Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

13 lutego 2009 r.
16:05
Edytuj ten wpis

Lotnisko w Świdniku: minister zgodził się na wycięcie lasu

Autor: Zdjęcie autora RAFAŁ PANAS
0 48 A A

Minister środowiska zgodził się na wycinkę lasu pod rozbudowę lotniska w Świdniku. Dzięki temu zaoszczędzimy pieniądze, a inwestycja pójdzie szybciej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Decyzja ministra zapadła dzięki specustawie lotniskowej, forsowanej przez lubelskich posłów Janusza Palikota i Stanisława Żmijana (obaj PO), a przyjętej przez Sejm na początku stycznia. Dzięki niej nie trzeba przeprowadzać żmudnej procedury odrolniania i odleśniania gruntów przeznaczonych pod inwestycje.

- To przełomowa decyzja. Pozwoli zaoszczędzić nam miliony złotych i zdecydowanie przyspieszy rozbudowę lotniska - cieszy się Krzysztof Grabczuk (PO), marszałek województwa. - Naszym celem jest, żeby na mecze Euro 2012 kibice mogli latać ze Świdnika.

Do wycinki pójdą 142 ha lasu rosnącego na terenie planowanej budowy. Bez specustawy spółka Port Lotniczy Lublin musiałaby zapłacić kilkadziesiąt mln zł za m.in. zmianę sposobu użytkowania lasu. Na wykarczowanych 118 ha powstanie pas startowy dla samolotów i budynek portu lotniczego, z kolei 23 ha będą przeznaczone na drogi dojazdowe.

To kolejna w ostatnich dniach dobra informacja dotycząca lotniska w Świdniku. Władze Lublina przekażą też spółce Port Lotniczy Lublin ponad sto hektarów. Grunty posłużą jako trawiaste lotnisko dla małych samolotów. W najbliższy czwartek decyzję przegłosują radni miejscy.

Władze spółki chcą wmurować kamień węgielny pod lotnisko na początku maja. Teraz trwają prace nad dokumentacją inwestycji. Pozwolenie na budowę powinno być wystawione w kwietniu. Przetargi będą ogłaszane w połowie maja.

Komentarze 48

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Lidia / 27 maja 2010 o 20:53
Student napisał:
Sam się wytnij... 100h lasu to jest pikuś zresztą po drugiej stronie torów masz drugi...
Rany gdyby nie zieloni życie było by piękniejsze... nawet w Biblii jest napisane że Bóg nam dał rośliny ,zwierzęta i ziemie żeby z nich korzystać...

PS: Jestem Ateistą

PS2: Ja tam widzę same plusy tego że Tu w Świdniku powstanie lotnisko. Kto wie może będę tam nawet pracować.


Tobie akurat Bóg zabrał rozum! Skąd takie tępaki się biorą?
rozwiń
Avatar
AdamS / 27 maja 2010 o 20:51
Teraz widać, jak POmyleńcy pewnie dla kasy wytną 142 ha lasów!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
A ile drzew i gdzie w to miejsce zasadzą?????????
Co za granda w biały dzień????
Avatar
hapy / 3 kwietnia 2009 o 10:43
Ja tez się cieszę,ale martwi mnie podejscie pseudoopiekunow dbających na stronie o bezpieczeństwo o lasy o szkodliwość halasu. DOSC TEGO !!!!Zasiejmy pole,zktorego nie będzie jak co roku plonow,posypmy sie popiolem i dalej sie cofajmy.W ten sposob zawsze do niczego nie dojdziemy NAJLEPIEJ ZROBMY [size="6"][/size]skansen z miasta Lublina i przykryjmy go strzechą.A potem nadal wydajmy z siegie JĘK NIEZADOWOLENIA !!! A z czego ?pytam Z czego?Z Wlasnej mundrolkowej glupoty.
Ja tez się cieszę,ale martwi mnie podejscie pseudoopiekunow dbających na stronie o bezpieczeństwo o lasy o szkodliwość halasu. DOSC TEGO !!!!Zasiejmy pole,zktorego nie będzie jak co roku plonow,posypmy sie popiolem i dalej sie cofajmy.W ten sposob zawsze do niczego nie dojdziemy NAJLEPIEJ ZROBMY [size="6"][/size]skansen z miasta Lublina i przykryjmy go strzechą.A potem nadal wydajmy z siegie JĘK NIEZADOWOLENIA !!! A z czego ?pytam Z czego?Z Wlasnej mundrolkowej glupoty. rozwiń
Avatar
jon / 2 kwietnia 2009 o 09:01
student to za mądry nie jest. te tzw. lasy wokół świdnika i lublina to są tylko nieduże skrawki zieleni. gdyby to były takie obszary jak w Kanadzie np. - no problem. ale tu wycina się resztki zielonych płuc w pobliżu aglomeracji miejskiej. sprowadźmy jeszcze więcej samochodów , z których każdy pordukuje po kilkanaście kg CO2, ustawmy je pod blokami i cieszmy się życiem. tylko nie narzekajmy przy tym na Czernobyl
Avatar
KML PU / 7 marca 2009 o 11:12
[url="http://rzezbalipa.pl/"]http://rzezbalipa.pl/[/url]
Avatar
Student / 6 marca 2009 o 19:10
gajowy napisał:
MINISTER ZGODZIL SIE NA WYCIECIE LASU-WYCIAC NATYCHMIAST MINISTRA!


Sam się wytnij... 100h lasu to jest pikuś zresztą po drugiej stronie torów masz drugi...
Rany gdyby nie zieloni życie było by piękniejsze... nawet w Biblii jest napisane że Bóg nam dał rośliny ,zwierzęta i ziemie żeby z nich korzystać...

PS: Jestem Ateistą

PS2: Ja tam widzę same plusy tego że Tu w Świdniku powstanie lotnisko. Kto wie może będę tam nawet pracować.


Sam się wytnij... 100h lasu to jest pikuś zresztą po drugiej stronie torów masz drugi...
Rany gdyby nie zieloni życie było by piękniejsze... nawet w Biblii jest napisane że Bóg nam dał rośliny ,zwierzęta i ziemie żeby z nich korzystać...

PS: Jestem Ateistą

PS2: Ja tam widzę same plusy tego że Tu w Świdniku powstanie lotnisko. Kto wie może będę tam nawet pracować. rozwiń
Avatar
dym / 20 lutego 2009 o 17:21
Oj co się martwisz. Odrośnie .
Wkońcuśmy z drzewa zleźli - to znaczy, że były przed nami. A to znaczy będą po nas.
Avatar
gajowy / 20 lutego 2009 o 16:11
MINISTER ZGODZIL SIE NA WYCIECIE LASU-WYCIAC NATYCHMIAST MINISTRA!
Avatar
jon / 19 lutego 2009 o 21:39
ktosik napisał:
Przestań "undek" pie***ć farmazony. Mamy najgorszy dostęp do lotnisk z powodu braku dróg odpowiedniej klasy i połączeń kolejowych. Mam wrażenie, że Holandia jest odrobinę większa od woj. lubelskiego, ale jakoś nie potrzebuje lotniska w każdym zadupiu, bo ma dobry dojazd. Takie ściemnianie, że lotnisko w Świdniku przybliży nas do Europy. W taki sam sposób przybliży nas lotnisko w Niedźwiadzie. Infrastruktury nie ma w Świdniku, a ta która jest będzie musiała być wyburzona, infrastruktury nie ma w Niedźwiadzie, ale tam nie trzeba nic wyburzać. Więc nie opowiadaj pierduł. Ciesz się człeku, ze masz jeszcze las, bo gdy zabraknie lasu, nas też nie będzie. Szpitale toną w długach, brak kasy na leczenie dzieci chorych na raka, brak kasy by pomóc emerytom i rencistom, brak kasy na domy dziecka, a Ty pieprzysz o Europie. Nie dzięki lotnisku zbliżymy się do Europy. Nie podniesie się standard życia nikogo w woj. lubelskim z powodu lotniska, a wielu ten standard się obniży, tylko jeszcze nie do wszystkich to dotarło. Njatrudniej dociera do twardogłowych we wszystkich urzędach, tam wystąpił swoisty i nagminny przerost formy nad treścią, a głupota fruwa jak gołębica. AMEN


bardzo dobry wpis ! ja często jadąc rowerem po lubelskich szosach , mamroczę przekleństwa pod nosem.
gdyby te drogi zobaczyła Unia - to by nas chyba wyrzucili.
lokalne władze tymczasem jako argument podają - dobry dojazd do lotniska !!!???
miałem okazję jechać jako pacjent karetką dwupasmówką do Lublina . dopiero wtedy czuć każdym fragmentem chorego ciała , że to jest droga poza wszelkim europejskim standardem


bardzo dobry wpis ! ja często jadąc rowerem po lubelskich szosach , mamroczę przekleństwa pod nosem.
gdyby te drogi zobaczyła Unia - to by nas chyba wyrzucili.
lokalne władze tymczasem jako argument podają - dobry dojazd do lotniska !!!???
miałem okazję jechać jako pacjent karetką dwupasmówką do Lublina . dopiero wtedy czuć każdym fragmentem chorego ciała , że to jest droga poza wszelkim europejskim standardem rozwiń
Avatar
jon / 19 lutego 2009 o 21:33
Jon napisał:
trochę sportu , nic by się nie stało


sądzisz , że tu będzie Europa lądować ?
błąd !
Avatar
Lidia / 27 maja 2010 o 20:53
Student napisał:
Sam się wytnij... 100h lasu to jest pikuś zresztą po drugiej stronie torów masz drugi...
Rany gdyby nie zieloni życie było by piękniejsze... nawet w Biblii jest napisane że Bóg nam dał rośliny ,zwierzęta i ziemie żeby z nich korzystać...

PS: Jestem Ateistą

PS2: Ja tam widzę same plusy tego że Tu w Świdniku powstanie lotnisko. Kto wie może będę tam nawet pracować.


Tobie akurat Bóg zabrał rozum! Skąd takie tępaki się biorą?
rozwiń
Avatar
AdamS / 27 maja 2010 o 20:51
Teraz widać, jak POmyleńcy pewnie dla kasy wytną 142 ha lasów!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
A ile drzew i gdzie w to miejsce zasadzą?????????
Co za granda w biały dzień????
Avatar
hapy / 3 kwietnia 2009 o 10:43
Ja tez się cieszę,ale martwi mnie podejscie pseudoopiekunow dbających na stronie o bezpieczeństwo o lasy o szkodliwość halasu. DOSC TEGO !!!!Zasiejmy pole,zktorego nie będzie jak co roku plonow,posypmy sie popiolem i dalej sie cofajmy.W ten sposob zawsze do niczego nie dojdziemy NAJLEPIEJ ZROBMY [size="6"][/size]skansen z miasta Lublina i przykryjmy go strzechą.A potem nadal wydajmy z siegie JĘK NIEZADOWOLENIA !!! A z czego ?pytam Z czego?Z Wlasnej mundrolkowej glupoty.
Ja tez się cieszę,ale martwi mnie podejscie pseudoopiekunow dbających na stronie o bezpieczeństwo o lasy o szkodliwość halasu. DOSC TEGO !!!!Zasiejmy pole,zktorego nie będzie jak co roku plonow,posypmy sie popiolem i dalej sie cofajmy.W ten sposob zawsze do niczego nie dojdziemy NAJLEPIEJ ZROBMY [size="6"][/size]skansen z miasta Lublina i przykryjmy go strzechą.A potem nadal wydajmy z siegie JĘK NIEZADOWOLENIA !!! A z czego ?pytam Z czego?Z Wlasnej mundrolkowej glupoty. rozwiń
Avatar
jon / 2 kwietnia 2009 o 09:01
student to za mądry nie jest. te tzw. lasy wokół świdnika i lublina to są tylko nieduże skrawki zieleni. gdyby to były takie obszary jak w Kanadzie np. - no problem. ale tu wycina się resztki zielonych płuc w pobliżu aglomeracji miejskiej. sprowadźmy jeszcze więcej samochodów , z których każdy pordukuje po kilkanaście kg CO2, ustawmy je pod blokami i cieszmy się życiem. tylko nie narzekajmy przy tym na Czernobyl
Avatar
KML PU / 7 marca 2009 o 11:12
[url="http://rzezbalipa.pl/"]http://rzezbalipa.pl/[/url]
Avatar
Student / 6 marca 2009 o 19:10
gajowy napisał:
MINISTER ZGODZIL SIE NA WYCIECIE LASU-WYCIAC NATYCHMIAST MINISTRA!


Sam się wytnij... 100h lasu to jest pikuś zresztą po drugiej stronie torów masz drugi...
Rany gdyby nie zieloni życie było by piękniejsze... nawet w Biblii jest napisane że Bóg nam dał rośliny ,zwierzęta i ziemie żeby z nich korzystać...

PS: Jestem Ateistą

PS2: Ja tam widzę same plusy tego że Tu w Świdniku powstanie lotnisko. Kto wie może będę tam nawet pracować.


Sam się wytnij... 100h lasu to jest pikuś zresztą po drugiej stronie torów masz drugi...
Rany gdyby nie zieloni życie było by piękniejsze... nawet w Biblii jest napisane że Bóg nam dał rośliny ,zwierzęta i ziemie żeby z nich korzystać...

PS: Jestem Ateistą

PS2: Ja tam widzę same plusy tego że Tu w Świdniku powstanie lotnisko. Kto wie może będę tam nawet pracować. rozwiń
Avatar
dym / 20 lutego 2009 o 17:21
Oj co się martwisz. Odrośnie .
Wkońcuśmy z drzewa zleźli - to znaczy, że były przed nami. A to znaczy będą po nas.
Avatar
gajowy / 20 lutego 2009 o 16:11
MINISTER ZGODZIL SIE NA WYCIECIE LASU-WYCIAC NATYCHMIAST MINISTRA!
Avatar
jon / 19 lutego 2009 o 21:39
ktosik napisał:
Przestań "undek" pie***ć farmazony. Mamy najgorszy dostęp do lotnisk z powodu braku dróg odpowiedniej klasy i połączeń kolejowych. Mam wrażenie, że Holandia jest odrobinę większa od woj. lubelskiego, ale jakoś nie potrzebuje lotniska w każdym zadupiu, bo ma dobry dojazd. Takie ściemnianie, że lotnisko w Świdniku przybliży nas do Europy. W taki sam sposób przybliży nas lotnisko w Niedźwiadzie. Infrastruktury nie ma w Świdniku, a ta która jest będzie musiała być wyburzona, infrastruktury nie ma w Niedźwiadzie, ale tam nie trzeba nic wyburzać. Więc nie opowiadaj pierduł. Ciesz się człeku, ze masz jeszcze las, bo gdy zabraknie lasu, nas też nie będzie. Szpitale toną w długach, brak kasy na leczenie dzieci chorych na raka, brak kasy by pomóc emerytom i rencistom, brak kasy na domy dziecka, a Ty pieprzysz o Europie. Nie dzięki lotnisku zbliżymy się do Europy. Nie podniesie się standard życia nikogo w woj. lubelskim z powodu lotniska, a wielu ten standard się obniży, tylko jeszcze nie do wszystkich to dotarło. Njatrudniej dociera do twardogłowych we wszystkich urzędach, tam wystąpił swoisty i nagminny przerost formy nad treścią, a głupota fruwa jak gołębica. AMEN


bardzo dobry wpis ! ja często jadąc rowerem po lubelskich szosach , mamroczę przekleństwa pod nosem.
gdyby te drogi zobaczyła Unia - to by nas chyba wyrzucili.
lokalne władze tymczasem jako argument podają - dobry dojazd do lotniska !!!???
miałem okazję jechać jako pacjent karetką dwupasmówką do Lublina . dopiero wtedy czuć każdym fragmentem chorego ciała , że to jest droga poza wszelkim europejskim standardem


bardzo dobry wpis ! ja często jadąc rowerem po lubelskich szosach , mamroczę przekleństwa pod nosem.
gdyby te drogi zobaczyła Unia - to by nas chyba wyrzucili.
lokalne władze tymczasem jako argument podają - dobry dojazd do lotniska !!!???
miałem okazję jechać jako pacjent karetką dwupasmówką do Lublina . dopiero wtedy czuć każdym fragmentem chorego ciała , że to jest droga poza wszelkim europejskim standardem rozwiń
Avatar
jon / 19 lutego 2009 o 21:33
Jon napisał:
trochę sportu , nic by się nie stało


sądzisz , że tu będzie Europa lądować ?
błąd !
Zobacz wszystkie komentarze 48

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Sportowa niedziela na stadionie w Puławach. Biegi i mecze [zdjęcia]
galeria

Sportowa niedziela na stadionie w Puławach. Biegi i mecze [zdjęcia] 0 0

Były azotowe biegi, turniej piłkarski dla młodych zawodników, crashball i tradycyjny mecz pomiędzy drużynami Zakładów Azotowych i Urzędem Miasta. To wszystko w ramach tegorocznych Dni Chemika, które w niedzielę odbyły się na puławskim stadionie.

Wyłowił z rzeki pistolet z amunicją. Teraz sam ma problem

Wyłowił z rzeki pistolet z amunicją. Teraz sam ma problem 0 0

W niedzielę dyżurny krasnostawskiej policji otrzymał zgłoszenie od mężczyzny o wyłowieniu z rzeki broni.

Jedna osoba zginęła, druga walczy o życie. 19-letni kierowca aresztowany
galeria

Jedna osoba zginęła, druga walczy o życie. 19-letni kierowca aresztowany 0 3

Sąd aresztował na trzy miesiące 19-letniego kierowcę, który wjechał w pieszych w Biłgoraju. W wypadku tym zginęła jedna osoba, druga walczy o życie w szpitalu

Marcin Wroński kończy serię z komisarzem Maciejewskim. Rozmowa z pisarzem
Lubelskie Ekstra

Marcin Wroński kończy serię z komisarzem Maciejewskim. Rozmowa z pisarzem 0 0

Niepodrabialne dialogi Pilipiuka, cudowne opisy miasta Ćwirleja i wrażliwość na postaci kobiece Ostaszewskiego. Wyszła unikalna potrawa, do której wprawdzie to ja dostarczyłem kilo wołowiny z kością, ale moi koledzy własnych mieszanek przypraw - rozmowa z pisarzem Marcinem Wrońskim.

Puławy: Nie chcą budować ścieżki

Puławy: Nie chcą budować ścieżki 0 0

Mieszkańcy os. Niwa w Puławach na nowy chodnik i ścieżkę rowerową od Pszczelej do Saperów Kaniowskich będą musieli zaczekać. Do przetargu na ten obywatelski projekt, nie wpłynęła żadna oferta.

Lublin: Śmieciowa rewolucja z przeszkodami. Nie wszędzie wprowadzą nowy system

Lublin: Śmieciowa rewolucja z przeszkodami. Nie wszędzie wprowadzą nowy system 0 5

To już pewne. Nie w całym mieście wprowadzony będzie od 1 lipca nowy system zbiórki i wywozu śmieci. Inaczej będzie wyglądać segregacja odpadów na Czechowie, inaczej na Bronowicach...

Plantatorzy z woj. lubelskiego mówią dość! Przez kilka najbliższych dni mają nie zrywać malin

Plantatorzy z woj. lubelskiego mówią dość! Przez kilka najbliższych dni mają nie zrywać malin 0 11

Cena malin na skupach nie pokrywa nawet kosztów produkcji. Podobnie jest z agrestem i porzeczką – bije na alarm Związek Sadowników Rzeczpospolitej Polskiej. I namawia plantatorów, by od dziś nie zbierali owoców. Aż do odwołania.

Masłowska w Centrum Spotkania Kultur, czyli spotkanie dotyczące Festiwalu Stolica Języka Polskiego
18 czerwca 2018, 16:30

Masłowska w Centrum Spotkania Kultur, czyli spotkanie dotyczące Festiwalu Stolica Języka Polskiego 0 0

Co Gdzie Kiedy. O szczebrzeszyńskim Festiwalu Stolica Języka Polskiego w Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) opowiedzą zaproszeni goście już 18 czerwca o godz. 16.30. Spotkanie odbędzie się na Podniebnych Tarasach CSK.

Zjazd custom bicycles Żmigrodzie
galeria

Zjazd custom bicycles Żmigrodzie 0 0

W warsztacie przy kamienicy Żmigród 10 w Lublinie powstało już kilkadziesiąt nietypowych rowerów. Ich autorem jest Krzysztof Chmiel (Rafu Bikes).

Pieniądze na drogi w powiecie puławskim. Skorzysta tylko Celejów

Pieniądze na drogi w powiecie puławskim. Skorzysta tylko Celejów 0 1

W ubiegłym tygodniu resort inwestycji opublikował ostateczną listę samorządów, których projekty otrzymały dodatkowe rządowe wsparcie.

Nie nadąża ze zbieraniem truskawek. Zagonił do pracy klientów
film

Nie nadąża ze zbieraniem truskawek. Zagonił do pracy klientów 0 1

Truskawki dojrzewają błyskawicznie, a producenci nie nadążają ze zbiorem. Dlatego jeden z nich wpadł na oryginalny pomysł. Klienci, którzy chcą tańszych owoców mogą zerwać je sobie sami.

Stwórz komiks na festiwal. Jak było "100 lat temu w Białej”?

Stwórz komiks na festiwal. Jak było "100 lat temu w Białej”? 0 0

"100 lat temu w Białej” - pod tym hasłem Miejska Biblioteka Publiczna zachęca młodzież do udziału w konkursie na komiks. Ma to związek z 100. rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę.

25. Święto Roweru w Lubartowie. Zapisy i program
24 czerwca 2018, 8:00

25. Święto Roweru w Lubartowie. Zapisy i program 0 0