niedziela, 21 stycznia 2018 r.

Świdnik

Maszyny ze Świdnika na kieleckich targach zbrojeniowych (zdjęcia)

Dodano: 5 września 2017, 18:06

Ponad 600 wystawców z blisko 30 krajów i dziesiątki oficjalnych delegacji. W Kielcach rozpoczął się XXV Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego. Nie zabrakło tam również lubelskich akcentów.

Ekspozycję śmigłowców zdominował model AW101. To propozycja Leonardo Helicopters ( firmy - matki PZL Świdnik) dla polskiej armii. Maszyna po raz pierwszy była prezentowana na kieleckich targach.

Widzimy ogromne zainteresowanie potencjalnych klientów - mówi Krzysztof Krystowski, wiceprezes Leonardo Helicopters. - To dla nas duże wydarzenie. Wydaje mi się, że jesteśmy jedyną firmą która wyciągnęła wnioski z poprzedniego przetargu na śmigłowce. Oferujemy wojsku to, czego potrzebuje, a inni to, co chcą sprzedać.

W ramach obecnych postępowań, AW101 oferowany jest w dwóch wersjach. Morskiej oraz poszukiwawczo - ratowniczej, dla wojsk specjalnych.

Tylko nasz śmigłowiec spełnia wszystkie oczekiwania marynarzy - dodaje Krzysztof Krystowski. Postępowanie przetargowe przebiega szybko i sprawnie. Wojsko dokładnie wie, czego chce. Jestem więc spokojny o wynik PZL - Świdnik prezentuje w Kielcach również śmigłowiec Głuszec. To maszyna dla wojsk lądowych, zbudowana na bazie popularnego Sokoła. 

W Kielcach prezentuje się 608 wystawców z 27 krajów, m. in. : Australii, Danii, Francji, Hiszpanii, Izraela, Japonii, Kanady Niemiec, USA, Wielkiej Brytanii, czy Włoch. W ramach targów prezentuje się aż 330 polskich firm. Na stoiskach można zobaczyć aż sześć śmigłowców bojowych, w tym: dwa od PZL Świdnik oraz Apache AH-64 oraz Blackhawk od PZL Mielec/Sikorsky Company.

Sporo nowości prezentuje również Polska Grupa Zbrojeniowa. Na targach podpisano już umowę na dostawę nowych, polskich karabinów Grot dla polskiej armii. Trafią one na wyposażenie m.in. wojsk obrony terytorialnej. Antoni Macierewicz, szef resortu obrony zapowiedział, że w ciągu najbliższych 14 lat wydatki na modernizację wojska sięgną 500 mld zł.

Kieleckie targi to kolejne pod względem wielkości po paryskich Eurosatorach i londyńskich DSEI, targi militarne w Europie i jedno z najważniejszych wydarzeń przemysłu obronnego w skali globalnej. Impreza potrwa do 8 września.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(23) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (8 września 2017 o 15:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dla wojsk specjalnych nie nadaje się Za duży za ciężki Łatwy cel. Natomiast dla lotnictwa MW jako śmigłowiec do zwalczania okrętów podwodnych, CSAR jest jak w sam raz. Życzę aby wygrał przetarg właśnie dla lotnictwa MW
Rozwiń
Gość
Gość (6 września 2017 o 12:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Piss off. A nasz minister obrony to ten slynny agent?
Rozwiń
Gość
Gość (6 września 2017 o 10:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
w Świdniku to zdaje się skorupy tylko są robione , nie finalny wyrób
Rozwiń
Gość
Gość (6 września 2017 o 09:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
No dlatego uważam że AW101 jest tym który spełnia potrzeby MW i mam nadzieję że MON rozstrzygnie kwestię zakupów może do tego 2018 roku
Rozwiń
Gość
Gość (6 września 2017 o 09:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Najbardziej pilnymi śmigłowcami są maszyny dla lotnictwa są maszyny dla MW Wyprodukowanie śmigłowca od podstaw to nie jest produkcja gwoździ. Zacznie latać w naszej armii ? Tylko kiedy to nastąpi ??
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (23)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!