Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

31 grudnia 2013 r.
11:25
Edytuj ten wpis

Gęsta mgła utrudnia pracę lotniska. Loty ze Świdnika odwołane

Autor: Zdjęcie autora jotem
7 50 A A
 (Tomasz Futyma / Archiwum Alarm24)
(Tomasz Futyma / Archiwum Alarm24)

Piloci dwóch samolotów, które miały we wtorek przylecieć do Świdnika nie zdecydowali się na lądowanie w Porcie Lotniczym Lublin. Powodem była gęsta mgła, która od rana utrzymywała się dookoła lotniska.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Samolot lecący z lotniska Londyn Luton miał wylądować w Świdniku o godzinie 11.10.

– Jest tak gęsta mgła, że nic nie widać. Słychać tylko silniki krążącego nad lotniskiem samolotu – napisał do nas na alarm24 pan Jerzy. Airbus A320 należący do Wizz Air czterokrotnie okrążył lotnisko. Pilot nie zdecydował się jednak na lądowanie w trudnych warunkach i odleciał w stronę Rzeszowa. Przewoźnik zdecydował się odwołać wylot z naszego lotniska.

Podobną decyzję podjęła załoga lecąca Boeingiem 737 linii Ryanair. Pasażerowie mieli wylądować w Świdniku o 13.40. Maszyna zrobiła jedno okrążenie nad naszym lotniskiem po czym udała się na południe.

Pasażerowie obu połączeń wylądowali na lotnisku Rzeszów-Jasionka. Do Świdnika zabrały ich stamtąd autokary.

Od połowy października w Porcie Lotniczym Lublin działa system ILS, który wspomaga bezpieczne lądowanie samolotu w trudnych warunkach. Testowanie systemu trwało kilka miesięcy. Inwestycję w całości sfinansowała PAŻP. Jej koszt to ok. 3 mln zł. System został wdrożony w kategorii I (widzialność nie mniejsza niż 800 metrów).

Jak poinformował Port Lotniczy Lublin, wtorkowe warunki były znacznie gorsze, dlatego piloci, mimo systemu ILS nie zdecydowali się na lądowanie w Świdniku.

Komentarze 50

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 7 stycznia 2014 o 14:06

O Świdniku pisze się tylko w kontekście nie lądujacych albo nie startujacych samolotów. I nic dziwnego .... w 40 tysiecznym mieście nic sie nie dzieje. Ale wczoraj był orszak 3 Króli, mozna było zrobic pare zdjęć i cos wreszcie napisać.

Avatar
antyidiot / 1 stycznia 2014 o 22:47
Wielka mi afera i podnieta dla antylubelaków
Avatar
miro / 1 stycznia 2014 o 12:28

To, co powiesz na to, że Rzeszów mając niespełna 200.000 mieszkańców ma port lotniczy od kilku dekad. To na jakiej podstawie sądzisz, że Lublin mający prawie 400.000 mieszkańców nie zasługiwał do tej pory na port lotniczy??Jednak problemem, tego kraju jest, że wszystko jest niepotrzebne, zwłaszcza w tych regionach, które są opóźnione ze względu na infrastrukturę komunikacyjną. Do takich najbardziej zapóźnionych regionów należy właśnie Lubelszczyzna. Do najbliższej autostrady trzeba będzie jechać z Lublina ponad 100 km (jeśli wybudują odcinek A2 za Warszawą do Terespola). To obrazuje dopiero, jak Lublin został wykolegowany w pewnych kręgach decyzyjnych. Port lotniczy w Świdniku jest niezbędny. To okno na świat dla całej Lubelszczyzny. I choćby z tego powodu warto do niego dopłacać, nawet przez wiele lat!Warto by też zadbać o podwyższenie kategorii ILS, ale tutaj to znowu niektórzy mogą nas zablokować! Bo powiedzą, że za mały ruch itd.Jest mało lotów, bo fatalna też jest promocja Lublina i regionu na świecie. Dla świata Polska często kończy się na Warszawie, a dalej to jest już Azja i Ruskie.

150% prawdy!! Rzeszów miał lotnisko od czasów głębokiej komuny, bo trzeba było szybko dowieźć  towarzyszy do Arłamowa na " zasłużony odpoczynek" po "meczacej " pracy!!problemem Lublina był( i jest? ) problem niedouczonej i nic nie mogącej władzy lokalnej., Po prostu wioska i te kłótnie.. W rzeszowie prezydentem od klikunastu lat jest ten sam człowiek. I  czerwony!

150% prawdy!! Rzeszów miał lotnisko od czasów głębokiej komuny, bo trzeba było szybko dowieźć  towarzyszy do Arłamowa na " zasłużony odpoczynek" po "meczacej " pracy!!problemem Lublina był( i jest? ) problem niedouczonej i nic nie mogącej władzy lokalnej., Po prostu wioska i te kłótnie.. W rzeszowie prezydentem od klikunastu lat jest ten sam człowiek. I  czerwony!

rozwiń
Avatar
taki tam / 1 stycznia 2014 o 10:14

Wiem, że emocje zaciemniają sytuację ale nie masz racji. Pełny ILS pozwala wylądować całkowicie bez widoczności i właściwie nawet bez ludzkiego pilota. Lotnisko w Świdniku to niestety niecelowa o niedopracowana inwestycja. Takie miasto jak Lublin w takim kraju jak Polska nie potrzebowało i w długim czasie nie potrzebowałoby lotniska. Gdyby nie rozbuchane ambicje samorządu to rozsądek nakazywałby się powstrzymać od budowy tego pomnika rozpasania. Lotnisko to będzie sprawiało kłopoty techniczne i finansowe w perspektywie klikudziesięciu  lat. Potem będzie już wymagało całkowitej przebudowy.

 Zapamiętajcie te słowa.

To, co powiesz na to, że Rzeszów mając niespełna 200.000 mieszkańców ma port lotniczy od kilku dekad. To na jakiej podstawie sądzisz, że Lublin mający prawie 400.000 mieszkańców nie zasługiwał do tej pory na port lotniczy??Jednak problemem, tego kraju jest, że wszystko jest niepotrzebne, zwłaszcza w tych regionach, które są opóźnione ze względu na infrastrukturę komunikacyjną. Do takich najbardziej zapóźnionych regionów należy właśnie Lubelszczyzna. Do najbliższej autostrady trzeba będzie jechać z Lublina ponad 100 km (jeśli wybudują odcinek A2 za Warszawą do Terespola). To obrazuje dopiero, jak Lublin został wykolegowany w pewnych kręgach decyzyjnych. Port lotniczy w Świdniku jest niezbędny. To okno na świat dla całej Lubelszczyzny. I choćby z tego powodu warto do niego dopłacać, nawet przez wiele lat!Warto by też zadbać o podwyższenie kategorii ILS, ale tutaj to znowu niektórzy mogą nas zablokować! Bo powiedzą, że za mały ruch itd.Jest mało lotów, bo fatalna też jest promocja Lublina i regionu na świecie. Dla świata Polska często kończy się na Warszawie, a dalej to jest już Azja i Ruskie.

To, co powiesz na to, że Rzeszów mając niespełna 200.000 mieszkańców ma port lotniczy od kilku dekad. To na jakiej podstawie sądzisz, że Lublin mający prawie 400.000 mieszkańców nie zasługiwał do tej pory na port lotniczy??Jednak problemem, tego kraju jest, że wszystko jest niepotrzebne, zwłaszcza w tych regionach, które są opóźnione ze względu na infrastrukturę komunikacyjną. Do takich najbardziej zapóźnionych regionów należy właśnie Lubelszczyzna. Do najbliższej autostrady trzeba będzie jechać z Lublina ponad 100 km (jeśli... rozwiń

Avatar
Szpak / 1 stycznia 2014 o 08:26
Człowieku co ty wypisujesz za brednie to Lotnisko już dawno powinno funkcjonowac tylko system ILS powinien być drugiej kategorii tylko tacy ludzie jak ty utrudniają Ludziom Życie Ty Antylubelaku.
Avatar
Szpak / 1 stycznia 2014 o 08:24
Człowieku co ty wypisujesz za brednie to Lotnisko już dawno powinno funkcjonowac tylko system ILS powinien być drugiej kategorii tylko tacy ludzie jak ty utrudniają Ludziom Życie Ty Antylubelaku.
Avatar
dziadek / 31 grudnia 2013 o 20:38

Poleci daleko od Lublina

Avatar
Latacz / 31 grudnia 2013 o 19:37

Wiem, że emocje zaciemniają sytuację ale nie masz racji. Pełny ILS pozwala wylądować całkowicie bez widoczności i właściwie nawet bez ludzkiego pilota. Lotnisko w Świdniku to niestety niecelowa o niedopracowana inwestycja. Takie miasto jak Lublin w takim kraju jak Polska nie potrzebowało i w długim czasie nie potrzebowałoby lotniska. Gdyby nie rozbuchane ambicje samorządu to rozsądek nakazywałby się powstrzymać od budowy tego pomnika rozpasania. Lotnisko to będzie sprawiało kłopoty techniczne i finansowe w perspektywie klikudziesięciu  lat. Potem będzie już wymagało całkowitej przebudowy.

 Zapamiętajcie te słowa.

Wiem, że emocje zaciemniają sytuację ale nie masz racji. Pełny ILS pozwala wylądować całkowicie bez widoczności i właściwie nawet bez ludzkiego pilota. Lotnisko w Świdniku to niestety niecelowa o niedopracowana inwestycja. Takie miasto jak Lublin w takim kraju jak Polska nie potrzebowało i w długim czasie nie potrzebowałoby lotniska. Gdyby nie rozbuchane ambicje samorządu to rozsądek nakazywałby się powstrzymać od budowy tego pomnika rozpasania. Lotnisko to będzie sprawiało kłopoty techniczne i finansowe w perspektywie klikudziesięciu &nb... rozwiń

Avatar
Mirko / 31 grudnia 2013 o 19:31

Poczytajcie najpierw o kategoriach systemu ILS, później dopiero najeżdżać na pilotów !!! przy kat "I"  nikt normalny nie wyląduje.

ILS występuje w trzech klasach, które m.in. wpływają na kategorię lotniska: 
1. kategoria I - urządzenie prowadzące od granicy zasięgu do wysokości 60 m  (200 stóp) nad płaszczyzną drogi startowej przy widzialności (RVR - runway visual range) 800 m (2400 stóp). Jeżeli pas jest wyposażony w światła  linii centralnej i krawędziowe, to konieczny RVR może być obniżony do 600 m (1800 stóp).
2. kategoria II - urządzenie prowadzące od granicy zasięgu do wysokości 30 m  nad płaszczyzną drogi startowej przy RVR 400 m (1200 stóp), 
3. kategoria III - urządzenie prowadzące od granicy zasięgu do punktu  przyziemienia i dalej wzdłuż drogi startowej, ma trzy podkategorie:
a) IIIa - przy RVR 200 m (700 stóp),
B) IIIb - przy RVR 50 m (150 stóp),
c) IIIc - przy RVR równym zero.
Zasięg (pokrycie) ILS dla odbioru kierunku lądowania wynosi 30 NM (mil morskich)

Jesteś fenomenalne powinieneś zostać ministrem transportu tylko nie zapomnij o zegarku .

Jesteś fenomenalne powinieneś zostać ministrem transportu tylko nie zapomnij o zegarku .

rozwiń
Avatar
anzelm / 31 grudnia 2013 o 18:48

Jak czytam te pseudo komentarze to niedobrze sie robi. Leciałem dzisiaj z Luton i cieszę sie że samolot wyladował w Rzeszowie. Lepiej tam wylądować niż skończyć  tak pasażerowie Tupolewa  w Smoleńsku. Mleko , mleko i zero widoczności. Przy drugim podejsciu samolot był na wysokości ok. 200 m nad płytą lotniska i nic nie było widac!! Ci wszyscy "znafcy" niech sie palną w swoje głupie główki.

Avatar
Gość / 7 stycznia 2014 o 14:06

O Świdniku pisze się tylko w kontekście nie lądujacych albo nie startujacych samolotów. I nic dziwnego .... w 40 tysiecznym mieście nic sie nie dzieje. Ale wczoraj był orszak 3 Króli, mozna było zrobic pare zdjęć i cos wreszcie napisać.

Avatar
antyidiot / 1 stycznia 2014 o 22:47
Wielka mi afera i podnieta dla antylubelaków
Avatar
miro / 1 stycznia 2014 o 12:28

To, co powiesz na to, że Rzeszów mając niespełna 200.000 mieszkańców ma port lotniczy od kilku dekad. To na jakiej podstawie sądzisz, że Lublin mający prawie 400.000 mieszkańców nie zasługiwał do tej pory na port lotniczy??Jednak problemem, tego kraju jest, że wszystko jest niepotrzebne, zwłaszcza w tych regionach, które są opóźnione ze względu na infrastrukturę komunikacyjną. Do takich najbardziej zapóźnionych regionów należy właśnie Lubelszczyzna. Do najbliższej autostrady trzeba będzie jechać z Lublina ponad 100 km (jeśli wybudują odcinek A2 za Warszawą do Terespola). To obrazuje dopiero, jak Lublin został wykolegowany w pewnych kręgach decyzyjnych. Port lotniczy w Świdniku jest niezbędny. To okno na świat dla całej Lubelszczyzny. I choćby z tego powodu warto do niego dopłacać, nawet przez wiele lat!Warto by też zadbać o podwyższenie kategorii ILS, ale tutaj to znowu niektórzy mogą nas zablokować! Bo powiedzą, że za mały ruch itd.Jest mało lotów, bo fatalna też jest promocja Lublina i regionu na świecie. Dla świata Polska często kończy się na Warszawie, a dalej to jest już Azja i Ruskie.

150% prawdy!! Rzeszów miał lotnisko od czasów głębokiej komuny, bo trzeba było szybko dowieźć  towarzyszy do Arłamowa na " zasłużony odpoczynek" po "meczacej " pracy!!problemem Lublina był( i jest? ) problem niedouczonej i nic nie mogącej władzy lokalnej., Po prostu wioska i te kłótnie.. W rzeszowie prezydentem od klikunastu lat jest ten sam człowiek. I  czerwony!

150% prawdy!! Rzeszów miał lotnisko od czasów głębokiej komuny, bo trzeba było szybko dowieźć  towarzyszy do Arłamowa na " zasłużony odpoczynek" po "meczacej " pracy!!problemem Lublina był( i jest? ) problem niedouczonej i nic nie mogącej władzy lokalnej., Po prostu wioska i te kłótnie.. W rzeszowie prezydentem od klikunastu lat jest ten sam człowiek. I  czerwony!

rozwiń
Avatar
taki tam / 1 stycznia 2014 o 10:14

Wiem, że emocje zaciemniają sytuację ale nie masz racji. Pełny ILS pozwala wylądować całkowicie bez widoczności i właściwie nawet bez ludzkiego pilota. Lotnisko w Świdniku to niestety niecelowa o niedopracowana inwestycja. Takie miasto jak Lublin w takim kraju jak Polska nie potrzebowało i w długim czasie nie potrzebowałoby lotniska. Gdyby nie rozbuchane ambicje samorządu to rozsądek nakazywałby się powstrzymać od budowy tego pomnika rozpasania. Lotnisko to będzie sprawiało kłopoty techniczne i finansowe w perspektywie klikudziesięciu  lat. Potem będzie już wymagało całkowitej przebudowy.

 Zapamiętajcie te słowa.

To, co powiesz na to, że Rzeszów mając niespełna 200.000 mieszkańców ma port lotniczy od kilku dekad. To na jakiej podstawie sądzisz, że Lublin mający prawie 400.000 mieszkańców nie zasługiwał do tej pory na port lotniczy??Jednak problemem, tego kraju jest, że wszystko jest niepotrzebne, zwłaszcza w tych regionach, które są opóźnione ze względu na infrastrukturę komunikacyjną. Do takich najbardziej zapóźnionych regionów należy właśnie Lubelszczyzna. Do najbliższej autostrady trzeba będzie jechać z Lublina ponad 100 km (jeśli wybudują odcinek A2 za Warszawą do Terespola). To obrazuje dopiero, jak Lublin został wykolegowany w pewnych kręgach decyzyjnych. Port lotniczy w Świdniku jest niezbędny. To okno na świat dla całej Lubelszczyzny. I choćby z tego powodu warto do niego dopłacać, nawet przez wiele lat!Warto by też zadbać o podwyższenie kategorii ILS, ale tutaj to znowu niektórzy mogą nas zablokować! Bo powiedzą, że za mały ruch itd.Jest mało lotów, bo fatalna też jest promocja Lublina i regionu na świecie. Dla świata Polska często kończy się na Warszawie, a dalej to jest już Azja i Ruskie.

To, co powiesz na to, że Rzeszów mając niespełna 200.000 mieszkańców ma port lotniczy od kilku dekad. To na jakiej podstawie sądzisz, że Lublin mający prawie 400.000 mieszkańców nie zasługiwał do tej pory na port lotniczy??Jednak problemem, tego kraju jest, że wszystko jest niepotrzebne, zwłaszcza w tych regionach, które są opóźnione ze względu na infrastrukturę komunikacyjną. Do takich najbardziej zapóźnionych regionów należy właśnie Lubelszczyzna. Do najbliższej autostrady trzeba będzie jechać z Lublina ponad 100 km (jeśli... rozwiń

Avatar
Szpak / 1 stycznia 2014 o 08:26
Człowieku co ty wypisujesz za brednie to Lotnisko już dawno powinno funkcjonowac tylko system ILS powinien być drugiej kategorii tylko tacy ludzie jak ty utrudniają Ludziom Życie Ty Antylubelaku.
Avatar
Szpak / 1 stycznia 2014 o 08:24
Człowieku co ty wypisujesz za brednie to Lotnisko już dawno powinno funkcjonowac tylko system ILS powinien być drugiej kategorii tylko tacy ludzie jak ty utrudniają Ludziom Życie Ty Antylubelaku.
Avatar
dziadek / 31 grudnia 2013 o 20:38

Poleci daleko od Lublina

Avatar
Latacz / 31 grudnia 2013 o 19:37

Wiem, że emocje zaciemniają sytuację ale nie masz racji. Pełny ILS pozwala wylądować całkowicie bez widoczności i właściwie nawet bez ludzkiego pilota. Lotnisko w Świdniku to niestety niecelowa o niedopracowana inwestycja. Takie miasto jak Lublin w takim kraju jak Polska nie potrzebowało i w długim czasie nie potrzebowałoby lotniska. Gdyby nie rozbuchane ambicje samorządu to rozsądek nakazywałby się powstrzymać od budowy tego pomnika rozpasania. Lotnisko to będzie sprawiało kłopoty techniczne i finansowe w perspektywie klikudziesięciu  lat. Potem będzie już wymagało całkowitej przebudowy.

 Zapamiętajcie te słowa.

Wiem, że emocje zaciemniają sytuację ale nie masz racji. Pełny ILS pozwala wylądować całkowicie bez widoczności i właściwie nawet bez ludzkiego pilota. Lotnisko w Świdniku to niestety niecelowa o niedopracowana inwestycja. Takie miasto jak Lublin w takim kraju jak Polska nie potrzebowało i w długim czasie nie potrzebowałoby lotniska. Gdyby nie rozbuchane ambicje samorządu to rozsądek nakazywałby się powstrzymać od budowy tego pomnika rozpasania. Lotnisko to będzie sprawiało kłopoty techniczne i finansowe w perspektywie klikudziesięciu &nb... rozwiń

Avatar
Mirko / 31 grudnia 2013 o 19:31

Poczytajcie najpierw o kategoriach systemu ILS, później dopiero najeżdżać na pilotów !!! przy kat "I"  nikt normalny nie wyląduje.

ILS występuje w trzech klasach, które m.in. wpływają na kategorię lotniska: 
1. kategoria I - urządzenie prowadzące od granicy zasięgu do wysokości 60 m  (200 stóp) nad płaszczyzną drogi startowej przy widzialności (RVR - runway visual range) 800 m (2400 stóp). Jeżeli pas jest wyposażony w światła  linii centralnej i krawędziowe, to konieczny RVR może być obniżony do 600 m (1800 stóp).
2. kategoria II - urządzenie prowadzące od granicy zasięgu do wysokości 30 m  nad płaszczyzną drogi startowej przy RVR 400 m (1200 stóp), 
3. kategoria III - urządzenie prowadzące od granicy zasięgu do punktu  przyziemienia i dalej wzdłuż drogi startowej, ma trzy podkategorie:
a) IIIa - przy RVR 200 m (700 stóp),
B) IIIb - przy RVR 50 m (150 stóp),
c) IIIc - przy RVR równym zero.
Zasięg (pokrycie) ILS dla odbioru kierunku lądowania wynosi 30 NM (mil morskich)

Jesteś fenomenalne powinieneś zostać ministrem transportu tylko nie zapomnij o zegarku .

Jesteś fenomenalne powinieneś zostać ministrem transportu tylko nie zapomnij o zegarku .

rozwiń
Avatar
anzelm / 31 grudnia 2013 o 18:48

Jak czytam te pseudo komentarze to niedobrze sie robi. Leciałem dzisiaj z Luton i cieszę sie że samolot wyladował w Rzeszowie. Lepiej tam wylądować niż skończyć  tak pasażerowie Tupolewa  w Smoleńsku. Mleko , mleko i zero widoczności. Przy drugim podejsciu samolot był na wysokości ok. 200 m nad płytą lotniska i nic nie było widac!! Ci wszyscy "znafcy" niech sie palną w swoje głupie główki.

Zobacz wszystkie komentarze 50

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama"
galeria

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama" 0 2

Rozmową z Natalią Voytsel z Fundacji „Gdy Liczy się Czas”, która już po raz trzeci zorganizowała charytatywną akcję „Piękna Mama” w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie. Akcja, w której uczestniczą stylistki, fryzjerki i masażysta jest adresowana do matek dzieci z oddziału Onkologii, Hematologii i Transplantologii.

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą"

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą" 0 1

Hubert Kołodziejski z Rokitna (pow. bialski) znalazł się w gronie najbardziej obiecujących projektantów mody w Polsce według magazynu K–MAG.

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim
26 maja 2018, 11:00

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim 1 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 11 na terenie Mariny nad Zalewem Zemborzyckim rozpocznie się akcja W rytmie natury. Na uczestników czeka moc atrakcji.

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo] 6 4

Kilkaset par zatańczyło w piątek poloneza na placu Chopina w Puławach. Na koniec mieszkańcy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze
film

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze 70 16

– Totalne fiasko – tak pielęgniarki ze szpitala wojewódzkiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie oceniają dzisiejsze rozmowy z dyrekcją w sprawie podwyżek wynagrodzeń. Kilkadziesiąt pielęgniarek nadal jest na L4. Na poniedziałek zaplanowano kolejną turę rozmów.

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych?

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych? 1 0

Kolejna gigantyczna kumulacja w loterii Eurojackpot. Już dziś 25.05.2018 r. do wygrania jest aż 385 mln zł. Sprawdź wyniki losowania i zwycięskie liczby. Czy ktoś zgarnie główną wygraną?

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie 0 3

Nie ma tu recepty, ale każdy kto nie może zasnąć, łatwo zidentyfikuje się z podmiotem lirycznym

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia 5 20

Puławscy radni upoważnili prezydenta do zadłużenia miasta i rozstrzygnięcia ostatniego przetargu na budowę nowej hali widowiskowo-sportowej. Łączne wydatki związane z budową pierwszego etapu obiektu (bez basenu) władze szacują na ok. 90 mln złotych.

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych
26 maja 2018, 10:00

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych 0 0

Z bezpłatnych badań prowadzonych przez studentów z organizacji Młodych Medyków przy Uniwersytecie Medycznym w Lublinie będzie można skorzystać już w sobotę, 26 maja w Tarasach Zamkowych.

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia]
galeria

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia] 0 1

Ponad 300 awansów na wyższe stopnie służbowe przyznał Nadbużański Oddział Straży Granicznej. Okazją były piątkowe wojewódzkie uroczystości 27. rocznicy utworzenia Straży Granicznej, które odbyły się w Białej Podlaskiej.

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy
galeria
film

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy 12 0

Od soboty będzie można rezerwować bezpłatne wejściówki na Noc Kultury (2/3 czerwca). Obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”, a rezerwacja jest możliwa tylko przez internet. Chodzi oczywiście tylko o wydarzenia, na które wpuszczana może być ograniczona liczba widzów. Jakie to imprezy i jak zdobyć wejściówkę?

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta
Sonda

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta 30 43

Przewodnicząca rady miasta Bożena Krygier powalczy jesienią o fotel prezydenta miasta Puławy. Jej kandydaturę potwierdziły władze Prawa i Sprawiedliwości.

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć?
25 maja 2018, 0:00

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć? 1 0

Co Gdzie Kiedy. W ten weekend TVN stawia na widowiskowe hity Michaela Baya - Transformers i Armageddon. Ale w naziemnej telewizji cyfrowej zobaczymy także festiwalowego Toma, doskonałą gangsterkę od Scorsese - Infiltrację czy polską Karbalę. Sprawdźcie, jakie filmy będzie można zobaczyć w ten weekend w telewizji.

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej 15 3

Drugi już przetarg na ogromny areał w bialskiej podstrefie ekonomicznej zakończył się fiaskiem.

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki 4 3

Władze podlubelskiej gminy Niemce znalazły sposób na to, by zachęcić mieszkańców do płacenia podatków w ich gminie. Już po raz drugi urzędnicy zorganizowali loterię z nagrodami. Można wygrać telewizor, laptop albo konsolę.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!