niedziela, 18 marca 2018 r.

Świdnik

Pójdą z gruzem do sądu?

  Edytuj ten wpis

Mieszkańcy bloków przy ul. Skarżyńskiego od kilku lat domagają się od właściciela pobliskiej posesji, aby uprzątnął zalegający gruz.

Bezskutecznie. Sprawa najpewniej znajdzie finał w sądzie.

Mieszkańcy bloków rozkładają ręce. - To skandal, żebyśmy codziennie musieli oglądać taki śmietnik. Aż nieprzyjemnie tędy przechodzić - narzeka pan Bronisław. To on zawiadomił naszą redakcję o problemie osiedla.

Mężczyzna podkreśla, że lokatorzy interweniowali w wielu miejscach. - Ale każdy rozkłada ręce i odsyła nas z kwitkiem. A te kamienie nadal tu leżą - kwituje pan Bronisław.

Najgorzej, że gruzem bawią się dzieci z osiedla. - Wyciągają kamienie ze stosu. To dla nich atrakcja. Tylko patrzeć jak któremuś coś się stanie. Ale może na to właśnie czekają władze? - zastanawia się pani Alina.

Sprawą zainteresowali się również świdniccy rajcy. - To jest ogromna uciążliwość dla mieszkańców. Bo każdy rozumie, że można zrobić remont, ale nie tak, że gruz leży potem dwa lata - uważa radny Stanisław Kubiniec.

Okazało się bowiem, że miasto w tej kwestii ma związane ręce. Gruz leży przy ścianie budynku, który dawniej należał do świdnickiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. Kilka lat temu PEC sprzedał go prywatnym właścicielom. I to na nich ciąży uprzątniecie bałaganu.

- Mieszkańcy mają już tego dość. Sprawa na pewno trafi do sądu - uważa radny Kubiniec.

Niestety, właściciele unikają strażników miejskich, nie przyjmują wezwań do zrobieniu porządku.

- Dopiero po określonej liczbie wezwań nie doręczonych, mogliśmy wysłać dwóm współwłaścicielom mandat zaoczny i to z najwyższej półki: po 500 zł. Jeśli go nie zapłacą, sprawa automatycznie trafi do sądu. Wtedy grozi im większa kara - mówi Dariusz Mańka, komendant świdnickiej Straży Miejskiej.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Jakim prawem?
spostzregawczym
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Jakim prawem?
Jakim prawem? (24 października 2008 o 13:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jakim prawem nakazuje się w ogóle uprzątnięcie tego gruzu? Czy on leży na terenie osiedla, czy prywatnej posesji? Jeśli to drugie to to jest jawne bezprawie i naruszanie przez samorząd prawa własności! Chyba, że jest to teren osiedla, wtedy.. co stoi na przeszkodzie, by mieszkańcy sami wywieźli ten gruz jak im przeszkadza? Kto wie, może komuś się na coś przyda..
Rozwiń
spostzregawczym
spostzregawczym (23 października 2008 o 15:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
"swidniccy rajcy" ? Kim oni sa ?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!