niedziela, 18 lutego 2018 r.

Świdnik

Pomnik smoleński w Świdniku? Radni nie głosowali

  Edytuj ten wpis
Dodano: 30 sierpnia 2014, 16:30
Autor: (aa)

Z okrzykami "zdrajcy wychodzili w czwartek z sali obrad Rady Miasta niektórzy mieszkańcy Świdnika. To reakcja na decyzję radnych, że w sprawie budowy pomnika smoleńskiego musi wypowiedzieć się jeszcze urbanista. Pomysłodawcy budowy monumentu nie kryli rozżalenia.

Czwartek po południu. Rada Miasta Świdnik. W porządku obrad jest punkt dotyczący budowy pomnika poświęconego ofiarom katastrofy prezydenckiego tupolewa. Radni mają zdecydować, czy pomnik może stanąć na pl. Konstytucji 3 maja. Monument ma być wykonany z granitu. Na projekcie jest krzyż, sylwetka samolotu i wizerunek Matki Boskiej. Na sali zgromadziło się kilkadziesiąt osób - zwolenników budowy pomnika. Zaczęło się od… dwóch przerw.

Po ponad godzinie okazało się, że radni nie zajmą się sprawą lokalizacji pomnika. Zespół Międzykomisyjny zdecydował o zdjęciu tego punktu z obrad. Był też wniosek Komisji Oświaty, Rodziny i Spraw Społecznych o uzupełnienie przygotowanego projektu dotyczącego pomnika o wykładnię urbanistyczną. Ostatecznie radni przegłosowali zdjęcie tego punku. Po tej decyzji niektórzy zgromadzeni na sali mieszkańcy wyszli. Padały komentarze: "zdrajcy”, "radni bezradni”.

- Zaprosiłam na sesję 11 osób. To są ludzie, którzy poparli budowę pomnika. Wyszli z sali, a mnie jest przykro, że radni tak zdecydowali - ubolewa Ludmiła Winiarska ze Społecznego Komitetu Budowy Pomnika "Smoleńsk 2010”. - Liczyliśmy na decyzję, tymczasem wszystko znowu się opóźni - dodaje.

- Myśleliśmy, że już w październiku wykonamy fundament. Dopiero teraz dowiedzieliśmy się, że taka opinia urbanisty jest potrzebna - mówi Marian Gołębiowski, przewodniczący SKBP "Smoleńsk 2010”.

Kto za taką opinię zapłaci? - Miasto zleci jej sporządzenie. Radni zobowiązali do tego burmistrza - odpowiada Artur Soboń, sekretarz miasta Świdnik.
Tłumaczy też, że o zmianach w porządku obrad pomysłodawcy budowy pomnika nie mogli być wcześniej powiadomieni. - Wniosek Komisji Oświaty, Rodziny i Spraw Społecznych dotyczący opinii urbanisty wpłynął o godz. 15 (czyli godzinę przed planowanym rozpoczęciem sesji - red.) - dodaje Soboń.
  Edytuj ten wpis
lolo
Gość
konrad
(22) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

lolo
lolo (7 lutego 2015 o 07:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

można było imieniem nazwać lotnisko, ale najlepiej to postawić kawałek koszmarka?

Rozwiń
Gość
Gość (6 lutego 2015 o 21:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

A po co takie pomniki jeśli ofiar z okolicy nie było?

To jakaś wykładnia, że musi być w całym kraju? Wszędzie ma być? 

A kto umai je wszystkie potem? Czyżby Gmina? z pieniędzy podatników?

Czy będą tak stały - bo mają stać. 

I te wypuszczone kalendarze z napisem PIS.

Każdego miesiąca 10-ty z cmentarną flagą. 

Wieczna żałoba dla wszystkich i na wieki wieków...

Anna Jantar też zginęła w katastrofie lotniczej.

Dla mnie też była ważna.

Czy są w Polsce pomniki?

Rozwiń
konrad
konrad (5 września 2014 o 15:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Prosiłbym by najpierw zapytać się mieszkańców Świdnika czy chcą tego pomnika.

Rozwiń
Anna
Anna (5 września 2014 o 15:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
No cóż, jeśli w Świdniku zbierają głos tacy prymitywni ludzie jak rozbawiona Iwona czy Świdniczanka to nic dziwnego,że takie chore pomysły o stawianiu pomników koszmarków.
Rozwiń
Andrzej
Andrzej (4 września 2014 o 22:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jestem przedstawicielem starszego pokolenia świdniczan i wypowiadam się w imieniu dużej grupy moich znajomych.Dlaczego nikt nie słucha nas,
mieszkańców miasta tylko grupy nawiedzonych ludzi?
MY NIE CHCEMY TEGO POMNIKA W NASZYM MIEŚCIE!!! NIE POZWOLIMY GO POSTAWIĆ TU W TYM MIEJSCU!!!
Będziemy protestować.I nie jest to grożba a odpowiedż na lekceważenie nas,ludzi tu mieszkających,tu pracujących,kochających swoje miasto.
Jest tyle innych miejsc/jeśli już w ogóle/ i form dla zrealizowania tego chorego pomysłu /tylko po co?/ jak np.tablica w murze kościoła czy plac obok niego.
Ludzie opamiętajcie się!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (22)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!