Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

24 stycznia 2010 r.
13:02
Edytuj ten wpis

Regionalny Park Przemysłowy w Świdniku przyśpiesza

Autor: Zdjęcie autora zof
0 9 A A

Regionalny Park Przemysłowy w Świdniku dynamicznie się rozwija. Najnowszą inwestycją jest budowa centrum badawczego dla obsługi przedsiębiorstw Doliny Lotniczej. W piątek podpisano i wmurowano tam akt erekcyjny.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Tuż obok głównej bramy PZL powstaje wielofunkcyjny budynek, w którym oprócz laboratoriów, będzie kilkadziesiąt stanowisk komputerowych z oprogramowaniem najwyższej klasy, nowoczesne sale szkoleniowe a także przychodnia zdrowia.

W piątek podpisano i wmurowano tam akt erekcyjny. Uroczystość ta zbiegła się z symbolicznym otwarciem zmodernizowanej siedziby kilku firm m.in. Parku Przemysłowego i tymczasowo Portu Lotniczego.

Budynki i urządzenia przejęte przez RPP od dawnego WSK mają już po kilkadziesiąt lat. Jednak warunki pracy poprawiają się tam z miesiąca na miesiąc. Trwa odnawianie i budowa dróg, remont i wymiana sieci wodociągowych ciepłowniczych, kanalizacyjnych i teleinformatycznych. Tym licznym pracom towarzyszą zakupy nowoczesnego sprzętu i technologii. Wzmacnia to konkurencyjność firm i pozwala korzystać z unijnych projektów.

Środki na rozwój, modernizację i rozbudowę infrastruktury oraz stworzenie bazy dla klastra producentów lotniczych i centrów badawczo rozwojowych pochodzą z Programu Operacyjnego Polski Wschodniej. Z ogólnej kwoty ponad 42 mln zł, jaka zostanie tu wydana do końca przyszłego roku blisko 29 mln zł to wsparcie unijne.

Eugeniusza Hyz - prezes RPP od początku jest przekonany, że program ten będzie wykonany w szybkim tempie. Wspiera go w tym Krzysztof Hetman podsekretarz stanu z Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, który w piątek powiedział, że wszystko wskazuje na to, iż termin zakończenia planowany na koniec 2011r. może zostać przyspieszony.

Być może już za rok można tu będzie robić szybkie projekty przy użyciu najnowszych technologii i prowadzić skomplikowane badania różnych produktów.

Obecnie na terenie najstarszego na Lubelszczyźnie 50-hektarowego parku w Świdniku działają 43 firmy. Już stworzyły ponad tysiąc miejsc pracy i odprowadzają corocznie ponad 1 mln zł podatku do kasy miasta. Wkrótce będzie ich jeszcze więcej.

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
~anonim~ / 1 lutego 2010 o 17:14
już po nim
Avatar
~anonim~ / 26 stycznia 2010 o 18:39
ALE SIĘ SPIESZY
Avatar
PromoTOR / 25 stycznia 2010 o 06:48
LBN napisał:
Wchodźcie na [url="http://www.designeurope2010.eu/index.php"]http://www.designeurope2010.eu/index.php[/url] i głosujcie na artystyczny projekt naszej Rodaczki z Poznania. Jej sukces będzie sukcesem Polski na arenie międzynarodowej!


Wlasnie oglosili, ze w dziedzinie swobod gospodarczych jestesmy za najbardziej dyktatorskimi krajami. Zona to Twoja, matka, corka, babcia czy moze kochanka, ze wszedzie gdzie mozesz o poparcie apelujesz? Widac, ze jestes zdecydowanie bardziej zainteresowany jej sukcesem na arenie nie rzad ;p


Wlasnie oglosili, ze w dziedzinie swobod gospodarczych jestesmy za najbardziej dyktatorskimi krajami. Zona to Twoja, matka, corka, babcia czy moze kochanka, ze wszedzie gdzie mozesz o poparcie apelujesz? Widac, ze jestes zdecydowanie bardziej zainteresowany jej sukcesem na arenie nie rzad ;p rozwiń
Avatar
LBN / 25 stycznia 2010 o 00:18
Wchodźcie na [url="http://www.designeurope2010.eu/index.php"]http://www.designeurope2010.eu/index.php[/url] i głosujcie na artystyczny projekt naszej Rodaczki z Poznania. Jej sukces będzie sukcesem Polski na arenie międzynarodowej!
Avatar
SzaczPrzyspie / 24 stycznia 2010 o 23:15
Mowicie, ze tym samym jest szansa na wyplate zaleglych wynagrodzen dla pracowniekow jednego z glownych udzialowcow RPP Świdnik?

Ile trzeba miec w sobie zaklamania zeby z jednej strony ciac wstege i mamic obietnicami a z drugiej patrzec na pozbawionych wynagrodzenia pracownikow jednego z glownych udzialowcow RPP Świdnik.

Zaleglosci Zakładu Narzędziowego w Świdniku wobec pracownikow to pensje i nieodprowadzne do ZUS skladki na ubezpieczenia i fundusze emerytalne.

Zeby nie bylo, ze oni nic nie wiedza i wplywu na "prywatna" firme nie maja:
37,6% Skarb Państwa
37,2 % „ PZL - Inwest ” Sp. z o
14,5 % „ PZL - Świdnik ” S.A.
8,6% Gmina Miejska Świdnik
2,1 % Fundusz Ochrony Środow.

Kampania wyborcza sie zaczela a POwinna egzekucyjna bo niewyplacanie wynagrodzen i nieplacenie skladek ubezpieczeniowych pracownikow do ZUS jest przestepstwem!!!

Przyspieszyc to chyba trzeba odwolanie tego calego towarzystwa z zajmowanych stranowisk!!!

Gdzie jestes lubelska temido, gdzie jestes?
Mowicie, ze tym samym jest szansa na wyplate zaleglych wynagrodzen dla pracowniekow jednego z glownych udzialowcow RPP Świdnik?

Ile trzeba miec w sobie zaklamania zeby z jednej strony ciac wstege i mamic obietnicami a z drugiej patrzec na pozbawionych wynagrodzenia pracownikow jednego z glownych udzialowcow RPP Świdnik.

Zaleglosci Zakładu Narzędziowego w Świdniku wobec pracownikow to pensje i nieodprowadzne do ZUS skladki na ubezpieczenia i fundusze emerytalne.

Zeby nie bylo, ze oni nic nie wiedza i wp... rozwiń
Avatar
jocek / 24 stycznia 2010 o 22:44
akt erekcyjny... Na takim mrozie???? musiało chłopa przypilić
Avatar
ktoś / 24 stycznia 2010 o 20:19
Szanowna Pani Wojewoda tyle mówi o ekologi a sama w futrze...
Wybory się zbliżają to trzeba się pokazać...
Avatar
go / 24 stycznia 2010 o 20:16
i znów zbiorowe chlastanie wstążki , sami zasłużeni a kto zapierdziela najbardziej?
Avatar
zły / 24 stycznia 2010 o 18:21
a na zdjęciu sami złodzieje
Avatar
~anonim~ / 1 lutego 2010 o 17:14
już po nim
Avatar
~anonim~ / 26 stycznia 2010 o 18:39
ALE SIĘ SPIESZY
Avatar
PromoTOR / 25 stycznia 2010 o 06:48
LBN napisał:
Wchodźcie na [url="http://www.designeurope2010.eu/index.php"]http://www.designeurope2010.eu/index.php[/url] i głosujcie na artystyczny projekt naszej Rodaczki z Poznania. Jej sukces będzie sukcesem Polski na arenie międzynarodowej!


Wlasnie oglosili, ze w dziedzinie swobod gospodarczych jestesmy za najbardziej dyktatorskimi krajami. Zona to Twoja, matka, corka, babcia czy moze kochanka, ze wszedzie gdzie mozesz o poparcie apelujesz? Widac, ze jestes zdecydowanie bardziej zainteresowany jej sukcesem na arenie nie rzad ;p


Wlasnie oglosili, ze w dziedzinie swobod gospodarczych jestesmy za najbardziej dyktatorskimi krajami. Zona to Twoja, matka, corka, babcia czy moze kochanka, ze wszedzie gdzie mozesz o poparcie apelujesz? Widac, ze jestes zdecydowanie bardziej zainteresowany jej sukcesem na arenie nie rzad ;p rozwiń
Avatar
LBN / 25 stycznia 2010 o 00:18
Wchodźcie na [url="http://www.designeurope2010.eu/index.php"]http://www.designeurope2010.eu/index.php[/url] i głosujcie na artystyczny projekt naszej Rodaczki z Poznania. Jej sukces będzie sukcesem Polski na arenie międzynarodowej!
Avatar
SzaczPrzyspie / 24 stycznia 2010 o 23:15
Mowicie, ze tym samym jest szansa na wyplate zaleglych wynagrodzen dla pracowniekow jednego z glownych udzialowcow RPP Świdnik?

Ile trzeba miec w sobie zaklamania zeby z jednej strony ciac wstege i mamic obietnicami a z drugiej patrzec na pozbawionych wynagrodzenia pracownikow jednego z glownych udzialowcow RPP Świdnik.

Zaleglosci Zakładu Narzędziowego w Świdniku wobec pracownikow to pensje i nieodprowadzne do ZUS skladki na ubezpieczenia i fundusze emerytalne.

Zeby nie bylo, ze oni nic nie wiedza i wplywu na "prywatna" firme nie maja:
37,6% Skarb Państwa
37,2 % „ PZL - Inwest ” Sp. z o
14,5 % „ PZL - Świdnik ” S.A.
8,6% Gmina Miejska Świdnik
2,1 % Fundusz Ochrony Środow.

Kampania wyborcza sie zaczela a POwinna egzekucyjna bo niewyplacanie wynagrodzen i nieplacenie skladek ubezpieczeniowych pracownikow do ZUS jest przestepstwem!!!

Przyspieszyc to chyba trzeba odwolanie tego calego towarzystwa z zajmowanych stranowisk!!!

Gdzie jestes lubelska temido, gdzie jestes?
Mowicie, ze tym samym jest szansa na wyplate zaleglych wynagrodzen dla pracowniekow jednego z glownych udzialowcow RPP Świdnik?

Ile trzeba miec w sobie zaklamania zeby z jednej strony ciac wstege i mamic obietnicami a z drugiej patrzec na pozbawionych wynagrodzenia pracownikow jednego z glownych udzialowcow RPP Świdnik.

Zaleglosci Zakładu Narzędziowego w Świdniku wobec pracownikow to pensje i nieodprowadzne do ZUS skladki na ubezpieczenia i fundusze emerytalne.

Zeby nie bylo, ze oni nic nie wiedza i wp... rozwiń
Avatar
jocek / 24 stycznia 2010 o 22:44
akt erekcyjny... Na takim mrozie???? musiało chłopa przypilić
Avatar
ktoś / 24 stycznia 2010 o 20:19
Szanowna Pani Wojewoda tyle mówi o ekologi a sama w futrze...
Wybory się zbliżają to trzeba się pokazać...
Avatar
go / 24 stycznia 2010 o 20:16
i znów zbiorowe chlastanie wstążki , sami zasłużeni a kto zapierdziela najbardziej?
Avatar
zły / 24 stycznia 2010 o 18:21
a na zdjęciu sami złodzieje
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 21 czerwca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 21 czerwca 2018 0 0

70 lat "Kaniorowców"! Jubileusz ZPiT Lublin
23 czerwca 2018, 18:00

70 lat "Kaniorowców"! Jubileusz ZPiT Lublin 0 0

Co Gdzie Kiedy. Zespołu Pieśni i Tańca LUBLIN im. Wandy Kaniorowej zaprasza na piękny Koncert Galowy z okazji Jubileuszu 70-lecia istnienia formacji. Ponad 700 artystów wystąpi 23 czerwca o godz. 18 w hali Targów Lublin (ul. Dworcowa 11).

Co pokaże Robert Lambert na zawodach w Wielkiej Brytani?

Co pokaże Robert Lambert na zawodach w Wielkiej Brytani? 0 0

Rodzynek w stawce cyklu Tauron SEC 2018 z Wielkiej Brytanii – człowiek, który konsekwentnie przebija się nie tylko do czołówki w swoim kraju, ale także coraz śmielej przedstawia się żużlowej publiczności na arenie międzynarodowej

Lublin: Powiększą klasy w popularnej prywatnej szkole. Rodzice zdziwieni
edukacja

Lublin: Powiększą klasy w popularnej prywatnej szkole. Rodzice zdziwieni 0 1

Klasy Prywatnej Szkoły Podstawowej Paderewski mają być bardziej liczne. Rodzice są oburzeni - podkreślają, że statut szkoły nie pozwala na przyjmowanie większej liczby dzieci. W odpowiedzi słyszą, że sytuacja jest wyjątkowa, a zmiany wymusza reforma oświaty

Z Nowego Jorku do Puław. Prezent dla Muzeum Czartoryskich

Z Nowego Jorku do Puław. Prezent dla Muzeum Czartoryskich 0 0

Pochodzący z 1764 roku osobisty modlitewnik królewny Marii Leszczyńskiej, żony króla Francji Ludwika XV, w poniedziałek trafił do Muzeum Czartoryskich w Puławach. To podarunek od nowojorskiej Fundacji Rodzinnej Blochów.

Słoneczny Wrotków. W sobotę otwarcie, planują odnowę basenów

Słoneczny Wrotków. W sobotę otwarcie, planują odnowę basenów 0 4

W sobotę otwarty ma być ośrodek Słoneczny Wrotków nad Zalewem Zemborzyckim. Ceny będą takie same jak w zeszłym sezonie. Kolejna dobra wiadomość jest taka, że zarządcy ośrodka w końcu udało się znaleźć firmę, która tuż po sezonie zabierze się za wymianę wszystkich znajdujących się tutaj basenów

Usterki na nowym placu Litewskim. Z niektórymi elementami problemy są od nowości

Usterki na nowym placu Litewskim. Z niektórymi elementami problemy są od nowości 0 11

Prawie 2 mln zł zapłaci miasto za utrzymanie wodotrysków na pl. Litewskim. Na taką kwotę opiewa umowa z firmą, która będzie się opiekować fontannami oraz oświetleniem placu. Samo oświetlenie wymaga napraw, bo nie wszystkie elementy iluminacji działają tak jak powinny. Kiedy usunięte będą usterki?

Wybory 2018. Radnych zarabiających wielkie pieniądze w spółkach zabraknie na listach wyborczych?

Wybory 2018. Radnych zarabiających wielkie pieniądze w spółkach zabraknie na listach wyborczych? 1 6

Radnych, którzy znaleźli lukratywne posady w spółkach Skarbu Państwa, może zabraknąć na listach Prawa i Sprawiedliwości w jesiennych wyborach do sejmików województw. – To nieoficjalny, ale rozważany scenariusz – słyszymy od polityków PiS. W przypadku Lubelskiego zakaz walki o reelekcję może objąć trzech radnych