Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

25 grudnia 2017 r.
11:58

Schronisko w Krzesimowie nie przestanie działać z końcem roku

17 10 A A

Około 200 psów z wygaszanego schroniska w Krzesimowie (powiat świdnicki) czeka na nowe domy. Lasy Państwowe i prowadzący schronisko dementują informacje, że przestaje ono działać z końcem roku

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– W związku z pojawiającymi się w mediach i serwisach społecznościowych błędnymi informacjami o wypowiedzeniu Świdnickiemu Stowarzyszeniu Opieki nad Zwierzętami umowy najmu przez Nadleśnictwo Świdnik z dniem 31 grudnia, wyjaśniamy, że wyżej wymieniona umowa wygasa 31 marca 2018 roku – informuje Ewa Szary, rzecznik prasowy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie.

W schronisku w Krzesimowie cały czas są prowadzone adopcje. Po psy przyjeżdżają ludzie z całej Polski. Niedawno nowy dom we Wrocławiu znalazł 14-letni pies Sasza. – Nasze psy pojechały też do Bydgoszczy, Gdańska i Łodzi – wylicza Maria Gulanowska ze Świdnickiego Stowarzyszenia Opieki nad Zwierzętami.
Tymczasem dzierżawca terenu, na którym działa schronisko, nie wyklucza, że umowa ze Stowarzyszeniem może być przedłużona. – Jeśli wywiąże się ze swoich zobowiązań i poprawi warunki sanitarno-techniczne w schronisku do stanu akceptowalnego przez nadzór budowlany, Nadleśnictwo Świdnik przedłuży umowę – zapowiada Szary.

– Jest szansa, że uda nam się te warunki poprawić i będziemy robić wszystko, aby tak się stało – zaznacza Gulanowska.

Niestety schronisko boryka się z problemami finansowymi. – Brakuje pieniędzy. Nie są bowiem podpisane umowy ze wszystkimi gminami – wyjaśnia Gulanowska. – W tej chwili mamy jedynie 13 tys. zł i całość tych środków pokrywają koszty pracowników.


Jak pomóc psom z Krzesiwowa?

Osoby, które chcą adoptować psa ze schroniska w Krzesimowie, powinny dzwonić pod numery telefonów: 691 522 924 lub 609 820 805. Można też pomóc przekazując darowiznę na rzecz Świdnickiego Stowarzyszenie Opieki nad Zwierzętami. Nr konta: 32 1240 5497 1111 0000 5006 4065

Zbiórka karmy dla psów z Rachowa Starego

Do końca grudnia do Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku można przynosić produkty, które zostaną przekazane przytulisku w Rachowie Starym (powiat kraśnicki). Potrzebne są karma, ale wyłącznie mokra nie sucha, ryż, makaron i batony mięsne. Zbiórka trwa do końca stycznia 2018 r.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 26 grudnia 2017 o 12:59
hycel ciebie wyjątkowo przerobimy na tatara tylko umyj się prostaku...
Avatar
Gość / 25 grudnia 2017 o 21:21
Oddajcie kasę ludzi, którą wyłudziliście wmawiając im, że to na pomoc dla schroniska.
Avatar
hycel / 25 grudnia 2017 o 19:54
pieski i kotki przerabiam na pyszny smalec !! palce lizać !! niebo w gębie !! pieski i kotki przerabiam na pyszny smalec !! palce lizać !! niebo w gębie !! pieski i kotki przerabiam na pyszny smalec !! palce lizać !! niebo w gębie !!
Avatar
Papaj / 25 grudnia 2017 o 17:04
Zlikwidować wszystkie schroniska, a zaoszczędzone w ten sposób grube pieniądze przeznaczyć na pomoc lub leczenie ludzi, a w szczególności dzieci. 
Avatar
.. / 25 grudnia 2017 o 15:48
Schronisko jest stowarzyszniem więć niech złozży wniosek w styczniu 2018 roku do Powiatowego Urzędu Pracy w Świdniku o stażystów a nie płaci tyle pracownikom i zaoszczędzi na karmę dla psów.
Avatar
Komentator / 25 grudnia 2017 o 13:08
undefined napisał:
Ciebie debilu przerobić na karmę dla tych zwierząt. A nie wysyłać do Chin.
 Syn twojego ojca lub córka twojej matki to debil. Nie wiedziałeś/łaś? To teraz już wiesz.
Avatar
Gość / 25 grudnia 2017 o 12:58
Ciebie debilu przerobić na karmę dla tych zwierząt. A nie wysyłać do Chin.
Avatar
Gość / 25 grudnia 2017 o 12:49
Sprzedawać je do Chin. Oni wezmą każdą ilość.
Avatar
w. / 25 grudnia 2017 o 12:26
A co z tymi zwierzętami które nie znajdą nowych domów? Zostaną uśmiercone? Czy naprawdę nie udało się uratować tego schroniska, przenieść w inne miejsce? Czy urzędników to nie interesuje?
Avatar
Gość / 25 grudnia 2017 o 12:08
To to jest schronisko dla pracowników. A pieski głodne gdzie straż opieki nad zwierzętami ,w tym artykule sugerują że pieski głodne.
Avatar
Gość / 26 grudnia 2017 o 12:59
hycel ciebie wyjątkowo przerobimy na tatara tylko umyj się prostaku...
Avatar
Gość / 25 grudnia 2017 o 21:21
Oddajcie kasę ludzi, którą wyłudziliście wmawiając im, że to na pomoc dla schroniska.
Avatar
hycel / 25 grudnia 2017 o 19:54
pieski i kotki przerabiam na pyszny smalec !! palce lizać !! niebo w gębie !! pieski i kotki przerabiam na pyszny smalec !! palce lizać !! niebo w gębie !! pieski i kotki przerabiam na pyszny smalec !! palce lizać !! niebo w gębie !!
Avatar
Papaj / 25 grudnia 2017 o 17:04
Zlikwidować wszystkie schroniska, a zaoszczędzone w ten sposób grube pieniądze przeznaczyć na pomoc lub leczenie ludzi, a w szczególności dzieci. 
Avatar
.. / 25 grudnia 2017 o 15:48
Schronisko jest stowarzyszniem więć niech złozży wniosek w styczniu 2018 roku do Powiatowego Urzędu Pracy w Świdniku o stażystów a nie płaci tyle pracownikom i zaoszczędzi na karmę dla psów.
Avatar
Komentator / 25 grudnia 2017 o 13:08
undefined napisał:
Ciebie debilu przerobić na karmę dla tych zwierząt. A nie wysyłać do Chin.
 Syn twojego ojca lub córka twojej matki to debil. Nie wiedziałeś/łaś? To teraz już wiesz.
Avatar
Gość / 25 grudnia 2017 o 12:58
Ciebie debilu przerobić na karmę dla tych zwierząt. A nie wysyłać do Chin.
Avatar
Gość / 25 grudnia 2017 o 12:49
Sprzedawać je do Chin. Oni wezmą każdą ilość.
Avatar
w. / 25 grudnia 2017 o 12:26
A co z tymi zwierzętami które nie znajdą nowych domów? Zostaną uśmiercone? Czy naprawdę nie udało się uratować tego schroniska, przenieść w inne miejsce? Czy urzędników to nie interesuje?
Avatar
Gość / 25 grudnia 2017 o 12:08
To to jest schronisko dla pracowników. A pieski głodne gdzie straż opieki nad zwierzętami ,w tym artykule sugerują że pieski głodne.

Skomentuj

Komentujesz jako Gość
Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wybrzeże Gdańsk –  Speed Car Motor Lublin 43:47. Finisz godny lidera

Wybrzeże Gdańsk – Speed Car Motor Lublin 43:47. Finisz godny lidera 0 0

Speed Car Motor Lublin po fenomenalnej końcówce i podwójnych zwycięstwach w trzech z czterech ostatnich biegów, pokonał na wyjeździe Zdunek Wybrzeże Gdańsk 47:43.

Unikaj pozorów i nawyków. Wkrótce Międzynarodowy Dzień Tańca
MAGAZYN

Unikaj pozorów i nawyków. Wkrótce Międzynarodowy Dzień Tańca 0 0

To skomplikowane: Międzynarodowy Dzień Tańca będzie 29 kwietnia. Spektakl, którego nie można przegapić: 28 kwietnia. Ale już 26 kwietnia trzeba iść na projekcję. Generalnie: dużo tańczenia na różne sposoby!

Gwardia Opole – Azoty Puławy 25:23. Historyczny awans!

Gwardia Opole – Azoty Puławy 25:23. Historyczny awans! 5 1

Zespół trenera Daniela Waszkiewicza po meczu pełnym zwrotów akcji i emocji przegrał co prawda w Opolu, ale awansował do finału Pucharu Polski. O sukcesie gości zadecydował rzut Nikoli Prce cztery sekundy przed końcem spotkania

Lubelskie ma nowych Ambasadorów. Wśród nich jest gwiazda polskiej telewizji
ZDJĘCIA
galeria

Lubelskie ma nowych Ambasadorów. Wśród nich jest gwiazda polskiej telewizji 11 5

Grażyna Torbicka, Spółdzielnia Mleczarska Spomlek oraz Wschodnie Centrum Leczenia Oparzeń i Chirurgii Rekonstrukcyjnej w Łęcznej to nowi Ambasadorzy Województwa Lubelskiego. Tytuły przyznano podczas uroczystej gali w Targach Lublin. W jej trakcie ogłoszono także laureatów certyfikatu Marka Lubelskie.

Wisła Puławy – GKS Jastrzębie 0:1. Lider zbyt mocny

Wisła Puławy – GKS Jastrzębie 0:1. Lider zbyt mocny 1 0

Po dwóch zwycięstwach z rzędu Wisła musiała się pogodzić z porażką. Trzy punkty z Puław wywiózł lider tabeli GKS Jastrzębie. Goście po wyrównanym meczu wygrali 1:0

Malarstwo Jacka Malczcewskiego w Kazimierzu Dolnym
22 kwietnia 2018, 13:00

Malarstwo Jacka Malczcewskiego w Kazimierzu Dolnym 2 1

Co Gdzie Kiedy. Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym (Rynek 19) zaprasza na wernisaż wystawy Wielka sztuka jest jak ocean głęboką. Malarstwo Jacka Malczewskiego. Uroczyste otwarcie ekspozycji już w niedzielę, 22 kwietnia o godz. 13.

Premiera spektaklu "Czarodziejski imbryk" w Puławach
22 kwietnia 2018, 17:00

Premiera spektaklu "Czarodziejski imbryk" w Puławach 2 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 22 kwietnia o godz. 17 w Puławskiej Galerii Sztuki (Dom Chemika, ul. Wojska Polskiego 4) odbędzie się uroczysta premiera spektaklu Czarodziejski imbryk Teatru Lalek Muchomor"

Ma pomóc w wykrywaniu raka. Przełomowa mikrosonda

Ma pomóc w wykrywaniu raka. Przełomowa mikrosonda 0 0

Szybszą i lepszą diagnostykę nowotworową ma zapewnić mikrosonda, nad którą pracują badacze z SDS Optic. Badania będą prowadzone w nowoczesnym laboratorium, które niedawno zostało otwarte.

Motor lepszy od JKS Jarosław

Motor lepszy od JKS Jarosław 41 9

Piłkarze Motoru po dwóch remisach z rzędu tym razem zgarnęli komplet punktów. Nie było łatwo, ale żółto-biało-niebiescy pokonali ostatecznie ostatni w tabeli JKS Jarosław 1:0. Dzięki temu udany debiut w roli pierwszego trenera zaliczył Piotr Zasada, który we wtorek zastąpił Marcina Sasala.

Henry No Hurry! Koncert na Trzecim Księżycu
21 kwietnia 2018, 20:00

Henry No Hurry! Koncert na Trzecim Księżycu 2 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 21 kwietnia o godz. 20 na Trzecim Księżycu w Kazimierzu Dolnym (Mały Rynek 1) odbędzie się koncert Henry No Hurry!

Hetman Zamość - Stal Kraśnik 3:0. Dostali nową porcję tlenu

Hetman Zamość - Stal Kraśnik 3:0. Dostali nową porcję tlenu 4 16

Mecz na szczycie dla Hetmana. Zespół z Zamościa pokonał Stal Kraśnik 3:0. Podopieczni Jacka Ziarkowskiego zagrali bardzo dobre zawody, ale trzeba też dodać, że goście praktycznie całą drugą połowę grali w dziesiątkę. A ostatnie 25 minut nawet w dziewiątkę.

Przed nami kolejna niedziela bez handlu, ale w tych sklepach zrobisz zakupy
LISTA

Przed nami kolejna niedziela bez handlu, ale w tych sklepach zrobisz zakupy 14 10

Jutro kolejna niedziela wolna od handlu, ale w niektórych sklepach zrobimy zakupy. Ustawa pozwala na to, żeby właściciele stanęli tego dnia za ladą. Sklepy wymieniliśmy w naszej liście.

Chełmianka – Orlęta 1:2. Stracili fotel lidera

Chełmianka – Orlęta 1:2. Stracili fotel lidera 3 10

Zespół trenera Artura Bożyka dość niespodziewanie uległ na własnym stadionie Orlętom Spomlek Radzyń Podlaski 1:2. Przegrana z lokalnym rywalem kosztowała drużynę z Chełma utratę pozycji lidera

Lublinianka – Kłos Chełm 1:2. Sobotnie mecze IV ligi

Lublinianka – Kłos Chełm 1:2. Sobotnie mecze IV ligi 24 2

Zawodnicy z Wieniawy przegrali na własnym stadionie z ekipą z Chełma 1:2. Głównym architektem wyjazdowej wygranej Kłosa był Alan Chmiel – strzelec dwóch bramek.

Chcieli kupić e-papierosa od 17-latka. Napadli go, gdy nie zgodził się na niższą cenę

Chcieli kupić e-papierosa od 17-latka. Napadli go, gdy nie zgodził się na niższą cenę 14 0

Policjanci z Ryk zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy odpowiedzą za rozbój na 17-latku.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!