Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

9 grudnia 2015 r.
10:03

Starosta kontra naczelnik. Chodzi o politykę czy o pracę?

0 75 A A
Radosław Brzózka i Dariusz Kołodziejczyk
Radosław Brzózka i Dariusz Kołodziejczyk

Radosław Brzózka, radny miejski (prawicowy klub Rodzina i Prawo), były naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Świdniku: Wielokrotnie wywierano na mnie naciski, abym sam zwolnił się z pracy. Dariusz Kołodziejczyk (PSL), starosta świdnicki: Nigdy do tego pana Radosława Brzózki nie nakłaniałem

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W powiecie świdnickim rządzi koalicja PSL-PO-Świdnik Wspólna Sprawa. – W marcu dokonaliśmy zmian organizacyjnych w starostwie – mówi Dariusz Kołodziejczyk, starosta powiatu. – Ponieważ oświatą zajmuje się wicestarosta Waldemar Białowąs (PO-red.) nie było sensu dublowania stanowisk i stanowisko naczelnika wydziału Edukacji Kultury i Sportu zostało zlikwidowane.

Funkcję tę za poprzednich rządów – Prawa i Sprawiedliwości – pełnił Radosław Brzózka. Był też rzecznikiem prasowym poprzedniego starosty Mariana Króla, obecnie opozycyjnego radnego.
Starosta podkreśla, że na to, że Brzózka nie jest już naczelnikiem, wpływ miało też coś jeszcze. – Po kontroli Urzędu Kontroli Skarbowej okazało się, że została nienależnie pobrana subwencja oświatowa – mówi Kołodziejczyk. – To ok. 2,6 mln zł, które musimy zwrócić. Gro stwierdzonych nieprawidłowości dotyczyło czasu kiedy naczelnikiem był pan Brzózka.

– To pomówienie – stwierdza w oświadczeniu Radosław Brzózka. – Zarząd Powiatu usiłuje przypisać mi odpowiedzialność za nieprawidłowości za lata 2011-2014. Jest tymczasem dokładnie odwrotnie, to ja naprawiłem wcześniejsze błędy. Za nieprawidłowości współodpowiada pan Waldemar Białowąs (PO), a ja doprowadziłem do ich zredukowania. To wicestarosta Białowąs (w latach 2006-2010 członek Zarządu Powiatu) wraz ze skarbnikiem Janem Chabrosem ponosili współodpowiedzialność za ustalanie wysokości subwencji za rok 2011.

– Pan Białowąs był nieetatowym członkiem zarządu. Nie podejmował decyzji. Myślę, że jest to celowa próba prowadzenia opinii publicznej w błąd – odpowiada starosta Kołodziejczyk.

Były naczelnik wydziału oświaty czuje się dyskryminowany ze względu na swoje poglądy polityczne.
– Polityczny motyw dyskryminacji nie jest moim domysłem – tłumaczy Brzózka. – Zadeklarował go wprost, w grzecznej formie, starosta Dariusz Kołodziejczyk (PSL). W rozmowie ze mną w kwietniu tego roku skłaniał mnie abym sam zwolnił się z pracy. Wskazywał, że ciężko mi będzie pełnić podwójną rolę: urzędnika i polityka.

– Nigdy to tego pana Radosława Brzózki nie nakłaniałem – odpowiada starosta świdnicki. – Chciałem abyśmy wspólnie znaleźli jakieś rozwiązanie w tej sytuacji. Przy każdej próbie rozmowy spotykałem się z niechęcią.

Tymczasem 2 grudnia do biura Rady Miasta w Świdniku wpłynął wniosek starosty o zgodę rady na rozwiązanie umowy o pracę z Brzózką.

– Nie do końca jestem tym wnioskiem zaskoczony. Pewne sygnały po rozmowie z sekretarzem powiatu już były – przyznaje Janusz Królik (klub Rodzina i Prawo), przewodniczący Rady Miasta w Świdniku.

– Nie chodzi o to aby zwolnić pana Brzózkę tylko aby tę sytuację jakoś rozwiązać – zapewnia Kołodziejczyk. – Zdaję sobie sprawę, że sytuacja na rynku pracy jest trudna

Radni miejscy mają rozpatrzyć wniosek starosty na sesji 28 grudnia.

Komentarze 75

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 19 kwietnia 2016 o 09:48
 

Czy chodzi o p.Pochwatke bo zdaje się tylko ona była zwolniona ale nie bez przyczyny. Wystarczyło opłaty za rejestracje wnosić to by jej Król nie zwolnił. Dziwie się, ze się broni kogoś kto sam sobie za fundował zwolnienie...

 czy myślisz że za darmo jej synek Kołodziejczykowi Najdzie i Cholewie plakaty lepił???
Avatar
Gość / 9 lutego 2016 o 20:43
tak obiektywnie- to jedni warci drugich
Avatar
gosc / 11 stycznia 2016 o 17:40

Pan B chyba szuka poklasku, chodzi o jego posadę i dobrą pensję. Prosze powiedzieć, skoro teraz czuje się pan poszkodowany to dlaczego jako ten "sprawiedliwy" nie stanął pan w obronie pracownika, który kilka lat temu za kadencji starosty Króla - pańskego szefa szefów, pana kolegi, został zwolniony dyscyplinarnie po 20 latach pracy. Po kilku latach walki w sądzie, został przez obecnego starostę przywrócony do pracy.


Czy chodzi o p.Pochwatke bo zdaje się tylko ona była zwolniona ale nie bez przyczyny. Wystarczyło opłaty za rejestracje wnosić to by jej Król nie zwolnił. Dziwie się, ze się broni kogoś kto sam sobie za fundował zwolnienie...

Czy chodzi o p.Pochwatke bo zdaje się tylko ona była zwolniona ale nie bez przyczyny. Wystarczyło opłaty za rejestracje wnosić to by jej Król nie zwolnił. Dziwie się, ze się broni kogoś kto sam sobie za fundował zwolnienie... rozwiń
Avatar
Gość / 17 grudnia 2015 o 12:04

Stanowisko naczelnika zlikwidowane w edukacji ale dla Pani Kruczek nowe powstało, mimo że jest Sekretarz Wilk :) Coby sobie mogła Pani Kruczek choinki stroić w pracy i przed pracą :) 

Nowa strona internetowa leży Pan Sadło wydział ochrony środowiska przekierowuje na BIP starosty lubelskiego - nawet przed konferencją nie sprawdził :) Ten to dopiero leń.... i system kolejkowy też kuleje... ekran nie działa... 

Avatar
jerzyk / 13 grudnia 2015 o 19:18

Królik jak jesteś taki szczery to opowiedz jak i gdzie załatwiałeś pracę swojemu synusiowi jakie interesy kręci i jakie ma ulgi..

Avatar
Ciężko pracujący / 12 grudnia 2015 o 11:09

Starostwo zrobi to, co każdy pracodawca ze zbędnym pracownikiem . Pan Brzózka niech nie robi z siebie męczennika. Takim ludziom przydałoby się 3 miesiące prawdziwej pracy - zresztą każdy urzędnik powinien odbyć praktyki w prywatnych firmach- nauczyliby się szacunku do pracy.

Avatar
Starostwo / 12 grudnia 2015 o 08:38

Nawet jak ktoś nie należy do PIS, ale ma swoje zdanie to spotka go taki sam los co Radka. RM wyda swoją opinię. Ale co zrobi Starostwo? KKB

Avatar
G / 12 grudnia 2015 o 08:33

chodzi o politykę, nawet gdy ktoś do PIS nie należy ale ma swoje zdanie...

Avatar
G / 12 grudnia 2015 o 08:31

RB: Jeszcze nie skasowali, można poczytać :) W tej i poprzednich edycjach pisma odnotowywaliśmy przede wszystkim zrealizowane przedsięwzięcia (nie obietnice), także w oświacie: http://www.starostwo.swidnik.pl/images/upload/MAGAZYN%20nr%2023(1).pdf

Popieram

Avatar
ja / 12 grudnia 2015 o 08:29

http://www.mops.swidnik.pl/dlaczego nikt nie zwróci uwagi, że w Świdniku na stanowiskach kierowniczych w MOPS-ie jest zatrudnionych aż 3 osoby? Czy wystarczy pieniędzy dla potrzebujących skoro aż tak liczna jest dyrekcja? Brawo Dżek. Brawo Ty.

Ale już to wyjaśniono.... chyba wiesz

Avatar
Gość / 19 kwietnia 2016 o 09:48
 

Czy chodzi o p.Pochwatke bo zdaje się tylko ona była zwolniona ale nie bez przyczyny. Wystarczyło opłaty za rejestracje wnosić to by jej Król nie zwolnił. Dziwie się, ze się broni kogoś kto sam sobie za fundował zwolnienie...

 czy myślisz że za darmo jej synek Kołodziejczykowi Najdzie i Cholewie plakaty lepił???
Avatar
Gość / 9 lutego 2016 o 20:43
tak obiektywnie- to jedni warci drugich
Avatar
gosc / 11 stycznia 2016 o 17:40

Pan B chyba szuka poklasku, chodzi o jego posadę i dobrą pensję. Prosze powiedzieć, skoro teraz czuje się pan poszkodowany to dlaczego jako ten "sprawiedliwy" nie stanął pan w obronie pracownika, który kilka lat temu za kadencji starosty Króla - pańskego szefa szefów, pana kolegi, został zwolniony dyscyplinarnie po 20 latach pracy. Po kilku latach walki w sądzie, został przez obecnego starostę przywrócony do pracy.


Czy chodzi o p.Pochwatke bo zdaje się tylko ona była zwolniona ale nie bez przyczyny. Wystarczyło opłaty za rejestracje wnosić to by jej Król nie zwolnił. Dziwie się, ze się broni kogoś kto sam sobie za fundował zwolnienie...

Czy chodzi o p.Pochwatke bo zdaje się tylko ona była zwolniona ale nie bez przyczyny. Wystarczyło opłaty za rejestracje wnosić to by jej Król nie zwolnił. Dziwie się, ze się broni kogoś kto sam sobie za fundował zwolnienie... rozwiń
Avatar
Gość / 17 grudnia 2015 o 12:04

Stanowisko naczelnika zlikwidowane w edukacji ale dla Pani Kruczek nowe powstało, mimo że jest Sekretarz Wilk :) Coby sobie mogła Pani Kruczek choinki stroić w pracy i przed pracą :) 

Nowa strona internetowa leży Pan Sadło wydział ochrony środowiska przekierowuje na BIP starosty lubelskiego - nawet przed konferencją nie sprawdził :) Ten to dopiero leń.... i system kolejkowy też kuleje... ekran nie działa... 

Avatar
jerzyk / 13 grudnia 2015 o 19:18

Królik jak jesteś taki szczery to opowiedz jak i gdzie załatwiałeś pracę swojemu synusiowi jakie interesy kręci i jakie ma ulgi..

Avatar
Ciężko pracujący / 12 grudnia 2015 o 11:09

Starostwo zrobi to, co każdy pracodawca ze zbędnym pracownikiem . Pan Brzózka niech nie robi z siebie męczennika. Takim ludziom przydałoby się 3 miesiące prawdziwej pracy - zresztą każdy urzędnik powinien odbyć praktyki w prywatnych firmach- nauczyliby się szacunku do pracy.

Avatar
Starostwo / 12 grudnia 2015 o 08:38

Nawet jak ktoś nie należy do PIS, ale ma swoje zdanie to spotka go taki sam los co Radka. RM wyda swoją opinię. Ale co zrobi Starostwo? KKB

Avatar
G / 12 grudnia 2015 o 08:33

chodzi o politykę, nawet gdy ktoś do PIS nie należy ale ma swoje zdanie...

Avatar
G / 12 grudnia 2015 o 08:31

RB: Jeszcze nie skasowali, można poczytać :) W tej i poprzednich edycjach pisma odnotowywaliśmy przede wszystkim zrealizowane przedsięwzięcia (nie obietnice), także w oświacie: http://www.starostwo.swidnik.pl/images/upload/MAGAZYN%20nr%2023(1).pdf

Popieram

Avatar
ja / 12 grudnia 2015 o 08:29

http://www.mops.swidnik.pl/dlaczego nikt nie zwróci uwagi, że w Świdniku na stanowiskach kierowniczych w MOPS-ie jest zatrudnionych aż 3 osoby? Czy wystarczy pieniędzy dla potrzebujących skoro aż tak liczna jest dyrekcja? Brawo Dżek. Brawo Ty.

Ale już to wyjaśniono.... chyba wiesz

Zobacz wszystkie komentarze 75

Skomentuj

Komentujesz jako Gość
Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Henry No Hurry! Koncert na Trzecim Księżycu
21 kwietnia 2018, 20:00

Henry No Hurry! Koncert na Trzecim Księżycu 0 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 21 kwietnia o godz. 20 na Trzecim Księżycu w Kazimierzu Dolnym (Mały Rynek 1) odbędzie się koncert Henry No Hurry!

Przed nami kolejna niedziela bez handlu, ale w tych sklepach zrobisz zakupy
LISTA

Przed nami kolejna niedziela bez handlu, ale w tych sklepach zrobisz zakupy 2 0

Jutro kolejna niedziela wolna od handlu, ale w niektórych sklepach zrobimy zakupy. Ustawa pozwala na to, żeby właściciele stanęli tego dnia za ladą. Sklepy wymieniliśmy w naszej liście.

Lublinianka – Kłos Chełm 1:2. Sobotnie mecze IV ligi

Lublinianka – Kłos Chełm 1:2. Sobotnie mecze IV ligi 3 0

Zawodnicy z Wieniawy przegrali na własnym stadionie z ekipą z Chełma 1:2. Głównym architektem wyjazdowej wygranej Kłosa był Alan Chmiel – strzelec dwóch bramek.

Chcieli kupić e-papierosa od 17-latka. Napadli go, gdy nie zgodził się na niższą cenę

Chcieli kupić e-papierosa od 17-latka. Napadli go, gdy nie zgodził się na niższą cenę 4 0

Policjanci z Ryk zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy odpowiedzą za rozbój na 17-latku.

Główny Urząd Statystyczny: Polscy konsumenci w coraz lepszych nastrojach
RAPORT

Główny Urząd Statystyczny: Polscy konsumenci w coraz lepszych nastrojach 0 3

Według najnowszych danych GUS w kwietniu br. odnotowano wyraźną poprawę zarówno obecnych, jak i przyszłych nastrojów konsumenckich w stosunku do poprzedniego miesiąca.

Alba, biały tort i prezenty. Pierwsza Komunia to spory wydatek
MAGAZYN

Alba, biały tort i prezenty. Pierwsza Komunia to spory wydatek 6 2

Dzieci, które za kilka tygodni przystąpią do Pierwszej Komunii, biorą już udział w próbach. Rodzice zapinają zaś na ostatni guzik logistyczne wydarzenia tego dnia.

Burzą amfiteatr, by go odbudować. Wszystkiego dogląda prezydent miasta

Burzą amfiteatr, by go odbudować. Wszystkiego dogląda prezydent miasta 1 1

W amfiteatrze w Kumowej Dolinie znika dotychczasowa scena i widownia. Z całego obiektu pozostaną jedynie zewnętrzne mury budynku zaplecza i stalowa konstrukcja zadaszenia sceny. Poza tym wszystko ma być nowe

Groźny pożar w wieżowcu na lubelskim Czechowie (zdjęcia)
galeria

Groźny pożar w wieżowcu na lubelskim Czechowie (zdjęcia) 2 0

Pożar w wieżowcu przy ulicy Lipińskiego 5 w Lublinie.

Zdunek Wybrzeże Gdańsk - Speed Car Motor 43:47 [ZAPIS RELACJI]

Zdunek Wybrzeże Gdańsk - Speed Car Motor 43:47 [ZAPIS RELACJI] 25 0

O 16:15 lubelscy żużlowcy w pierwszym w tym sezonie meczu wyjazdowym Nice 1 Ligi Żużlowej zmierzą się ze Wybrzeżem Gdańsk

MKS Trzebinia – Podlasie Biała Podlaska 1:1. Już byli w ogródku

MKS Trzebinia – Podlasie Biała Podlaska 1:1. Już byli w ogródku 0 0

Duży pech piłkarzy Tomasza Złomańczuka. Podlasie w końcówce prowadziło na wyjeździe z MKS Trzebinia, ale w czwartej minucie doliczonego czasu gry samobójcze trafienie Mateusza Łakomego dało gospodarzom jeden punkt.

Do radiowozu podjechał przerażony mężczyzna. Policjanci ruszyli na pomoc

Do radiowozu podjechał przerażony mężczyzna. Policjanci ruszyli na pomoc 0 7

Policjanci z lubelskiej drogówki przez kilkanaście kilometrów eskortowali dzisiaj samochód z małym dzieckiem. Maluch prawdopodobnie czymś się zakrztusił, a jego ojciec poprosił funkcjonariuszy o pomoc.

Koncert kameralny w DK LSM
23 kwietnia 2018, 18:00

Koncert kameralny w DK LSM 1 0

Co Gdzie Kiedy. Dom Kultury LSM (ul. Wallenroda 4a) zaprasza na 16. juz odsłonę cyklu muzycznego Bo piękno na to jest, by zachwycało… pod dyrekcją Teresy Księskiej-Falger. Wydarzenie odbędzie się w poniedziałek, 23 kwietnia o godz. 18.

Wybory samorządowe 2018: Brakuje urzędników do pracy
PROBLEM

Wybory samorządowe 2018: Brakuje urzędników do pracy 6 3

W ponad 40 gminach województwa lubelskiego wciąż brakuje urzędników wyborczych, którzy mają zająć się organizacją tegorocznych wyborów samorządowych. Problemu z naborem nie było jedynie na terenie delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Chełmie

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!