sobota, 17 lutego 2018 r.

Świdnik

Świdnik: Rondo z pulsującymi znakami

Autor: aa

Na rondzie im. Świdnickiego Lipca 80 w Świdniku będą znaki pulsacyjne – potwierdziły na wtorkowej sesji władze powiatu świdnickiego. Ma to poprawić bezpieczeństwo w tym miejscu.

O ustawienie znaków zabiegał radny Bartłomiej Pejo. – Trzykrotnie składałem interpelację odnoszącą się do bezpieczeństwa przy rondzie z helikopterem – podkreślał na wczorajszej sesji radny Pejo. – Jak długo będziemy się przyglądać? Do jak tragicznego wypadku musi dojść?
Komendant Powiatowy Policji w Świdniku insp. Ryszard Szklarz, który uczestniczył w obradach rady stwierdził, że oznakowanie tego ronda jest właściwe.

– Żeby nie wiem jak dużo znaków było to i tak pewnym sytuacjom nie zapobiegniemy m.in. dlatego, że niektórzy kierowcy jeżdżą na pamięć – tłumaczył insp. Szklarz.

Potwierdził też, że jest to jedno z najniebezpieczniejszych skrzyżowań w mieście. – Ze względu na duży ruch w tym miejscu – dodał insp. Szklarz.

– Od pana sekretarza wiem, że inwestycja w znaki pulsacyjne byłaby rzędu kilku tysięcy złotych – przekonywał radny Pejo. – Dlaczego nie możemy się o to pokusić i poprawić bezpieczeństwa w tym miejscu. Przynajmniej spróbować.

Powiat takie rozwiązanie zastosuje. – Pan naczelnik (Wydziału Infrastruktury Drogowej-red.) dostał polecenie zakupu znaków pulsacyjnych – zakończył dyskusję Waldemar Białowąs, wicestarosta świdnicki.

Czytaj więcej o:
Gość
Gość
jerzyk
(7) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (21 października 2015 o 14:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Aktualnie to nie jest rondo. Jest to normalne skrzyżowanie z oddzielającą wysepką, tak jak było dawniej. To, że teraz uważamy że jest to rondo, informuje o tym znak drogowy. Jedyna recepta na zakończenie wypadków to tylko i wyłącznie przebudowa skrzyżowania do prawdziwego ronda. Wszystkie dotychczasowe działania są tylko pozorne, sprawę trzeba załatwić kompleksowo. Może to się stanie dopiero jak dojdzie do prawdziwej tragedii, czego nikomu nie życzę. Wiesław
Rozwiń
Gość
Gość (21 października 2015 o 14:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Bardzo popierał ,Guest, w kwestii kształtu skrzyżowania. Tylko przebudowa skrzyżowania do prawdziwego ronda z wysepką zasłaniającą dalszą część drogi uzdrowić sytuację i rondo będzie bardzo bezpieczne. Dodawanie nowych oznaczeń w obecnym stanie nic nie zmieni.
Rozwiń
jerzyk
jerzyk (9 października 2015 o 10:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Fajnie remont się kończy na lotników powstała ścierzka rowerowa fajnie tylko co za dupek poustawiał w ten sposób znaki informujące o ścierzce rowerowe zaraz ktoś skręcając palnie rowerzystę wymuszając pierwszeństwo bo nie widzi znaku dla kogo są te znaki kogo mają informować tak samo parkowanie na Okulickiego przy targu gdy się jedzie od szkoły nie widać pojazdów jadących Okulickiego bo parkują po lewej stronie utrudniając widoczność na skrzyżowaniu zacznijcie myśleć urzędasy chodzi o cwaniaczków od ruchu drogowego...

Rozwiń
Gość
Gość (4 października 2015 o 10:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Mieszkam na stałe w Świdniku od dwóch lat, przejeżdżam przez to rondo minimum 2 razy dziennie i moimi zdaniem jest ono bardzo dobrze oznakowane. Nie dziwią mnie te wypadki, bardzo dużo ich już tam widziałem. ponieważ zauważyłem że mało kto w Świdniku stosuje się do znaków drogowych. Ludziska ślepi chyba nie jesteście, zacznijcie wreszcie zwracać uwagę na znaki.
Rozwiń
Gość
Gość (3 października 2015 o 14:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Można było pomyśleć i podczas remontu skorygować kształt tego skrzyżowania, wymusić na kierowcach jazdę po lekkim łuku tak jak na innych nowych rondach. Czy komuś przyszło to do głowy? Nie! lepiej zostawić przewymiarowane skrzyżowanie o kształcie sugerującym pierwszeństwo jadącym prosto i łudzić się że dodatkowe znak i (które wszyscy olewają) coś zmienią
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (7)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!