sobota, 17 marca 2018 r.

Świdnik

Prezesi Portu Lotniczego dostali nagrody, chociaż do lotniska w Świdniku daleko

  Edytuj ten wpis
Dodano: 26 sierpnia 2009, 20:06

Akcjonariusze Portu Lotniczego Lublin przyznali wczoraj nagrody zarządowi spółki. Prezesowi dali 45 tysięcy złotych, a jego zastępcy 33 tysiące. To publiczne pieniądze z budżetu na budowę lotniska w Świdniku.

– Zgromadzenie akcjonariuszy jednomyślnie poparło wnioski rady nadzorczej o przyznanie nagród rocznych za 2008 rok prezesowi i wiceprezesowi spółki. Przyznano je w granicach określonych przez przepisy – tyle oficjalnie przekazał nam Piotr Jankowski, rzecznik Portu Lotniczego Lublin.

W spółce nie dowiedzieliśmy się, ile pieniędzy dostali nagrodzeni prezesi. Tajemnicę zdradził nam dopiero wicemarszałek województwa Jacek Sobczak, który jest równocześnie przewodniczącym Rady Nadzorczej PLL. A to właśnie rada wnioskowała o nagrody: 45,6 tys. zł dla prezesa Grzegorza Muszyńskiego i 33,5 tys. zł dla wiceprezesa Dariusza Krzowskiego. Akcjonariuszeportu jednomyślnie zaakceptowali tę propozycję.

– Te nagrody zdecydowanie się im należały – nie ma wątpliwości wicemarszałek Jacek Sobczak. – Zarząd wykonał w 2008 roku nadludzką pracę. To, że nie ma lotniska, to żaden argument. Trzeba nagradzać ludzi za bieżące wysiłki, a nie za końcowy efekt.

– Dostali tyle, ile zwykły człowiek nie zarobi w rok! – denerwuje się Marian Kowalewski, mieszkaniec Świdnika. – I to za co? Za to, co należy do ich obowiązków i za co już dostali pieniądze. Dla mnie to marnotrawstwo. W majestacie prawa.

Więcej na temat lubelskiego biznesu

Prezes Muszyński nie ukrywa, że nagroda go cieszy. Choć nie ze względów finansowych. – To nie są dla mnie duże pieniądze. Jak odejdzie podatek, to niewiele zostanie – mówi Grzegorz Muszyński, prezes PLL. I podkreśla, że w porcie nie pracuje dla pieniędzy: Bardziej chodzi o uznanie mojej pracy.

Jacek Sobczak nie widzi nic złego w tym, że nagrody otrzyma zarząd spółki, która nie przynosi zysków. Nie ma znaczenia także to, że pieniądze pochodzą z budżetu spółki na budowę lotniska. Ani że zarząd portu za swoją pracę otrzymuje co miesiąc wynagrodzenie.

– Prezes Muszyński zarabia miesięcznie 15 tys. zł – przyznaje Sobczak. I upiera się:  Ale oprócz tego należy mu się nagroda. Tak samo, jak trzynastki dostają szefowie spółek komunalnych czy samorządowych.

Tyle że lotnisko – mimo przyspieszenia prac związanych z inwestycją – to dziś tylko gotowy projekt. Spółka nie ma jeszcze pozwolenia na budowę, czeka na decyzję środowiskową. Do wykupienia zostało jeszcze 10 nieruchomości – to będą najtrudniejsze transakcje, być może nie obejdzie się bez wywłaszczeń. Trzeba też wyciąć las, z którym koliduje pas startowy.

– Dużo za nami, ale przed nami znacznie więcej. W dodatku to, co najtrudniejsze – powiedziała nam osoba z otoczenia PLL.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
beduin
pasażer
Gość
(35) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

beduin
beduin (26 listopada 2009 o 13:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Gość napisał:
no ! i w taki sposób rozchodzi się cała kasa, którą głupi naród daje

Tak dla ścisłości naród nie jest głupi co widać choćby tu po komentarzach no jest jakiś procent skłonnych swoim guru wierzyć ale ci muszą mieć jakieś ochłapy z pańskiego stołu ,zaś po drugie to ta władza jak i inne wcześniejsze nie pytają nie konsultują oni po prostu biorą uważając że to się im należy zgodnie z prawem a że komuś się to nie podoba a co np. takiego pana Sobczaka to obchodzi wcześniej jego Tato nauczył go jak ma postępować z halastrą z tzw.plebsem zapytajcie go gdzie Tato pracował ! więc ci co wiedzą nie powinni się dziwić że tak postępuje a nie inaczej stara szkoła w las nie idzie !.Choć mógłbym napisać -a nie mówiłem -ale to dopiero początek dokonań tego pana jak i jego paru kolegów wspomnicie to z czasem .Chyba że przy wyborach wątpiący się opamiętają czego im życzę !!!!!
Rozwiń
pasażer
pasażer (9 października 2009 o 22:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Tak to są typowe pasożyty
Rozwiń
Gość
Gość (15 września 2009 o 18:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Podziwiam spryt życiowy tych panów,co miesiąc fajna pensja,nagroda chociaż nic nie zrobili,trzeba w życiu kombinować
Rozwiń
mag
mag (28 sierpnia 2009 o 14:10) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
JEDNI ZŁODZIEJE OBDAROWALI DRUGICH. TYLKO PATRZECĆ JAK CI DRUDZY OBDARUJĄ TYCH PIERWSZYCH.
ZASTANAWIAM SIĘ, DLACZEGO TAKICH ZŁODZIEI NIE TĘPI SIĘ JAK ROBACTWA?? KTO GŁOSOWAŁ NA TEGO NIEUDACZNIKA CO DAJE NIE SWOJE?? CHCESZ DAĆ, TO DAJ ZE SWOJEJ PENSII.
JEDEN GADA DUŻO BEZ SENSU JAK NAJĘTY, A DRUGI Z TRUDEM - NIE POTRAFI ZBUDOWAĆ SENSOWNEGO ZDANIA - OT FLIP I FLAP.
Rozwiń
Gość
Gość (27 sierpnia 2009 o 22:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Irasiad napisał:
Na litość Bośką. To wynika z kontraktów! Nie tabloidyzujmy rzeczywistości. By powstało lotnisko pracują nad tym ci ludzie jakiś czas...


no ! i w taki sposób rozchodzi się cała kasa, którą głupi naród daje
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (35)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!