piątek, 19 stycznia 2018 r.

Świdnik

Odszedł Sławomir Myk

  Edytuj ten wpis
Dodano: 20 listopada 2008, 12:49

Dziś w nocy zmarł w Świdniku Sławomir Myk, dr nauk humanistycznych, autor kilkuset haseł do Suplementu Współczesnego Wielkiej Ilustrowanej Encyklopedii Powszechnej Wydawnictwa Gutenberg Print (1999-2003).

Sławomir Myk od urodzenia był związany ze Świdnikiem. Ukończył Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Broniewskiego w Świdniku (1976), a następnie, filologię polską na Wydziale Humanistycznym UMCS (1980).

Wieloletni wychowawca i nauczyciel młodzieży. Od 2001 r. był koordynatorem Powiatowego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Świdniku. Przez dwie kadencje był radnym miejskim w Świdniku.

Publikował artykuły w czasopismach naukowych i popularnonaukowych oraz prasie regionalnej i lokalnej, m.in. "Archeion”, "Region Lubelski", "Kresy Literackie", "Zamojski Kwartalnik Kulturalny”, "Sycyna" , "Regiony", "Głos Świdnika”.

Cztery lata temu wymyślił i organizował co roku "Corridę ortograficzną”. Konkursowe dyktanda, które sam wymyślał pisało każdego roku kilkaset osób. Kolejna edycja konkursu miała się odbyć na początku grudnia.

Sławomir Myk Miał 56 lat. Zmarł nagle w swoim domu.
(mag)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
~Tomek~
Maciej
tghunter
(9) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

~Tomek~
~Tomek~ (26 listopada 2008 o 23:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jestem głęboko wdzięczny Panu Sławkowi za wkład w moje wychowanie i wkład wiedzy jaki wniósł we wczesnych latach młodości (SP1). Był moim wspaniałym wychowawcą (lata 1984-1990) dzięki któremu udało mi się zostać laureatem olimpady polonistycznej w 1990r.
NIGDY nie zapomnę przypadkowego (po latach) spotkania "na bramce" w kinie LOT z okazji II Jazz Festival - był On także wielkim fanem jazzu - i tego swidnickiego i zwierzynieckiego ! Do dzisiaj mam jego książkę "Zwierzyniec i Literatura" z osobistą notatką, którą mi wtedy wręczył. Wielki Człowiek, który umiał poruszyć sumienie i zaciekawić wiedzą ! Panie Sławku !!! NIGDY nie zapomnę Pana jako wspaniałego Człowieka i Wspaniałego Nauczyciela !
Rozwiń
Maciej
Maciej (23 listopada 2008 o 09:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Żegnaj Panie Sławku! Nauczyłeś mnie wiele dobrego, pomogłeś otworzyć się na świat i ludzi, zrobiłeś wiele dobrego dla Świdnika, dla kultury i dla nauki! [*][*][*]
Maciej
Rozwiń
tghunter
tghunter (21 listopada 2008 o 22:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Odszedł na niebieskie łąki jeden z najjaśniejszych z pokolenia 60'-70' w Świdniku. To był KTOŚ.
Rozwiń
Ewa
Ewa (21 listopada 2008 o 12:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Można tylko za poetą powtórzyć.. spieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą.....tyle chciało by się powiedzieć a zabrakło czasu
Rozwiń
~Monika~
~Monika~ (20 listopada 2008 o 22:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Trudno będzie się pogodzić z odejściem takiego człowieka. Pan Sławomir był dla mnie autorytetem, wiele mu zawdzięczam. Był moim wychowawcą, nauczył mnie prawdziwego odbioru literatury, dostrzegania dobra w człowieku. Nigdy go nie zapomnę...
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (9)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!