Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

2 czerwca 2009 r.
13:54
Edytuj ten wpis

Nie przyjęli krawiącego pacjenta - będą się tłumaczyć

0 10 A A

- Jesteśmy w trakcie wyjaśniania tej sprawy - powiedziała Barbara Stefaniak-Klimek, zastępca dyrektora ds. lecznictwa w SPZOZ Świdnik nawiązując do sprawy Kamila Bąka, który mimo ostrego krwawienia nie znalazł pomocy u świdnickich lekarzy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Dziś rano Stefaniak-Klimek wystąpiła z zapytaniem do wszystkich osób, które mogły mieć kontakt z pacjentem, czyli pielęgniarki, która miała dyżur, lekarza dyżurnego na Izbie Przyjęć, lekarza chirurga oraz do rejestratorek.

- W środę do 8 rano wszyscy ci pracownicy mają złożyć pisemne wyjaśnienia. Wtedy podejmiemy dalsze decyzje - zapowiada dyr. Stefaniak-Klimek.

Przypomnijmy. W poniedziałek zaalarmował nas Czytelnik, który z rozoranym blachą ramieniem szukał pomocy najpierw w świdnickim pogotowiu, potem w miejscowym szpitalu.

- Bezskutecznie. Usłyszałem, że mam zgłosić się na konsultację do poradni chirurgicznej. Do budynku starego szpitala - tłumaczy Kamil Bąk. - W poradni okazało się natomiast, że bez skierowania od lekarza rodzinnego nikt mnie nie przyjmie.

Zdenerwowany mężczyzna postanowił szukać pomocy w Lublinie. Zadzwonił do szpitala przy ul. Jaczewskiego. Usłyszał, że jeśli do wypadku doszło w ciągu ostatnich sześciu godzin, to może się zgłosić na izbę przyjęć bez skierowania. Pan Kamil czuł się coraz gorzej. Na przemian robiło mu się zimno i gorąco. Wsiadł w samochód i z ociekającą krwią raną pojechał do Lublina. - Zarejestrowałem się. Po kilkunastu minutach przyszedł chirurg. Bez żadnych problemów zszył ranę. Mam się zgłosić na zdjęcie szwów - mówi mężczyzna.

W poniedziałek wieczorem dyrektor szpitala Jacek Kamiński obiecał zająć się sprawą.

(mm) (TOM)

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 22 sierpnia 2009 o 09:39
WINA JEST TEŻ POGOTOWIA KTÓRE MA ZASRANY OBOWIĄZEK UDZIELIĆ PIERWSZEJ POMOCY W NAGŁYCH WYPADKACH ,A W SZCZEGÓLNOŚCI PRZY URAZACH ! POWINNO ZAOPATRZYĆ GOŚCIA I DAĆ SKIEROWANIE NA IZBĘ PRZYJĘĆ CHIRURGICZNĄ SZPITALA , A NIE OLEWAĆ - I TO MA BYĆ W PORZĄDKU ?
Avatar
PACJENTKA ZE ŚWIDNIKA / 16 czerwca 2009 o 21:51
Olewanie pacjentów w świdnickim szpitaliku to już dawno norma, tam "darmowy" pacjent nie ma czego szukać. ja podobnie chodziłam z uciętym palcem i pan"doktor" dziwnie zapytał sie dlaczego z tym przyszedłem ........do nich !!!! WAŻNE ,ŻE ZACZYNAMY O TYM GŁOŚNO WRESZCIE MÓWIĆ. TYLKO ,ŻE NIC Z TEGO NIE WYNIKA,JAK ZWYKLE LEKARZOM GÓ...NO ZROBIĄ !!!!!!
Avatar
Stefek / 4 czerwca 2009 o 20:24
Dlaczego zdjęcie zrobiono pod świdnickim pogotowiem.Szpital jest 20 metrów w prawo
Avatar
KK / 3 czerwca 2009 o 08:57
PRZECIEŻ TO NORMALNE ,NA STASZICA W LUBLINIE DZIECKO MOJE GIPSOWALI TAM NA MOJE ŻĄDANIE BO NA ZDJĘCIU DYPLOMOWANY LEKARZ NIE MÓGŁ ZNALEŻŚĆ ZŁAMANIA ,A TAK ZAGIPSOWAŁ ŻE RANY MA DO DZISIAJ ,TĘ JEGO FUSZERKĘ POPRAWIALIŚMY U INNEGO LEKARZA ZA CO NIEKTÓRZY PIENIĄDZE NASZE BIORĄ TO NIE WIEM .NIE CHCIAŁO MI SIĘ IŚĆ DO SĄDU BO TAM BRAK SPRAWIEDLIWOŚĆI .TAK NIESTETY WYGLĄDA POLSKA RZECZYWISTOŚĆ .BRAK RZETELNOŚCI I ZWYKŁEJ LUDZKIEJ PRZYCHYLNOŚĆI ,TYLKO ZALEW CHAMSTWA
Avatar
ja / 2 czerwca 2009 o 23:07
hehe, to normalka, nie rozumiem oburzenia, moja mama ze złamaną kością w stopie pojawiła się w pogotowiu gdzie skierowano ją do poradni chirurgicznej, tam poproszono o skierowanie....hehe od lekarza rodzinnego z przychodni oddalonej o kilka kilometrów od pogotowia....(nie nosi takich w torebce tak na wszelki wypadek...? dziwne...). Udało się przekonać panią że skierowanie zostanie doniesione niedługo, następnie w przychodni chirurgicznej nie było rendgena, bo osoba obsługująca go poszła sobie godzinę wcześniej do domu...i dawaj znowu do szpitala na zdjęcie trzeba było jechać...i gdyby nie fakt że tato mógł ją wozić samochodem to chybaby się wkurzyła....ale do gazety nie poszła z taką opowieścią.... no to ja przyszłam...
hehe, to normalka, nie rozumiem oburzenia, moja mama ze złamaną kością w stopie pojawiła się w pogotowiu gdzie skierowano ją do poradni chirurgicznej, tam poproszono o skierowanie....hehe od lekarza rodzinnego z przychodni oddalonej o kilka kilometrów od pogotowia....(nie nosi takich w torebce tak na wszelki wypadek...? dziwne...). Udało się przekonać panią że skierowanie zostanie doniesione niedługo, następnie w przychodni chirurgicznej nie było rendgena, bo osoba obsługująca go poszła sobie godzinę wcześniej do domu...i dawaj znowu do szpi... rozwiń
Avatar
~Piotr~ / 2 czerwca 2009 o 20:52
Pogotowie jest wporzo.Dlaczego wieszają na nim psy.Zrobilii co do nich należało a że szpital olewa pacjentów to i strata.Co na to nfz??????????????????????
Avatar
rakowiecka / 2 czerwca 2009 o 17:27
i bardzo dobrze zrobili że go nie przyjeli przezcież to frajer jest i śmieć......... HWDB
Avatar
Gość / 2 czerwca 2009 o 17:16
W Pogotowiu Ratunkowym w Świdniku nie zestawów do szycia ran. Jedynym miejscem w którym można uzyskać pomoc jw takiej sytuacji est szpital.
Avatar
john / 2 czerwca 2009 o 16:52
mam podobne wspomnienia ze świdnickiego pogotowia.
Avatar
Artur / 2 czerwca 2009 o 16:43
/Mówiłem że to hospicjum a nie szpital.Tam pacjent przeszkadza lekarzom.
Avatar
Gość / 22 sierpnia 2009 o 09:39
WINA JEST TEŻ POGOTOWIA KTÓRE MA ZASRANY OBOWIĄZEK UDZIELIĆ PIERWSZEJ POMOCY W NAGŁYCH WYPADKACH ,A W SZCZEGÓLNOŚCI PRZY URAZACH ! POWINNO ZAOPATRZYĆ GOŚCIA I DAĆ SKIEROWANIE NA IZBĘ PRZYJĘĆ CHIRURGICZNĄ SZPITALA , A NIE OLEWAĆ - I TO MA BYĆ W PORZĄDKU ?
Avatar
PACJENTKA ZE ŚWIDNIKA / 16 czerwca 2009 o 21:51
Olewanie pacjentów w świdnickim szpitaliku to już dawno norma, tam "darmowy" pacjent nie ma czego szukać. ja podobnie chodziłam z uciętym palcem i pan"doktor" dziwnie zapytał sie dlaczego z tym przyszedłem ........do nich !!!! WAŻNE ,ŻE ZACZYNAMY O TYM GŁOŚNO WRESZCIE MÓWIĆ. TYLKO ,ŻE NIC Z TEGO NIE WYNIKA,JAK ZWYKLE LEKARZOM GÓ...NO ZROBIĄ !!!!!!
Avatar
Stefek / 4 czerwca 2009 o 20:24
Dlaczego zdjęcie zrobiono pod świdnickim pogotowiem.Szpital jest 20 metrów w prawo
Avatar
KK / 3 czerwca 2009 o 08:57
PRZECIEŻ TO NORMALNE ,NA STASZICA W LUBLINIE DZIECKO MOJE GIPSOWALI TAM NA MOJE ŻĄDANIE BO NA ZDJĘCIU DYPLOMOWANY LEKARZ NIE MÓGŁ ZNALEŻŚĆ ZŁAMANIA ,A TAK ZAGIPSOWAŁ ŻE RANY MA DO DZISIAJ ,TĘ JEGO FUSZERKĘ POPRAWIALIŚMY U INNEGO LEKARZA ZA CO NIEKTÓRZY PIENIĄDZE NASZE BIORĄ TO NIE WIEM .NIE CHCIAŁO MI SIĘ IŚĆ DO SĄDU BO TAM BRAK SPRAWIEDLIWOŚĆI .TAK NIESTETY WYGLĄDA POLSKA RZECZYWISTOŚĆ .BRAK RZETELNOŚCI I ZWYKŁEJ LUDZKIEJ PRZYCHYLNOŚĆI ,TYLKO ZALEW CHAMSTWA
Avatar
ja / 2 czerwca 2009 o 23:07
hehe, to normalka, nie rozumiem oburzenia, moja mama ze złamaną kością w stopie pojawiła się w pogotowiu gdzie skierowano ją do poradni chirurgicznej, tam poproszono o skierowanie....hehe od lekarza rodzinnego z przychodni oddalonej o kilka kilometrów od pogotowia....(nie nosi takich w torebce tak na wszelki wypadek...? dziwne...). Udało się przekonać panią że skierowanie zostanie doniesione niedługo, następnie w przychodni chirurgicznej nie było rendgena, bo osoba obsługująca go poszła sobie godzinę wcześniej do domu...i dawaj znowu do szpitala na zdjęcie trzeba było jechać...i gdyby nie fakt że tato mógł ją wozić samochodem to chybaby się wkurzyła....ale do gazety nie poszła z taką opowieścią.... no to ja przyszłam...
hehe, to normalka, nie rozumiem oburzenia, moja mama ze złamaną kością w stopie pojawiła się w pogotowiu gdzie skierowano ją do poradni chirurgicznej, tam poproszono o skierowanie....hehe od lekarza rodzinnego z przychodni oddalonej o kilka kilometrów od pogotowia....(nie nosi takich w torebce tak na wszelki wypadek...? dziwne...). Udało się przekonać panią że skierowanie zostanie doniesione niedługo, następnie w przychodni chirurgicznej nie było rendgena, bo osoba obsługująca go poszła sobie godzinę wcześniej do domu...i dawaj znowu do szpi... rozwiń
Avatar
~Piotr~ / 2 czerwca 2009 o 20:52
Pogotowie jest wporzo.Dlaczego wieszają na nim psy.Zrobilii co do nich należało a że szpital olewa pacjentów to i strata.Co na to nfz??????????????????????
Avatar
rakowiecka / 2 czerwca 2009 o 17:27
i bardzo dobrze zrobili że go nie przyjeli przezcież to frajer jest i śmieć......... HWDB
Avatar
Gość / 2 czerwca 2009 o 17:16
W Pogotowiu Ratunkowym w Świdniku nie zestawów do szycia ran. Jedynym miejscem w którym można uzyskać pomoc jw takiej sytuacji est szpital.
Avatar
john / 2 czerwca 2009 o 16:52
mam podobne wspomnienia ze świdnickiego pogotowia.
Avatar
Artur / 2 czerwca 2009 o 16:43
/Mówiłem że to hospicjum a nie szpital.Tam pacjent przeszkadza lekarzom.

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Najtańsze finansowanie dla MŚP z branży turystycznej

Najtańsze finansowanie dla MŚP z branży turystycznej 0

11 mln zł trafi do przedsiębiorców z województwa lubelskiego w formie pożyczek na rozwój usług turystycznych. Zgodnie z podpisaną umową z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, Fundusz Pożyczkowy Lubelskiej Fundacji Rozwoju (LFR) w dalszym ciągu przyjmuje od przedsiębiorców wnioski o pożyczki preferencyjne.

DK 19: Samochód zderzył się z łosiem. Jedna osoba nie żyje

DK 19: Samochód zderzył się z łosiem. Jedna osoba nie żyje 40 0

Śmiertelny wypadek w Modliborzycach (pow. janowski) na drodze krajowej nr 19.

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach 1 0

Organizacja spływów kajakowych graniczną rzeką Bug staje się włodawską specjalnością. Tym bardziej, że ta forma turystyki cieszy się coraz większym zainteresowaniem ze strony gości, którzy odwiedzają to miasto.

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu 20 21

Lech Wałęsa odwiedzi Puławy i Zamość. Spotka się z mieszkańcami w ramach Klubu Obywatelskiego.

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie 0 1

Żużlowcy Speed Car Motoru Lublin zgodnie z przewidywaniami wygrali po raz piąty w sezonie i umocnili się na pozycji lidera Nice Pierwszej Ligi Żużlowej.

Wykład: o czym myśli pies
26 maja 2018, 16:00

Wykład: o czym myśli pies 5 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 16 w Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) odbędzie się wykład O czym myśli pies. Przeprowadzona zostanie także zbiórka na rzecz schroniska.

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina"
Magazyn

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina" 1 0

Ze Sławomirem Błażewiczem, nauczycielem języka polskiego i autorem wydanej właśnie książki „Tajemnice XI gimnazjum. Unia” rozmawiamy o magicznej podróży w czasy renesansu

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy 10 5

Zakłady Azotowe „Puławy” otrzymały akredytację na dostarczanie dwutlenku węgla dla amerykańskiej korporacji PepsiCo. To kolejny, po Coca Coli, gigant spożywczy, który będzie korzystał produkowanych nad Wisłą bąbelków.

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY]

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY] 29 1

O godzinie 19:30 lubelscy żużlowcy podejmą na swoim torze outsidera Nice 1 Ligi Żużlowej - drużynę Wandy Kraków. Fani zgromadzeni na stadionie liczą więc na kolejne zwycięstwo ekipy trenera Dariusza Śledzia

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej 2 2

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Orion Dereźnia po nieudanej jesieni wiosną zdecydowanie poprawił grę i wciąż liczy się w walce o utrzymanie. Tym razem zespół trenera Artura Czerwa urwał na własnym boisku punkt Olimpiakosowi Tarnogród strzelając gola w 94 minucie

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych 1 2

Skatepark w Łęcznej czeka duża modernizacja. Rozebrane zostaną żelbetonowe fundamenty, wykonana nowa konstrukcja nawierzchni w postaci nowej płyty. Nowy bieg będą miały schody łączące jej dwie części.

Puszcza - Górnik 2:0. Wrócili do strefy spadkowej

Puszcza - Górnik 2:0. Wrócili do strefy spadkowej 0 7

PIŁKARSKA NICE I LIGA Górnik Łęczna uległ na wyjeździe drużynie Puszczy Niepołomice 0:2 i na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu mocno skomplikował sobie szansę na zachowanie miejsca na zapleczu Lotto Ekstraklasy

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut 7 1

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Victoria Łukowa Chmielek prowadziła po niespełna na wyjeździe 2:0 po niespełna godzinie gry z Igrosem Krasnobród, ale więcej bramek w tym meczu nie padło bo jeden z zawodników gospodarzy naruszył nietykalność arbitra