Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

2 czerwca 2016 r.
19:32

Rozliczają burmistrza Świdnika na billboardach

58 36 A A
Fot. Świdnik Wspólna Sprawa<br />
Fot. Świdnik Wspólna Sprawa

Stowarzyszenie Świdnik Wspólna Sprawa przypomina burmistrzowi „właściwą kolejność”: najpierw remont Avii, potem urząd za 12 mln zł.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Takie napisy pojawiły się na bannerach i billboardach, które stowarzyszenie od wczoraj prezentuje w kilku punktach Świdnika – m.in. przy Galerii Venus. Świdnicki magistrat zaś komentuje: Robimy jedno i drugie. Chcielibyśmy, aby nie przeszkadzano nam w pracy.

– W Dniu Dziecka przedstawiamy na wystawie plenerowej w Świdniku aktualny stan basenu i budynków Avii Świdnik – wyjaśniają inicjatorzy akcji. – Od lat słyszymy obietnice o przywróceniu im dawnej świetności. Tymczasem burmistrz Waldemar Jakson wydaje niemal 12 milionów złotych na swoją nową siedzibę. Wspomniana kwota to jedynie część wydatków, jakie przyjdzie nam – podatnikom – jeszcze ponieść, ponieważ nie przewidziano w niej żadnego wyposażenia.

– Władze Świdnika nie zauważają tego, co jest dla miasta priorytetem – podkreśla Wojciech Świdnik, reprezentujący stowarzyszenie Świdnik Wspólna Sprawa. – A jest nim właśnie basen. Tymczasem byłe obiekty Avii popadają w ruinę. Zaś od 6 lat jesteśmy świadkami opery mydlenia nam oczu. W tej sprawie nie ma żadnych konkretów.

Wojciech Świdnik zbiera podpisy pod petycją w tej sprawie. – Apel do pana burmistrza podpisało już 355 osób. Postulujemy w nim, aby władze miasta zajęły się tym, co trzeba – budową basenu, a nie budowaniem sobie pałacu – dodaje.

– Robimy jedno i drugie. Chcielibyśmy, aby nie przeszkadzano nam w pracy – komentuje akcję Aleksandra Dyjak, rzecznik Urzędu Miasta w Świdniku.

Urząd w przyszłym tygodniu ogłosi przetarg na dwa projekty dotyczące obiektów przy ul. Fabrycznej. – Chodzi o Słoneczny Świdnik (kompleks rekreacyjny z kąpieliskiem przeznaczony dla rodzin z dziećmi – red.) i krytą pływalnię – wyjaśnia Dyjak. – Ogłoszony zostanie także przetarg na rozbiórkę obiektów Avii. Kryta pływalnia to koszt szacowany na 250 tys. zł, natomiast Słoneczny Świdnik – 110 tys. zł i kwota ta zostanie rozłożona na dwa lata.

Urząd zapewnia, że dołoży wszelkich starań, aby z zaplanowanych obiektów mieszkańcy mogli korzystać jak najszybciej. Terminu nie precyzuje. – Trudno jest mówić o konkretnych datach – to zależy od wielu czynników, m.in. finansowych.

Miasto stara się o dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki na budowę krytej pływalni.
– Jeżeli chodzi o Słoneczny Świdnik, część basenowa najprawdopodobniej będzie sfinansowana ze środków własnych, a na część sportową, podobnie jak w przypadku pływalni, będziemy starać się o wsparcie z ministerstwa – dodaje Dyjak.

Urzędnicy zaznaczają też, że o ostatecznych kosztach adaptacji budynku po gimnazjum na potrzeby urzędu miasta, jak też jego wyposażenia na razie mówić nie można. Nie został jeszcze bowiem ogłoszony przetarg na na sprzęt.

Czytaj więcej o:

Komentarze 36

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 21 czerwca 2016 o 00:17
Kiedy budowa Al. Solidarności? Czekamy na odciążeniu ul. Klonowej...
Avatar
Gość / 8 czerwca 2016 o 19:33
Jak to Osina nic nie robi ? A kto siedzi na kanapie ? A kto dba o fb fotki i inne filmiki ? No kto ? Na tapczanie siedzi leń, nic nie robi cały dzień...
Avatar
Gość / 8 czerwca 2016 o 10:07
ŚWS nic nie robi tylko szumi i obrzuca błotem władze Świdnika. Niech lepiej wezmą się do pracy a nie tylko fejs i fotki i plucie na wszystko i wszystkich!!!!
Avatar
mieszkaniec / 6 czerwca 2016 o 23:06
Szanowni mieszkańcy Świdnika , w naszym mieście już dawno winien stanąć  ratusz i być wizytówką naszego miasta . Sąsiednie gminy mają okazałe siedziby , a unas ? PANIE BURMISTRZU DOBRA DECYZJA , DO ZOBACZENIE W NOWEJ SIEDZIBIE
Avatar
Gość / 6 czerwca 2016 o 21:48
A oświadczeń majątkowych 2015 ze starostwa jak nie było, tak nie ma?
Avatar
Gość / 6 czerwca 2016 o 21:37
No i co z tą obietnicą: "PSL zamierza stworzyć 500 tys. miejsc pracy, planuje też przeznaczyć 150 mld zł na inwestycje na wsi."
Avatar
Gość / 6 czerwca 2016 o 21:32
Całkiem niedawno w roku 2015: "Głosami koalicji PO-PSL stanowisko Sejmiku w sprawie nieprawidłowości w odniesieniu do przetargu MON na dostawę dla polskiej armii śmigłowców wielozadaniowych zostało odrzucone. " Brawo PO-PSL - wierni zawsze eurokomunie, brawa dla neotargowicy!
Avatar
Gość / 6 czerwca 2016 o 21:16
Towarzysze oderwani od złoba i przyjaciele carycy Makreli mącą? Dobrze! Podzielą los komuchów z sld.
Avatar
Zofia / 6 czerwca 2016 o 10:52
Krzyczysz a będziesz chciał chodzić do tego aquaparku? Wątpię
Avatar
Gość / 5 czerwca 2016 o 15:04
panieJakson co pan na to ???? pisuary tylko gadaja a roboty NIC !!!
Avatar
Gość / 21 czerwca 2016 o 00:17
Kiedy budowa Al. Solidarności? Czekamy na odciążeniu ul. Klonowej...
Avatar
Gość / 8 czerwca 2016 o 19:33
Jak to Osina nic nie robi ? A kto siedzi na kanapie ? A kto dba o fb fotki i inne filmiki ? No kto ? Na tapczanie siedzi leń, nic nie robi cały dzień...
Avatar
Gość / 8 czerwca 2016 o 10:07
ŚWS nic nie robi tylko szumi i obrzuca błotem władze Świdnika. Niech lepiej wezmą się do pracy a nie tylko fejs i fotki i plucie na wszystko i wszystkich!!!!
Avatar
mieszkaniec / 6 czerwca 2016 o 23:06
Szanowni mieszkańcy Świdnika , w naszym mieście już dawno winien stanąć  ratusz i być wizytówką naszego miasta . Sąsiednie gminy mają okazałe siedziby , a unas ? PANIE BURMISTRZU DOBRA DECYZJA , DO ZOBACZENIE W NOWEJ SIEDZIBIE
Avatar
Gość / 6 czerwca 2016 o 21:48
A oświadczeń majątkowych 2015 ze starostwa jak nie było, tak nie ma?
Avatar
Gość / 6 czerwca 2016 o 21:37
No i co z tą obietnicą: "PSL zamierza stworzyć 500 tys. miejsc pracy, planuje też przeznaczyć 150 mld zł na inwestycje na wsi."
Avatar
Gość / 6 czerwca 2016 o 21:32
Całkiem niedawno w roku 2015: "Głosami koalicji PO-PSL stanowisko Sejmiku w sprawie nieprawidłowości w odniesieniu do przetargu MON na dostawę dla polskiej armii śmigłowców wielozadaniowych zostało odrzucone. " Brawo PO-PSL - wierni zawsze eurokomunie, brawa dla neotargowicy!
Avatar
Gość / 6 czerwca 2016 o 21:16
Towarzysze oderwani od złoba i przyjaciele carycy Makreli mącą? Dobrze! Podzielą los komuchów z sld.
Avatar
Zofia / 6 czerwca 2016 o 10:52
Krzyczysz a będziesz chciał chodzić do tego aquaparku? Wątpię
Avatar
Gość / 5 czerwca 2016 o 15:04
panieJakson co pan na to ???? pisuary tylko gadaja a roboty NIC !!!
Zobacz wszystkie komentarze 36

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 maja 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 maja 2018 r. 0 0

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje]
galeria

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje] 9 10

W ciągu najbliższych lat zaproponujemy program budowy 22 mostów na Wiśle, Odrze, Bugu, Narwi, Pilicy, Warcie i w wielu miejscach Polski – poinformował we wtorek premier Mateusz Morawiecki. Znamy lokalizacje nowych mostów.

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu 3 0

Puławscy radni w czwartek przyjmą raport o wykonaniu Programu Zamierzeń Inwestycyjnych. To dokument mówiący o tym, które z dziesiątek zaplanowanych zadań zostały już wykonane, a na które nadal czekamy. Wśród tych ostatnich jest m.in. przedłużenie ul. Powiśle, czy montaż windy w ratuszu.

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują 21 1

Podrobione kurtki trafią do podopiecznych lubelskiego Polskiego Czerwonego Krzyża. Celnicy z Małaszewicz odebrali je przemytnikom.

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc 34 2

Elektryczny wózek inwalidzki został skradziony z klatki bloku przy ul. Skautów w Lublinie.

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło?
galeria
film

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło? 67 12

Poszło o rosół, który ponoć miał być nieświeży. Do tego nie wszyscy mieli dostać drugie danie. Przyjęcie komunijne w restauracji „Krokus” w Chełmie zakończyło się karczemną awanturą, szarpaniem i wyzwiskami. Sprawą zajęła się policja i prokuratura.

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków 33 2

Strażacy kilkanaście razy interweniowali po burzach, które przechodzą nad woj. lubelskim.

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu
25 maja 2018, 17:00

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 25 maja o godz. 17 w Galerii w Pasażu (Pracownie Kultury Tatary, ul. Hutnicza 28A) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Grupy Twórczej pod tytułem Pasja tworzenia.

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują?
galeria

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują? 50 13

W sobotę pierwsi lokatorzy dostaną klucze do Mieszkań Plus. A wręczać je będzie premier Mateusz Morawiecki. Tyle że lokale są w stanie deweloperskim i trzeba jeszcze grubych tysięcy, żeby w nich zamieszkać.

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży
galeria
film

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży 45 0

Dziś zaczęła się sprzedaż biletów na koncert POP Arena, którego główną gwiazdą będzie Alvaro Soler, przed którym wystąpi grupa Alphaville.

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal 5 0

PGNIG SUPERLIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH Po raz szósty w historii Azoty Puławy zagrają o trzecie miejsce mistrzostw Polski. Zmierzą się z rewelacyjną Gwardią Opole

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego
25 maja 2018, 19:00

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego 1 0

Co Gdzie Kiedy. Filharmonia Lubelska (ul. Curie-Skłodowskiej 5) zaprasza na finałowy koncert 22. edycji Forum Lutosławskiego MOST. W piątek, 25 maja o godz. 19 na scenie Filharmonii wystąpią Robert Kabara, Kamil Tomanek i Aleksandra Ohar.

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat 0 0

Poniedziałkowe losowanie (21.05.2018) Ekstra Pensji okazało się szczęśliwe dla osoby, która kupiła zakład tej gry w punkcie LOTTO przy ulicy Kopernika 4 w Pucku (woj. pomorskie).

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje
galeria
film

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje 413 13

24 czerwca uruchomione ma być niedzielne połączenie kolejowe z Lublina do Włodawy przez Okuninkę. Pociąg ma kursować do ostatniej niedzieli sierpnia włącznie.

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej 8 12

Końcówka sezonu zapowiada się niezwykle ciekawie. W walce o awans faworytami są: Resovia, KSZO i Motor. Temu tercetowi szyki może jeszcze pokrzyżować Chełmianka. Biało-zieloni w najbliższą sobotę zmierzą się w derbach z lubelskim klubem. Gospodarze spodziewają się tłumów na meczu, dlatego apelują o wcześniejszy zakup biletu

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!