piątek, 23 marca 2018 r.

Świdnik

Świdnik: Niebezpieczne skrzyżowanie w Nowym Krępcu

  Edytuj ten wpis
Dodano: 29 marca 2011, 18:49
Autor: Paweł Puzio

Aby cokolwiek zobaczyć, trzeba daleko wyjechać na ulicę Kasztanową<br />
 (Jacek Świerczyński)
Aby cokolwiek zobaczyć, trzeba daleko wyjechać na ulicę Kasztanową
(Jacek Świerczyński)

Mieszkańcy mają dość skrzyżowania ulic Skośnej i Kasztanowej. Twierdzą, że jest to najbardziej niebezpieczne krzyżówka w okolicy. Chcą by pojawiło się tam lustro lub zniknął żywopłot. Wójt proponuje jeszcze inne rozwiązanie.

Skrzyżowanie ulic Skośnej i Kasztanowej faktycznie jest skośne, bo ulice krzyżują się pod kątem 45 stopni.

Aby wyjechać z podporządkowanej Skośnej, w kierunku Świdnika (lub przeciwnym) trzeba bardzo wystawić auto na ulicę Kasztanową, bo widoczność skutecznie zasłania żywopłot. Krzewy rosną tuż przy drodze, na prywatnej posesji.

– O stłuczkę tu nietrudno, bo widoczność jest zerowa. Raz w tygodniu ktoś zostawia tu zderzak lub błotnik. Od kilku lat staramy się, aby Gmina Mełgiew, która zarządzą drogą zrobiła porządek na tym skrzyżowaniu – mówi Jarosław Marcinek z Nowego Krępca.

Przy Skośnej od 5 lat powstaje osiedle domków jednorodzinnych. – Teraz jest tu z 50 posesji. Codziennie skrzyżowanie pokonuje 100–150 prywatnych pojazdów – mówi Krzysztof Lachowski z Nowego Krępca. – Zagrożenie jest olbrzymie – dodaje Lachowski.

Mieszkańcy od kilku lat walczą o poprawę bezpieczeństwa na tym skrzyżowaniu. Pisali do gminy, starostwa w Świdniku, policji. Wszyscy przyznają im rację, tylko nic nie robią.

– Wacław Motyl, wójt Mełgwi pod koniec ubiegłego roku kupił nawet lustro drogowe. Tylko do tej pory nie może go zamontować, bo podobno właścicielka gruntu nie zgadza się na postawienie tego lustra. A na skrzyżowaniu wciąż jest niebezpiecznie – dodaje Edward Wesołowski, który mieszka przy ulicy Skośnej.

– Rzeczywiście kupiliśmy lustro i kierowcy z niego nie korzystają, bo właścicielka działki naprzeciwko wylotu ulicy Skośnej nie chce się zgodzić na jego montaż – mówi wójt.

– Zwróciliśmy też do właściciela działki przy skrzyżowaniu, by usunął żywopłot. Termin minął 21 marca. Teraz podejmiemy kolejne czynności administracyjne oraz cywilno-prawne – mówi Wacław Motyl, wójt gminy Mełgiew.

– Jeżeli sprawa żywopłotu będzie się przeciągała sprawę załatwimy inaczej. Na Kasztanowej zrobimy ruch jednokierunkowy i nakaz jazdy ze Skośnej w prawo, w kierunku Świdnika. Problem będzie rozwiązany – dodaje wójt Motyl.

– Lustro drogowe załatwiłoby problem, ale urzędnicy są bierni. Z ludźmi trzeba rozmawiać, a nie tylko pisać pisma. I jeszcze jedno. S17 jest remontowana i na Kasztanowej ruch wzrósł dwukrotnie. A będzie jeszcze gorzej. Może urzędnicy się opamiętają, gdy ktoś zginie – dodaje Jarosław Marcinek.

Policjanci także uważają, że ze skrzyżowaniem należy zrobić porządek. – Widoczność polepszy się znacząco po wycięciu żywopłotu. Lustro także zapewniłoby odpowiednie bezpieczeństwo – mówi Janusz Migrut, szef świdnickiej drogówki.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
student
Jarek
jon
(9) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

student
student (4 kwietnia 2011 o 17:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
ograniczenie do 40 jest i tyle sie powinno jechać, było by bezpieczniej. Ja bym jeszcze przed próg zwalniający walną i po kłopocie. Ale dla nie których czytelników widzę że najlepiej żeby tam ślimaka zrobić i może w ogóle dwupasmówke z ekranami dźwiękoszczelnymi:)
Rozwiń
Jarek
Jarek (2 kwietnia 2011 o 17:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jestem [url="http://kulturka.wloclawek.pl"]tego[/url] [url="http://kulturka.wloclawek.pl"]samego[/url] [url="http://kulturka.wloclawek.pl"]zdania[/url]
Rozwiń
jon
jon (1 kwietnia 2011 o 23:06) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Mieszkaniec Nowego Krępca' timestamp='1301674600' post='457687']
Wszystkim którzy uważają, że to kierowcy są niebezpieczni to polecam przejechać się omawianą trasą. Łatwo napisać o czymś czego się nie widziało.
A Panu wójtowi to może jednokierunkową pod domem zrobić? Najlepiej od strony gminy
[/quote]
jechałem nie raz, widziałem jak jeżdżą kierowcy
Rozwiń
Mieszkaniec Nowego Krępca
Mieszkaniec Nowego Krępca (1 kwietnia 2011 o 18:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wszystkim którzy uważają, że to kierowcy są niebezpieczni to polecam przejechać się omawianą trasą. Łatwo napisać o czymś czego się nie widziało.
A Panu wójtowi to może jednokierunkową pod domem zrobić? Najlepiej od strony gminy
Rozwiń
jon
jon (31 marca 2011 o 21:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
ludzie, czemu robicie problem ?
to są lokalne wąskie dróżki, i nie trzeba tam rajdować , tylko ostrożna jazda z ograniczonym zaufaniem, jak mówią przepisy - i będzie OK
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (9)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!