Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

7 grudnia 2007 r.
19:34
Edytuj ten wpis

Gimnazjaliści drugiej kategorii

0 11 A A

Od przyszłego roku szkolnego mniej grzeczne i mniej zdolne dzieci z Gimnazjum nr 2 w Świdniku trafią do Powiatowego Centrum Edukacji Zawodowej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Ich rodzice są oburzeni.

- Postawiono nas przed faktem dokonanym. Dlaczego mój syn ma zmieniać otoczenie? On ma tu kolegów, także w tzw. normalnych klasach. Nie uważam, ze jest gorszy od innych - mówi Anna Struś, mama Damiana.

Gimnazjum nr 2 mieści się w dużym, piętrowym budynku przy ul. Wyspiańskiego. Obecnie jest tam tylko 8 klas, z czego dwie to klasy przysposabiające do zawodu. Kilka miesięcy temu pojawił się pomysł, aby placówkę przenieść do Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1, a budynek zaadoptować na potrzeby świdnickiego ratusza.
Teraz okazało się, że w ZSO nr 1 nie będzie miejsca dla wszystkich dzieci.

Gimnazjaliści z klas przysposabiających do zawodu trafią do Powiatowego Centrum Edukacji Zawodowej. - Jest tam już technikum i zawodówka, nie widzimy przeszkód, żeby było również gimnazjum - mówi Kazimierz Szczygieł, członek zarządu powiatu zajmujący się oświatą.

- Uczniowie "dwójki” z klas profilowanych, to dzieci trudne, nie chcą się uczyć, sprawiają problemy wychowawcze. W PCEZ będzie im łatwiej. W ten sposób wyciągamy do nich rękę - uzasadnia pomysł Tomasz Szydło, zastępca burmistrza Świdnika.

Dyrektorka Gimnazjum nr 2 Elżbieta Pałka wolałaby, żeby wszystko zostało po staremu, ale przyznaje, że bardzo trudno dotrzeć do tych uczniów. - Od jakiegoś czasu przychodzą do szkoły na drugą zmianę ze względu na problemy, jakie z nimi mamy. Bywają niegrzeczni, zaczepiają rówieśników - mówi E. Pałka.

Rodzice dzieci z klas zawodowych są oburzeni.

- Takie sprawy powinno się najpierw uzgadniać z rodzicami. Jakim prawem ktoś decyduje, gdzie będzie się uczyło moje dziecko - skarży się mama Piotra.

- Chcę, żeby syn skończył szkołę, w której zaczął naukę - dodaje mama Damiana.
Anna Goral, dyrektorka Powiatowego Centrum Edukacji zawodowej jest gotowa na przyjęcie nowych podopiecznych. - Nie wszyscy muszą być profesorami. Nauka w naszej szkole nie zamyka nikomu drogi do dalszego kształcenia.

DLA DZIENNIKA - Dr Ireneusz Siudem, psycholog

Nie popieram izolacji trudnej młodzieży od rówieśników. Wychowawcy, pedagodzy powinni zrobić wszystko, by pomóc im lepiej funkcjonować w grupie społecznej. Jednak czasem wymaga to podjęcia pewnych zdecydowanych kroków - jakim jest np. stworzenie specjalnych klas dla mniej zdolnych, zdyscyplinowanych uczniów. Jeśli celem takich klas czy placówek jest udzielenie trudnym dzieciom i młodzieży wsparcia, to nie ma w tym nic złego.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
hwdp / 8 stycznia 2008 o 10:21
~Tomek~ napisał:
W PCEZ nauczycie się życia !!

kto ich nauczy tam życia ??????
Avatar
ŻUL'S TEAM / 14 grudnia 2007 o 23:12
HWamWD sPOŁECZNIAKI je***e. pI***OLICIE COŚ A SAMI GÓ**O WIECIE... KIM WY JESTESCIE??... NIC O TYM NIE WIECIE!! .....SAMI SWOI POZDROWIENIA!!!!
Avatar
eht.żt / 14 grudnia 2007 o 23:07
dla leszczy drań dobry chłopak dla swoich
Avatar
DamiAN mniEj ZdOLnY / 14 grudnia 2007 o 22:54
MASZ ku*** PROBLEM TO PRZYJDZ I POWIEDZ A NIE pier***ISZ BZDÓRY........!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Piotr mniej ZDoLny / 14 grudnia 2007 o 14:03
ku*** DO WSZYSTKICH KTÓRZY SĄ ZA WYje***IEM MNIE I KOLEGI ZE SZKOŁYY POWIEM W PROST h** WAM W d*** je***E LAMUSY NIKOGO NIE GNĘBIMY I JAK NIE WIECIE O CO CHODZI TO ZAMKNIJCIE SWOJE MORDY je***E SZCZURY... I CHYBA WAS WYWIOZĄ DO ROSJII I WSADZĄ GŁOWY W WASZE ku*** KIBLE PARÓWY je***E.....
Avatar
~Tomek~ / 13 grudnia 2007 o 16:05
W PCEZ nauczycie się życia !!
Avatar
gelo / 11 grudnia 2007 o 09:14
Jestem za ,podpisuje się obiema rękami pod tym pomysłem.Dlaczego moje dziecko,które chce się uczyć i zachowuje się poprawnie ma być za to szykanowane przez tych rówieśników(deb***i) .Wymyśla się jakieś choroby typu HDHD itp.To nie zadna choroba to jest po prostu normalne draństwo!!!!!Rodzice z tymi psycholami po prostu sobie nie radzą ,zwalają to na szkołę, albo wiozą do psychiatry, żeby ich leczył!!! Draństwa i wulgaryzmu szkoła czy lekarz nie wyleczy.Tak jest odizolować ich od normalnych uczniów, niech się gnębią między sobą barany.
Jestem za ,podpisuje się obiema rękami pod tym pomysłem.Dlaczego moje dziecko,które chce się uczyć i zachowuje się poprawnie ma być za to szykanowane przez tych rówieśników(deb***i) .Wymyśla się jakieś choroby typu HDHD itp.To nie zadna choroba to jest po prostu normalne draństwo!!!!!Rodzice z tymi psycholami po prostu sobie nie radzą ,zwalają to na szkołę, albo wiozą do psychiatry, żeby ich leczył!!! Draństwa i wulgaryzmu szkoła czy lekarz nie wyleczy.Tak jest odizolować ich od normalnych uczniów, niech się ... rozwiń
Avatar
Marak z 2 ki / 10 grudnia 2007 o 08:55
Zdecydowanie jestem ZA. Odizolować degeneratów. Składam wniosek o wywiezienie ich gdzieś za granicę najlepiej do rosji. Tam nie będą robili tego co im się podoba. 2 ka jest spoko ale nie mozna normalnie pracować z takimi psycholami. Zróbcie z nimi coś !!!
Avatar
J 23 / 9 grudnia 2007 o 20:21
B. dobry pomysł. Wreszcie władze gminy/miasta będą mały w miarę porządną siedzibę a nie blaszak rodem z NRD. Może znajdzie się też kąt dla starostwa. Wreszcie "do powiatu" nie będzie wchodziło się od d... strony jak nie przymierzając do wychodka.No i z terenu za szkołą wyniosą się zgraje drących mordy, śmiecących młodocianych wandali o aparycji opryszków.
Avatar
niestrus / 9 grudnia 2007 o 11:13
a damianek strus powinien byc juz conajmniej w szkole sreniej a nie jest nawet w 3 gimnazjum bo jak by byl to mamusia stusiowa by sie tak nie denerwowala i nie byla tak oburzona ze jej synek bedzie musia pojsc do innej szkoly gdzie to nie on bedzie przesladowal slabszych tylko jego beda gnebic i wkladac mu glowe do kibla
Avatar
hwdp / 8 stycznia 2008 o 10:21
~Tomek~ napisał:
W PCEZ nauczycie się życia !!

kto ich nauczy tam życia ??????
Avatar
ŻUL'S TEAM / 14 grudnia 2007 o 23:12
HWamWD sPOŁECZNIAKI je***e. pI***OLICIE COŚ A SAMI GÓ**O WIECIE... KIM WY JESTESCIE??... NIC O TYM NIE WIECIE!! .....SAMI SWOI POZDROWIENIA!!!!
Avatar
eht.żt / 14 grudnia 2007 o 23:07
dla leszczy drań dobry chłopak dla swoich
Avatar
DamiAN mniEj ZdOLnY / 14 grudnia 2007 o 22:54
MASZ ku*** PROBLEM TO PRZYJDZ I POWIEDZ A NIE pier***ISZ BZDÓRY........!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Piotr mniej ZDoLny / 14 grudnia 2007 o 14:03
ku*** DO WSZYSTKICH KTÓRZY SĄ ZA WYje***IEM MNIE I KOLEGI ZE SZKOŁYY POWIEM W PROST h** WAM W d*** je***E LAMUSY NIKOGO NIE GNĘBIMY I JAK NIE WIECIE O CO CHODZI TO ZAMKNIJCIE SWOJE MORDY je***E SZCZURY... I CHYBA WAS WYWIOZĄ DO ROSJII I WSADZĄ GŁOWY W WASZE ku*** KIBLE PARÓWY je***E.....
Avatar
~Tomek~ / 13 grudnia 2007 o 16:05
W PCEZ nauczycie się życia !!
Avatar
gelo / 11 grudnia 2007 o 09:14
Jestem za ,podpisuje się obiema rękami pod tym pomysłem.Dlaczego moje dziecko,które chce się uczyć i zachowuje się poprawnie ma być za to szykanowane przez tych rówieśników(deb***i) .Wymyśla się jakieś choroby typu HDHD itp.To nie zadna choroba to jest po prostu normalne draństwo!!!!!Rodzice z tymi psycholami po prostu sobie nie radzą ,zwalają to na szkołę, albo wiozą do psychiatry, żeby ich leczył!!! Draństwa i wulgaryzmu szkoła czy lekarz nie wyleczy.Tak jest odizolować ich od normalnych uczniów, niech się gnębią między sobą barany.
Jestem za ,podpisuje się obiema rękami pod tym pomysłem.Dlaczego moje dziecko,które chce się uczyć i zachowuje się poprawnie ma być za to szykanowane przez tych rówieśników(deb***i) .Wymyśla się jakieś choroby typu HDHD itp.To nie zadna choroba to jest po prostu normalne draństwo!!!!!Rodzice z tymi psycholami po prostu sobie nie radzą ,zwalają to na szkołę, albo wiozą do psychiatry, żeby ich leczył!!! Draństwa i wulgaryzmu szkoła czy lekarz nie wyleczy.Tak jest odizolować ich od normalnych uczniów, niech się ... rozwiń
Avatar
Marak z 2 ki / 10 grudnia 2007 o 08:55
Zdecydowanie jestem ZA. Odizolować degeneratów. Składam wniosek o wywiezienie ich gdzieś za granicę najlepiej do rosji. Tam nie będą robili tego co im się podoba. 2 ka jest spoko ale nie mozna normalnie pracować z takimi psycholami. Zróbcie z nimi coś !!!
Avatar
J 23 / 9 grudnia 2007 o 20:21
B. dobry pomysł. Wreszcie władze gminy/miasta będą mały w miarę porządną siedzibę a nie blaszak rodem z NRD. Może znajdzie się też kąt dla starostwa. Wreszcie "do powiatu" nie będzie wchodziło się od d... strony jak nie przymierzając do wychodka.No i z terenu za szkołą wyniosą się zgraje drących mordy, śmiecących młodocianych wandali o aparycji opryszków.
Avatar
niestrus / 9 grudnia 2007 o 11:13
a damianek strus powinien byc juz conajmniej w szkole sreniej a nie jest nawet w 3 gimnazjum bo jak by byl to mamusia stusiowa by sie tak nie denerwowala i nie byla tak oburzona ze jej synek bedzie musia pojsc do innej szkoly gdzie to nie on bedzie przesladowal slabszych tylko jego beda gnebic i wkladac mu glowe do kibla