poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Świdnik

Koncert charytatywny dla Szymona Kuczyńskiego ze Świdnika

Dodano: 5 czerwca 2015, 12:29

W poniedziałek będzie można pomóc Szymonowi
W poniedziałek będzie można pomóc Szymonowi

19-letni Szymon Kuczyński ze Świdnika cierpi na mukowiscydozę. Żeby mógł dalej żyć konieczny jest przeszczep płuc. Koszt to 120 tys. euro. Niestety potrzebna kwota przekracza możliwości finansowe rodziny. Przyjaciele Szymona go nie opuszczają i w poniedziałek organizują charytatywny koncert. 

- O chorobie dowiedzieliśmy się kiedy Szymon miał rok. To dość szybko, zwłaszcza, że wtedy nie było jeszcze  badań przesiewowych - przyznaje Anna Kuczyńska, mama Szymona. Szymon uczył się indywidualnie. Skończył klasy matematyczne zarówno w gimnazjum jak i liceum. - Jeszcze jak czuł się dobrze to marzył o mechatronice - opowiada mama 19-latka. - Niestety na przełomie pierwszej i drugiej klasy licealnej Szymon mocno zaczął odczuwać skutki choroby. 

Pojawiła się duża niewydolność oddechowa i mała tolerancja na wysiłek. To było dla niego dużym zaskoczeniem. bo jeszcze niedawno, na przełomie gimnazjum i pierwszej klasy liceum syn trenował boks. Chłopak zdała maturę. Zaczął też studia. Niestety ze względu na pogarszający się cały czas stan zdrowia z nauki musiał zrezygnować. - Obecnie jest na stałej tlenoterapii, 24-godzinnej - przyznaje Kuczyńska.

- Po mieszkaniu porusza się z długim 10-metrowym przewodem od koncentratora tlenu. Nie jest pacjentem leżącym, ale obecna pojemność płuc pozwala mu jedynie przejść do łazienki albo kuchni. Ewentualnie, bo mieszkamy na parterze Szymon może też dojść do samochodu. Wtedy jedziemy do lasu. Otwieramy drzwi i to jest nasz spacer.

Walka o nowe życie Szymona cały czas się toczy. Cel to 120 tys. euro. - Na subkoncie mamy obecnie ok. 42 tys. zł - wylicza mama Szymona.

Już w poniedziałek będzie można mu w jego walce pomóc. Podczas koncertu dla Szymona w kinie Lot w Świdniku wystąpią - członkowie grupy VOX - Witold Paszt, Dariusz Tokarzewski a także zespół Szalom Chełm, bard Jarosław Buczek,  Anna Kostkiewicz, Rafał Pydyś, bandurzysta ze Lwowa Michał Terlecki.

Honorowym gościem będzie zdobywca mistrzostwa świata Tomasz Wójtowicz. Podczas imprezy charytatywnej organizatorzy zaplanowali również m.in. aukcje i konkursy.

Biletem wstępu na koncert jest datek do puszki. Całkowity dochód z imprezy
zostanie przekazany na rzecz chorego 19-latka. Patronat nad koncertem objęli wojewoda lubelski Wojciech Wilk i wicestarosta powiatu świdnickiego Waldemar Białowąs.

Jak pomóc

Subkonto darowizn: 49 1020 3466 0000 9302 0002 3473 z dopiskiem DAROWIZNA DLA SZYMONA KUCZYŃSKIEGO

Zbiórka w Noc Kultury
Poszukiwani są wolontariusze, którzy będą zbierać podczas Nocy Kultury pieniądze na rzecz Szymona Kuczyńskiego. Osoby chętne proszone są o kontakt: club762@op.pl.

Gość
Gość
Gość
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (5 listopada 2015 o 13:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Szkoda chłopaka a znajomych tylko pochwalić i wspierać za incjatywe jaką wykazali. Jest sporo organizacji charytatywnych które mogły by wesprzeć. Jako rodzic nie zazdroszcze tej rodzinie i ciągłeg zastanawiania się jak pomóc swojemu dziecku..z tego co tu przeczytałam to też chłopak był zdolny w nauce http://www.sic-egazeta.amu.edu.pl/index.php?t=2737
Rozwiń
Gość
Gość (20 czerwca 2015 o 01:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kuczyńscy całego świata pomagają Kuczyńskiemu Szymonowi !!!!!!
Rozwiń
Gość
Gość (8 czerwca 2015 o 19:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

(wstydziłbyś się spamować w takim temacie)

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!