Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

31 maja 2012 r.
22:26
Edytuj ten wpis

Lotnisko w Świdniku: Gotowe są już płyty peronowe

Autor: Zdjęcie autora (mag)
4 5 A A
Terminal lotniska w Świdniku<br />
 (Mikołaj Majda / Port Lotniczy Lublin)
Terminal lotniska w Świdniku
(Mikołaj Majda / Port Lotniczy Lublin)

Dobiega końca montaż fasad aluminiowych w budynku terminalu, którego wykonawcą jest Budimex.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Na ukończeniu jest montaż szyb zespolonych w budynku. Natomiast w środku terminalu montowane są ścianki z płyt gipsowo-kartonowych i układana jest posadzka z płytek lastrykowych – wyjaśnia Piotr Jankowski, rzecznik Portu Lotniczego Lublin.

Gotowe są już płyty peronowe, po których pasażerowie będą mogli wsiąść do szynobusu, który podjedzie pod same drzwi. Ostatnie prace wykończeniowe prowadzone są także w budynku lotniskowej straży pożarnej, budynku techniczno-garażowym oraz budynku technicznym terminalu. Na ukończeniu jest także pas startowy, którego wykonawcą jest Mota Engil.

– Gotowa jest już podbudowa na drodze startowej, drodze kołowania i płycie samolotu zagrożonego – dodaje Jankowski. – Rozpoczęto przygotowania do układania ostatnich warstw na pasie.

W bazie paliw, której wykonawcą jest konsorcjum Zakład Budowlano-Sprzętowy, wykonywana jest kanalizacja pod posadzkami. Stawiane są także ściany konstrukcyjne. Strabag wykonuje roboty ziemne na drogach pożarowych, technicznych i patrolowych.

Komentarze 5

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
jon / 3 czerwca 2012 o 11:40
[quote name='krzoy' timestamp='1338549507' post='635858']
"Lepiej późno niż wcale" powiedział podróżny spóźniając się na samolot... Tak poważnie to piękny ten nasz airport. Nie mogę się doczekać jego uruchomienia!
[/quote]
piękny ! szczególnie jak będzie stał pusty
Avatar
Nikodemus / 1 czerwca 2012 o 19:42
Pięknie! Są perony, dlaczego nie ma pociągów? Są trzy powody. Po pierwsze; brak torów. Zupełnie jak w anegdocie o napoleońskiej artyleri. A grunt pod tory to już wykupiony?
Avatar
Lubelak / 1 czerwca 2012 o 14:13
[url="http://www.youtube.com/watch?v=exFs02ka8w0"]http://www.youtube.com/watch?v=exFs02ka8w0[/url]
Avatar
who amousary / 1 czerwca 2012 o 14:13
Szczególnie cieszyć będą te płytki lastrikowe.Czy przy takiej inwestycji nie należałoby zadbać o wykonanie posadzek z lepszych materiałów.Przecież przy koszcie zamierzenia to niewielki wydatek.Przecież to wizytówka Lubelszczyzny .
Avatar
krzoy / 1 czerwca 2012 o 13:18
"Lepiej późno niż wcale" powiedział podróżny spóźniając się na samolot... Tak poważnie to piękny ten nasz airport. Nie mogę się doczekać jego uruchomienia!
Avatar
jon / 3 czerwca 2012 o 11:40
[quote name='krzoy' timestamp='1338549507' post='635858']
"Lepiej późno niż wcale" powiedział podróżny spóźniając się na samolot... Tak poważnie to piękny ten nasz airport. Nie mogę się doczekać jego uruchomienia!
[/quote]
piękny ! szczególnie jak będzie stał pusty
Avatar
Nikodemus / 1 czerwca 2012 o 19:42
Pięknie! Są perony, dlaczego nie ma pociągów? Są trzy powody. Po pierwsze; brak torów. Zupełnie jak w anegdocie o napoleońskiej artyleri. A grunt pod tory to już wykupiony?
Avatar
Lubelak / 1 czerwca 2012 o 14:13
[url="http://www.youtube.com/watch?v=exFs02ka8w0"]http://www.youtube.com/watch?v=exFs02ka8w0[/url]
Avatar
who amousary / 1 czerwca 2012 o 14:13
Szczególnie cieszyć będą te płytki lastrikowe.Czy przy takiej inwestycji nie należałoby zadbać o wykonanie posadzek z lepszych materiałów.Przecież przy koszcie zamierzenia to niewielki wydatek.Przecież to wizytówka Lubelszczyzny .
Avatar
krzoy / 1 czerwca 2012 o 13:18
"Lepiej późno niż wcale" powiedział podróżny spóźniając się na samolot... Tak poważnie to piękny ten nasz airport. Nie mogę się doczekać jego uruchomienia!
Zobacz wszystkie komentarze 5

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Tłumy na spotkaniu z premierem Morawieckim. Doszło do pikiety i przepychanek [wideo, zdjęcia]
galeria
film

Lublin: Tłumy na spotkaniu z premierem Morawieckim. Doszło do pikiety i przepychanek [wideo, zdjęcia] 4 2

Do pikiety doszło przed dzisiejszym spotkaniem premiera Mateusza Morawieckiego z mieszkańcami Lublina

Chełmianka - Motor 0:1 (relacja na żywo)

Chełmianka - Motor 0:1 (relacja na żywo) 8 0

Zapraszamy na relację na żywo z meczu Chełmianka - Motor. Dla obu ekip, to spotkanie o wszystko. Pierwszy gwizdek o godz. 17

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków"
galeria

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków" 21 37

Premier Mateusz Morawiecki przekazał klucze lokatorom Mieszkań Plus w Białej Podlaskiej. – Tu rozpoczynamy program który jest alternatywą dla rzeczywistości która do tej pory panowała – powiedział szef rządu.

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum"

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum" 1 1

Władze puławskich Zakładów Azotowych odpowiadają na zarzuty wysuwane przez związkowców o wysokich kosztach utrzymania menedżerów nowego pionu handlowego. Kopiowanie „bizantyjskich zwyczajów”, jak zapewnia zarząd firmy, to nieprawda

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie 0 0

Tylko wnikliwy obserwator, a takim był pan Larkin, potrafi określić pozycję społeczną patrząc w kieliszek. W czyjś kieliszek. I w swój kieliszek

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia] 11 1

Drugiego dnia Kulturaliów w Lublinie zobaczyć można było m.in. Kamp!, The Dumplings i Myslovitz

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana 1 1

PIŁKARSKA NICE I LIGA Do zakończenia sezonu pozostały już tylko dwie kolejki. W niedzielę o godzinie 12:45 łęcznianie zagrają na swoim stadionie z Rakowem Częstochowa. Aby zachować szanse na utrzymanie łęcznianie muszą zwyciężyć i liczyć na to, że w dwóch ostatnich meczach punkty zgubi Stomil Olsztyn

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej
27 maja 2018, 15:00

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej 12 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 27 maja o godz. 15 w szkole podstawowej w Niedrzwicy Kościelnej odbędzie się Piknik Charytatywny na rzecz Kingi Bartoszcze i Weroniki Przybycień. W programie m.in. Kabaret PKS.

Rozebrali go do naga w lesie, brutalnie pobili. Dopiero rano dotarł do domu

Rozebrali go do naga w lesie, brutalnie pobili. Dopiero rano dotarł do domu 37 9

Brutalny napad w Kraśniku. Aresztowano dwóch mężczyzn, którzy w Kraśniku wtargnęli do domu 20-latka, zabrali do lasu i dotkliwie pobili. Mężczyzna trafił do szpitala.

Właściciel tego foliowego namiotu ma spore kłopoty

Właściciel tego foliowego namiotu ma spore kłopoty 0 0

Ponad 1,5 metra miały niektóre z roślin konopi które zabezpieczyli policjanci w domu 20-latka

Skacze z okna i odjeżdża, wszystko nagrała kamera. Kto podpalił przedszkole? [wideo]
film

Skacze z okna i odjeżdża, wszystko nagrała kamera. Kto podpalił przedszkole? [wideo] 36 2

Lubartowscy policjanci ustalają okoliczności, w jakich doszło do pożaru będącego w budowie przedszkola w Kamionce. Spaleniu uległa część poddasza

Festiwal "W krainie pierogów w Bychawie". Wystąpią Universe i Bajm

Festiwal "W krainie pierogów w Bychawie". Wystąpią Universe i Bajm 7 0

Kto odwiedzi Bychawę w dniach 26-27 maja, będzie mógł spróbować pierogów z trzech województw: lubelskiego, podkarpackiego i podlaskiego. A to za sprawą imprezy „Na Kulinarnym Szlaku Wschodniej Polski”. Pierogi lubelskie będą kulinarną gwiazdą XIX Ogólnopolskiego Festiwalu „W Krainie Pierogów”. Gwiazdą muzyczną jest Beata i Bajm

Życzenia na Dzień Mamy 2018. Wierszyki, śmieszne życzenia sms, zabawne rymowanki
galeria

Życzenia na Dzień Mamy 2018. Wierszyki, śmieszne życzenia sms, zabawne rymowanki 0 0

Dziś 26 maja, czyli Dzień Mamy. Przygotowaliśmy dla Was wierszyki i życzenia, które mogą Wam się dziś przydać

Sytuacja jest bardzo zła, ale Wisła Puławy chce jeszcze powalczyć

Sytuacja jest bardzo zła, ale Wisła Puławy chce jeszcze powalczyć 5 4

Zostały już tylko dwa mecze, szanse na utrzymanie są bardzo małe, a na dodatek Wisła gra z zespołami, które mogą mieć jeszcze nadzieje na awans. Mimo wszystko puławianie chcą jeszcze powalczyć. W sobotę o godz. 17 czeka ich wyjazdowy mecz z Radomiakiem

Wybiegł łoś. Poważny wypadek w Dominiczynie, trzy osoby ranne. Zablokowana DK82

Wybiegł łoś. Poważny wypadek w Dominiczynie, trzy osoby ranne. Zablokowana DK82 10 4

Do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych doszło w Dominiczynie na drodze krajowej nr 82 między Łęczną a Włodawą