Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

25 maja 2011 r.
20:05
Edytuj ten wpis

Lotnisko w Świdniku: VIP-y pojadą ekskluzywnym volvo

11 32 A A
Volvo S80.
Volvo S80.

Zarząd Portu Lotniczego Lublin bierze w leasing volvo klasy premium o wartości ok. 140 tys. zł. Ma wozić specjalnych gości i pilotów. Na innych lotniskach w kraju takiego zwyczaju nie ma.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Polecam zainteresowanie się sprawą leasingu samochodu osobowego przez port lotniczy. Z pewnego źródła wiem, że będzie to drogie volvo. Pytanie, po co? – napisał do nas czytelnik. Poszliśmy tym tropem.

Okazało się, że Port Lotniczy Lublin ogłosił przetarg na auto, które musi spełniać m.in. takie warunki: napęd na cztery koła, automatyczna skrzynia biegów, silnik wysokoprężny – co najmniej pięciocylindrowy o pojemności 2,2–2,5 litra i mocy przynajmniej 200 KM, rok produkcji 2011.

– Dane pojazdu w ramach ogłoszonego przetargu wskazują na samochód luksusowy z klasy wyższej średniej lub premium. Wiele samochodów spełnia wymogi rozpisanego przetargu – komentuje Cezary Sarnowski, rzeczoznawca z PZM SA przy ul. Północnej w Lublinie. – Ale czy sedan jest odpowiednim pojazdem do przewozu pilotów i stewardes z hotelu na lotnisko? W tym przypadku byłby lepszy 7-miejscowy van.

Wybór padł jednak na Volvo S80. To limuzyna klasy premium. Auto trafi do portu już na przełomie czerwca i lipca. – Otrzymaliśmy tylko jedną ofertę, z Volvo. Dlatego samochód tej marki, o wartości ok. 140 tys. zł, weźmiemy w leasing operacyjny – informuje Piotr Jankowski, rzecznik PLL.

Po co spółce, która dopiero buduje lotnisko, limuzyna klasy premium? – Będzie wozić z lotniska pasażerów I klasy, czyli VIP-ów oraz załogi samolotów – wyjaśnia Jankowski. – Dlatego musi spełniać odpowiednie standardy bezpieczeństwa.

Sprawdziliśmy, jak z przewozem VIP-ów radzą sobie inne porty lotnicze w Polsce. – U nas nie ma samochodu do transportu specjalnych gości. Tę rolę spełniają służbowe limuzyny, np. z ministerstwa lub urzędu miasta. Ostatnio mieliśmy delegację z Trójkąta Weimarskiego i odbierał ich z płyty lotniska samochód z zewnątrz – mówi Joanna Sowińska z Portu Lotniczego Bydgoszcz.

– Samochód dla VIP-ów? Nie mamy takiego. Kiedy ląduje u nas specjalny gość – ostatnio była to Shakira – to pozwalamy na wjazd na płytę samochodu z wynajętej agencji – tłumaczy Katarzyna Dobrowolska z Portu Lotniczego Łódź Lublinek.

– Nie spotkałem się z takim przypadkiem, by załogę lub specjalnych pasażerów dowożono lub zabierano z lotniska ekskluzywnym samochodem, sami dojeżdżamy – dodaje Michał Bartler, pilot samolotów w sieci "Enter Air”, która zabiera pasażerów m.in. z Katowic i Poznania.

Czy w takim razie limuzyna dla VIP-ów to konieczny zakup? Zarząd PLL upiera się, że tak. – Chcemy trzymać najwyższe standardy obsługi pasażerów i personelu lotniczego. Na Okęciu też są samochody do obsługi VIP-ów, BMW – twierdzi Jankowski. I zapewnia nas, że Volvo S80 nie zostało zamówione na potrzeby prezesa spółki. – Zarząd ma służbowego VW Passata. Na budowie jest też land rover. A prezes jeździ prywatnym mercedesem. Ale oczywiście, jeśli volvo będzie stało bezczynnie, a pracownicy spółki będą mieli taką potrzebę, to wsiądą i pojadą.

A co o zakupie limuzyny sądzi Jacek Sobczak, członek Zarządu Województwa i szef rady nadzorczej PLL? – Jestem za granicą. Nie znam sprawy – uciął.

Z kolei Piotr Kowalczyk, przewodniczący lubelskiej Rady Miasta (Lublin jest jednym z akcjonariuszy PLL – red.), ocenia: Wizerunek firmy jest ważny, ale źle się dzieje, jeśli ta firma zaczyna od kosztów, a nie od przychodów. Nie sądzę, żeby samochód tej klasy był spółce potrzebny. Nie słyszałem też, by jakikolwiek VIP potrzebował takiego transportu.

Komentarze 32

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 27 maja 2011 o 21:47
[quote name='nieco_zbulwersowany' timestamp='1306499778' post='483057']
wtrące moje 0,03PLN.

1. Nawet jeśli limuzyna ma wozic VIPów średniego szczebla (którym limuzyn nie daje BOR) to po jaką cholerę kupowac auto teraz, skoro lotnisko będize oddane do użytku dopiero za rok czy dwa lata! Kupić nowe auto jak lotnisko zostanie oddane do użytku

2. Jeśli od czasu dostawy samochodu do czasu oddania lotniska do użytku samochodem mają się wozić przypadkowi pracownicy jest to zupełne marnotrastwo, taniej kupić im na ten okres auto niskiej klsy.

3. Po drugie przetarg wygląda na napisany pod Volvo. Na prawdę niewiele marek ma pięciocylindrowe-szcześcio diesle, a te inne inne marki które mają diesle spełniające wszystkie kryteria (plus wymiary, pojemności silnika, napęd na cztery koła itd) są znacznie droższe od Volvo.
[/quote]
Jakie wozić jakie wozić? Stać będzie i czekać na spłatę leasingu, a potem będzie nówka nieśmigana za 10% wartości. Ciekawe kto go wykupi po leasingu?
[quote name='nieco_zbulwersowany' timestamp='1306499778' post='483057']
wtrące moje 0,03PLN.

1. Nawet jeśli limuzyna ma wozic VIPów średniego szczebla (którym limuzyn nie daje BOR) to po jaką cholerę kupowac auto teraz, skoro lotnisko będize oddane do użytku dopiero za rok czy dwa lata! Kupić nowe auto jak lotnisko zostanie oddane do użytku

2. Jeśli od czasu dostawy samochodu do czasu oddania lotniska do użytku samochodem mają się wozić przypadkowi pracownicy jest to zupełne marnotr... rozwiń
Avatar
Mściwój / 27 maja 2011 o 21:24
Czyżby PLL SA "odstawiła od cycka" Madzię B, a Ona się im odwdzięcza kablując. Do tej pory piała z zachwytu nad ich poczynaniami.
Avatar
nieco_zbulwersowany / 27 maja 2011 o 14:36
wtrące moje 0,03PLN.

1. Nawet jeśli limuzyna ma wozic VIPów średniego szczebla (którym limuzyn nie daje BOR) to po jaką cholerę kupowac auto teraz, skoro lotnisko będize oddane do użytku dopiero za rok czy dwa lata! Kupić nowe auto jak lotnisko zostanie oddane do użytku

2. Jeśli od czasu dostawy samochodu do czasu oddania lotniska do użytku samochodem mają się wozić przypadkowi pracownicy jest to zupełne marnotrastwo, taniej kupić im na ten okres auto niskiej klsy.

3. Po drugie przetarg wygląda na napisany pod Volvo. Na prawdę niewiele marek ma pięciocylindrowe-szcześcio diesle, a te inne inne marki które mają diesle spełniające wszystkie kryteria (plus wymiary, pojemności silnika, napęd na cztery koła itd) są znacznie droższe od Volvo.
wtrące moje 0,03PLN.

1. Nawet jeśli limuzyna ma wozic VIPów średniego szczebla (którym limuzyn nie daje BOR) to po jaką cholerę kupowac auto teraz, skoro lotnisko będize oddane do użytku dopiero za rok czy dwa lata! Kupić nowe auto jak lotnisko zostanie oddane do użytku

2. Jeśli od czasu dostawy samochodu do czasu oddania lotniska do użytku samochodem mają się wozić przypadkowi pracownicy jest to zupełne marnotrastwo, taniej kupić im na ten okres auto niskiej klsy.

3. Po drugie przetarg wygląda na n... rozwiń
Avatar
marek / 27 maja 2011 o 08:41
Polnische Wirtschaft. Lotniska jeszcze nie ma, ale limuzyna juz jest. Ciekawe, po co.
Avatar
jon / 26 maja 2011 o 22:15
a może zamiast wydawać kasę na niepotrzebne pierdoły, panowie prezesi pomyśleliby , skoro ma być tu obsługiwanych 1 mln pasażerów rocznie - o utworzeniu własnej linii lotniczej , tj. zakupie lub leasingu 2 samolotów ?
proszę się nie śmiać , tak się na świecie robi.
Tak powstała linia Emirates Airliners ! w 1985 r. wyleasingowała 2 samoloty, B-737 i A-300.
obecnie przewozi coś ponad 21 mln pasażerów !!!
czasem lata nad Lublinem właśnie A-388 należący do tego przewoźnika
a może zamiast wydawać kasę na niepotrzebne pierdoły, panowie prezesi pomyśleliby , skoro ma być tu obsługiwanych 1 mln pasażerów rocznie - o utworzeniu własnej linii lotniczej , tj. zakupie lub leasingu 2 samolotów ?
proszę się nie śmiać , tak się na świecie robi.
Tak powstała linia Emirates Airliners ! w 1985 r. wyleasingowała 2 samoloty, B-737 i A-300.
obecnie przewozi coś ponad 21 mln pasażerów !!!
czasem lata nad Lublinem właśnie A-388 należący do tego przewoźnika rozwiń
Avatar
marek / 26 maja 2011 o 18:59
Spółka powstała ponad 10 lat temu. Jak na razie mnoży jedynie koszty. Wystarczy sprawdzić w KRS sprawozdania, aby dowiedzieć się, ile pieniędzy przez te lata zostało wydanych na wynagrodzenia, zlecenia, na wyjazdy za granicę. A teraz samochód. Skoro dla VIP-ów, a lotnisko będzie najwcześniej za rok, to rozumiem, że przez rok auto będzie stało i czekało. Jeżeli ma być dla użytku pracowników, to może wystarczyłaby skoda? To lotnisko to worek bez dna. Pan Sobczak jako przewodniczący Rady Nadzorczej spółki PLL, radny Województwa Lubelskiego oraz członek Zarządu Województwa Lubelskiego na pewno nie będzie szkodzić kolegom, pomimo, że dyrektor Siczek - radny miejski jest z PIS. Niektóre cele ludzie mają wspólne - a tu jest jeden cel - KASA. No może prezes PLL pracuje prawie charytatywnie, bo czymże jest jego wynagrodzenie w porcie? Dodatkiem do dochodów osiąganych we własnych spółkach? Równie zapracowany i oddany portowi jest rzecznik. Biedak dzieli czas pomiędzy spółkę, a urząd, w którym pracuje. Towarzystwo wzajemnej adoracji znalazło dojną krowę karmioną w dużej części przez podatników.
Spółka powstała ponad 10 lat temu. Jak na razie mnoży jedynie koszty. Wystarczy sprawdzić w KRS sprawozdania, aby dowiedzieć się, ile pieniędzy przez te lata zostało wydanych na wynagrodzenia, zlecenia, na wyjazdy za granicę. A teraz samochód. Skoro dla VIP-ów, a lotnisko będzie najwcześniej za rok, to rozumiem, że przez rok auto będzie stało i czekało. Jeżeli ma być dla użytku pracowników, to może wystarczyłaby skoda? To lotnisko to worek bez dna. Pan Sobczak jako przewodniczący Rady Nadzorczej spółki PLL, radny Województwa Lubelskiego oraz... rozwiń
Avatar
romek / 26 maja 2011 o 16:31
[quote name='obserwator' timestamp='1306388589' post='482511']
GDY STADO WARCHOŁÓW DOPCHAŁO SIĘ DO PODATNIKÓW PIENIĘDZY POMIĘSZAŁO IM SIĘ W ŁBACH,
PONOĆ TERAZ URZĘDNICY ODPOWIADAJĄ MATERIALNIE ZA SWOJE BŁĘDNE DECYZJE WIĘC PROPONUJE BY TEN ĆWIERĆMÓŻDŻEK ŻĄDNY LIMUZYN ZAPŁACIŁ ZA NIE Z WŁASNEGO PORTFELA, A JAK JUŻ WYBUDUJĄ LOTNISKO NIECH STANIE NA TAXI POD LOTNISKIEM I WOZI VIPÓW SWOIM VOLVO BO DO ZARZĄDZANIA PUBLICZNYMI PIENIĘDZMI NADAJE SIĘ JAK WIEPRZEK DO "TAŃCA Z GWIAZDAMI"
[/quote]
Widać że Ty masz smykałkę do zarządzania więc na co czekasz bierz się do roboty.Szalety publiczne mają deficyt pracowników a i zarządzaniem można się wykazać.
[quote name='obserwator' timestamp='1306388589' post='482511']
GDY STADO WARCHOŁÓW DOPCHAŁO SIĘ DO PODATNIKÓW PIENIĘDZY POMIĘSZAŁO IM SIĘ W ŁBACH,
PONOĆ TERAZ URZĘDNICY ODPOWIADAJĄ MATERIALNIE ZA SWOJE BŁĘDNE DECYZJE WIĘC PROPONUJE BY TEN ĆWIERĆMÓŻDŻEK ŻĄDNY LIMUZYN ZAPŁACIŁ ZA NIE Z WŁASNEGO PORTFELA, A JAK JUŻ WYBUDUJĄ LOTNISKO NIECH STANIE NA TAXI POD LOTNISKIEM I WOZI VIPÓW SWOIM VOLVO BO DO ZARZĄDZANIA PUBLICZNYMI PIENIĘDZMI NADAJE SIĘ JAK WIEPRZEK DO "TAŃCA Z GWIAZDAMI"
[/quote]
rozwiń
Avatar
Gość / 26 maja 2011 o 11:24
[quote name='kkk' timestamp='1306354680' post='482439']
W pełni się zgadzam z przedmówcą. Która normalna firma zaczyna inwestycję od kupowania luksusowego samochodu nie osiągając jeszcze żadnych przychodów?
Dlaczego Rada Nadzorcza nie ingeruje w ewidentne marnotrawienie publicznych pieniędzy?
[/quote]
Avatar
Gość / 26 maja 2011 o 11:06
Czym jest jeden luksusowy samochód przy całym budżecie miasta lub województwa?!. NICZYM! Wie o tym każdy partyjny w tym kraju. Kupić można wszystko i za każdą cenę. Byle by do wyborów było daleko. Który wyborca za kilka lat będzie pamiętał o takim głupstwie. Zresztą, czy to ma jakieś znaczenie? Można przez 8 lat urzędowania cały świat zwiedzić i nic na miejscu nie zrobić .... a i tak na koniec ciepła posadka się znajdzie.
Avatar
iwa / 26 maja 2011 o 09:42
Dezyzja zakupu tak drogiego i w sumie niepotrzebnego samochodu wskazuje na niekompetencję osób, które ją wydały. Mam nadzieję, że do tego nie dojdzie
Avatar
Gość / 27 maja 2011 o 21:47
[quote name='nieco_zbulwersowany' timestamp='1306499778' post='483057']
wtrące moje 0,03PLN.

1. Nawet jeśli limuzyna ma wozic VIPów średniego szczebla (którym limuzyn nie daje BOR) to po jaką cholerę kupowac auto teraz, skoro lotnisko będize oddane do użytku dopiero za rok czy dwa lata! Kupić nowe auto jak lotnisko zostanie oddane do użytku

2. Jeśli od czasu dostawy samochodu do czasu oddania lotniska do użytku samochodem mają się wozić przypadkowi pracownicy jest to zupełne marnotrastwo, taniej kupić im na ten okres auto niskiej klsy.

3. Po drugie przetarg wygląda na napisany pod Volvo. Na prawdę niewiele marek ma pięciocylindrowe-szcześcio diesle, a te inne inne marki które mają diesle spełniające wszystkie kryteria (plus wymiary, pojemności silnika, napęd na cztery koła itd) są znacznie droższe od Volvo.
[/quote]
Jakie wozić jakie wozić? Stać będzie i czekać na spłatę leasingu, a potem będzie nówka nieśmigana za 10% wartości. Ciekawe kto go wykupi po leasingu?
[quote name='nieco_zbulwersowany' timestamp='1306499778' post='483057']
wtrące moje 0,03PLN.

1. Nawet jeśli limuzyna ma wozic VIPów średniego szczebla (którym limuzyn nie daje BOR) to po jaką cholerę kupowac auto teraz, skoro lotnisko będize oddane do użytku dopiero za rok czy dwa lata! Kupić nowe auto jak lotnisko zostanie oddane do użytku

2. Jeśli od czasu dostawy samochodu do czasu oddania lotniska do użytku samochodem mają się wozić przypadkowi pracownicy jest to zupełne marnotr... rozwiń
Avatar
Mściwój / 27 maja 2011 o 21:24
Czyżby PLL SA "odstawiła od cycka" Madzię B, a Ona się im odwdzięcza kablując. Do tej pory piała z zachwytu nad ich poczynaniami.
Avatar
nieco_zbulwersowany / 27 maja 2011 o 14:36
wtrące moje 0,03PLN.

1. Nawet jeśli limuzyna ma wozic VIPów średniego szczebla (którym limuzyn nie daje BOR) to po jaką cholerę kupowac auto teraz, skoro lotnisko będize oddane do użytku dopiero za rok czy dwa lata! Kupić nowe auto jak lotnisko zostanie oddane do użytku

2. Jeśli od czasu dostawy samochodu do czasu oddania lotniska do użytku samochodem mają się wozić przypadkowi pracownicy jest to zupełne marnotrastwo, taniej kupić im na ten okres auto niskiej klsy.

3. Po drugie przetarg wygląda na napisany pod Volvo. Na prawdę niewiele marek ma pięciocylindrowe-szcześcio diesle, a te inne inne marki które mają diesle spełniające wszystkie kryteria (plus wymiary, pojemności silnika, napęd na cztery koła itd) są znacznie droższe od Volvo.
wtrące moje 0,03PLN.

1. Nawet jeśli limuzyna ma wozic VIPów średniego szczebla (którym limuzyn nie daje BOR) to po jaką cholerę kupowac auto teraz, skoro lotnisko będize oddane do użytku dopiero za rok czy dwa lata! Kupić nowe auto jak lotnisko zostanie oddane do użytku

2. Jeśli od czasu dostawy samochodu do czasu oddania lotniska do użytku samochodem mają się wozić przypadkowi pracownicy jest to zupełne marnotrastwo, taniej kupić im na ten okres auto niskiej klsy.

3. Po drugie przetarg wygląda na n... rozwiń
Avatar
marek / 27 maja 2011 o 08:41
Polnische Wirtschaft. Lotniska jeszcze nie ma, ale limuzyna juz jest. Ciekawe, po co.
Avatar
jon / 26 maja 2011 o 22:15
a może zamiast wydawać kasę na niepotrzebne pierdoły, panowie prezesi pomyśleliby , skoro ma być tu obsługiwanych 1 mln pasażerów rocznie - o utworzeniu własnej linii lotniczej , tj. zakupie lub leasingu 2 samolotów ?
proszę się nie śmiać , tak się na świecie robi.
Tak powstała linia Emirates Airliners ! w 1985 r. wyleasingowała 2 samoloty, B-737 i A-300.
obecnie przewozi coś ponad 21 mln pasażerów !!!
czasem lata nad Lublinem właśnie A-388 należący do tego przewoźnika
a może zamiast wydawać kasę na niepotrzebne pierdoły, panowie prezesi pomyśleliby , skoro ma być tu obsługiwanych 1 mln pasażerów rocznie - o utworzeniu własnej linii lotniczej , tj. zakupie lub leasingu 2 samolotów ?
proszę się nie śmiać , tak się na świecie robi.
Tak powstała linia Emirates Airliners ! w 1985 r. wyleasingowała 2 samoloty, B-737 i A-300.
obecnie przewozi coś ponad 21 mln pasażerów !!!
czasem lata nad Lublinem właśnie A-388 należący do tego przewoźnika rozwiń
Avatar
marek / 26 maja 2011 o 18:59
Spółka powstała ponad 10 lat temu. Jak na razie mnoży jedynie koszty. Wystarczy sprawdzić w KRS sprawozdania, aby dowiedzieć się, ile pieniędzy przez te lata zostało wydanych na wynagrodzenia, zlecenia, na wyjazdy za granicę. A teraz samochód. Skoro dla VIP-ów, a lotnisko będzie najwcześniej za rok, to rozumiem, że przez rok auto będzie stało i czekało. Jeżeli ma być dla użytku pracowników, to może wystarczyłaby skoda? To lotnisko to worek bez dna. Pan Sobczak jako przewodniczący Rady Nadzorczej spółki PLL, radny Województwa Lubelskiego oraz członek Zarządu Województwa Lubelskiego na pewno nie będzie szkodzić kolegom, pomimo, że dyrektor Siczek - radny miejski jest z PIS. Niektóre cele ludzie mają wspólne - a tu jest jeden cel - KASA. No może prezes PLL pracuje prawie charytatywnie, bo czymże jest jego wynagrodzenie w porcie? Dodatkiem do dochodów osiąganych we własnych spółkach? Równie zapracowany i oddany portowi jest rzecznik. Biedak dzieli czas pomiędzy spółkę, a urząd, w którym pracuje. Towarzystwo wzajemnej adoracji znalazło dojną krowę karmioną w dużej części przez podatników.
Spółka powstała ponad 10 lat temu. Jak na razie mnoży jedynie koszty. Wystarczy sprawdzić w KRS sprawozdania, aby dowiedzieć się, ile pieniędzy przez te lata zostało wydanych na wynagrodzenia, zlecenia, na wyjazdy za granicę. A teraz samochód. Skoro dla VIP-ów, a lotnisko będzie najwcześniej za rok, to rozumiem, że przez rok auto będzie stało i czekało. Jeżeli ma być dla użytku pracowników, to może wystarczyłaby skoda? To lotnisko to worek bez dna. Pan Sobczak jako przewodniczący Rady Nadzorczej spółki PLL, radny Województwa Lubelskiego oraz... rozwiń
Avatar
romek / 26 maja 2011 o 16:31
[quote name='obserwator' timestamp='1306388589' post='482511']
GDY STADO WARCHOŁÓW DOPCHAŁO SIĘ DO PODATNIKÓW PIENIĘDZY POMIĘSZAŁO IM SIĘ W ŁBACH,
PONOĆ TERAZ URZĘDNICY ODPOWIADAJĄ MATERIALNIE ZA SWOJE BŁĘDNE DECYZJE WIĘC PROPONUJE BY TEN ĆWIERĆMÓŻDŻEK ŻĄDNY LIMUZYN ZAPŁACIŁ ZA NIE Z WŁASNEGO PORTFELA, A JAK JUŻ WYBUDUJĄ LOTNISKO NIECH STANIE NA TAXI POD LOTNISKIEM I WOZI VIPÓW SWOIM VOLVO BO DO ZARZĄDZANIA PUBLICZNYMI PIENIĘDZMI NADAJE SIĘ JAK WIEPRZEK DO "TAŃCA Z GWIAZDAMI"
[/quote]
Widać że Ty masz smykałkę do zarządzania więc na co czekasz bierz się do roboty.Szalety publiczne mają deficyt pracowników a i zarządzaniem można się wykazać.
[quote name='obserwator' timestamp='1306388589' post='482511']
GDY STADO WARCHOŁÓW DOPCHAŁO SIĘ DO PODATNIKÓW PIENIĘDZY POMIĘSZAŁO IM SIĘ W ŁBACH,
PONOĆ TERAZ URZĘDNICY ODPOWIADAJĄ MATERIALNIE ZA SWOJE BŁĘDNE DECYZJE WIĘC PROPONUJE BY TEN ĆWIERĆMÓŻDŻEK ŻĄDNY LIMUZYN ZAPŁACIŁ ZA NIE Z WŁASNEGO PORTFELA, A JAK JUŻ WYBUDUJĄ LOTNISKO NIECH STANIE NA TAXI POD LOTNISKIEM I WOZI VIPÓW SWOIM VOLVO BO DO ZARZĄDZANIA PUBLICZNYMI PIENIĘDZMI NADAJE SIĘ JAK WIEPRZEK DO "TAŃCA Z GWIAZDAMI"
[/quote]
rozwiń
Avatar
Gość / 26 maja 2011 o 11:24
[quote name='kkk' timestamp='1306354680' post='482439']
W pełni się zgadzam z przedmówcą. Która normalna firma zaczyna inwestycję od kupowania luksusowego samochodu nie osiągając jeszcze żadnych przychodów?
Dlaczego Rada Nadzorcza nie ingeruje w ewidentne marnotrawienie publicznych pieniędzy?
[/quote]
Avatar
Gość / 26 maja 2011 o 11:06
Czym jest jeden luksusowy samochód przy całym budżecie miasta lub województwa?!. NICZYM! Wie o tym każdy partyjny w tym kraju. Kupić można wszystko i za każdą cenę. Byle by do wyborów było daleko. Który wyborca za kilka lat będzie pamiętał o takim głupstwie. Zresztą, czy to ma jakieś znaczenie? Można przez 8 lat urzędowania cały świat zwiedzić i nic na miejscu nie zrobić .... a i tak na koniec ciepła posadka się znajdzie.
Avatar
iwa / 26 maja 2011 o 09:42
Dezyzja zakupu tak drogiego i w sumie niepotrzebnego samochodu wskazuje na niekompetencję osób, które ją wydały. Mam nadzieję, że do tego nie dojdzie