czwartek, 22 lutego 2018 r.

Świdnik

Świdnik: Nie zapłacili za drogę, no to mają płot

  Edytuj ten wpis
Dodano: 1 listopada 2010, 23:08

Koło bloku przy ul. Kosynierów 6 w Świdniku wyrosło ogrodzenie. – Jak można nam zabierać dojazd do domu! – oburzają się mieszkańcy bloku. – Chciałem im wynająć drogę za symboliczną opłatę, ale nie byli zainteresowani – broni się właściciel działki.

– Płot zaczęli stawiać w ubiegły poniedziałek. Szybko się z tym uwinęli. Zabrali nam dobry dojazd do bloku, a zostawili wąską boczną drogę – ubolewa Ewa Marianowicz, mieszkanka bloku przy ul. Kosynierów 6 w Świdniku. – Jak śnieg spadnie, to ten wjazd będzie jeszcze węższy. Ja nie wiem, czy do nas dojedzie karetka lub straż pożarna, w razie jakiegoś zagrożenia. Poza tym, ten nowy dojazd często zastawiają samochody, które parkują przed sklepem.

Między blokiem a sąsiednią działką, na której jest SKOK stanęło ogrodzenie. Większa część parkingu została po stronie wspólnoty mieszkaniowej. W płocie zostawiono miejsce na przejścia dla pieszych. Ale mieszkańcy stracili jeden dojazd do bloku. Do tej pory tą właśnie drogą podjeżdżali pod budynek.
– Pracownicy banku mieli swoje miejsca, my swoje. Nikt im przecież nie przeszkadzał – mówi mieszkaniec z "szóstki” Waldemar Wysocki. – Odgrodzili się od nas i postawili nas przed faktem dokonanym. Mogli chociaż powiadomić ludzi, że to zrobią.

– Przez ten płot mamy kilka miejsc parkingowych mniej. Poza tym, jest on bardzo niski, może być niebezpieczny dla dzieci, które na pewno będą przez niego chciały przechodzić – obawia się Honorata Porębiak.

Mieszkańcy uważają, że miasto powinno im pomóc rozwiązać ten problem. – W 1997 roku ta działka stała się własnością Telekomunikacji Polskiej na mocy porozumienia ze skarbem państwa. W listopadzie 2006 roku kupił ją prywatny właściciel. Teren nigdy nie miał nic wspólnego z miastem – argumentuje Artur Soboń, sekretarz Urzędu Miasta Świdnik. – Zrobiliśmy natomiast mieszkańcom dojazd alternatywny, by mogli się dostać do bloku.

Właściciel terenu tłumaczy, że wcale nie chciał zagradzać tego terenu.
– Do końca 2009 roku miałem zawartą umowę z miastem i wynajmowałem im tę drogę za jedyne 600 zł miesięcznie. Ale magistrat wybudował alternatywną drogę i przestał ode mnie wynajmować – wyjaśnia właściciel działki. – W związku z tym napisałem pismo do wspólnoty mieszkaniowej i zaproponowałem im wynajęcie tej drogi za 500 zł brutto. Uważam, że cena była do zaakceptowania. Ale nie byli zainteresowani, a teraz jest krzyk.

Właściciel działki sam ponosi koszty jej utrzymania, płaci podatki, sprząta, odśnieża. – Ja płaciłem, a z mojej prywatnej działki korzystali wszyscy za darmo i słowa podziękowania za to nie usłyszałem. W dodatku, ubiegłej zimy dzwonili do straży miejskiej na skargę, że nie odśnieżyłem terenu – mówi mężczyzna. – Dlatego teren zagrodziłem i będzie tam parking dla klientów banku.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
michal
kolka
polak
(16) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

michal
michal (10 listopada 2010 o 16:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
I bardzo dobrze zrobił
Wspólnoty mieszkaniowe to nic innego jak mafia mocherów w tym mieście. nikogo nie wpuszczają na swój teren jest prywatny a chcieliby z innych terenów prywatnych korzystac za darmo
Rozwiń
kolka
kolka (9 listopada 2010 o 23:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
No i źle by się stało gdyby wywierano naciski na właściciela działki. W przeciwnym razie to co mówiła Szczepkowska w 1989 r to był zwykły blef
Rozwiń
polak
polak (7 listopada 2010 o 09:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Co to znaczy wyprostować prawo własności?
Do kogo należała działka przed przejęciem przez Skarb Państwa?
Za co i na jakich warunkach przekazana została nieodpłatnie TP?
Dlaczego TP nie zwróciła działki Skarbowi Państwo i miasto pozwoliło tą sprzedaż?
Kto wreszcie z urzędników Urzędu ni dopełnił swoich obowiązków?
Co do emerytów przejadających rzekomo wpływy z ptywatyzacji to przypominam,że płacone składki powinne im zapewnić zakup żywności i leków,a nie zapewniają.
Rozwiń
SKARB Państwa
SKARB Państwa (5 listopada 2010 o 11:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='polak' timestamp='1288870499' post='373603']
Ekscytujecie sie tematem płotu.
Tymczasem w artykule jest znacząca informacja o przekazaniu działki Telekomunikacji Polskiej nieodpłatnie przez Skarb Państwa.
TP korzystała przez jakiś czas ,a następnie sprzedała prywatnej ''osobie".
Działka powinna wrócić do SP i ten jako właściciel ma prawo nią dysponować.
Kto zyskał na sprzedaży działki?
[/quote]
Oczywiście dziłkę przekazał SP aby wyprostowac wszystko w prawie własności. A ja sie pytam: za ile to SP sprzedał Francuzom TP-sę i kto skonsumował te pieniądze (czy nie przypadkiem my emeryci) ??????
Rozwiń
polak
polak (4 listopada 2010 o 12:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ekscytujecie sie tematem płotu.
Tymczasem w artykule jest znacząca informacja o przekazaniu działki Telekomunikacji Polskiej nieodpłatnie przez Skarb Państwa.
TP korzystała przez jakiś czas ,a następnie sprzedała prywatnej ''osobie".
Działka powinna wrócić do SP i ten jako właściciel ma prawo nią dysponować.
Kto zyskał na sprzedaży działki?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (16)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!