Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

25 marca 2013 r.
19:50
Edytuj ten wpis

Świdnik: Położyli chodnik, a teraz go zrywają

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
81 26 A A
 (Maciej Kaczanowski)
(Maciej Kaczanowski)

Robotnicy zrywają kilkaset metrów nowego chodnika, żeby zrobić miejsce pod słupy – alarmuje nasz Czytelnik. – Chodnik i tak był źle ułożony – tłumaczą drogowcy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Pan Lech, mieszkaniec osiedla Żwirki i Wigury w Świdniku, z niepokojem obserwuje prace przy drodze nr 822.

– Jakiś miesiąc temu drogowcy odgarnęli śnieg i kładli kostkę, jakby się paliło. Teraz ten sam chodnik rozbierają, żeby zrobić miejsce pod ekrany akustyczne. Ktoś chyba źle wymierzył i teraz zabrakło miejsca – zastanawia się.

– Ustawimy słupy i ponownie ułożymy chodnik. Takie życie – usłyszeliśmy wczoraj od jednego z robotników.

Na razie kostka brukowa wala się po placu budowy w zwałach wymieszanej ze śniegiem ziemi.

Remontowana droga wojewódzka 822 prowadzi z Lublina przez Zadębie m.in. do lotniska w Świdniku. Nadzór nad remontem sprawuje Zarząd Dróg Wojewódzkich. Tam usłyszeliśmy, że chodnik po stronie osiedla domków jednorodzinnych ułożono jesienią, a nie – jak twierdzą mieszkańcy – przed miesiącem.

– Linia ustawiania ekranów nie koliduje z przebiegiem chodnika – zapewnia dyrektor ZDW Andrzej Gwozda.

Rozbiórkę fragmentów chodnika tłumaczy tym, że był wykonany wadliwie. I to, co teraz wykonawca rozbierze, ponownie ułoży na własny koszt. – Za usuwanie wad nie otrzyma dodatkowego wynagrodzenia – dodaje dyrektor.

Na sposobie modernizacji drogi 822 suchej nitki nie zostawia Artur Soboń z Urzędu Miasta Świdnik.

– Nie wiem, kto projektował tę drogę, ale chyba nigdy nie był na miejscu. Od mieszkańców mamy wiele skarg dotyczących usytuowania przejść dla pieszych, przystanków. To jest tragedia – podsumowuje Soboń.

Komentarze 26

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
andi / 29 marca 2013 o 08:49
Właśnie! A gdzie byli w tym czasie ich rodzice?
Avatar
ania / 27 marca 2013 o 08:29
[quote name='mario' timestamp='1364332183' post='750583']
kto za to beknie napewno dotacja unijna
[/quote]Jeszcz komuniści sobie premie dadzą, tak jak było to na st.narodowym !!!
[quote name='mario' timestamp='1364332183' post='750583']
kto za to beknie napewno dotacja unijna
[/quote]Jeszcz komuniści sobie premie dadzą, tak jak było to na st.narodowym !!! rozwiń
Avatar
mario / 26 marca 2013 o 22:09
kto za to beknie napewno dotacja unijna
Avatar
SiemaElo320 / 26 marca 2013 o 18:27
NAJBARDZIEJ PRZEje***E JEST I TAK POD WIADUKTEM JAK SIĘ JEDZIE W STRONE PCEZ,WSK TAM TA DROGA TO MASAKRA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Michał / 26 marca 2013 o 18:03
A jeszcze z ciekawości to niech Redakcja napisze o tym że oni te ekrany robią i niektórych mieszkańców pozbawiają możliwości wjazdu na działki prywatne, odcinając całkowicie je od jakielkolwiek drogi
Avatar
Buzal / 26 marca 2013 o 15:54
[quote name='morda wasza' timestamp='1364305551' post='750334']
właśnie
a przecież co co są dyrektorami, nadzorującymi, to musieli nie raz wypić z kim trzeba, zatem kwalifikacje mają, i nie mędrkują ani nie siedzą przy kompie czy desce kreślarskiej ale w "Pędzącym Króliku" czyli robia to co umieją najlepiej
[/quote]Musieli chlać razem,albo PEKAESY są.
Avatar
morda wasza / 26 marca 2013 o 14:45
[quote name='Gość' timestamp='1364303403' post='750322']
sami eksperci od drogownictwa się tu wypowiadają - siedzi jeden z drugim w oknie albo przed kompem i mędrkuje
[/quote]

właśnie
a przecież co co są dyrektorami, nadzorującymi, to musieli nie raz wypić z kim trzeba, zatem kwalifikacje mają, i nie mędrkują ani nie siedzą przy kompie czy desce kreślarskiej ale w "Pędzącym Króliku" czyli robia to co umieją najlepiej
Avatar
Gosc / 26 marca 2013 o 14:38
[quote name='Gość' timestamp='1364303403' post='750322']
sami eksperci od drogownictwa się tu wypowiadają - siedzi jeden z drugim w oknie albo przed kompem i mędrkuje
[/quote] No chyba ty! A co do takich specjalistów to nie brakuje nigdzie. Wiem cos na ten temat, pracwałem na takich budowach...
Avatar
Gość / 26 marca 2013 o 14:10
sami eksperci od drogownictwa się tu wypowiadają - siedzi jeden z drugim w oknie albo przed kompem i mędrkuje
Avatar
gość / 26 marca 2013 o 12:41
[quote name='leśniczy' timestamp='1364292059' post='750223']
a ja mam jeszcze pytanie dotyczące tych "rond" koło PKP i nadleśnictwa... nie dość że kształt "ni w d upe ni w oko" to jeszcze teraz wykopali coś na środku pasa? może ktoś mi wytłumaczyć o co chodzi z tym ? dziura że koło urwać idzie..
[/quote]
podobno przez środek jezdni zamiast zwykłych pasów bedą pasy z kostki brukowej.. tak sobie przypomnieli..
[quote name='leśniczy' timestamp='1364292059' post='750223']
a ja mam jeszcze pytanie dotyczące tych "rond" koło PKP i nadleśnictwa... nie dość że kształt "ni w d upe ni w oko" to jeszcze teraz wykopali coś na środku pasa? może ktoś mi wytłumaczyć o co chodzi z tym ? dziura że koło urwać idzie..
[/quote]
podobno przez środek jezdni zamiast zwykłych pasów bedą pasy z kostki brukowej.. tak sobie przypomnieli.. rozwiń
Avatar
andi / 29 marca 2013 o 08:49
Właśnie! A gdzie byli w tym czasie ich rodzice?
Avatar
ania / 27 marca 2013 o 08:29
[quote name='mario' timestamp='1364332183' post='750583']
kto za to beknie napewno dotacja unijna
[/quote]Jeszcz komuniści sobie premie dadzą, tak jak było to na st.narodowym !!!
[quote name='mario' timestamp='1364332183' post='750583']
kto za to beknie napewno dotacja unijna
[/quote]Jeszcz komuniści sobie premie dadzą, tak jak było to na st.narodowym !!! rozwiń
Avatar
mario / 26 marca 2013 o 22:09
kto za to beknie napewno dotacja unijna
Avatar
SiemaElo320 / 26 marca 2013 o 18:27
NAJBARDZIEJ PRZEje***E JEST I TAK POD WIADUKTEM JAK SIĘ JEDZIE W STRONE PCEZ,WSK TAM TA DROGA TO MASAKRA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Michał / 26 marca 2013 o 18:03
A jeszcze z ciekawości to niech Redakcja napisze o tym że oni te ekrany robią i niektórych mieszkańców pozbawiają możliwości wjazdu na działki prywatne, odcinając całkowicie je od jakielkolwiek drogi
Avatar
Buzal / 26 marca 2013 o 15:54
[quote name='morda wasza' timestamp='1364305551' post='750334']
właśnie
a przecież co co są dyrektorami, nadzorującymi, to musieli nie raz wypić z kim trzeba, zatem kwalifikacje mają, i nie mędrkują ani nie siedzą przy kompie czy desce kreślarskiej ale w "Pędzącym Króliku" czyli robia to co umieją najlepiej
[/quote]Musieli chlać razem,albo PEKAESY są.
Avatar
morda wasza / 26 marca 2013 o 14:45
[quote name='Gość' timestamp='1364303403' post='750322']
sami eksperci od drogownictwa się tu wypowiadają - siedzi jeden z drugim w oknie albo przed kompem i mędrkuje
[/quote]

właśnie
a przecież co co są dyrektorami, nadzorującymi, to musieli nie raz wypić z kim trzeba, zatem kwalifikacje mają, i nie mędrkują ani nie siedzą przy kompie czy desce kreślarskiej ale w "Pędzącym Króliku" czyli robia to co umieją najlepiej
Avatar