźwiadą nie wypalił, nie może zrozumieć, że już po wszystkim i że najlepsza dla regionu koncepcja wygrała. Pogódź się z tym, człowieku, ile czasu będziesz jeszcze przeżywać tą sprawę. Lepiej się zastanów, co zrobić na tych gruntach w Niedźwiadzie, może hodowlę susłów (słyszałem że parę osób planuje przenieść tam susły, tak jak kiedyś przeniesione zostały na lotnisko w Świdniku, powinny się przyjąć). A może jakieś pole golfowe? :-)
Zajmij się czymś konstruktywnym, w każdym razie.


A nie pomyślałeś o tym, że nie ważne kto pisze. Czy "mieszkaniec województwa", "lubelak", "Edek", czy Starownik. Odnieś sie do problemów i pytań przez nich postawionych zamiest rzucać oszczerstwa i jakieś idiotyzmy proponować.


A nie pomyślałeś o tym, że nie ważne kto pisze. Czy "mieszkaniec województwa", "lubelak", "Edek", czy Starownik. Odnieś sie do problemów i pytań przez nich postawionych zamiest rzucać oszczerstwa i jakieś idiotyzmy proponować. rozwiń
Avatar
Niedźwiedziak / 18 kwietnia 2008 o 13:52
Pilot napisał:
Niedzwiada niech sie szykuje juz na kampanie buraczaną


Taki Pilot jak ty to właśnie w burakach ląduje.
Avatar
Niedźwiedziak / 18 kwietnia 2008 o 13:50
ZULUS napisał:
Super. Lotnisko w Świdniku jest idealne. Przynajmniej blisko do większego miasta. Kto by chciał jeździć do Niedźwiady żeby gdziekolwiek polecieć. Przecież to 1/3 drogi do Warszawy wolałbym tam pojechać niż furmanką dojeżdżać do jakieś wsi. Niedźwiada to dziura zabita dechami. Tam się chyba furmanką dojeżdża albo ciągnikiem. Bez przesady. Daleko wszędzie.


Jak się jest Zulusem to można sobie dzidą pomachać anie pisać o lotnisku.
Avatar
Josef / 18 kwietnia 2008 o 07:49
N ajpierw trzeba trzeba balonem wysłać do diabła zarząd województwa i dołożyć Starownika(bo ten lubi latać,zzuwa gumofilce i do samolotu,oczywiscie za pieniądze podatnika).To są ludzie,ktorzy sieją destrukcję i rozrzucaja na lewo i prawo pieniądze.Niegpspodarność ogromna.Opracowane studium dla Niedżwiady kosztowało 1,2 mln zł,TO SAMO STUDIUM TYLKO WPIASANY sWIDNIK i jakas kosmetyka też ok.1 mln zł.Wykupiona ziemia,czysta ,piaszczysta ,bez żadnych zabudowań,zapłacona cena jakiej rolnicy nie osiągną za 30 lat.Nawet jeden z najbiższych współpracowników Starownika,ktory wcześniej znał plan zagospodafrowania przestrzennego został milionerem sprzedając 30 ha lotnych piaskow.Zdrojkowski z Sobczakiem donieśli do prokuratury na Wojtasa,a Wojtas na nich.W obu przypadkach chodziło (wg nich )o przekręty związane z lotniskiem.Teraz ludzie Wojtasa zwąchali się z ludżmi Sobczaka ,a prokuratura umarza dochodzenia.Kochani wyciągcie wnioski :kim są Ci ludzie???Czy nie czas ich spakować do balonu???Dalej:Na lotnisko w Swidniku trzeba wyciąć 150 ha lasu,Usunąć kilkaset zabudowń i to nowych.Dodatkowo wiele innych urządzeń.Mając na uwadze procedury odwoławcze sprawa jest na 10 lat i nigdy to nie będzie lotnisko na skalę regionu przygranicznego,a kosztować będzie 10 krotnie więcej.Niech piszący wezmą to pod rozwagę i zapytają zarząd województwa,dlaczego marnują ludzkie pieniądze???
N ajpierw trzeba trzeba balonem wysłać do diabła zarząd województwa i dołożyć Starownika(bo ten lubi latać,zzuwa gumofilce i do samolotu,oczywiscie za pieniądze podatnika).To są ludzie,ktorzy sieją destrukcję i rozrzucaja na lewo i prawo pieniądze.Niegpspodarność ogromna.Opracowane studium dla Niedżwiady kosztowało 1,2 mln zł,TO SAMO STUDIUM TYLKO WPIASANY sWIDNIK i jakas kosmetyka też ok.1 mln zł.Wykupiona ziemia,czysta ,piaszczysta ,bez żadnych zabudowań,zapłacona cena jakiej rolnicy nie osiągną za 30 lat.Nawet jeden z najbiższych współpra... rozwiń
Avatar
Jacek / 17 kwietnia 2008 o 15:38
Łatwo policzyć, że budowa lotniska nie ma sensu. Można znaleźć ceny lotniskowe na innych polskich lotniskach i policzyć ile musiałoby być lądowań, aby się wszystko dopinało. Ponadto aby samoloty latały musi być odpowiednia liczba pasażerów.
Dodatm jeszcze, że chyba tylko w takim miejscu jak Lublin może powstać pomysł wycięcia lasu - jest to przecież ekosystem dla wielu roślin i zwierząt - dla ochrony tylko jednego gatunku.
Zobacz wszystkie komentarze 25

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Koncert Muzycznej Sceny Młodych w Puławach
22 czerwca 2018, 19:00

Koncert Muzycznej Sceny Młodych w Puławach 0 0

W piątek, 22 czerwca o godz. 19 w Młodzieżowym Domu Kultury w Puławach (ul. Sieroszewskiego 4) odbędzie się Koncert Finałowy Muzycznej Sceny Młodych.

Nowe Biuro Obsługi Mieszkańców w Lublinie? Czynsz za duży, wnętrza za zimne

Nowe Biuro Obsługi Mieszkańców w Lublinie? Czynsz za duży, wnętrza za zimne 0 0

Przy ul. Kunickiego nie dojdzie raczej do otwarcia Biura Obsługi Mieszkańców, w którym możliwe byłoby załatwienie spraw związanych z dowodami osobistymi, meldunkami i niektórych innych spraw prowadzonych przez Urząd Miasta.

Lubelski Wzór 2018. Konferencja, która łączy biznes z branżą kreatywną
22 czerwca 2018, 10:15

Lubelski Wzór 2018. Konferencja, która łączy biznes z branżą kreatywną 0 0

Co Gdzie Kiedy. Po raz czwarty w Lublinie odbędzie się Lubelski Wzór – konferencja łącząca branżę kreatywną z biznesem.

Za szybko zjeżdżał z ronda. 17-letni motocyklista w szpitalu

Za szybko zjeżdżał z ronda. 17-letni motocyklista w szpitalu 0 0

17-letni motocyklista trafił do szpitala po wypadku na jednym z rond w Zamościu.

Prawo jazdy zrobisz w Kraśniku. Jest zgoda radnych

Prawo jazdy zrobisz w Kraśniku. Jest zgoda radnych 0 0

W Kraśniku powstanie oddział Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Podczas sesji sejmiku województwa radni przyjęli jednogłośnie projekt uchwały w tej sprawie.

Tragiczny finał z pozoru niegroźnej stłuczki [zdjęcia]

Tragiczny finał z pozoru niegroźnej stłuczki [zdjęcia] 0 2

Kierowca renault podczas zmiany pasa ruchu nie zauważył samochodu ciężarowego i doprowadził do zderzenia. Kilka minut później pasażerka straciła przytomność. Nie udało się jej uratować

Nie zastosował cesarskiego cięcia. Matka walczy o rentę, lekarz się odwołuje

Nie zastosował cesarskiego cięcia. Matka walczy o rentę, lekarz się odwołuje 0 0

Matka dziecka, które ma niesprawną rękę po porodzie w bialskim szpitalu, walczy jeszcze o rentę dla syna. A lekarz składa apelację

Nielegalny towar z Ukrainy przemycali motolotnią
galeria

Nielegalny towar z Ukrainy przemycali motolotnią 0 1

Motolotni używali do przemytu towarów członkowie grupy przestępczej, którą rozbili pogranicznicy. Do gangu należeli Polacy i Ukraińcy

Bartosz Boncik zdobył Puchar Unii Europejskiej na zawodach w Austrii

Bartosz Boncik zdobył Puchar Unii Europejskiej na zawodach w Austrii 0 0

Bartosz Boncik z Orląt Łuków wywalczył w Austrii Puchar Unii Europejskiej. Reprezentacja Polski nie miała sobie równych

Chłopiec podczas zabawy w chowanego zatrzasnął się w pralce. Nie udało się go uratować
film

Chłopiec podczas zabawy w chowanego zatrzasnął się w pralce. Nie udało się go uratować 0 0

Mały chłopiec bawił się w chowanego z pięcioletnią siostrą. Schował się w pralce, w której się zatrzasnął. Dziecko znalazł jego ojciec.

Pierwszy dzień lata będzie burzowy. Ostrzeżenie pogodowe dla woj. lubelskiego
film

Pierwszy dzień lata będzie burzowy. Ostrzeżenie pogodowe dla woj. lubelskiego 0 1

21 czerwca 2018. Astronomiczne lato może się rozpocząć burzowo. IMGW wydało ostrzeżenie pogodowe dla woj. lubelskiego.

Cuatro Manos wystąpi w Akwareli
22 czerwca 2018, 20:00

Cuatro Manos wystąpi w Akwareli 0 0

Co Gdzie Kiedy. Akwarela Cafe (Rynek 6) zaprasza na koncert duetu Cuatro Manos. Artyści wystąpi w kawiarni już 22 czerwca o godz. 20.

Łukasz Rogulski (Azoty Puławy): Wiem kogo muszę zastąpić

Łukasz Rogulski (Azoty Puławy): Wiem kogo muszę zastąpić 0 0

ROZMOWA z Łukaszem Rogulskim, nowym piłkarzem ręcznym Azotów Puławy

Radzyń Podlaski: Zgarnij dotacje na lokalne działania

Radzyń Podlaski: Zgarnij dotacje na lokalne działania 0 0

Działaj lokalnie i zgarnij dotację. Nabór wniosków trwa do 24 czerwca.

Międzyrzec Podlaski: Upamiętnią Jana Kołkowicza

Międzyrzec Podlaski: Upamiętnią Jana Kołkowicza 0 0

W Międzyrzecu Podlaskim odsłonią rondo im. Jana Kołkowicza. Ten prozaik, dziennikarz, jeden z głównych współzałożycieli zrzeszenia Wolność i Niezawisłość, który zmarł w 2007 roku, pochodził z Międzyrzeca Podlaskiego.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!