Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

29 listopada 2017 r.
7:15

Kamery przy wjeździe do miasta będą rozpoznawać tablice rejestracyjne

Autor: Zdjęcie autora aa
60 8 A A

Rozpoczął się montaż 25 nowych kamer monitoringu w Świdniku. Prace mają potrwać do końca grudnia. Nowe kamery znajdą się w miejscach, które wskazali sami mieszkańcy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W ankiecie zorganizowanej przez Straż Miejską wzięło udział kilkaset osób. Na podstawie wypełnionych kwestionariuszy strażnicy wytypowali miejsca, w których powinny znaleźć się kamery. I tak pojawią się one m.in. przy starym skate parku przy ul. Piłsudskiego, na bloku przy ul. Wyspiańskiego, w pobliżu barów przy ul. Bankowej, na ul. Głowackiego (w pobliżu placu zabaw i zewnętrznej siłowni), w okolicach stadionu przy ul. Sportowej i Szkolnej, jak też na rondzie al. Lotników Polskich i ul. Racławickiej.

Z kolei pięć kamer rozpoznających numery tablic rejestracyjnych pojazdów zostanie zamontowanych przy drogach wjazdowych do miasta. Urzędnicy z magistratu wyjaśniają, że taka była sugestia policji, która również uzyska dostęp do obrazu z kamer obsługiwanych przez strażników miejskich.

W sumie Straż Miejska w Świdniku będzie mieć podgląd z ponad 80 kamer rozmieszczonych w różnych punktach miasta. 

Dofinansowanie do kamer

Urządzenia zostały kupione w ramach rządowego programu „Razem bezpieczniej”. O dofinansowanie - oprócz świdnickiej Straży Miejskiej - ubiegali się przedstawiciele 240 innych samorządów. Projekt strażników ze Świdnika „Widzę i reaguję” dostał ponad 100 tys. zł dotacji. Resztę, do wartego ok. 175 tys. zł przedsięwzięcia, dołożyło miasto. W ramach projektu odbywają się akcje edukacyjne dla dzieci i młodzieży. Na przejściach dla pieszych pojawi się dodatkowe oznakowanie, tzw. kocie oczka.

>>>

Zobacz także: Bomba w śmigłowcu LPR. Ćwiczenia na lądowisku przed szpitalem w Lublinie

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 29 listopada 2017 o 15:45
Ej ale poważnie jest szansa żeby LSW LKR i inne takie zmusić do parkowania na obżeżu miasta? Brawo! Na peno zagłosuję w wyborach na tego co to obieca.
Avatar
Gość / 29 listopada 2017 o 15:43
Do poniżej: A tye ma że 90% proc. wypadków w lublinie powodują mieszkańcy Hamburka z LSW na tablicach. Tak trudno to pojąć?
Avatar
kierowca / 29 listopada 2017 o 15:09
Jak ja lubię takie uogólnianie....typowe wsiowe myślenie...co ma rejestracja do zachowania na drodze?
Avatar
Gość / 29 listopada 2017 o 15:08
Bardzo dobrze.Jeszcze ryje na kamerach żeby były widoczne.
Avatar
Gość / 29 listopada 2017 o 12:23
A może by tak włączyć oświetlenie ulic w tym cholernym grajdole i widać byłoby i samochody i przede wszystkim przejścia dla pieszych!!!!!!!!!!!!na Niepodległości w samym środku miasta jest takie oświetlenie że jedna strona oświetla parkingi wzdłuż ulicy a druga nie oświetla niczego!!! Tak wysoko i tak słabe swiatło nie wiadomo czemu i komu ma służyć!!!!Żądamy doświetlenia przejść dla pieszych na Niepodleglości!!!!!
Avatar
Gość / 29 listopada 2017 o 09:01
W Lublinie to zrobic i zajazac wjazdu wszystkim LHR, LKS, LKR, LUB, LCH itp. Albo kierowac ich na kurs jazdy po rondzie z dwoma lub trzema pasami ruchu i sygnalizacją świetlną.
Avatar
Gość / 29 listopada 2017 o 08:45
pełna inwigilacja! podsłuc***ą nas i podglądają, wiedzą gdzie jesteśmy, za co płacimy i co robimy w wolnym czasie.
Avatar
Gość / 29 listopada 2017 o 08:35
Super czyli lsw, lkr, lub, lks itp odrazu zakaz wjazdu i mandat...
Avatar
Gość / 29 listopada 2017 o 15:45
Ej ale poważnie jest szansa żeby LSW LKR i inne takie zmusić do parkowania na obżeżu miasta? Brawo! Na peno zagłosuję w wyborach na tego co to obieca.
Avatar
Gość / 29 listopada 2017 o 15:43
Do poniżej: A tye ma że 90% proc. wypadków w lublinie powodują mieszkańcy Hamburka z LSW na tablicach. Tak trudno to pojąć?
Avatar
kierowca / 29 listopada 2017 o 15:09
Jak ja lubię takie uogólnianie....typowe wsiowe myślenie...co ma rejestracja do zachowania na drodze?
Avatar
Gość / 29 listopada 2017 o 15:08
Bardzo dobrze.Jeszcze ryje na kamerach żeby były widoczne.
Avatar
Gość / 29 listopada 2017 o 12:23
A może by tak włączyć oświetlenie ulic w tym cholernym grajdole i widać byłoby i samochody i przede wszystkim przejścia dla pieszych!!!!!!!!!!!!na Niepodległości w samym środku miasta jest takie oświetlenie że jedna strona oświetla parkingi wzdłuż ulicy a druga nie oświetla niczego!!! Tak wysoko i tak słabe swiatło nie wiadomo czemu i komu ma służyć!!!!Żądamy doświetlenia przejść dla pieszych na Niepodleglości!!!!!
Avatar
Gość / 29 listopada 2017 o 09:01
W Lublinie to zrobic i zajazac wjazdu wszystkim LHR, LKS, LKR, LUB, LCH itp. Albo kierowac ich na kurs jazdy po rondzie z dwoma lub trzema pasami ruchu i sygnalizacją świetlną.
Avatar
Gość / 29 listopada 2017 o 08:45
pełna inwigilacja! podsłuc***ą nas i podglądają, wiedzą gdzie jesteśmy, za co płacimy i co robimy w wolnym czasie.
Avatar
Gość / 29 listopada 2017 o 08:35
Super czyli lsw, lkr, lub, lks itp odrazu zakaz wjazdu i mandat...
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Orlęta Spomlek kontra Podlasie. Kto się przełamie?

Orlęta Spomlek kontra Podlasie. Kto się przełamie? 0 0

Najbliższy weekend upłynie kibicom z województwa lubelskiego pod znakiem derbów. W Chełmie gra Motor, a w Radzyniu Podlaskim zmierzą się tamtejsze Orlęta Spomlek i Podlasie (godz. 17). Punktów niby bardziej potrzebują podopieczni Tomasza Złomańczuka jednak gospodarze też mają o co grać

Kiedy skończy się przebudowa deptaka w Lublinie? Miasto ustaliło nowy termin zakończenia prac

Kiedy skończy się przebudowa deptaka w Lublinie? Miasto ustaliło nowy termin zakończenia prac 0 4

Po niedzieli zacznie się układanie kamiennych płyt na odnawianym deptaku. Najpierw pojawią się między ul. Kapucyńską i Staszica. Na całej długości powinny być ułożone do końca czerwca. Taki jest nowy termin ustalony przez miasto z wykonawcą prac, które miały się zakończyć do połowy maja

Czwartek na KULturaliach w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Czwartek na KULturaliach w Lublinie [zdjęcia] 0 0

W Lublinie trwają KULturalia. Koncerty odbywają się na pl. Teatralnym przed CSK. Wczoraj wystąpili Vestige, Lilly Hates Roses, Ted Nemeth, Smolik // Kev Fox i Krzysztof Zalewski. Dzisiaj odbędą się koncerty zespołów Pasażer, Kamp!, Myslovitz, The Dumplings i Voo Voo

Goły mężczyzna na schodach i awantura domowa

Goły mężczyzna na schodach i awantura domowa 0 0

Do zrozumienia tej porannej przygody jaka wydarzyła się w jednym z bloków, potrzebna jest wiedza o zasadach dystrybucji mleka w czasach PRL i działaniu zamków zatrzaskowych w drzwiach

Lublin: Wojska Obrony Terytorialnej złożą przysięgę na pl. Zamkowym. Będzie też piknik

Lublin: Wojska Obrony Terytorialnej złożą przysięgę na pl. Zamkowym. Będzie też piknik 0 1

Żołnierze 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. mjr. Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora” złożą przysięgę w najbliższą niedzielę o godz. 14. na placu Zamkowym w Lublinie. Uroczystość będzie połączona ze świętem lubelskiej brygady. Po ceremonii zaplanowano piknik rodzinny.

Premiera "Hana Solo"! Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie (25-27.05)
25 maja 2018, 9:00

Premiera "Hana Solo"! Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie (25-27.05) 0 0

Co Gdzie Kiedy. To jedna z najgorętszych premier tego roku. Na ekrany lubelskich kin wkracza kolejna odsłona sagi Gwiezdnych Wojen - Han Solo, przedstawiająca młodzieńcze losy słynnego przemytnika. To jednak nie jedyna ciekawa premiera filmowa nadchodzącego weekendu. Ponadto lubelskie placówki oferują interesujące koncerty i spektakle. Sprawdź weekendowy repertuar kin i teatrów z Lublina oraz regionu.

Sondaż wyborczy w Lublinie, Chełmie i Zamościu. Kto ma szanse na fotel prezydenta?

Sondaż wyborczy w Lublinie, Chełmie i Zamościu. Kto ma szanse na fotel prezydenta? 0 8

W Lublinie Krzysztof Żuk, w Chełmie Agata Fisz, a w Zamościu Andrzej Wnuk mają największe szanse na zwycięstwo w zbliżających się wyborach samorządowych

Osak ograł Sawczuka na otwarcie sezonu

Osak ograł Sawczuka na otwarcie sezonu 0 0

TENIS ZIEMNY Na kortach MOSiR w Parczewie odbył się otwarty turniej na otwarcie sezonu

Przebudowa Al. Racławickich w Lublinie. Na nową drogę trzeba jeszcze poczekać

Przebudowa Al. Racławickich w Lublinie. Na nową drogę trzeba jeszcze poczekać 2 14

Nie będzie tego lata utrudnień spowodowanych przebudową Al. Racławickich i ul. Lipowej. Roboty nie zaczną się wcześniej niż pod koniec roku. Dotąd nie ogłoszono nawet przetargu, który wyłoni wykonawcę prac, a sam przetarg może potrwać wiele miesięcy

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem"

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem" 3 26

To jest igranie z panem Bogiem. To komentarz jednego z kraśnickich radnych odnośnie odległości, w jakiej mają być usytuowane punkty sprzedaży i podawania alkoholu od kościołów. W Kraśniku odległość ta musi być co najmniej 20-metrowa. Dyskusja w temacie sprzedaży alkoholu w mieście i ewentualnego nocnego ograniczenia tej sprzedaży była burzliwa. Ostatecznie żadne decyzje nie zapadły. 

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent 106 61

Nowa droga na przedłużeniu ul. Bohaterów Monte Cassino otrzyma imię Tadeusza Mazowieckiego. W Lublinie będzie też skwer Władysława Bartoszewskiego

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie
galeria

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie 0 3

Był 9 września 1939 r., gdy na Lublin posypały się niemieckie bomby, jedna z nich wpadła do Ratusza i nie wybuchła. Ratuszowy woźny wyniósł ją z budynku i zmarł z wysiłku przed schodami. Jego imię nosi od wczoraj uliczka stykająca się z deptakiem. Tabliczkę z nazwą odsłaniała wzruszona rodzina