piątek, 23 marca 2018 r.

Świdnik

Inwestycje w szpitalu w Świdniku. Na co pójdą pieniądze?

Dodano: 11 grudnia 2016, 11:45

Modernizacja windy służącej do transportu pacjentów i dostosowanie budynku szpitala do obowiązujących przepisów przeciwpożarowych. Na te m.in. inwestycje zaplanowane na przyszły rok SP ZOZ w Świdniku weźmie ponad 900 tys. zł kredytu. Na tym lista inwestycji i planowanych zakupów się nie kończy.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

Na początek SP ZOZ w Świdniku chce zaciągnąć kredyt bankowy, na którego poręczenie na ostatniej sesji zgodziła się Rada Powiatu. Pieniądze z kredytu zostaną przeznaczone na modernizację infrastruktury szpitala. – Są to inwestycje dostosowawcze do większego programu, z którego będziemy chcieli skorzystać – wyjaśnia Dariusz Kołodziejczyk, starosta świdnicki. Chodzi o partnerski projekt szpitali powiatowych „Zdrowe Lubelskie” i dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego.

Za pieniądze z kredytu szpital chce w przyszłym roku wykonać kilka inwestycji. Zaplanowano modernizację trzech rozdzielni elektrycznych, ponieważ obecne – zasilające poszczególne części szpitala – nie spełniają obowiązujących norm. Z tych samych powodów trzeba będzie wymienić też szafy energetyczne. Wśród prac na 2017 r. jest też modernizacja instalacji elektrycznej i instalacji gazów medycznych oraz wymiana windy.

„Obecnie pracująca winda stanowi duże utrudnienie w transporcie pacjentów. Należy wymienić ją na nową o udźwigu 1200 kg wraz z systemem, który pozwoli na wykorzystanie tylko do celów medycznych – czytamy w załączniku do podjętej przez radnych uchwały w sprawie poręczenia kredytu.

Na tym plany inwestycyjne szpitala się nie kończą. Władze powiatu mają nadzieję, że kolejne inwestycję uda się zrealizować dzięki Programowi Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina 2014-2020.

– Wstępnie mamy już partnera. Jest nim szpital w Mińsku – mówi starosta świdnicki. Powiat będzie starać się o dofinansowanie już w pierwszym naborze. – Do końca grudnia musimy złożyć fiszkę do Ministerstwa Rozwoju – dodaje starosta Kołodziejczyk. – Projekt składa się koncepcyjnie. Jeśli ta nasza koncepcja, którą zaproponujemy, przejdzie ocenę – najpierw formalną w ministerstwie, a później Komisja Europejska ten projekt zatwierdzi jako kluczowy, to moglibyśmy ten projekt zrealizować w przyszłym roku.

Jeśli udałoby się uzyskać dofinansowanie, to pieniądze zostałyby przeznaczone na wyposażenie szpitala. Z kolei w ramach unijnego projektu „Zdrowe Lubelskie” szpital w Świdniku chciałby m.in. wymienić łóżka i kupić aparaturę medyczną.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
majkel jakson
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (12 grudnia 2016 o 21:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Należałoby się najpierw zająć podejściem personelu medycznego do pacjentów oraz wyżywieniem. Trafiając do tej placówki, odnosi się wrażenie, że jest się tam tylko dla lekarza i pielęgniarek, a powinno być odwrotnie. Zatrudnienie kilku dobrych lekarzy też byłoby dobrą decyzją. W Świdniku i okolicznych miejscowościach słychać opinie, że ten szpital, to jest "wykańczalnia".
Rozwiń
Gość
Gość (12 grudnia 2016 o 08:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
jknmnjj
Rozwiń
majkel jakson
majkel jakson (11 grudnia 2016 o 18:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A jakiez to przepisy się zmieniły ? do tej pory było OK a teraz raptem nie spełania wymogów umieralnia ? a winda jeżdzi i w górę i w dół ( chyba że na boki musi smigać ) wystarczy przegląd - prawie bańka na przekręty piosowskich dygnitarzy to za dużo.
Rozwiń
Gość
Gość (11 grudnia 2016 o 13:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
NALERZY ROZBUDOWADŹ KAPLICE NA PIERFSZYM PIENTSZE I ZLIKFIDOWADŹ, TFU, GINENKOLOGIEM LEWACKOM. KSIONC POMORZE RODZIDŹ, OT TEGO PSZECIERZ JEZD.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!