Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

8 marca 2009 r.
15:42
Edytuj ten wpis

Przez "modły" nad jajkiem straciła 18 tys. zł

Autor: Zdjęcie autora (er)
0 11 A A

Piaski. Nieznajoma kobieta modliła się nad jajkiem, szklanką święconej wody i pieniędzmi. Kiedy kobieta wyszła, mieszkanka Piask zorientowała się, ze zginęło jej 18 tys. zł. Oszustki szuka policja.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W piątek kobieta weszła do domu 68-latki pod pretekstem kupowania starych rzeczy. Zapytała czy gospodyni ma może do sprzedania starą maszynę do szycia bądź obrazy. Zaraz jednak przeszła do rzeczy. Stwierdziła, że potrafi leczyć ludzi. Mieszkanka Piask uwierzyła.

- Podała jej szklankę, jajko oraz święconą wodę - mówi Arkadiusz Arciszewski, z lubelskiej policji. - Przedmioty te miały wskazać na jakie choroby cierpi 68-latka.

Oszustka wykonując "modły” stwierdziła, że kłopoty ze zdrowiem ma również cała rodzina. Ozdrowić mogły ją tylko modły na pieniędzmi.

Mieszkanka Piask najpierw dała 600 zł. Oszustka zawinęła je w ciemną spódnicę po czym odprawiła "modły”. Powiedziała, że kwota jest za mała by leczenie się udało. 68-letnia kobieta dała jej 24 tys. zł, wszystkie swoje oszczędności.

Oszustka zawinęła cała kwotę w spódnicę. Potem oddała plik banknotów. Poradziła jeszcze, żeby szklankę i jajko zakopać w ogródku. Potem wyszła.

Mieszkanka Piask przeliczyła banknoty. Okazało się, że brakuje 18 tys. zł.

Policja ma tylko ogólny rysopis oszustki. Poszukuje szczupłej kobiety w wieku około 20-25 lat, która na 160 - 165 cm wzrostu, jasne włosy z ciemnymi odrostami.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
anty łęczna / 9 marca 2009 o 22:46
nemo napisał:
Hehe..."Miasto" Piaski!



odezwał sie burak z łęcznej który nosi dres i jezdzi bmw pewnie....
Avatar
STYX / 9 marca 2009 o 10:00
oli napisał:
W ostatnich dniach lutego tego roku, byłem przejazdowo we Wrocławiu,zauważyłem tam kobietę która walczy o zwrot podatku od państwa polskiego, podatek ten w wysokości 1,04% nasze państwo płaci kościołowi bez naszej zgody.
Uważam,że jest to okradanie nas przez nasze państwo i nas wszystkich ze względy na przynależności do wiary.
Czyli tak samo jak tą kobietę okradła bedąc nieświadoma,my też jesteśmy nieświadomi,że nasze państwo podpisując konkordat z kościołem po tajemnie wyłudzi od nsa pieniądze na kościół.


I tak przez 2 tysiące lat a najgorsze jest to ,że ci Polacy bija temu brawo...Sado-macho jakieś czy co...


I tak przez 2 tysiące lat a najgorsze jest to ,że ci Polacy bija temu brawo...Sado-macho jakieś czy co... rozwiń
Avatar
oli / 9 marca 2009 o 09:46
W ostatnich dniach lutego tego roku, byłem przejazdowo we Wrocławiu,zauważyłem tam kobietę która walczy o zwrot podatku od państwa polskiego, podatek ten w wysokości 1,04% nasze państwo płaci kościołowi bez naszej zgody.
Uważam,że jest to okradanie nas przez nasze państwo i nas wszystkich ze względy na przynależności do wiary.
Czyli tak samo jak tą kobietę okradła bedąc nieświadoma,my też jesteśmy nieświadomi,że nasze państwo podpisując konkordat z kościołem po tajemnie wyłudzi od nsa pieniądze na kościół.
Avatar
M / 8 marca 2009 o 20:57
i tacy ludzie decydują o życiu innych w wyborach...przed oddaiem głosu powinno bafdac sie iq i wykluczyc durniów
Avatar
baba / 8 marca 2009 o 19:58
Brzmi jak baśń
Avatar
FAF / 8 marca 2009 o 18:36
no bardzo dobrze glupiej babie
mam nadzieje ze kasy nie odzyska
a polski lud nie bedzie juz tak naiwny
ha ha ha hah
Avatar
STYX / 8 marca 2009 o 18:12
I tak już przez 2 tysiące lat...
Avatar
Gość / 8 marca 2009 o 18:07
Jak można być tak naiwnym i głupim?
I dobrze jej tak, moze następnym razem będzie ostrożniejsza.
Avatar
Prymityw / 8 marca 2009 o 18:00
Niech jej poszukają w weekend na rynku w kazimierzu dolnym
Avatar
nemo / 8 marca 2009 o 17:30
Hehe..."Miasto" Piaski!
Avatar
anty łęczna / 9 marca 2009 o 22:46
nemo napisał:
Hehe..."Miasto" Piaski!



odezwał sie burak z łęcznej który nosi dres i jezdzi bmw pewnie....
Avatar
STYX / 9 marca 2009 o 10:00
oli napisał:
W ostatnich dniach lutego tego roku, byłem przejazdowo we Wrocławiu,zauważyłem tam kobietę która walczy o zwrot podatku od państwa polskiego, podatek ten w wysokości 1,04% nasze państwo płaci kościołowi bez naszej zgody.
Uważam,że jest to okradanie nas przez nasze państwo i nas wszystkich ze względy na przynależności do wiary.
Czyli tak samo jak tą kobietę okradła bedąc nieświadoma,my też jesteśmy nieświadomi,że nasze państwo podpisując konkordat z kościołem po tajemnie wyłudzi od nsa pieniądze na kościół.


I tak przez 2 tysiące lat a najgorsze jest to ,że ci Polacy bija temu brawo...Sado-macho jakieś czy co...


I tak przez 2 tysiące lat a najgorsze jest to ,że ci Polacy bija temu brawo...Sado-macho jakieś czy co... rozwiń
Avatar
oli / 9 marca 2009 o 09:46
W ostatnich dniach lutego tego roku, byłem przejazdowo we Wrocławiu,zauważyłem tam kobietę która walczy o zwrot podatku od państwa polskiego, podatek ten w wysokości 1,04% nasze państwo płaci kościołowi bez naszej zgody.
Uważam,że jest to okradanie nas przez nasze państwo i nas wszystkich ze względy na przynależności do wiary.
Czyli tak samo jak tą kobietę okradła bedąc nieświadoma,my też jesteśmy nieświadomi,że nasze państwo podpisując konkordat z kościołem po tajemnie wyłudzi od nsa pieniądze na kościół.
Avatar
M / 8 marca 2009 o 20:57
i tacy ludzie decydują o życiu innych w wyborach...przed oddaiem głosu powinno bafdac sie iq i wykluczyc durniów
Avatar
baba / 8 marca 2009 o 19:58
Brzmi jak baśń
Avatar
FAF / 8 marca 2009 o 18:36
no bardzo dobrze glupiej babie
mam nadzieje ze kasy nie odzyska
a polski lud nie bedzie juz tak naiwny
ha ha ha hah
Avatar
STYX / 8 marca 2009 o 18:12
I tak już przez 2 tysiące lat...
Avatar
Gość / 8 marca 2009 o 18:07
Jak można być tak naiwnym i głupim?
I dobrze jej tak, moze następnym razem będzie ostrożniejsza.
Avatar
Prymityw / 8 marca 2009 o 18:00
Niech jej poszukają w weekend na rynku w kazimierzu dolnym
Avatar
nemo / 8 marca 2009 o 17:30
Hehe..."Miasto" Piaski!
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zadyma na meczu Lech Poznań - Legia Warszawa. Pseudokibice wtargnęli na boisko [wideo]
film

Zadyma na meczu Lech Poznań - Legia Warszawa. Pseudokibice wtargnęli na boisko [wideo] 0 0

Do zadymy doszło w drugiej połowie meczu Lecha Poznań z Legią Warszawa w 37., ostatniej kolejce Lotto Ekstraklasy.

Ile powinni zarabiać posłowie? Wyniki sondażu mogą zaskakiwać
film

Ile powinni zarabiać posłowie? Wyniki sondażu mogą zaskakiwać 0 0

Posłowie powinni zarabiać nie więcej niż 5 tys. zł brutto, czyli około 3550 zł "na rękę" - uważa prawie połowa ankietowanych w sondażu zamówionym przez portal Gazeta.pl

Padwa Zamość – Orzeł Przeworsk 36:29. Strzelecki popis rozgrywającego

Padwa Zamość – Orzeł Przeworsk 36:29. Strzelecki popis rozgrywającego 1 0

II LIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH W ostatnim spotkaniu sezonu Padwa Zamość pokonała przed swoimi kibicami Orła Przeworsk 36:29. Aż 13 bramek zdobył na pożegnanie z fanami Tomasz Fugiel

Sławomir i Zenek Martyniuk na Feliniadzie 2018. Muzyczne szaleństwo i tłumy fanów pod sceną
Zdjęcia
galeria

Sławomir i Zenek Martyniuk na Feliniadzie 2018. Muzyczne szaleństwo i tłumy fanów pod sceną 13 4

Niedziela na Feliniadzie 2018 należała do zespołów disco polo. Gwiazdą wieczoru byli Sławomir oraz Akcent z Zenkiem Martyniukiem. Przed nimi wystąpiły zespoły PowerBoy i Defis.

Kozienalia 2018: Organek na scenie w browarze [zdjęcia]
galeria

Kozienalia 2018: Organek na scenie w browarze [zdjęcia] 0 0

W niedzielę na terenie browaru Perła przy ul. Bernardyńskiej w Lublinie zakończyły się trzydniowe Kozienalia 2018.

W Lublinie zabrakło osób do przeprowadzania dzieci przez jezdnię. Jakie są zarobki?

W Lublinie zabrakło osób do przeprowadzania dzieci przez jezdnię. Jakie są zarobki? 29 9

Fiaskiem skończyły się poszukiwania kogoś, kto stanie obok przejścia przez Głuską, na której znacznie wzrósł ruch po rozpoczęciu prac na Abramowickiej. Kłopot jest również z obsadzeniem przejścia obok szkoły przy ul. Kunickiego.

Najtańsze finansowanie dla MŚP z branży turystycznej

Najtańsze finansowanie dla MŚP z branży turystycznej 0

11 mln zł trafi do przedsiębiorców z województwa lubelskiego w formie pożyczek na rozwój usług turystycznych. Zgodnie z podpisaną umową z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, Fundusz Pożyczkowy Lubelskiej Fundacji Rozwoju (LFR) w dalszym ciągu przyjmuje od przedsiębiorców wnioski o pożyczki preferencyjne.

DK 19: Samochód zderzył się z łosiem. Nie żyje 19-letni kierowca

DK 19: Samochód zderzył się z łosiem. Nie żyje 19-letni kierowca 60 6

Śmiertelny wypadek w Modliborzycach (pow. janowski) na drodze krajowej nr 19.

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach 1 0

Organizacja spływów kajakowych graniczną rzeką Bug staje się włodawską specjalnością. Tym bardziej, że ta forma turystyki cieszy się coraz większym zainteresowaniem ze strony gości, którzy odwiedzają to miasto.

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu 22 38

Lech Wałęsa odwiedzi Puławy i Zamość. Spotka się z mieszkańcami w ramach Klubu Obywatelskiego.

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie
Zdjęcia kibiców
galeria
film

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie 35 3

Żużlowcy Speed Car Motoru Lublin zgodnie z przewidywaniami wygrali po raz piąty w sezonie i umocnili się na pozycji lidera Nice Pierwszej Ligi Żużlowej.

Wykład: o czym myśli pies
26 maja 2018, 16:00

Wykład: o czym myśli pies 5 1

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 16 w Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) odbędzie się wykład O czym myśli pies. Przeprowadzona zostanie także zbiórka na rzecz schroniska.

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina"
Magazyn

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina" 8 0

Ze Sławomirem Błażewiczem, nauczycielem języka polskiego i autorem wydanej właśnie książki „Tajemnice XI gimnazjum. Unia” rozmawiamy o magicznej podróży w czasy renesansu

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy 13 7

Zakłady Azotowe „Puławy” otrzymały akredytację na dostarczanie dwutlenku węgla dla amerykańskiej korporacji PepsiCo. To kolejny, po Coca Coli, gigant spożywczy, który będzie korzystał produkowanych nad Wisłą bąbelków.

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY]

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY] 31 1

O godzinie 19:30 lubelscy żużlowcy podejmą na swoim torze outsidera Nice 1 Ligi Żużlowej - drużynę Wandy Kraków. Fani zgromadzeni na stadionie liczą więc na kolejne zwycięstwo ekipy trenera Dariusza Śledzia

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!