Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

7 września 2007 r.
18:27
Edytuj ten wpis

Kwiaty księdza Kościółki

0 12 A A

W każdą niedzielę odprawia mszę, udziela ślubów i chrzci dzieci. Potem wraca na plebanię i... siada do sztalug. Tak powstało ponad 1000 obrazów.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Zobaczymy je jutro na wystawie w świdnickiej bibliotece.

To będzie już trzecia wystawa księdza Eugeniusza Kościółki, proboszcza parafii w Kazimierzówce pod Świdnikiem. Wernisaż rozpocznie się o godz. 16 w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej w Świdniku.
- Z przyjemnością po raz kolejny pomagam w organizacji wystawy księdza Kościółki - mówi Piotr Jankowski, członek zespołu Rewelersi ze Świdnika. - Każda poprzednia cieszyła się wielkim powodzeniem. Po każdej wystawie obrazy były sprzedawane na aukcji, a pieniądze przeznaczane na cele charytatywne.
W tym roku pieniądze z licytacji będą przeznaczone na zakup pompy infuzyjnej do świdnickiego szpitala.
- Taka pompa powinna się znaleźć na każdym oddziale. Bardzo nam się przyda - mówi Jacek Kamiński, dyrektor szpitala w Świdniku.
Na obrazach, które będzie można kupić, dominują kwiaty. - Nie znam się na gatunkach czy rodzajach kwiatów, ale zawsze lubiłem piękno i potrafiłem je wszędzie dostrzec. A kwiaty są kwintesencją piękna. Mają największą, nieskończoną paletę kolorów. To najpiękniejsze zjawisko natury stworzone przez Boga - twierdzi ks. Eugeniusz Kościółko.
Ksiądz Kościółko przyznaje, że jest samoukiem. Nikt nie uczył go malowania. Nikt nie pokazywał mu, jak łączyć kolory, operować światłem, cieniem, by z płótna i farb powstał zachwycający obraz. - To rodzaj daru, który dostajemy. Odkrycia, które wcześniej czy później następuje. Może przeznaczenia?... - zastanawia się.
Obrazy księdza były wystawiane w Świdniku, Lublinie, Puławach, Zamościu, Wrocławiu, a nawet w USA. Niedzielny wernisaż uświetni występ Magdy Celińskiej z koncertem poezji śpiewanej. Specjalne piosenki dla księdza-malarza przygotował też zespół Rewelersi ze Świdnika.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 22 lipca 2013 o 12:32

Avatar
Lek / 22 marca 2013 o 18:58
Słyszałam same dobre opinie od pacjentów na temat Ks. Kościółko
Avatar
Karol / 1 marca 2013 o 17:53
znam osobiście ojca Eugeniusza -dusza człowiek ,oby wszyscy księża tacy byli
Avatar
anka / 25 września 2007 o 10:39
WIELKI CZŁOWIEK O WIELKIM SERCU NIESAMOWITA OSOBOWOŚĆ . DZIĘKUJE ŻE KSIADZ JEST Z NAMI TYLE LAT
Avatar
ja / 16 września 2007 o 21:54
Ten cudowny,ciepły i zawsze uśmiechniety człowiek udzielał mi ślubu i chrzcił moje dzieci! Jedyny ksiądz jakiego znam z powołania. Wspaniały i bezinteresowny! nie patrzy na pieniądze w odróżnieniu do naszego "okrągłego"proboszcza!
Avatar
krzysiek / 10 września 2007 o 22:11
prosze ksiedza ksiadz poprostu kłamie bo malowania uczył ksiedz Ks. Malarz ( tak ma na nazwisko ) w puławach jak by ksiadz nie pamiętał
Avatar
P.S. / 10 września 2007 o 20:25
Jest jakaś wiarygodna statystyka, ilu księży jest niewierzących,niedobrych i nieżyczliwych? Widzi się przecież tylko takich.Wygląda więc, że wszyscy tacy są. (kto normalny chciałbyuczestniczyć w takim przestępstwie jak kk?)I jeszcze jedno, co zrobimy z tymi złymi, jak nam pan da lepszych?Na renty, na stryczek, do przymusowej pracy, do piekła za diabłówdo podkładania pod kotły (kwalifikacje i czarne ubiory już mają)?A może pan, w swojej nieskończonej mądrości i miłości, znajdzieWRESZCIE rozwiązanie na SWOJ WŁASNY problem?
Avatar
O, nie! Serio? / 10 września 2007 o 20:11
Wierzący ksiądz? To dopiero niebezpieczne!!!Od wiernych twoich wybaw nas panie!!!!!
Avatar
r-e-r / 10 września 2007 o 16:10
Panie daj nam więcej takich kapłanów. Kto poznał ks.Eugeniusza ten wie, że są wierzący księża, dobrzy i życzliwi ludzie.
Avatar
Uni / 9 września 2007 o 21:08
Zwłaszcza, jakby się zajmowali wyłącznie malowaniem obrazówa swoje pedofilskie fantazje, chuci i pasożytnicze żądze ograniczalitylko do kolorowego płótna.
Avatar
Gość / 22 lipca 2013 o 12:32

Avatar
Lek / 22 marca 2013 o 18:58
Słyszałam same dobre opinie od pacjentów na temat Ks. Kościółko
Avatar
Karol / 1 marca 2013 o 17:53
znam osobiście ojca Eugeniusza -dusza człowiek ,oby wszyscy księża tacy byli
Avatar
anka / 25 września 2007 o 10:39
WIELKI CZŁOWIEK O WIELKIM SERCU NIESAMOWITA OSOBOWOŚĆ . DZIĘKUJE ŻE KSIADZ JEST Z NAMI TYLE LAT
Avatar
ja / 16 września 2007 o 21:54
Ten cudowny,ciepły i zawsze uśmiechniety człowiek udzielał mi ślubu i chrzcił moje dzieci! Jedyny ksiądz jakiego znam z powołania. Wspaniały i bezinteresowny! nie patrzy na pieniądze w odróżnieniu do naszego "okrągłego"proboszcza!
Avatar
krzysiek / 10 września 2007 o 22:11
prosze ksiedza ksiadz poprostu kłamie bo malowania uczył ksiedz Ks. Malarz ( tak ma na nazwisko ) w puławach jak by ksiadz nie pamiętał
Avatar
P.S. / 10 września 2007 o 20:25
Jest jakaś wiarygodna statystyka, ilu księży jest niewierzących,niedobrych i nieżyczliwych? Widzi się przecież tylko takich.Wygląda więc, że wszyscy tacy są. (kto normalny chciałbyuczestniczyć w takim przestępstwie jak kk?)I jeszcze jedno, co zrobimy z tymi złymi, jak nam pan da lepszych?Na renty, na stryczek, do przymusowej pracy, do piekła za diabłówdo podkładania pod kotły (kwalifikacje i czarne ubiory już mają)?A może pan, w swojej nieskończonej mądrości i miłości, znajdzieWRESZCIE rozwiązanie na SWOJ WŁASNY problem?
Avatar
O, nie! Serio? / 10 września 2007 o 20:11
Wierzący ksiądz? To dopiero niebezpieczne!!!Od wiernych twoich wybaw nas panie!!!!!
Avatar
r-e-r / 10 września 2007 o 16:10
Panie daj nam więcej takich kapłanów. Kto poznał ks.Eugeniusza ten wie, że są wierzący księża, dobrzy i życzliwi ludzie.
Avatar
Uni / 9 września 2007 o 21:08
Zwłaszcza, jakby się zajmowali wyłącznie malowaniem obrazówa swoje pedofilskie fantazje, chuci i pasożytnicze żądze ograniczalitylko do kolorowego płótna.
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami
film

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami 10 2

W piątek ma dojść do decydujących rozmów w szpitalu przy alei Kraśnickiej w Lublinie. W czwartek już 130 pielęgniarek było na L4.

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami 0 2

- Polsko-ukraińskich relacji po prostu nie ma - w taki sposób przewodniczący PO podsumował relacje Polski z Ukrainą.

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia)
galeria

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia) 2 0

Otwarte jest już nowe centrum rehabilitacyjno-fizjoterapeutyczne "Werandki" w Nałęczowie. - To pierwszy tak nowoczesny ośrodek po wschodniej stronie Wisły. Wychodzimy na przeciw potrzebom pacjentów z całej Polski - tłumaczy jego dyrekcja. Będą tam mogli skorzystać z czterech "stref": kardiologii, ortopedii, treningu i diagnostyki.

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym
26 maja 2018, 16:00

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym 1 0

Co Gdzie Kiedy. Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki (ul. Lubelska 12) zaprasza na kolejną odsłonę Soboty Literackiej. 26 maja o godz. 16 odbędzie się spotkanie poświęcone Balladzie o pewnej panience Szczepana Twardocha.

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie 1 0

Gmina Biała Podlaska musi powtarzać przetargi na roboty drogowe. Wszystko dlatego, że wykonawcy swoją pracę wyceniają coraz drożej.

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie 0 3

Śledztwo w sprawie niegospodarności w stadninie koni w Janowie Podlaskim jest sztucznie przedłużane. Prokuratura powinna się zająć osobami, które obecnie tam rządzą, a dawny prezes Marek Trela powinien wrócić do pracy – przekonuje posłanka PO Joanna Mucha

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego
galeria

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego 0 1

We wtorek i środę odbyły się Juwenalia Państwowej Szkoły Wyższej im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej.

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS 0 0

Brianna Joelle Kiesel zasiliła szeregi Pszczółki Polski AZS UMCS Lublin. 24-letnia Amerykanka ma na swoim koncie występy w najlepszej lidze świata, WNBA. Ostatnio reprezentowała szwedzkie Umea Udominate

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł 0 15

Nie będzie w Lublinie ograniczeń nocnej sprzedaży alkoholu. Ich wprowadzenia chcieli radni PiS, ale większość Rady Miasta była temu przeciwna. W czwartek uchwalony został za to zakaz sprzedaży trunków m.in. obok szkół i kościołów. Radni ustalili też maksymalną liczbę zezwoleń dla sklepów i lokali gastronomicznych.

Oto najlepsi uczniowie. Laureaci konkursów nagrodzeni przez kuratorium [zdjęcia]
galeria

Oto najlepsi uczniowie. Laureaci konkursów nagrodzeni przez kuratorium [zdjęcia] 4 0

Lubelski Kurator Oświaty uhonorował uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, którzy w tym roku szkolnym zostali laureatami konkursów przedmiotowych i tematycznych organizowanych we współpracy z Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

Dzień Otwarty w nowym przedszkolu w Rakowiskach

Dzień Otwarty w nowym przedszkolu w Rakowiskach 2 0

Gmina Biała Podlaska zaprasza na Dzień Otwarty w nowym przedszkolu samorządowym w Rakowiskach. Placówka ruszy 1 września.

Dni Łukowa 2018: Ania Dąbrowska i Boys
25 maja 2018, 0:00

Dni Łukowa 2018: Ania Dąbrowska i Boys 0 0

W dniach 25-27 maja w Łukowie rozpocznie się wielkie rodzinne imprezowanie w ramach Dni Łukowa 2018. Organizatorzy szykują dla mieszkańców szereg wspaniałych atrakcji, m.in. koncerty Ani Dąbrowskiej i grupy Boys.

Dodatkowe środki dla siatkarzy Avii Świdnik, piłkarze dostaną premię jak pokonają Motor

Dodatkowe środki dla siatkarzy Avii Świdnik, piłkarze dostaną premię jak pokonają Motor 5 0

Sekcja siatkarska MKS Avia Świdnik otrzyma od miasta dodatkowe 100 tysięcy złotych na rozwój. Po spełnieniu określonych warunków, na takie samo wsparcie mogą liczyć piłkarze

Widok z basenu na rzekę, są też sauny i gabinety. Nowe SPA już otwarte [zdjęcia, ceny]
galeria

Widok z basenu na rzekę, są też sauny i gabinety. Nowe SPA już otwarte [zdjęcia, ceny] 27 2

Hotel Oskar w Puławach w środę wpuścił pierwszych klientów do budowanego od roku nowego skrzydła. Na parterze znajdziemy baseny i sauny. Na piętrze - gabinety masażu i siłownię, a wkrótce otwarta zostanie również sala do gry w squasha. To pierwszy tego typu obiekt w mieście.

Podlaski Moto Show na lotnisku w Białej Podlaskiej
25 maja 2018, 15:00

Podlaski Moto Show na lotnisku w Białej Podlaskiej 0 0

Biała Podlaska. Gratka dla fanów motoryzacji. Od piątku do niedzieli na miejscowym lotnisku odbędzie się Podlaski Moto Show. Impreza połączona jest z 1. rundą Pucharu Polski w Wyścigach Równoległych.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!