Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

26 stycznia 2012 r.
18:24
Edytuj ten wpis

Port Lotniczy Lublin: Zatrudniony strażak oskarżony, ale niezastąpiony

Autor: Zdjęcie autora (mag)
0 16 A A
Andrzej G. ma odpowiadać m.in. za bezpieczeństwo obiektów lotniska (Maciej Kaczanowski/ Archiwum)
Andrzej G. ma odpowiadać m.in. za bezpieczeństwo obiektów lotniska (Maciej Kaczanowski/ Archiwum)

Andrzej G., były komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie, oskarżony o działanie na szkodę interesu publicznego, został zatrudniony w PLL na stanowisku koordynatora ds. straży pożarnej i bezpieczeństwa. O decyzji o zatrudnieniu, którą podjął prezes Portu Grzegorz Muszyński, napisaliśmy w środę. Muszyński twierdzi, że były komendant, który – jak ustaliła prokuratura – kazał strażakom na służbie pracować przy budowie swego domu, to najlepszy kandydat na to stanowisko.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Czy lubelscy radni są zadowoleni z polityki personalnej prowadzonej przez zarząd Portu Lotniczego Lublin? Artur Soboń, przewodniczący Komisji Rewizyjnej Sejmiku Województwa (organ kontrolujący samorząd województwa, udziałowca portu) twierdzi, że bacznie obserwuje decyzje personalne zapadające w spółce.

– Gdybym był prezesem portu, to w kilku przypadkach inaczej dobrałbym zespół współpracowników – przyznaje Artur Soboń, który wystąpił z Rady Nadzorczej PLL rok temu. – Ale prezesem nie jestem, więc mogę być jedynie obserwatorem. Uważam zresztą, że na tym etapie nie należy już robić zmian w zespole, bo mogłoby to tylko zaszkodzić inwestycji.

Rada Nadzorcza ma zażądać wyjaśnień od zarządu portu w sprawie zatrudnienia Andrzeja G. – Chętnie się z nimi zapoznamy w komisji rewizyjnej. Ale uważam, że zarząd powinien mieć pewną swobodę w doborze współpracowników – mówi Soboń.

Marszałek województwa również nie podejmie w tej sprawie żadnych działań. – Port Lotniczy Lublin jest spółką, która ma zarząd i Radę Nadzorczą i te organy mają spełniać swoją rolę – mówi Beata Górka, rzecznik marszałka.

Chcieliśmy się dowiedzieć, ile Andrzej G. zarabia na stanowisku "koordynatora ds. straży pożarnej i bezpieczeństwa”. Do momentu oddania Dziennika do druku nie otrzymaliśmy z portu odpowiedzi.

Nasz komentarz: Nietykalny

Najpierw feralny przetarg na volvo, teraz budząca kontrowersje polityka personalna. Źle się dzieje w spółce, która buduje lotnisko – mówią ci, którzy kibicują tej inwestycji.

Ale już oficjalnie wszyscy nabierają wody w usta. Byle nie urazić prezesa Grzegorza Muszyńskiego, byle mu się nie narazić. Wygląda na to, że prezes Portu Lotniczego Lublin jest w tej chwili najważniejszą osobą w mieście i województwie.

Jest nietykalny i nikt nie zaryzykuje otwartej polemiki z jego decyzjami. Łącznie z naszymi władzami, które przecież od tego są, żeby od czasu do czasu powiedzieć: "Sprawdzam”. Szczególnie tam, gdzie rzecz idzie o – bagatela – pół miliarda złotych.

Magdalena Bożko

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
grześ / 30 stycznia 2012 o 13:37
Czytam te maile i zastanawiam sie czy wszystkie pisane są na trzeźwo. Napewno w chorobliwej nienawiści - to pewne. Tym którzy już wydali wyrok bez sądu polecam sprawę komisarza Szczeklika ( to ten z Policji w Białej Podlaskiej) którego przez lata szarpano i nawet aresztowano. Po latach uniewinniono Go czego i Andrzejowi G. życzę. Tych "sprawiedliwych" oskarzycieli można wówczas zidentyfikować (a to proste) i podać do sądu.
Co do artykułu w prasie to tylko głupiec nie domyśli się , że nie powstał przypadkowo.
Avatar
iza / 27 stycznia 2012 o 21:52
[quote name='JANEK' timestamp='1327606619' post='588754']
A tak między nami to dlaczego sie wypowiadać , przecierz komentując takie wydarzenia ,bardzo często jesteśmy denerwowani ,a wiemy ,że kruk krukowi oka nie wykole . Jeżeli jednak tak wygląda nasza kadra kierownicza , to nie mamy się co łudzić . A dzisiaj dwa artykuły aż się w głowie nie mieści , ludzie za nasze pieniądze na służbie przez naście lat bo mają przywileje mundurowe ,jeden w godzinach pracy zatrudnia podwładnych do pracy na prywatnej posesji , a drugi zabiera swojego pijanego szwagra ,tylko zastanawia mnie czy taką wyrozumiałość miał do innych osób wczasie swojej służby
[/quote]



a co pracowales na tej posesji?
[quote name='JANEK' timestamp='1327606619' post='588754']
A tak między nami to dlaczego sie wypowiadać , przecierz komentując takie wydarzenia ,bardzo często jesteśmy denerwowani ,a wiemy ,że kruk krukowi oka nie wykole . Jeżeli jednak tak wygląda nasza kadra kierownicza , to nie mamy się co łudzić . A dzisiaj dwa artykuły aż się w głowie nie mieści , ludzie za nasze pieniądze na służbie przez naście lat bo mają przywileje mundurowe ,jeden w godzinach pracy zatrudnia podwładnych do pracy na prywatnej posesji , a... rozwiń
Avatar
jasnie / 27 stycznia 2012 o 09:33
[quote name='pinio' timestamp='1327649506' post='588881']
Prezydent Zuk zdradził Platfomę razem z Karpińskim i musi wspułpracować z PIS i w radzie miasta i na lotnisku. Boi się Muszyńskiego i nic nie zrobi. Niech podadzą ile Muszyński zarabia i jaką ma zapisane w kontrakcie odprawę. Zuk zatrudnia Strychaża i w porcie lotniczym i jako dyrektora wydziału ochr. środ. w mieście a w dodatku pracuje jako radca wojewody o prywatach nie wspominając. Pisowski Zuk powołuje Pisowską koleżankę z uczelni na wojwodę. PIS z Karpińskim i Zukiem rządzą. Brawo !!! Czekamy na prawicowe efekty władzy Zuka. A lotniska nie ruszy bo panicznie boi się władzy Muszyńskiego i jego PIS-owskiego zaplecza. Bo z kim będzie rządził??? Wstyd dla Lublina.
[/quote]
a ty Jasiu skąd się urwałeś, że tyle jadu wydalasz, pruszkowski z michałkiewiczem dupę muszynskiego do portu wsadzili a jacuś to sankcjonuje, kompanija cała..
[quote name='pinio' timestamp='1327649506' post='588881']
Prezydent Zuk zdradził Platfomę razem z Karpińskim i musi wspułpracować z PIS i w radzie miasta i na lotnisku. Boi się Muszyńskiego i nic nie zrobi. Niech podadzą ile Muszyński zarabia i jaką ma zapisane w kontrakcie odprawę. Zuk zatrudnia Strychaża i w porcie lotniczym i jako dyrektora wydziału ochr. środ. w mieście a w dodatku pracuje jako radca wojewody o prywatach nie wspominając. Pisowski Zuk powołuje Pisowską koleżankę z uczelni na wojwodę. PIS z K... rozwiń
Avatar
ORMOwiec / 27 stycznia 2012 o 09:28
Miało być państwo pawa,a tymczasem zatrudnia się ludzi skorumpowanych,ludzi ze śmietnika histori dobierani są na stanowiska ministerialne którym tworzy się specjalne ministerstwa.....
A Tusk tak obiecywał uczciwe państwo.....Ale od kiedy rudy (w większości przypadków)jest uczciwy
Avatar
dja / 27 stycznia 2012 o 08:35
O chwile refleksji dla p.Magdaleny Bożko "Ludzie władzy nigdy nie dostają batów za to, za co im się to należy - za błędy, nadużycia, niekompetencję, wykroczenia, za to, za co ja bym ich okładała kijem. Ludzie dają im cięgi za to, że w ich władzy, w ich sukcesie widzą triumf szczęścia" - Oriana Fallaci
Avatar
pinio / 27 stycznia 2012 o 08:31
Prezydent Zuk zdradził Platfomę razem z Karpińskim i musi wspułpracować z PIS i w radzie miasta i na lotnisku. Boi się Muszyńskiego i nic nie zrobi. Niech podadzą ile Muszyński zarabia i jaką ma zapisane w kontrakcie odprawę. Zuk zatrudnia Strychaża i w porcie lotniczym i jako dyrektora wydziału ochr. środ. w mieście a w dodatku pracuje jako radca wojewody o prywatach nie wspominając. Pisowski Zuk powołuje Pisowską koleżankę z uczelni na wojwodę. PIS z Karpińskim i Zukiem rządzą. Brawo !!! Czekamy na prawicowe efekty władzy Zuka. A lotniska nie ruszy bo panicznie boi się władzy Muszyńskiego i jego PIS-owskiego zaplecza. Bo z kim będzie rządził??? Wstyd dla Lublina.
Prezydent Zuk zdradził Platfomę razem z Karpińskim i musi wspułpracować z PIS i w radzie miasta i na lotnisku. Boi się Muszyńskiego i nic nie zrobi. Niech podadzą ile Muszyński zarabia i jaką ma zapisane w kontrakcie odprawę. Zuk zatrudnia Strychaża i w porcie lotniczym i jako dyrektora wydziału ochr. środ. w mieście a w dodatku pracuje jako radca wojewody o prywatach nie wspominając. Pisowski Zuk powołuje Pisowską koleżankę z uczelni na wojwodę. PIS z Karpińskim i Zukiem rządzą. Brawo !!! Czekamy na prawicowe efekty władzy Zuka... rozwiń
Avatar
Marek / 27 stycznia 2012 o 07:39
To, że ktoś jest oskarżony, jeszcze nie znaczy, że jest winny. To jest zapisane w Konstytucji RP, pismaku! Od czego byłyby sądy? Ale dla ciebie pismaku, to wystarczy, bo ci facet politycznie nie odpowiada!
Avatar
Tycjan / 27 stycznia 2012 o 04:31
Muszynski zatrudnia specjalistow najwyzszej klasy i z wielkim doswiadczeniem np: byly wojewoda J.Zdrojkowski,byly dyrektor Strycharz, Byly st.brygadier (pulkownik).  A.G.czy znani finansisci ze spolek komunalnych oraz byli dziennikarze.To osoby wybitne w swoich dzialkach i to ze wspolnie odniosa wielki sukces nie jest wszystkim na reke.
Pytanie jest inne: dlaczego rada nazorcza chce przeszkadzac? I Czy biora za to pieniadze?
Avatar
kasne / 26 stycznia 2012 o 23:16
[quote name='Wito' timestamp='1327613599' post='588817']
Prezes to bogaty czlowiek, bardzo bogaty
z doswiadczeniem w biznesie
znane nazwiska w jego firmach w krs
Generalnie srodowisko PIS zawsze bedzie go popierac
a Hetman,Zuk,czy Sobczak co moga?
Nic! Wielkie Nic!
Bo tylko on i jego druzyna moga dokonczyc ta inwestycje!
Popieram Prezesa i obserwuje bezradne miny politykow!
[/quote]
sobon nie żongluj i ciebie przeżonglują, arogant muszyn dba tylko o siebie o swoich pisków
Avatar
Wito / 26 stycznia 2012 o 22:33
Prezes to bogaty czlowiek, bardzo bogaty
z doswiadczeniem w biznesie
znane nazwiska w jego firmach w krs
Generalnie srodowisko PIS zawsze bedzie go popierac
a Hetman,Zuk,czy Sobczak co moga?
Nic! Wielkie Nic!
Bo tylko on i jego druzyna moga dokonczyc ta inwestycje!
Popieram Prezesa i obserwuje bezradne miny politykow!
Avatar
grześ / 30 stycznia 2012 o 13:37
Czytam te maile i zastanawiam sie czy wszystkie pisane są na trzeźwo. Napewno w chorobliwej nienawiści - to pewne. Tym którzy już wydali wyrok bez sądu polecam sprawę komisarza Szczeklika ( to ten z Policji w Białej Podlaskiej) którego przez lata szarpano i nawet aresztowano. Po latach uniewinniono Go czego i Andrzejowi G. życzę. Tych "sprawiedliwych" oskarzycieli można wówczas zidentyfikować (a to proste) i podać do sądu.
Co do artykułu w prasie to tylko głupiec nie domyśli się , że nie powstał przypadkowo.
Avatar
iza / 27 stycznia 2012 o 21:52
[quote name='JANEK' timestamp='1327606619' post='588754']
A tak między nami to dlaczego sie wypowiadać , przecierz komentując takie wydarzenia ,bardzo często jesteśmy denerwowani ,a wiemy ,że kruk krukowi oka nie wykole . Jeżeli jednak tak wygląda nasza kadra kierownicza , to nie mamy się co łudzić . A dzisiaj dwa artykuły aż się w głowie nie mieści , ludzie za nasze pieniądze na służbie przez naście lat bo mają przywileje mundurowe ,jeden w godzinach pracy zatrudnia podwładnych do pracy na prywatnej posesji , a drugi zabiera swojego pijanego szwagra ,tylko zastanawia mnie czy taką wyrozumiałość miał do innych osób wczasie swojej służby
[/quote]



a co pracowales na tej posesji?
[quote name='JANEK' timestamp='1327606619' post='588754']
A tak między nami to dlaczego sie wypowiadać , przecierz komentując takie wydarzenia ,bardzo często jesteśmy denerwowani ,a wiemy ,że kruk krukowi oka nie wykole . Jeżeli jednak tak wygląda nasza kadra kierownicza , to nie mamy się co łudzić . A dzisiaj dwa artykuły aż się w głowie nie mieści , ludzie za nasze pieniądze na służbie przez naście lat bo mają przywileje mundurowe ,jeden w godzinach pracy zatrudnia podwładnych do pracy na prywatnej posesji , a... rozwiń
Avatar
jasnie / 27 stycznia 2012 o 09:33
[quote name='pinio' timestamp='1327649506' post='588881']
Prezydent Zuk zdradził Platfomę razem z Karpińskim i musi wspułpracować z PIS i w radzie miasta i na lotnisku. Boi się Muszyńskiego i nic nie zrobi. Niech podadzą ile Muszyński zarabia i jaką ma zapisane w kontrakcie odprawę. Zuk zatrudnia Strychaża i w porcie lotniczym i jako dyrektora wydziału ochr. środ. w mieście a w dodatku pracuje jako radca wojewody o prywatach nie wspominając. Pisowski Zuk powołuje Pisowską koleżankę z uczelni na wojwodę. PIS z Karpińskim i Zukiem rządzą. Brawo !!! Czekamy na prawicowe efekty władzy Zuka. A lotniska nie ruszy bo panicznie boi się władzy Muszyńskiego i jego PIS-owskiego zaplecza. Bo z kim będzie rządził??? Wstyd dla Lublina.
[/quote]
a ty Jasiu skąd się urwałeś, że tyle jadu wydalasz, pruszkowski z michałkiewiczem dupę muszynskiego do portu wsadzili a jacuś to sankcjonuje, kompanija cała..
[quote name='pinio' timestamp='1327649506' post='588881']
Prezydent Zuk zdradził Platfomę razem z Karpińskim i musi wspułpracować z PIS i w radzie miasta i na lotnisku. Boi się Muszyńskiego i nic nie zrobi. Niech podadzą ile Muszyński zarabia i jaką ma zapisane w kontrakcie odprawę. Zuk zatrudnia Strychaża i w porcie lotniczym i jako dyrektora wydziału ochr. środ. w mieście a w dodatku pracuje jako radca wojewody o prywatach nie wspominając. Pisowski Zuk powołuje Pisowską koleżankę z uczelni na wojwodę. PIS z K... rozwiń
Avatar
ORMOwiec / 27 stycznia 2012 o 09:28
Miało być państwo pawa,a tymczasem zatrudnia się ludzi skorumpowanych,ludzi ze śmietnika histori dobierani są na stanowiska ministerialne którym tworzy się specjalne ministerstwa.....
A Tusk tak obiecywał uczciwe państwo.....Ale od kiedy rudy (w większości przypadków)jest uczciwy
Avatar
dja / 27 stycznia 2012 o 08:35
O chwile refleksji dla p.Magdaleny Bożko "Ludzie władzy nigdy nie dostają batów za to, za co im się to należy - za błędy, nadużycia, niekompetencję, wykroczenia, za to, za co ja bym ich okładała kijem. Ludzie dają im cięgi za to, że w ich władzy, w ich sukcesie widzą triumf szczęścia" - Oriana Fallaci
Avatar
pinio / 27 stycznia 2012 o 08:31
Prezydent Zuk zdradził Platfomę razem z Karpińskim i musi wspułpracować z PIS i w radzie miasta i na lotnisku. Boi się Muszyńskiego i nic nie zrobi. Niech podadzą ile Muszyński zarabia i jaką ma zapisane w kontrakcie odprawę. Zuk zatrudnia Strychaża i w porcie lotniczym i jako dyrektora wydziału ochr. środ. w mieście a w dodatku pracuje jako radca wojewody o prywatach nie wspominając. Pisowski Zuk powołuje Pisowską koleżankę z uczelni na wojwodę. PIS z Karpińskim i Zukiem rządzą. Brawo !!! Czekamy na prawicowe efekty władzy Zuka. A lotniska nie ruszy bo panicznie boi się władzy Muszyńskiego i jego PIS-owskiego zaplecza. Bo z kim będzie rządził??? Wstyd dla Lublina.
Prezydent Zuk zdradził Platfomę razem z Karpińskim i musi wspułpracować z PIS i w radzie miasta i na lotnisku. Boi się Muszyńskiego i nic nie zrobi. Niech podadzą ile Muszyński zarabia i jaką ma zapisane w kontrakcie odprawę. Zuk zatrudnia Strychaża i w porcie lotniczym i jako dyrektora wydziału ochr. środ. w mieście a w dodatku pracuje jako radca wojewody o prywatach nie wspominając. Pisowski Zuk powołuje Pisowską koleżankę z uczelni na wojwodę. PIS z Karpińskim i Zukiem rządzą. Brawo !!! Czekamy na prawicowe efekty władzy Zuka... rozwiń
Avatar
Marek / 27 stycznia 2012 o 07:39
To, że ktoś jest oskarżony, jeszcze nie znaczy, że jest winny. To jest zapisane w Konstytucji RP, pismaku! Od czego byłyby sądy? Ale dla ciebie pismaku, to wystarczy, bo ci facet politycznie nie odpowiada!
Avatar
Tycjan / 27 stycznia 2012 o 04:31
Muszynski zatrudnia specjalistow najwyzszej klasy i z wielkim doswiadczeniem np: byly wojewoda J.Zdrojkowski,byly dyrektor Strycharz, Byly st.brygadier (pulkownik).  A.G.czy znani finansisci ze spolek komunalnych oraz byli dziennikarze.To osoby wybitne w swoich dzialkach i to ze wspolnie odniosa wielki sukces nie jest wszystkim na reke.
Pytanie jest inne: dlaczego rada nazorcza chce przeszkadzac? I Czy biora za to pieniadze?
Avatar
kasne / 26 stycznia 2012 o 23:16
[quote name='Wito' timestamp='1327613599' post='588817']
Prezes to bogaty czlowiek, bardzo bogaty
z doswiadczeniem w biznesie
znane nazwiska w jego firmach w krs
Generalnie srodowisko PIS zawsze bedzie go popierac
a Hetman,Zuk,czy Sobczak co moga?
Nic! Wielkie Nic!
Bo tylko on i jego druzyna moga dokonczyc ta inwestycje!
Popieram Prezesa i obserwuje bezradne miny politykow!
[/quote]
sobon nie żongluj i ciebie przeżonglują, arogant muszyn dba tylko o siebie o swoich pisków
Avatar
Wito / 26 stycznia 2012 o 22:33
Prezes to bogaty czlowiek, bardzo bogaty
z doswiadczeniem w biznesie
znane nazwiska w jego firmach w krs
Generalnie srodowisko PIS zawsze bedzie go popierac
a Hetman,Zuk,czy Sobczak co moga?
Nic! Wielkie Nic!
Bo tylko on i jego druzyna moga dokonczyc ta inwestycje!
Popieram Prezesa i obserwuje bezradne miny politykow!
Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Restauracje powalczą o tytuł "Miejsce Inspiracji". Dwa miesiące imprez nad talerzem

Lublin: Restauracje powalczą o tytuł "Miejsce Inspiracji". Dwa miesiące imprez nad talerzem 0 3

Przez całe wakacje lubelscy restauratorzy mają organizować imprezy walcząc o miejsce na liście lokali polecanych turystom przez władze miasta. Wczoraj rozpoczął się nabór chętnych do tej rywalizacji. Każdy, kto przejdzie do drugiego etapu, będzie musiał zorganizować własne, otwarte wydarzenie.

Młodzi posłowie oburzeni na Sejm

Młodzi posłowie oburzeni na Sejm 6 1

Ten wyjazd do Warszawy to była dla nas nagroda, którą nam odebrano – mówią Mateusz Sroka i Adam Sygocki, posłowie tegorocznego XXIV Sejmu Dzieci i Młodzieży, którzy w środę w Lublinie zorganizowali konferencję prasową w tej sprawie. Kancelaria Sejmu odwołała posiedzenie młodych parlamentarzystów, przekładając je z 1 czerwca na wrzesień.

List minister zdenerwował niektórych rodziców. "Zaklinanie rzeczywistości"

List minister zdenerwował niektórych rodziców. "Zaklinanie rzeczywistości" 2 6

– To zaklinanie rzeczywistości – tak mama siódmoklasisty ze Szkoły Podstawowej nr 16 w Lublinie komentuje list do rodziców wystosowany przez minister edukacji narodowej. Anna Zalewska pisze w nim, że rekrutacja do zdublowanych klas pierwszych szkół średnich „nie spowoduje istotnych problemów”.

Hol w szpitalu dziecięcym zamienili w salon kosmetyczno-fryzjerski

Hol w szpitalu dziecięcym zamienili w salon kosmetyczno-fryzjerski 1 0

Kosmetyki do makijażu, lokówki i suszarki, szczotki do włosów, lakiery do paznokci, pędzle oraz lusterka i lampy. W środę hol na parterze Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie zamienił się w salon kosmetyczno-fryzjerski

Unia Hrubieszów – Eko Różanka 1:0. Pierwszy finał w historii!

Unia Hrubieszów – Eko Różanka 1:0. Pierwszy finał w historii! 0 2

Najniżej notowany zespół z całej czwórki półfinalistów Pucharu Polski sprawił niespodziankę i ograł u siebie Eko Różanka 1:0

Lublin: Szykują strefę kibica na mundial. Ma być trzy razy większa niż podczas Euro 2016

Lublin: Szykują strefę kibica na mundial. Ma być trzy razy większa niż podczas Euro 2016 76 6

Nie czekając na telewizyjną licencję MOSiR zamawia już wielki ekran, na którym obok Areny Lublin chce wyświetlać mecze zbliżających się Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej. Planowana przy stadionie strefa kibica ma być trzykrotnie większa od tej, którą przygotowano na Euro 2016 obok Aqua Lublin

Powiślak - Orlęta Spomlek 2:5. Finał Pucharu Polski dla trzecioligowca

Powiślak - Orlęta Spomlek 2:5. Finał Pucharu Polski dla trzecioligowca 0 0

Piłkarze Powiślaka robili co mogli, ale kończą przygodę z Pucharem Polski na etapie wojewódzkiego półfinału. W środę lepsze okazały się Orlęta Spomlek, które wygrały w Końskowoli 5:2

Kalarepa w menu może być groźna

Kalarepa w menu może być groźna 0 1

Przedwojenny amerykański poeta zajął się pewnym bardzo popularnym warzywem. Kto używa kalarepy w kuchni może być zaskoczony

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem
galeria
film

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem 2 0

Damian S. i Magdalena J. stanęli w środę przed sądem. Odpowiadają za udział w rozboju i brutalne zabójstwo pracownika stacji benzynowej. Mirosława W. napadnięto, kiedy pełnił swój ostatni nocny dyżur na stacji paliw w Pałecznicy-Kolonii (gm. Niedźwiada). Sprawcy zabrali mu 140 zł.

Wojewoda lubelski z wizytą w USA

Wojewoda lubelski z wizytą w USA 0 5

Spotkania z Polonią, odwiedzanie nekropolii, msze święte oraz odsłonięcie tablicy poświęconej prezydentom Lechowi Kaczyńskiemu i Ryszardowi Kaczorowskiemu – to były główne punkty wizyty wojewody lubelskiego Przemysława Czarnka w USA.

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Może być taka sytuacja

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Może być taka sytuacja 0 27

Dojazdu do nowego przystanku kolejowego Lublin Zachód dotyczyć ma uchwała, której projekt chce w czwartek przeforsować w Radzie Miasta opozycyjny klub radnych Prawa i Sprawiedliwości

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta
galeria

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta 2 2

Zobacz zdjęcia Świdnika z góry.

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych]
ZDJĘCIA
galeria

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych] 48 7

218 najlepszych studentów z regionu dostało w środę stypendia od marszałka województwa. Sławomir Sosnowski wręczył im decyzje na uroczystej gali w Lubelskim Centrum Konferencyjnym.

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu
sonda
film

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu 50 10

Szef restauracji „Krokus” rozważa wprowadzenie do stałego menu nowej zupy o nazwie Kwaśny rosół a'la Sylwia. W ten sposób, z przymrużeniem oka odnosi się do konfliktu z kobietą o tym imieniu, która zakwestionowała jakość przygotowanego dla jej dziecka przyjęcia komunijnego.

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość
25 maja 2018, 21:00

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość 1 0

Już w najbliższy piątek rozpocznie się Szturmu Twierdzy Zamość przez wojska Chmielnickiego. Wielkie widowisko plenerowe potrwa przez trzy dni.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!