Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

28 marca 2017 r.
16:20

Odeszli dobrowolnie z PZL-Świdnik, teraz mają zapłacić zaległy podatek. Nawet 24 tys. zł

62 62 A A

Nawet 24 tys. zł. zaległego podatku dochodowego muszą zapłacić byli pracownicy PZL-Świdnik. Sprawa dotyczy ok. 100 osób, które przyłączyły się do Programu Dobrowolnych Odejść. – Bardzo liczę na to, że rząd „dobrej zmiany” wycofa się z tej bardzo złej decyzji – komentuje jeden z byłych pracowników fabryki

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Ta sprawa jest niezwykle bulwersująca – przyznaje Piotr Sadowski, przewodniczący Związku Zawodowego Inżynierów i Techników w PZL-Świdnik. – Dzięki temu, że w ciągu ostatnich 2,5 roku do Programu Dobrowolnych Odejść włączyło się około 300 pracowników, udało się uniknąć zwolnień grupowych i uratować wiele miejsc pracy. Jesteśmy oburzeni, że ci, którzy poświęcili się dla innych, muszą teraz za to zapłacić.

Korzystający z PDO dostawali odprawę i ekwiwalent za niewykorzystany urlop. Te świadczenia były opodatkowane. Inaczej było z odszkodowaniem w wysokości dwunastomiesięcznych poborów.

– Jak informował odchodzących nasz zakład pracy, od odszkodowania podatek nie był odprowadzany – tłumaczy Sadowski. – Informacje na ten temat PZL-Świdnik otrzymał od Dyrektora Izby Skarbowej w Łodzi działającego w imieniu Ministra Finansów. Była to więc odpowiedź pewna i wiarygodna.

Jednak w 2016 r., po zmianie rządu, na mocy ministerialnego postanowienia łódzka Izba Skarbowa stwierdziła jednak wygaśnięcie poprzedniej interpretacji przepisów. Zgodnie z tą decyzją wszyscy, którzy skorzystali z PDO w latach 2015-2016 mają zapłacić teraz podatek dochodowy w wysokości 18 lub 32 proc. otrzymanej sumy. To nawet 24 tys. zł.

– Ci ludzie w większości utrzymują się dziś ze świadczeń przedemerytalnych, czyli za 800 zł miesięcznie. Skąd mają wziąć gotówkę dla skarbówek? Nawet gdyby chcieli, to z tak niskimi dochodami nie otrzymają kredytu. Czeka ich komornik – mówi związkowiec.

– Nie ma się co dziwić, że nasi byli pracownicy są rozgoryczeni. A my jesteśmy bardzo zaskoczeni, że prawo może działać wstecz – dodaje Andrzej Kuchta, z KM NSZZ Solidarność WSK PZL-Świdnik S.A. – Robimy wszystko co w naszej mocy, żeby im pomóc. Liczymy, że jeśli sprawa zostanie nagłośniona to ministerstwo zmieni swoją decyzję. Tym bardziej, że problem nie dotyczy tylko naszego zakładu. W identycznej sytuacji będzie wiele osób w całej Polsce.

Zapytanie do ministra finansów w sprawie byłych pracowników PZL-Świdnik złożył niedawno poseł PiS Artur Soboń. - (…) zwracam się do Pana Ministra z prośbą o wyjaśnienie sprzeczności w wydawanych interpretacjach oraz jednoznaczną interpretację w tej sprawie, która będzie zachęcać firmy i pracowników do wykorzystania takiej formy odejścia z firmy jaką jest Program Dobrowolnych Odejść – napisał polityk.

Również Burmistrz Świdnika wysłał pismo do wicepremiera Morawieckiego. – Bardzo liczę na to, że rząd „dobrej zmiany” wycofa się z tej bardzo złej decyzji – mówi jedna z osób, która będzie musiała zapłacić podatek. – Wiedziałem ile pieniędzy otrzymam i tylko dlatego się na ten krok zdecydowałem. Wszystko zainwestowałem we własny biznes. Niestety, interes nie wypalił i dziś trudno mi związać koniec z końcem. Ale nie mam o to do nikogo pretensji, to był mój wybór. Jeśli jednak będę musiał oddać podatek to będzie to dla mnie przysłowiowy gwóźdź do trumny.

Poprosiliśmy o komentarz do sprawy w łódzkiej Izbie Skarbowej – na odpowiedź czekamy. Do sprawy wrócimy.

Wicepremier Mateusz Morawiecki w PZL-Świdnik

Komentarze 62

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Mirek / 3 czerwca 2017 o 21:56
Te komentarze o wielkiej kasie to żenada, nie zazdrości się ludziom, którzy latami pracowali na rzecz jednego pracodawcy, po godzinach i nie patrząc na politykę, przeważnie są to ludzie w wieku ok. 55+ i ze stażem np. więcej niż 30 lat, gdzie oni teraz znajdą posadę. Wchodząc z pracodawcą w spór sądowy więcej by zarobili, niż podpisując ugodę i szybko zwalniając koszty pracodawcy - trzeba i tak na to spojrzeć. Za "to" sądy nie dają odszkodowań z " lewym podatkiem od odszkodowań", czy kilkaset tysięcy osób ma chodzić do sądów zamiast podpisywać ugody, czy na tym ma polegać program dobrowolnych odejść (pdo) po nowelizacji ustawy o podatkach od osób fizycznych z 2014 roku - chyba nie. Mogli też zostać i doprowadzić do bankructwa firmę. Ta zmiana prawa ws pdo - to nie jest wina zwolnionego pracownika, a chciwości i głupoty polityków oraz lizusostwa NSA w Warszawie (od I kasacji z października 2016 wzięła się linia orzecznictwa w tej sprawie). Sam opisywałem na forach ten problem, najpierw wchodzi nowela w 2014 z nakazu TK (który nakazuje, że od odszkodowań z pracy nie ma podatku), następnie - ją lekceważą lub uznają organy podatkowe, a później można się dowiedzieć, że odszkodowanie nie jest już tym samym odszkodowaniem z noweli (tak nie pomyliłem się - i mówiąc wprost, jest to głupie). Nikt odchodzący z pdo nie może skorzystać z tego art. 21 ordynacji podatkowej i to jest już "kradzież pieniędzy podatników większa niż afera Ambergold" - takie mam zdanie, bo jaki był sens pisania zmian do ustawy, skoro nikt z niej nie może skorzystać - co nie wymaga szerszego uzasadnienia.  Szanowni politycy, który z was miał odwagę cywilną i przyznał się, że to był wasz błąd, np. poseł Sasin  - przewodniczący komisji finansów ... od kiedy wiedział, że są to "przekręty na podatku za odszkodowania z pdo" na zwykłych szarych Polakach, i co - do dziś cisza. Chyba głupi nie jest i umie czytać ze zrozumieniem ustawę, a może najlepiej zrobić porządną wykładnię panie pośle. Kancelaria prezydenta - też są setki listów/emaili w tej sprawie (z odpowiedziami jak dla dzieci z przedszkoli - dziś szanowny prezydencie ludzie korzystają z lexa i umieją czytać, a nawet formułować swoje prawa lepiej niż ich politycy, czasy się zmieniły); a teraz sądy - w NSA - do pierwszej kasacji odszkodowania z pdo wzięto za przewodniczącego "prezesa" całej Izby ... (czyli wydziału odpowiedzialnego z podatki), czy był niezależnym i niezawisłym sędzią, czy pobierającym pensję urzędnikiem? - może setki tysięcy poszkodowanych zna odpowiedź, ja powstrzymam się od głosu, nie chcę być posądzony o obrazę byłego pracownika ministerstwa ... (a przed awansem na "prezesa", jednego z lepszych sędziów). Nawet organizacja "pracodawcyrp" nabrała wody w usta i od kilku miesięcy nie ma jaj by się wypowiedzieć na ten temat -  z tego co wiem od października 2016 roku  do do dziś upłynęło dużo wody w Wiśle, by napisać z sensem na 5 stron wiosek o zmianę w rzeczonej ustawie, gdzie ta "odwaga", której podobno nie brak u polskich przedsiębiorców (cyt. Morawieckiego) - przecież to też wasi byli pracownicy, a jak przekonacie następnych do odejścia. O innych podmiotach, czy organach naszego kraju nie wspomnę - szkoda słów, opzz jedynie, coś robił. Taka jest prawdziwa historia - nikt jej nie musi zmyślać, i pisać dyrdymałów - dlatego prosiłbym o uszanowanie wszystkich odchodzący z pdo (to są naprawdę uczciwi, szarzy ludzie tacy jak ty, ja i setki tysięcy innych - oszukanych przez brudną politykę), skoro nie mają szacunku u władzy, to przynajmniej my ich szanujmy, i nie popierajmy złodziejstwa w żadnej ustawowej lub nie formie.  Znam temat i sam ma wiedzę u "źródła", jednak nie oznacza to, że muszę milczeć kiedy innemu wyciągają portfel z jego kieszeni - uczciwość wynosi się z domu nie z sejmu. Na koniec -  wszystkim politykom szczerze życzę tej prawdziwej duszy patrioty, a nie tylko sami krasomówcy.
Te komentarze o wielkiej kasie to żenada, nie zazdrości się ludziom, którzy latami pracowali na rzecz jednego pracodawcy, po godzinach i nie patrząc na politykę, przeważnie są to ludzie w wieku ok. 55+ i ze stażem np. więcej niż 30 lat, gdzie oni teraz znajdą posadę. Wchodząc z pracodawcą w spór sądowy więcej by zarobili, niż podpisując ugodę i szybko zwalniając koszty pracodawcy - trzeba i tak na to spojrzeć. Za "to" sądy nie dają odszkodowań z " lewym podatkiem od odszkodowań", czy kilkaset tysięcy osób ma chodzić do są... rozwiń
Avatar
Mirek / 3 czerwca 2017 o 21:50
może jeszcze us wejść na hipotekę przymusową i nie ma już 5 lat, a jest dożywocie, wystarczy czytać ordynację podatkową.
Avatar
Gość / 2 kwietnia 2017 o 08:57
Niedlugo zmienią skale podatkowa z wyrownaniem za ostatnie dziesiec lat i wszyscy zaplacimy.
Avatar
Gość / 1 kwietnia 2017 o 01:52
Skoro mozna zabrac emerytom, ktorzy pracowali w dobrej wierze w sluzbach z dawnych czasow - to kto wie co my teraz przeskrobujemy i kto nam co odbirze w nastepnej ' dobrej zmianie' Prawo nie moze dzialac wstecz . Dzis biale jutro ma byc czarne? Hmm....
Avatar
Gość / 31 marca 2017 o 17:23
Płaćcie podatek i nie płaczcie............tak każdy chciałby .......przecież wzięliście duże odprawy !
Avatar
Gość / 30 marca 2017 o 07:30
I zawsze to samo, wielkie placze, jak trzeba zaplacic legalny podatek. I ten sam argument jestem na zasilku itp. co za kraj, co za ludzie?
Avatar
Gość / 30 marca 2017 o 05:52
I bardzo dobrze,przecież świdnik jest pisowski.Niech skarbówka im zabiera.
Avatar
Gość / 29 marca 2017 o 22:01
Teraz MY - PANOWIE NADRASA rządzimy więc nie wiem skąd te pretensie - kasę się wzięło a że trzeba podatek zapłacić to już problem??? nie ma nic za darmo. Jak tak że jest to przypominam że za PO było jeszcze gorzej bo musieliście tyrać na lewaków
Avatar
Gość / 29 marca 2017 o 17:45
hahahahahahahahahahah kontrakt na śmigłowce dla armii też macie..... hahahahahahahaha..... pis wam da...... ale po pysku chyba hahahahahaha
Avatar
Gość / 29 marca 2017 o 17:42
hahahahahahahahahahahahaha macie gamonie "dobrą zmianę" hahahahahahahahahahahahaha
Avatar
Mirek / 3 czerwca 2017 o 21:56
Te komentarze o wielkiej kasie to żenada, nie zazdrości się ludziom, którzy latami pracowali na rzecz jednego pracodawcy, po godzinach i nie patrząc na politykę, przeważnie są to ludzie w wieku ok. 55+ i ze stażem np. więcej niż 30 lat, gdzie oni teraz znajdą posadę. Wchodząc z pracodawcą w spór sądowy więcej by zarobili, niż podpisując ugodę i szybko zwalniając koszty pracodawcy - trzeba i tak na to spojrzeć. Za "to" sądy nie dają odszkodowań z " lewym podatkiem od odszkodowań", czy kilkaset tysięcy osób ma chodzić do sądów zamiast podpisywać ugody, czy na tym ma polegać program dobrowolnych odejść (pdo) po nowelizacji ustawy o podatkach od osób fizycznych z 2014 roku - chyba nie. Mogli też zostać i doprowadzić do bankructwa firmę. Ta zmiana prawa ws pdo - to nie jest wina zwolnionego pracownika, a chciwości i głupoty polityków oraz lizusostwa NSA w Warszawie (od I kasacji z października 2016 wzięła się linia orzecznictwa w tej sprawie). Sam opisywałem na forach ten problem, najpierw wchodzi nowela w 2014 z nakazu TK (który nakazuje, że od odszkodowań z pracy nie ma podatku), następnie - ją lekceważą lub uznają organy podatkowe, a później można się dowiedzieć, że odszkodowanie nie jest już tym samym odszkodowaniem z noweli (tak nie pomyliłem się - i mówiąc wprost, jest to głupie). Nikt odchodzący z pdo nie może skorzystać z tego art. 21 ordynacji podatkowej i to jest już "kradzież pieniędzy podatników większa niż afera Ambergold" - takie mam zdanie, bo jaki był sens pisania zmian do ustawy, skoro nikt z niej nie może skorzystać - co nie wymaga szerszego uzasadnienia.  Szanowni politycy, który z was miał odwagę cywilną i przyznał się, że to był wasz błąd, np. poseł Sasin  - przewodniczący komisji finansów ... od kiedy wiedział, że są to "przekręty na podatku za odszkodowania z pdo" na zwykłych szarych Polakach, i co - do dziś cisza. Chyba głupi nie jest i umie czytać ze zrozumieniem ustawę, a może najlepiej zrobić porządną wykładnię panie pośle. Kancelaria prezydenta - też są setki listów/emaili w tej sprawie (z odpowiedziami jak dla dzieci z przedszkoli - dziś szanowny prezydencie ludzie korzystają z lexa i umieją czytać, a nawet formułować swoje prawa lepiej niż ich politycy, czasy się zmieniły); a teraz sądy - w NSA - do pierwszej kasacji odszkodowania z pdo wzięto za przewodniczącego "prezesa" całej Izby ... (czyli wydziału odpowiedzialnego z podatki), czy był niezależnym i niezawisłym sędzią, czy pobierającym pensję urzędnikiem? - może setki tysięcy poszkodowanych zna odpowiedź, ja powstrzymam się od głosu, nie chcę być posądzony o obrazę byłego pracownika ministerstwa ... (a przed awansem na "prezesa", jednego z lepszych sędziów). Nawet organizacja "pracodawcyrp" nabrała wody w usta i od kilku miesięcy nie ma jaj by się wypowiedzieć na ten temat -  z tego co wiem od października 2016 roku  do do dziś upłynęło dużo wody w Wiśle, by napisać z sensem na 5 stron wiosek o zmianę w rzeczonej ustawie, gdzie ta "odwaga", której podobno nie brak u polskich przedsiębiorców (cyt. Morawieckiego) - przecież to też wasi byli pracownicy, a jak przekonacie następnych do odejścia. O innych podmiotach, czy organach naszego kraju nie wspomnę - szkoda słów, opzz jedynie, coś robił. Taka jest prawdziwa historia - nikt jej nie musi zmyślać, i pisać dyrdymałów - dlatego prosiłbym o uszanowanie wszystkich odchodzący z pdo (to są naprawdę uczciwi, szarzy ludzie tacy jak ty, ja i setki tysięcy innych - oszukanych przez brudną politykę), skoro nie mają szacunku u władzy, to przynajmniej my ich szanujmy, i nie popierajmy złodziejstwa w żadnej ustawowej lub nie formie.  Znam temat i sam ma wiedzę u "źródła", jednak nie oznacza to, że muszę milczeć kiedy innemu wyciągają portfel z jego kieszeni - uczciwość wynosi się z domu nie z sejmu. Na koniec -  wszystkim politykom szczerze życzę tej prawdziwej duszy patrioty, a nie tylko sami krasomówcy.
Te komentarze o wielkiej kasie to żenada, nie zazdrości się ludziom, którzy latami pracowali na rzecz jednego pracodawcy, po godzinach i nie patrząc na politykę, przeważnie są to ludzie w wieku ok. 55+ i ze stażem np. więcej niż 30 lat, gdzie oni teraz znajdą posadę. Wchodząc z pracodawcą w spór sądowy więcej by zarobili, niż podpisując ugodę i szybko zwalniając koszty pracodawcy - trzeba i tak na to spojrzeć. Za "to" sądy nie dają odszkodowań z " lewym podatkiem od odszkodowań", czy kilkaset tysięcy osób ma chodzić do są... rozwiń
Avatar
Mirek / 3 czerwca 2017 o 21:50
może jeszcze us wejść na hipotekę przymusową i nie ma już 5 lat, a jest dożywocie, wystarczy czytać ordynację podatkową.
Avatar
Gość / 2 kwietnia 2017 o 08:57
Niedlugo zmienią skale podatkowa z wyrownaniem za ostatnie dziesiec lat i wszyscy zaplacimy.
Avatar
Gość / 1 kwietnia 2017 o 01:52
Skoro mozna zabrac emerytom, ktorzy pracowali w dobrej wierze w sluzbach z dawnych czasow - to kto wie co my teraz przeskrobujemy i kto nam co odbirze w nastepnej ' dobrej zmianie' Prawo nie moze dzialac wstecz . Dzis biale jutro ma byc czarne? Hmm....
Avatar
Gość / 31 marca 2017 o 17:23
Płaćcie podatek i nie płaczcie............tak każdy chciałby .......przecież wzięliście duże odprawy !
Avatar
Gość / 30 marca 2017 o 07:30
I zawsze to samo, wielkie placze, jak trzeba zaplacic legalny podatek. I ten sam argument jestem na zasilku itp. co za kraj, co za ludzie?
Avatar
Gość / 30 marca 2017 o 05:52
I bardzo dobrze,przecież świdnik jest pisowski.Niech skarbówka im zabiera.
Avatar
Gość / 29 marca 2017 o 22:01
Teraz MY - PANOWIE NADRASA rządzimy więc nie wiem skąd te pretensie - kasę się wzięło a że trzeba podatek zapłacić to już problem??? nie ma nic za darmo. Jak tak że jest to przypominam że za PO było jeszcze gorzej bo musieliście tyrać na lewaków
Avatar
Gość / 29 marca 2017 o 17:45
hahahahahahahahahahah kontrakt na śmigłowce dla armii też macie..... hahahahahahahaha..... pis wam da...... ale po pysku chyba hahahahahaha
Avatar
Gość / 29 marca 2017 o 17:42
hahahahahahahahahahahahaha macie gamonie "dobrą zmianę" hahahahahahahahahahahahaha
Zobacz wszystkie komentarze 62

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Kręcą spot reklamowy, potrzebują statystów [zdjęcia]
galeria

Lublin: Kręcą spot reklamowy, potrzebują statystów [zdjęcia] 0 0

Na Wydziale Artystycznym UMCS rozpoczęły się prace przy nowym filmie promocyjnym uczelni. Do zdjęć potrzeba kilkudziesięciu statystów

MUNDIAL 2018. Urugwaj – Arabia Saudyjska 1:0. Ekonomiczne zwycięstwo

MUNDIAL 2018. Urugwaj – Arabia Saudyjska 1:0. Ekonomiczne zwycięstwo 0 0

MUNDIAL 2018 Urugwaj pokonał 1:0 Arabię Saudyjską i obok Rosji wywalczył awans do 1/8 finału. O tym która z drużyn zajmie pierwsze miejsce w grupie A zadecyduje bezpośredni mecz pomiędzy gospodarzami, a zespołem z Ameryki Południowej

MPK Lublin chce sprzedać autobus. Rozbity w wypadku w centrum Lublina
galeria

MPK Lublin chce sprzedać autobus. Rozbity w wypadku w centrum Lublina 4 1

Na sprzedaż trafił miejski autobus rozbity w kwietniu w głośnym wypadku na ul. Narutowicza. Jelcz nie nadaje się do jazdy, ma zatrzymany dowód rejestracyjny, ale spółka liczy na to, że znajdzie kupca. Pojazd ma 1,3 mln km przebiegu.

Policjant zatrzymał do kontroli policjanta. Zabrał mu prawo jazdy

Policjant zatrzymał do kontroli policjanta. Zabrał mu prawo jazdy 58 11

Do nietypowej interwencji policji doszło w powiecie łukowskim, gdzie policjant z nieoznakowanego radiowozu, zatrzymał inny nieoznakowany radiowóz

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach?

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach? 5 0

W środę umowy z lubelskim klubem podpisało dwóch kolejnych młodych zawodników. To Jakub Buczek i Rafał Dobrzyński, którzy w rundzie wiosennej debiutowali w III lidze. Wiadomo już także, że do ekipy żółto-biało-niebieskich po wypożyczeniu wraca Michał Paluch

Kanada zalegalizowała marihuanę

Kanada zalegalizowała marihuanę 0 0

Kanadyjski parlament zalegalizował rekreacyjne używanie marihuany. Obywatele Kanady będą mogli posadzić sobie w domu do czterech krzaczków

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym
22 czerwca 2018, 21:15

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym 0 0

Restauracja Stara Łaźnia w Kazimierzu Dolnym (ul. Senatorska 21) zaprasza na kolejną odsłonę kina plenerowego. W piątek, 22 czerwca ok. godz. 21.15 zobaczymy film Uwikłanie, z kolei dzień później o tej samej porze kultowe Kochaj albo rzuć.

Wakacje. Załatw formalności przez internet. Zaoszczędzisz sporo czasu

Wakacje. Załatw formalności przez internet. Zaoszczędzisz sporo czasu 0 0

Resort cyfryzacji zachęca do załatwiania spraw urzędowych online. To pomoże m.in. zaoszczędzić czas przed wyjazdem na urlop. 

MUNDIAL 2018. Portugalia – Maroko 1:0. Ronaldo zrobił różnicę

MUNDIAL 2018. Portugalia – Maroko 1:0. Ronaldo zrobił różnicę 1 0

MUNDIAL 2018 W meczu o wszystko zespół z Afryki przegrał z Portugalią 0:1 po golu niezawodnego Cristiano Ronaldo. Lwy Atlasu miały więcej sytuacji od rywali, ale byli nieskuteczni i po trzech meczach grupowych zawodnicy Herve Renarda wrócą do domów

Urodziny Teatru Osterwy. Można rezerwować miejsca
23 czerwca 2018, 10:00

Urodziny Teatru Osterwy. Można rezerwować miejsca 0 0

Teatr dramatyczny zaprasza w sobotę do wspólnego świętowania 133. rocznicy urodzin swojego patrona, Juliusza Osterwy. Trwa rezerwacja miejsc i dystrybucja wejściówek.

"Jesteśmy już 30 godzin bez wody". Skarga mieszkańca
Alarm 24

"Jesteśmy już 30 godzin bez wody". Skarga mieszkańca 0 3

Od 30 godzin nie mamy wody z powodu awarii. Gmina nam nie pomaga, zostaliśmy potraktowani gorzej, niż zwierzęta - w środę rano napisał do nas mieszkaniec Bystrzejowic Pierwszych (pow. świdnicki).

Orkiestra Trybunału Koronnego Mieszkańcom Lublina
24 czerwca 2018, 19:00

Orkiestra Trybunału Koronnego Mieszkańcom Lublina 1 0

Co Gdzie Kiedy. W najbliższą niedzielę, 24 czerwca o godz. 19 w Kościele Rektoralnym pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Zwycięskiej (ul. Narutowicza 6) będzie miał miejsce wyjątkowy koncert w wykonaniu Orkiestry Trybunału Koronnego w Lublinie.

Lublin: Urząd wyda więcej pieniędzy na park Ludowy. Czy teraz wystarczy?

Lublin: Urząd wyda więcej pieniędzy na park Ludowy. Czy teraz wystarczy? 1 8

Wczoraj ogłoszony został nowy przetarg na odnowę parku Ludowego. To już drugie podejście, bo za pierwszym razem Urząd Miasta zderzył się z wysokimi cenami zaproponowanymi przez wykonawców. W parku mają się pojawić nowe drzewa, ścieżki biegowe, rowerowe, pionowy ogród, place zabaw i wiele innych atrakcji.

Plaza Lublin się rozbudowuje. Jakie będą zmiany?
galeria

Plaza Lublin się rozbudowuje. Jakie będą zmiany? 0 3

Połączenie pracy z jedzeniem, więcej miejsca i nowe odsłony znanych już sklepów – to zmiany, jakie przechodzi właśnie lubelska Plaza

Wyprzedzał na skrzyżowaniu, pójdzie do więzienia

Wyprzedzał na skrzyżowaniu, pójdzie do więzienia 0 7

37-latek wpadł gdy wyprzedzał na skrzyżowaniu. Okazało się, że jest poszukiwany. Trafi do więzienia na 8 miesięcy.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!