piątek, 19 stycznia 2018 r.

Świdnik

Drogowa ofensywa w Świdniku. Ulice w remoncie

Dodano: 24 sierpnia 2016, 17:35

Miasto planuje przebudować odcinek ulicy Brzegowej w części południowej o długości ok. 450 metrów (fot. Google Strett View)
Miasto planuje przebudować odcinek ulicy Brzegowej w części południowej o długości ok. 450 metrów (fot. Google Strett View)

Trwają prace m.in. przy przebudowie ul. Jodłowej i Środkowej. Świdnicki magistrat przygotowuje się też do przebudowy ul. Brzegowej. Urzędnicy wybrali już firmę, która opracuje dokumentację projektową.

– Jeśli będziemy znali koszt tej budowy, to inwestycja zostanie wpisana do budżetu i w przyszłym roku byśmy ją wykonali – mówi Michał Piotrowicz, zastępca burmistrza Świdnika.

Miasto planuje przebudować odcinek ulicy Brzegowej w części południowej o długości ok. 450 metrów. – Jest to newralgiczny odcinek drogi – zaznacza Piotrowicz. Dokumentacja ma być gotowa na początku października.

Tymczasem w mieście trwają prace drogowe – przebudowywana jest ul. Jodłowa – odcinki ul. Dębowej, Partyzantów i Polnej.

– Prace rozpoczęły się od ul. Dębowej – informuje Aleksandra Dyjak z Urzędu Miasta w Świdniku. – Równolegle budowana jest kanalizacja deszczowa od ul. Polnej. Prace obejmują m.in. budowę jezdni, chodników, zjazdów i dojazdów do posesji. Wykonana zostanie kanalizacja deszczowa, oświetlenie uliczne, przebudowa sieci teletechnicznej i gazowej.

Roboty mają potrwać do połowy grudnia. Na tym nie koniec. – Trwa drugi etap prac związanych z przebudową ul. Środkowej, czyli dokończeniem robót drogowych i wykonaniem parkingu na 15 miejsc postojowych. Prace idą sprawnie, zatem liczymy, że uda się je sfinalizować z końcem sierpnia – podaje Dyjak. – Jeszcze w tym tygodniu zakończy się remont fragmentu chodnika przy ul. Kościuszki.

Niebawem rozpoczną się też prace budowlane przy bocznej ul. Skarżyńskiego, gdzie powstaną m.in. nowe miejsca parkingowe.

Przygotowywane są też dokumentacje związane z budową dojazdów do przedszkoli nr 2 i 6. – Wpłynęły dwie oferty na dokumentację projektową przebudowy ulic: Kasperka – w części północnej, Cisowej i Bohaterów Westerplatte – wylicza Dyjak. Wykonawcy chcą po 25 tys. zł. Na wymienionych wyżej ulicach mają pojawić się nowe nawierzchnie jezdni z kostki brukowej, nowe chodniki i oświetlenie.

Miasto planuje również budowę oświetlenia na przy ul. Morwowej.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(9) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (29 sierpnia 2016 o 11:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ścieżkę rowerową wzdłuz Żwirki i Wigury poprawcie, bo pozwę was za zniszczony rower. Jak można było odebrać taki bubel !!!
Rozwiń
Gość
Gość (27 sierpnia 2016 o 09:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Swidnik czeka na Kusocinskiego!
Rozwiń
Gość
Gość (26 sierpnia 2016 o 19:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Świdnik czeka na Al. Solidarności!!!
Rozwiń
Gość
Gość (25 sierpnia 2016 o 11:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Tam gdzie budują się działacze partyjni i ich rodzinki drogi i chodniki są caaaaacy.
Rozwiń
lsw
lsw (25 sierpnia 2016 o 07:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
w powiecie??? Co z Kusocińskiego, gen. Maczka? Racławicka połatana- tak ma wyglądać główna ulica? Co z kortam i tenisowymi? Co z basenem przy PCEZ? Osiny, Białowąsy przestańcie mydlić oczy. Weźcie się do roboty! Pasy rowerowe to za mało, chociaż je posprzątajcie.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (9)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!