Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

21 lutego 2011 r.
18:21
Edytuj ten wpis

Mostostal przebuduje kino LOT w Świdniku

Autor: Zdjęcie autora (mm)
12 5 A A
Kino Lot będzie przebudowane (Archiwum)
Kino Lot będzie przebudowane (Archiwum)

Za 11,5 mln zł stołeczna firma przebuduje i zaadaptuje kino LOT na Centrum Kultury. – Przetarg jest rozstrzygnięty.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Podpisaliśmy umowę z Mostostalem Warszawa SA, który zaoferował najbardziej korzystną ofertę – podkreśla Magdalena Kurowska, naczelnik Wydziału Infrastruktury Komunalnej i Inwestycji w Urzędzie Miasta w Świdniku.

Budowa świdnickiego Centrum Kultury (zastąpi Miejski Ośrodek Kultury) będzie prowadzona w dwóch etapach. Najpierw zostanie dobudowany nowy gmach do już istniejącego kina LOT. Będzie miał ponad 1,5 tys. mkw. powierzchni użytkowej, powstanie przy nim 58 miejsc parkingowych.

Dopiero później rozpocznie się modernizacja istniejącego budynku. Zostanie jednak zachowana jego bryła i elementy architektury z lat 60. m.in. charakterystyczna mozaika na froncie kina.
– Chodzi o to, by jak najmniej zakłócać pracę MOK. Na pewno jednak kino LOT będzie czasowo zamknięte. Na początku marca Mostostal wejdzie na plac budowy – wyjaśnia naczelnik Kurowska.

W nowym budynku znajdzie się m.in. klub fantastyki, kilka pracowni muzycznych, pracownia garncarska, pracownia taneczna, sala kameralna na przedstawienia teatralne czy koncerty. Będą również m.in. pomieszczenia administracyjne, garderoba, profesjonalne zaplecza, pracownia plastyczna, pokój instruktorów, reżyserka, pracownia modelarska, pracownia wokalno-instrumentalna. Powstanie również sala widowiskowo-kinowa i scena. Prace zakończą się do końca 2012 roku.

Komentarze 5

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
FKS AVIA ŚWIDNIK / 4 marca 2011 o 15:03
Stadion AVI miał być nowy to tylko obiecanki przed wyborami oszuści nikogo nie interesuje sport i AVIA ŚWIDNIK WSTYD URZĘDASY
Avatar
Janek / 24 lutego 2011 o 20:08
Czy to najpotrzebniejsza inwestycja w Świdniku?
Chyba, że później okaże się jak z galerią "S", że będzie kolejna Biedronka...
Avatar
jon / 23 lutego 2011 o 21:19
[quote name='Kasia' timestamp='1298448902' post='441354']
No i super. Nareszcie coś się dzieje.
Szkoda tylko tego skwerku, bo będą musieli go zniszczyć. Szkoda, że nie mogą rozbudować w drugą stronę.
[/quote]
no niektórym to dużo nie potrzeba do szczęścia. oczywiście , że skwerku szkoda.
powstanie obrzydliwe architektoniczne koromysło.
zabudować i wyłożyć kostką każdy metr kwadratowy w mieście, to jak widać główny priorytet urzędników
Avatar
kibic / 23 lutego 2011 o 12:24
... a co ze stadionem AVII????????
Avatar
Kasia / 23 lutego 2011 o 09:15
No i super. Nareszcie coś się dzieje.
Szkoda tylko tego skwerku, bo będą musieli go zniszczyć. Szkoda, że nie mogą rozbudować w drugą stronę.
Avatar
FKS AVIA ŚWIDNIK / 4 marca 2011 o 15:03
Stadion AVI miał być nowy to tylko obiecanki przed wyborami oszuści nikogo nie interesuje sport i AVIA ŚWIDNIK WSTYD URZĘDASY
Avatar
Janek / 24 lutego 2011 o 20:08
Czy to najpotrzebniejsza inwestycja w Świdniku?
Chyba, że później okaże się jak z galerią "S", że będzie kolejna Biedronka...
Avatar
jon / 23 lutego 2011 o 21:19
[quote name='Kasia' timestamp='1298448902' post='441354']
No i super. Nareszcie coś się dzieje.
Szkoda tylko tego skwerku, bo będą musieli go zniszczyć. Szkoda, że nie mogą rozbudować w drugą stronę.
[/quote]
no niektórym to dużo nie potrzeba do szczęścia. oczywiście , że skwerku szkoda.
powstanie obrzydliwe architektoniczne koromysło.
zabudować i wyłożyć kostką każdy metr kwadratowy w mieście, to jak widać główny priorytet urzędników
Avatar
kibic / 23 lutego 2011 o 12:24
... a co ze stadionem AVII????????
Avatar
Kasia / 23 lutego 2011 o 09:15
No i super. Nareszcie coś się dzieje.
Szkoda tylko tego skwerku, bo będą musieli go zniszczyć. Szkoda, że nie mogą rozbudować w drugą stronę.
Zobacz wszystkie komentarze 5

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

MUNDIAL 2018. Iran – Hiszpania 0:1. Na ratunek Costa

MUNDIAL 2018. Iran – Hiszpania 0:1. Na ratunek Costa 0 0

MUNDIAL 2018 Reprezentacja Hiszpanii po wielkich męczarniach wyszarpała zwycięstwo przeciwko Iranowi zwyciężając 1:0, a jedyną bramkę zdobył w drugiej połowie Diego Costa

Odpady z Danii przyjechały do naszego regionu. Rozładunek zablokował starosta
Alarm24

Odpady z Danii przyjechały do naszego regionu. Rozładunek zablokował starosta 0 9

Tir z plastikowymi odpadami przyjechał wczoraj do Zofiówki w gminie Łęczna. Plastik z Danii, którego rozładunek zablokował w minionym tygodniu włodawski starosta, został złożony w zamykanym magazynie. Tym razem legalnie

Grzegorz Bronowicki o meczu z Senegalem: Robert to wielki gracz, ale sam nic nie zrobi

Grzegorz Bronowicki o meczu z Senegalem: Robert to wielki gracz, ale sam nic nie zrobi 0 2

ROZMOWA Z Grzegorzem Bronowickim, byłym reprezentantem Polski

KS Drzewce - LKS Stróża 0:1. Stróża bliższa gry w okręgówce

KS Drzewce - LKS Stróża 0:1. Stróża bliższa gry w okręgówce 0 0

Lubelska klasa okręgowa Ponad 200 kibiców oglądało w Drzewcach pierwszy mecz barażowy. W starciu dwóch wicemistrzów klasy A lepszy okazał się LKS Stróża

Zmiany w parafiach archidiecezji lubelskiej

Zmiany w parafiach archidiecezji lubelskiej 0 4

Zmiany w lubelskich parafiach ogłosił w środę metropolita lubelski abp. Stanisław Budzik

Lublin: Przez miesiąc mieszkał ze zwłokami dziewczyny. "Był grzeczny, dbał o wszystko"
film

Lublin: Przez miesiąc mieszkał ze zwłokami dziewczyny. "Był grzeczny, dbał o wszystko" 0 1

– Artur powiedział mi, że się zakochał. Chciał ułożyć sobie z nią życie – opowiadał w środę przed sądem krewny Artura S. 47-latek odpowiada przed sądem za uduszenie swojej dziewczyny. Przez miesiąc mieszkał z jej zwłokami ukrytymi w wersalce

Psy w Ogrodzie Saskim w Lublinie? Jest ostateczny wyrok sądu!

Psy w Ogrodzie Saskim w Lublinie? Jest ostateczny wyrok sądu! 0 7

Unieważniony został zakaz wprowadzania psów do Ogrodu Saskiego. Taki wyrok wydał w środę Naczelny Sąd Administracyjny. Uznał, że radni nie mieli prawa zabronić spacerów z psem po zabytkowym parku. To koniec czteroletniego sporu między władzami Lublina a dwoma mieszkańcami miasta

Lublin: Kręcą spot reklamowy, potrzebują statystów [zdjęcia]
galeria

Lublin: Kręcą spot reklamowy, potrzebują statystów [zdjęcia] 0 0

Na Wydziale Artystycznym UMCS rozpoczęły się prace przy nowym filmie promocyjnym uczelni. Do zdjęć potrzeba kilkudziesięciu statystów

MUNDIAL 2018. Urugwaj – Arabia Saudyjska 1:0. Ekonomiczne zwycięstwo

MUNDIAL 2018. Urugwaj – Arabia Saudyjska 1:0. Ekonomiczne zwycięstwo 0 0

MUNDIAL 2018 Urugwaj pokonał 1:0 Arabię Saudyjską i obok Rosji wywalczył awans do 1/8 finału. O tym która z drużyn zajmie pierwsze miejsce w grupie A zadecyduje bezpośredni mecz pomiędzy gospodarzami, a zespołem z Ameryki Południowej

MPK Lublin chce sprzedać autobus. Rozbity w wypadku w centrum Lublina
galeria

MPK Lublin chce sprzedać autobus. Rozbity w wypadku w centrum Lublina 4 8

Na sprzedaż trafił miejski autobus rozbity w kwietniu w głośnym wypadku na ul. Narutowicza. Jelcz nie nadaje się do jazdy, ma zatrzymany dowód rejestracyjny, ale spółka liczy na to, że znajdzie kupca. Pojazd ma 1,3 mln km przebiegu.

Policjant zatrzymał do kontroli policjanta. Zabrał mu prawo jazdy

Policjant zatrzymał do kontroli policjanta. Zabrał mu prawo jazdy 58 13

Do nietypowej interwencji policji doszło w powiecie łukowskim, gdzie policjant z nieoznakowanego radiowozu, zatrzymał inny nieoznakowany radiowóz

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach?

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach? 5 0

W środę umowy z lubelskim klubem podpisało dwóch kolejnych młodych zawodników. To Jakub Buczek i Rafał Dobrzyński, którzy w rundzie wiosennej debiutowali w III lidze. Wiadomo już także, że do ekipy żółto-biało-niebieskich po wypożyczeniu wraca Michał Paluch

Kanada zalegalizowała marihuanę

Kanada zalegalizowała marihuanę 0 2

Kanadyjski parlament zalegalizował rekreacyjne używanie marihuany. Obywatele Kanady będą mogli posadzić sobie w domu do czterech krzaczków

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym
22 czerwca 2018, 21:15

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym 0 0

Restauracja Stara Łaźnia w Kazimierzu Dolnym (ul. Senatorska 21) zaprasza na kolejną odsłonę kina plenerowego. W piątek, 22 czerwca ok. godz. 21.15 zobaczymy film Uwikłanie, z kolei dzień później o tej samej porze kultowe Kochaj albo rzuć.

Wakacje. Załatw formalności przez internet. Zaoszczędzisz sporo czasu

Wakacje. Załatw formalności przez internet. Zaoszczędzisz sporo czasu 0 0

Resort cyfryzacji zachęca do załatwiania spraw urzędowych online. To pomoże m.in. zaoszczędzić czas przed wyjazdem na urlop. 

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!