Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

30 sierpnia 2014 r.
16:30
Edytuj ten wpis

Pomnik smoleński w Świdniku? Radni nie głosowali

Autor: Zdjęcie autora (aa)
42 22 A A

Z okrzykami "zdrajcy wychodzili w czwartek z sali obrad Rady Miasta niektórzy mieszkańcy Świdnika. To reakcja na decyzję radnych, że w sprawie budowy pomnika smoleńskiego musi wypowiedzieć się jeszcze urbanista. Pomysłodawcy budowy monumentu nie kryli rozżalenia.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Czwartek po południu. Rada Miasta Świdnik. W porządku obrad jest punkt dotyczący budowy pomnika poświęconego ofiarom katastrofy prezydenckiego tupolewa. Radni mają zdecydować, czy pomnik może stanąć na pl. Konstytucji 3 maja. Monument ma być wykonany z granitu. Na projekcie jest krzyż, sylwetka samolotu i wizerunek Matki Boskiej. Na sali zgromadziło się kilkadziesiąt osób - zwolenników budowy pomnika. Zaczęło się od… dwóch przerw.

Po ponad godzinie okazało się, że radni nie zajmą się sprawą lokalizacji pomnika. Zespół Międzykomisyjny zdecydował o zdjęciu tego punktu z obrad. Był też wniosek Komisji Oświaty, Rodziny i Spraw Społecznych o uzupełnienie przygotowanego projektu dotyczącego pomnika o wykładnię urbanistyczną. Ostatecznie radni przegłosowali zdjęcie tego punku. Po tej decyzji niektórzy zgromadzeni na sali mieszkańcy wyszli. Padały komentarze: "zdrajcy”, "radni bezradni”.

- Zaprosiłam na sesję 11 osób. To są ludzie, którzy poparli budowę pomnika. Wyszli z sali, a mnie jest przykro, że radni tak zdecydowali - ubolewa Ludmiła Winiarska ze Społecznego Komitetu Budowy Pomnika "Smoleńsk 2010”. - Liczyliśmy na decyzję, tymczasem wszystko znowu się opóźni - dodaje.

- Myśleliśmy, że już w październiku wykonamy fundament. Dopiero teraz dowiedzieliśmy się, że taka opinia urbanisty jest potrzebna - mówi Marian Gołębiowski, przewodniczący SKBP "Smoleńsk 2010”.

Kto za taką opinię zapłaci? - Miasto zleci jej sporządzenie. Radni zobowiązali do tego burmistrza - odpowiada Artur Soboń, sekretarz miasta Świdnik.
Tłumaczy też, że o zmianach w porządku obrad pomysłodawcy budowy pomnika nie mogli być wcześniej powiadomieni. - Wniosek Komisji Oświaty, Rodziny i Spraw Społecznych dotyczący opinii urbanisty wpłynął o godz. 15 (czyli godzinę przed planowanym rozpoczęciem sesji - red.) - dodaje Soboń.

Komentarze 22

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
lolo / 7 lutego 2015 o 07:56

można było imieniem nazwać lotnisko, ale najlepiej to postawić kawałek koszmarka?

Avatar
Gość / 6 lutego 2015 o 21:30

A po co takie pomniki jeśli ofiar z okolicy nie było?

To jakaś wykładnia, że musi być w całym kraju? Wszędzie ma być? 

A kto umai je wszystkie potem? Czyżby Gmina? z pieniędzy podatników?

Czy będą tak stały - bo mają stać. 

I te wypuszczone kalendarze z napisem PIS.

Każdego miesiąca 10-ty z cmentarną flagą. 

Wieczna żałoba dla wszystkich i na wieki wieków...

Anna Jantar też zginęła w katastrofie lotniczej.

Dla mnie też była ważna.

Czy są w Polsce pomniki?

Avatar
konrad / 5 września 2014 o 15:49

Prosiłbym by najpierw zapytać się mieszkańców Świdnika czy chcą tego pomnika.

Avatar
Anna / 5 września 2014 o 15:35
No cóż, jeśli w Świdniku zbierają głos tacy prymitywni ludzie jak rozbawiona Iwona czy Świdniczanka to nic dziwnego,że takie chore pomysły o stawianiu pomników koszmarków.
Avatar
Andrzej / 4 września 2014 o 22:57
Jestem przedstawicielem starszego pokolenia świdniczan i wypowiadam się w imieniu dużej grupy moich znajomych.Dlaczego nikt nie słucha nas,
mieszkańców miasta tylko grupy nawiedzonych ludzi?
MY NIE CHCEMY TEGO POMNIKA W NASZYM MIEŚCIE!!! NIE POZWOLIMY GO POSTAWIĆ TU W TYM MIEJSCU!!!
Będziemy protestować.I nie jest to grożba a odpowiedż na lekceważenie nas,ludzi tu mieszkających,tu pracujących,kochających swoje miasto.
Jest tyle innych miejsc/jeśli już w ogóle/ i form dla zrealizowania tego chorego pomysłu /tylko po co?/ jak np.tablica w murze kościoła czy plac obok niego.
Ludzie opamiętajcie się!
Jestem przedstawicielem starszego pokolenia świdniczan i wypowiadam się w imieniu dużej grupy moich znajomych.Dlaczego nikt nie słucha nas,
mieszkańców miasta tylko grupy nawiedzonych ludzi?
MY NIE CHCEMY TEGO POMNIKA W NASZYM MIEŚCIE!!! NIE POZWOLIMY GO POSTAWIĆ TU W TYM MIEJSCU!!!
Będziemy protestować.I nie jest to grożba a odpowiedż na lekceważenie nas,ludzi tu mieszkających,tu pracujących,kochających swoje miasto.
Jest tyle innych miejsc/jeśli już w ogóle/ i form dla zrealizowania tego chorego pomysłu /tylko po co?/ jak np.ta... rozwiń
Avatar
Świdniczanin / 2 września 2014 o 09:47

MASAKRA - jednak jesteśmy tępym, głupim i do tego jeszcze Pisowskim narodem sterowanym przez katolickich pedofilów i złodziei. Najlepiej postawmy w Świdniku 10 pomników i każdy na samym środku głównych ulic, na 100% mieszkańcy oraz całe "stare" pokolenie będzie szczęśliwe.

Avatar
rozbawiona Iwona / 2 września 2014 o 08:15

Rozbawiona iwona~ jedyne o czym piszesz to ta tecza ,ktora jak pewnie nie masz pojecia jest symbolem polaczenia boga z ludzmia NIE pedalstwa...musze jasno stwierdzic ze nie masz nic do powiedzenia ,gdyz jestes ograniczona informacyjnie i intelektualnie...

Połączenie Boga z ludzmi,tępa DZIDO chyba u Biedronia to słyszałaś,bu,ha,ha,ha. czy od babo-chłopa ? no i na TVN mówili.

Avatar
Gość / 1 września 2014 o 14:08

jestem za likwidacją społem, filmu miś bo oni wszyscy są za tęczą?

Avatar
kasia / 1 września 2014 o 12:22
Rozbawiona iwona~ jedyne o czym piszesz to ta tecza ,ktora jak pewnie nie masz pojecia jest symbolem polaczenia boga z ludzmia NIE pedalstwa...musze jasno stwierdzic ze nie masz nic do powiedzenia ,gdyz jestes ograniczona informacyjnie i intelektualnie...
Avatar
rozbawiona Iwona / 31 sierpnia 2014 o 11:05

Bufetowa POstawiła w Warszawie tęcze,pięć razy ją już remontowała a za te pieniądze można było przedszkole wybudować,co za dziki i pedalski kraj,żólć się ulewa .

Avatar
lolo / 7 lutego 2015 o 07:56

można było imieniem nazwać lotnisko, ale najlepiej to postawić kawałek koszmarka?

Avatar
Gość / 6 lutego 2015 o 21:30

A po co takie pomniki jeśli ofiar z okolicy nie było?

To jakaś wykładnia, że musi być w całym kraju? Wszędzie ma być? 

A kto umai je wszystkie potem? Czyżby Gmina? z pieniędzy podatników?

Czy będą tak stały - bo mają stać. 

I te wypuszczone kalendarze z napisem PIS.

Każdego miesiąca 10-ty z cmentarną flagą. 

Wieczna żałoba dla wszystkich i na wieki wieków...

Anna Jantar też zginęła w katastrofie lotniczej.

Dla mnie też była ważna.

Czy są w Polsce pomniki?

Avatar
konrad / 5 września 2014 o 15:49

Prosiłbym by najpierw zapytać się mieszkańców Świdnika czy chcą tego pomnika.

Avatar
Anna / 5 września 2014 o 15:35
No cóż, jeśli w Świdniku zbierają głos tacy prymitywni ludzie jak rozbawiona Iwona czy Świdniczanka to nic dziwnego,że takie chore pomysły o stawianiu pomników koszmarków.
Avatar
Andrzej / 4 września 2014 o 22:57
Jestem przedstawicielem starszego pokolenia świdniczan i wypowiadam się w imieniu dużej grupy moich znajomych.Dlaczego nikt nie słucha nas,
mieszkańców miasta tylko grupy nawiedzonych ludzi?
MY NIE CHCEMY TEGO POMNIKA W NASZYM MIEŚCIE!!! NIE POZWOLIMY GO POSTAWIĆ TU W TYM MIEJSCU!!!
Będziemy protestować.I nie jest to grożba a odpowiedż na lekceważenie nas,ludzi tu mieszkających,tu pracujących,kochających swoje miasto.
Jest tyle innych miejsc/jeśli już w ogóle/ i form dla zrealizowania tego chorego pomysłu /tylko po co?/ jak np.tablica w murze kościoła czy plac obok niego.
Ludzie opamiętajcie się!
Jestem przedstawicielem starszego pokolenia świdniczan i wypowiadam się w imieniu dużej grupy moich znajomych.Dlaczego nikt nie słucha nas,
mieszkańców miasta tylko grupy nawiedzonych ludzi?
MY NIE CHCEMY TEGO POMNIKA W NASZYM MIEŚCIE!!! NIE POZWOLIMY GO POSTAWIĆ TU W TYM MIEJSCU!!!
Będziemy protestować.I nie jest to grożba a odpowiedż na lekceważenie nas,ludzi tu mieszkających,tu pracujących,kochających swoje miasto.
Jest tyle innych miejsc/jeśli już w ogóle/ i form dla zrealizowania tego chorego pomysłu /tylko po co?/ jak np.ta... rozwiń
Avatar
Świdniczanin / 2 września 2014 o 09:47

MASAKRA - jednak jesteśmy tępym, głupim i do tego jeszcze Pisowskim narodem sterowanym przez katolickich pedofilów i złodziei. Najlepiej postawmy w Świdniku 10 pomników i każdy na samym środku głównych ulic, na 100% mieszkańcy oraz całe "stare" pokolenie będzie szczęśliwe.

Avatar
rozbawiona Iwona / 2 września 2014 o 08:15

Rozbawiona iwona~ jedyne o czym piszesz to ta tecza ,ktora jak pewnie nie masz pojecia jest symbolem polaczenia boga z ludzmia NIE pedalstwa...musze jasno stwierdzic ze nie masz nic do powiedzenia ,gdyz jestes ograniczona informacyjnie i intelektualnie...

Połączenie Boga z ludzmi,tępa DZIDO chyba u Biedronia to słyszałaś,bu,ha,ha,ha. czy od babo-chłopa ? no i na TVN mówili.

Avatar
Gość / 1 września 2014 o 14:08

jestem za likwidacją społem, filmu miś bo oni wszyscy są za tęczą?

Avatar
kasia / 1 września 2014 o 12:22
Rozbawiona iwona~ jedyne o czym piszesz to ta tecza ,ktora jak pewnie nie masz pojecia jest symbolem polaczenia boga z ludzmia NIE pedalstwa...musze jasno stwierdzic ze nie masz nic do powiedzenia ,gdyz jestes ograniczona informacyjnie i intelektualnie...
Avatar
rozbawiona Iwona / 31 sierpnia 2014 o 11:05

Bufetowa POstawiła w Warszawie tęcze,pięć razy ją już remontowała a za te pieniądze można było przedszkole wybudować,co za dziki i pedalski kraj,żólć się ulewa .

Zobacz wszystkie komentarze 22

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Boks. Lublin lepszy od Chełma w memoriale Stanisława Zalewskiego

Boks. Lublin lepszy od Chełma w memoriale Stanisława Zalewskiego 0 0

Boks Na lubelskim Moście Kultury rozegrano XV Memoriał Stanisława Zalewskiego

"Zmiana dobra czy dojna?". Ulotki w skrzynkach mieszkańców Białej Podlaskiej
galeria

"Zmiana dobra czy dojna?". Ulotki w skrzynkach mieszkańców Białej Podlaskiej 0 0

Mieszkańcy Białej Podlaskiej w swoich skrzynkach znaleźli ulotki. Jedna z nich to apel Bezpartyjnych od stowarzyszenia Biała Samorządowa. Do drugiej - "Suwerenie, włącz myślenie" przyznają się członkowie bialskiego KOD.

Wypadł z drogi, uderzył w znak i w drzewo. 57-latek nie żyje

Wypadł z drogi, uderzył w znak i w drzewo. 57-latek nie żyje 0 1

Tragiczny wypadek w Ostrowie Lubelskim. Nie żyje 57-latek.

"Manewry miłosne" i "Gurgacz" w Kinie w Bramie
22 czerwca 2018, 21:00

"Manewry miłosne" i "Gurgacz" w Kinie w Bramie 0 0

Co Gdzie Kiedy. Kino w Bramie przy ul. Królewskiej 3 zaprasza na kolejne weekendowe seanse z polskim filmem. W piątek, 22 czerwca o godz. 21 zobaczymy Manewry miłosne, a w sobotę, 23 czerwca o tej samej porze będzie miała miejsce projekcja filmu Gurgacz. Kapelan Niezłomnych.

Szokujące odkrycie. Dziecko nie żyło od kilku tygodni, w mieszkaniu była matka
film

Szokujące odkrycie. Dziecko nie żyło od kilku tygodni, w mieszkaniu była matka 0 1

W jednym z krośnieńskich mieszkań policjanci znaleźli zwłoki 13-miesięcznej Amelki. Dziecko i jego matka zaginęli kilka tygodni wcześniej. Mimo wielokrotnych próśb ojca dziecka, policja nie weszła do mieszkania.

Tomasovia gra rewanż z Garbarnią Kraków. Jeszcze nie rezygnują z CLJ

Tomasovia gra rewanż z Garbarnią Kraków. Jeszcze nie rezygnują z CLJ 0 0

Dzisiaj o godz. 17 zostanie rozegrany rewanżowy mecz barażowy o awans do Centralnej Ligi Juniorów Starszych. Tomasovia podejmuje Garbarnię Kraków, z którą przegrała pierwszy mecz 1:4

Muzycy Filharmonii Lubelskiej będą strajkować? Chcą przywrócenia kolegi do pracy

Muzycy Filharmonii Lubelskiej będą strajkować? Chcą przywrócenia kolegi do pracy 1 4

Muzycy Filharmonii Lubelskiej grożą strajkiem po zwolnieniu przewodniczącego jednego ze związków zawodowych. Ustępującemu ze stanowiska dyrektorowi dają czas do końca tygodnia na przywrócenie kolegi do pracy. Ale szef instytucji nie zamierza zmieniać decyzji.

Zdolna młodzież TBV Startu Lublin

Zdolna młodzież TBV Startu Lublin 0 2

Koszykówka młodzieżowa MKS Start SA Lublin zajął siódme miejsce w finałach mistrzostw Polski młodzików

Polska - Senegal. Kilkaset osób w strefie kibica w Puławach [zdjęcia]
galeria

Polska - Senegal. Kilkaset osób w strefie kibica w Puławach [zdjęcia] 7 0

Tuż przed godz. 17 na placu F. Chopina w Puławach zrobiło się biało-czerwono. Kibice zgromadzili się w specjalnej strefie, by wspólnie obejrzeć mecz Polska-Senegal. Kolejne wspólne oglądanie już w niedzielę.

Rozbudowę COZL dokończy Budimex

Rozbudowę COZL dokończy Budimex 0 3

Sejmik województwa zgodził się na zwiększenie wydatków na dokończenie rozbudowy i modernizacji Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej – chodzi o ponad 64 mln zł w latach 2018-2019.

Przebudowa deptaka w Lublinie. Przyjechały nowe drzewa
film

Przebudowa deptaka w Lublinie. Przyjechały nowe drzewa 4 10

Wczoraj na odnawianą część Krakowskiego Przedmieścia przywieziono platany, które dostaną tu stały meldunek.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 czerwca 2018 r.