wtorek, 20 marca 2018 r.

Świdnik

Nabór do przedszkoli zakończony. Więcej chętnych niż miejsc

  Edytuj ten wpis
Dodano: 16 kwietnia 2010, 14:47
Autor: (mm)

Listy z przyjętymi przedszkolakami zostaną wywieszone pod koniec kwietnia. Ale już dziś wiadomo, że grupa dzieci odejdzie z kwitkiem.

– Nabór został zakończony. Przyjęliśmy 1465 wniosków od rodziców. Wśród nich 205 to nowe przedszkolaki. Pozostałe to te, które przeszły do starszej grupy – tłumaczy Tomasz Szydło, zastępca burmistrza Świdnika. I równocześnie przyznaje, że może dojść do sytuacji, że nie wszystkie dzieci dostaną miejsce w przedszkolu.

Jednak spora część rodziców zapisała dzieci do więcej niż jednej placówki. I te miejsca się zwolnią. – Już wiadomo, że ponad 100 osób złożyło wnioski do co najmniej dwóch miejsc. Część osób zapisywała też dzieci jednocześnie do zerówki i do pierwszej klasy – mówi Tomasz Szydło.

I dodaje, że pierwsze spotkania z dyrektorami przedszkoli już się odbyły. Karty są sprawdzane i porównywane przez nich. Jeśli okazuje się, że dziecko jest zapisane do kilku placówek, dyrekcja dzwoni do rodzica i prosi o ostateczny wybór.

W tym roku po raz pierwszy nabór trwał tylko do końca marca, miesiąc krócej niż w latach poprzednich. Do końca kwietnia zostaną wywieszone listy przyjętych.

– Jesteśmy po wstępnej komisji rekrutacyjnej. U nas na 210 dzieci zgłoszonych dla 21 zabrakło miejsca – informuje Bożena Mańka, dyrektor Przedszkola nr 3. – Ale w czwartek na spotkaniu w Urzędzie Miasta będziemy wspólnie szukać dla nich miejsc.

Najwięcej zgłoszeń jest wśród trzylatków. I to dla nich najpewniej zabraknie miejsca. Podobna sytuacja jest w Przedszkolu nr 7 w Świdniku, które przeżywa co roku prawdziwe oblężenie. Jest to jedyna placówka w południowej części miasta, tuż obok rozrastających się osiedli Brzeziny I i Brzeziny II. Mieszkają tam młode rodziny z małymi dziećmi.

– Wyremontowaliśmy pomieszczenie i dzięki temu od września utworzymy drugą grupę dla trzylatków. Będzie ich łącznie 50. Ale potrzeby są większe – wyjaśnia Ewa Marchlewska, dyrektor Przedszkola nr 7. – Trudno jeszcze podać, ile dzieci się nie dostanie, bo karty się dublują. Jeśli niektóre osoby wybiorą inne przedszkole, wtedy wskoczą na ich miejsce te spoza listy.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!