czwartek, 22 marca 2018 r.

Świdnik

Komendant zdejmuje mundur

  Edytuj ten wpis
Dodano: 24 listopada 2008, 19:46

Szef Straży Miejskiej od dziś ma być niemundurowym urzędnikiem samorządowym. Ale stołka nie straci. Tak zdecydowały wczoraj władze Świdnika.

- Komendant będzie nadal pracownikiem samorządowym, ale nie będzie pełnił służby mundurowej. Oznacza to, że nie będzie mógł chodzić w mundurze, będzie zwykłym urzędnikiem. Natychmiast go o tym poinformujemy - mówi Artur Soboń, sekretarz miasta Świdnik.

Dariusz Mańka nie straci posady komendanta. - Ustawa o pracownikach samorządowych wyraźnie mówi, że można zwolnić tylko kogoś, kto popełnił przestępstwo umyślne. A w przypadku komendanta mówimy o wykroczeniu. Ale na pewno będzie to nowa sytuacja i nie wiemy, czy komendant będzie chciał pracować jako cywil - zastrzega Soboń. I dodaje, że Mańka stracił już niektóre przywileje, takie jak premie czy trzynastą pensję.

Kłopoty Dariusza Mańki zaczęły się 31 stycznia. Anonimowy rozmówca powiadomił świdnickich policjantów, że komendant może być nietrzeźwy. Badanie alkomatem przeprowadzono w świdnickim Urzędzie Miasta w obecności burmistrza. Wynik: 0,96 promila. Mańka tłumaczył się, że do pracy przyszedł tylko na chwilę, a wcześniej wziął urlop na żądanie. Ale zdaniem policji, popełnił wykroczenie, bo po użyciu alkoholu podjął czynności zawodowe. Dlatego policja wysłała wniosek do sądu o ukaranie szefa Straży Miejskiej. W międzyczasie Mańka dostał naganę od swojego pracodawcy.

Miesiąc temu świdnicki sąd po raz drugi uznał komendanta winnym wykonywania czynności zawodowych pod wpływem alkoholu. Nałożył na niego karę grzywny w wysokości 600 zł i 180 zł kosztów sądowych. Sąd nie dał wiary tłumaczeniom Mańki, że był w pracy prywatnie. Tym bardziej że tego dnia wzywał stażystów na zebranie, wydawał polecenia dyżurnemu. Komendant nie będzie się tym razem odwoływał od wyroku.

Czy zamierza pozostać szefem Straży Miejskiej? - Muszę porozmawiać z burmistrzem, ale i tak nie będę tego komentował - stwierdził wczoraj Dariusz Mańka.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
ALI
~gosc~
KK
(6) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

ALI
ALI (14 grudnia 2008 o 22:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Przecież to istna paranoja ,pijak,człowiek KARANY!!!!! komendantem SM? Nieważne czy pracownik cywilny czy mundurowy,nie powinien pełnić takiej funkcji,no ale przecież bracia pomogą ...
Rozwiń
~gosc~
~gosc~ (30 listopada 2008 o 13:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
zdjac mundur i laga po tym sztywnym pijackim grzbiecie do roboty lenia
Rozwiń
KK
KK (27 listopada 2008 o 12:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
NA PEWNO NA TA BANDĘ TYCH CO TERAZ RZĄDZĄ TYM GRAJDOŁKIEM WZAJEMNEJ ADORACJI NIE BĘDĘ GŁOSOWAŁ,BO JAK WIDAĆ WE ŁBACH IM SIĘ POPRZEWRACAŁO I MAJA LUDZI ZA DURNI
Rozwiń
Andy
Andy (25 listopada 2008 o 22:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jesteś w błędzie kolego. Na zachodzie "13" to rzecz normalna.
Rozwiń
Michał23
Michał23 (25 listopada 2008 o 08:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To jeszcze istnieje w Polsce "13 pensja"? Relikt komunistyczny dla wybranych.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (6)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!