Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

8 lutego 2018 r.
17:44

Świdnik: Opozycja się jednoczy. Kolejne porozumienie

Autor: Zdjęcie autora aa
0 38 A A
Świdnik Wspólna Sprawa podpisuje porozumienie z SLD
Świdnik Wspólna Sprawa podpisuje porozumienie z SLD (fot. Facebook/ Jakub Osina)

Wspólni kandydaci i wspólne listy wyborcze. Świdnik Wspólna Sprawa podpisał kolejne wyborcze porozumienie, tym razem z Sojuszem Lewicy Demokratycznej. Wcześniej takie porozumienie dotyczące wspólnego startu w wyborach samorządowych w mieście i powiecie ŚWS podpisał ze stowarzyszeniem Społeczna Inicjatywa Samorządowa i partią Nowoczesna.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Kolejne porozumienie, które zawarliśmy jako Świdnik Wspólna Sprawa dowodzi, że potrafimy skutecznie łączyć różne środowiska – komentuje Jakub Osina, lider stowarzyszenia Świdnik Wspólna Sprawa. – Robimy to ponad politycznymi podziałami skupiając się na tym, co razem możemy osiągnąć dla naszego miasta i powiatu. Cieszę się, że mamy wśród nas ludzi i podmioty o różnym spojrzeniu na rzeczywistość – z tej różnorodności rodzą się najlepsze programy dla Świdnika.

W jesiennych wyborach w Świdniku i powiecie świdnickim kandydaci wszystkich tych ugrupowań i kolejnych, z którymi ŚWS chce podpisać podobne porozumienie, będą startować z list Świdnik Wspólna Sprawa.

Komentarze 38

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
świadomy swidniczanin / 21 lutego 2018 o 15:30
Niektóre "Alfredy" nie tylko się poprzenosiły z PZPR do PIS , ale nawet są obecnie radnymi tej partii czy to w Świdniku czy w Radzie Powiatu Świdnickiego i to już od wielu kadencji... Ot ukryli się myśląc że nie zostaną odkryci, a tu klops.. czujny suweren zdemaskował przebierańców.. Dobra rada, popytajcie swoich dziadków , Popytajcie swoich rodziców, którzy z obecnych radnych miejskich lub powiatowych Świdnika na każdym pochodzie 1 Majowym dumnie dzierżyli sztandar zakładowego PZPR??? Kto był Przewodniczącym Koła Przyjaźni Polsko - Radzieckiej do 1989 r?? Kto jeździł do Radomia w 1976 roku na "ścieżki zdrowia" i pałował Robotników??? Czyj tatko był Sekretarzem p.o.p PZPR na Kuźni w WSK?? Kto siedział w krzakach i robił zdjęcia ludzi którzy szli do kościoła w Kaźmierzówce???
Niektóre "Alfredy" nie tylko się poprzenosiły z PZPR do PIS , ale nawet są obecnie radnymi tej partii czy to w Świdniku czy w Radzie Powiatu Świdnickiego i to już od wielu kadencji... Ot ukryli się myśląc że nie zostaną odkryci, a tu klops.. czujny suweren zdemaskował przebierańców.. Dobra rada, popytajcie swoich dziadków , Popytajcie swoich rodziców, którzy z obecnych radnych miejskich lub powiatowych Świdnika na każdym pochodzie 1 Majowym dumnie dzierżyli sztandar zakładowego PZPR??? Kto był Przewodniczącym Koła Przyjaźni Pol... rozwiń
Avatar
Gość / 21 lutego 2018 o 12:12
Paradoks XX wieku, komuna Świdnik wybudowała a głosują na PIS i inne śmieszne wynalazki, niektóre Alfredy to nawet z PZPR do PIS się poprzenosiły.
Avatar
antyLSW / 19 lutego 2018 o 13:21
LSW napisał:
Pisiory już niedługo inaczej będziecie gadać :)
 uważaj żeby ci żyłka nie pękła czerwieńcu
Avatar
antyLSW / 19 lutego 2018 o 13:20
do LSW: nie dusi cie twój własny smród
Avatar
john / 19 lutego 2018 o 13:17
komuszki śmieszą
Avatar
Gość / 10 lutego 2018 o 20:44
Sam prawdy napisał:
Zalatwianie sobie Dupochronu wszelkiej maści to PiS i jemu podobni wyssali z mlekiem ojca...
  Ojca Dyrektora.
Avatar
Lubię Swoją Wieś / 10 lutego 2018 o 19:16
undefined napisał:
W wyborach samorządowych 2014, PSL w Gdyni odnotował "skok" poparcia o ... 1100% z (słownie: tysiąc sto procent!) z 800 w przedostatnich wyborach na 8800 głosów. Czy i teraz ten przewał im się uda?
 Typowe ujadanie pisiora, zamiast sprawdzić to najlepeij opluć, zasiać ferment, otóż było to zagranie socjotechniczne gdyż z listy PSL wystartował Janusz Kupcewicz, który w Gdyni ma ogromny mir. Z lisy PSL startowali Apoloniusz Tajner, Karolina Michalczuk ale niestety kicha. Chciałem pisiorom przypomnieć, że w lubelskim PSL zdobył o 4 tysiące głosów więcej od PIS u. Czekamy na wybory w 2018 roku
 Typowe ujadanie pisiora, zamiast sprawdzić to najlepeij opluć, zasiać ferment, otóż było to zagranie socjotechniczne gdyż z listy PSL wystartował Janusz Kupcewicz, który w Gdyni ma ogromny mir. Z lisy PSL startowali Apoloniusz Tajner, Karolina Michalczuk ale niestety kicha. Chciałem pisiorom przypomnieć, że w lubelskim PSL zdobył o 4 tysiące głosów więcej od PIS u. Czekamy na wybory w 2018 roku rozwiń
Avatar
Sam prawdy / 9 lutego 2018 o 21:07
Zalatwianie sobie Dupochronu wszelkiej maści to PiS i jemu podobni wyssali z mlekiem ojca...
Avatar
LSW / 9 lutego 2018 o 20:23
Pisiory już niedługo inaczej będziecie gadać :)
Avatar
Gość / 9 lutego 2018 o 20:04
W każdych nadchodzących wyborach czy to samorządowych , czy w 2019 do Europarlamentu nie powinna się dostać żadna łajza z PO, .N, PSL i SLD! To są zdrajcy! Żeby chronić własną du*ę i dostęp do koryta sprzedaliby Polskę za grosze - jak szmalcownicy!
Avatar
świadomy swidniczanin / 21 lutego 2018 o 15:30
Niektóre "Alfredy" nie tylko się poprzenosiły z PZPR do PIS , ale nawet są obecnie radnymi tej partii czy to w Świdniku czy w Radzie Powiatu Świdnickiego i to już od wielu kadencji... Ot ukryli się myśląc że nie zostaną odkryci, a tu klops.. czujny suweren zdemaskował przebierańców.. Dobra rada, popytajcie swoich dziadków , Popytajcie swoich rodziców, którzy z obecnych radnych miejskich lub powiatowych Świdnika na każdym pochodzie 1 Majowym dumnie dzierżyli sztandar zakładowego PZPR??? Kto był Przewodniczącym Koła Przyjaźni Polsko - Radzieckiej do 1989 r?? Kto jeździł do Radomia w 1976 roku na "ścieżki zdrowia" i pałował Robotników??? Czyj tatko był Sekretarzem p.o.p PZPR na Kuźni w WSK?? Kto siedział w krzakach i robił zdjęcia ludzi którzy szli do kościoła w Kaźmierzówce???
Niektóre "Alfredy" nie tylko się poprzenosiły z PZPR do PIS , ale nawet są obecnie radnymi tej partii czy to w Świdniku czy w Radzie Powiatu Świdnickiego i to już od wielu kadencji... Ot ukryli się myśląc że nie zostaną odkryci, a tu klops.. czujny suweren zdemaskował przebierańców.. Dobra rada, popytajcie swoich dziadków , Popytajcie swoich rodziców, którzy z obecnych radnych miejskich lub powiatowych Świdnika na każdym pochodzie 1 Majowym dumnie dzierżyli sztandar zakładowego PZPR??? Kto był Przewodniczącym Koła Przyjaźni Pol... rozwiń
Avatar
Gość / 21 lutego 2018 o 12:12
Paradoks XX wieku, komuna Świdnik wybudowała a głosują na PIS i inne śmieszne wynalazki, niektóre Alfredy to nawet z PZPR do PIS się poprzenosiły.
Avatar
antyLSW / 19 lutego 2018 o 13:21
LSW napisał:
Pisiory już niedługo inaczej będziecie gadać :)
 uważaj żeby ci żyłka nie pękła czerwieńcu
Avatar
antyLSW / 19 lutego 2018 o 13:20
do LSW: nie dusi cie twój własny smród
Avatar
john / 19 lutego 2018 o 13:17
komuszki śmieszą
Avatar
Gość / 10 lutego 2018 o 20:44
Sam prawdy napisał:
Zalatwianie sobie Dupochronu wszelkiej maści to PiS i jemu podobni wyssali z mlekiem ojca...
  Ojca Dyrektora.
Avatar
Lubię Swoją Wieś / 10 lutego 2018 o 19:16
undefined napisał:
W wyborach samorządowych 2014, PSL w Gdyni odnotował "skok" poparcia o ... 1100% z (słownie: tysiąc sto procent!) z 800 w przedostatnich wyborach na 8800 głosów. Czy i teraz ten przewał im się uda?
 Typowe ujadanie pisiora, zamiast sprawdzić to najlepeij opluć, zasiać ferment, otóż było to zagranie socjotechniczne gdyż z listy PSL wystartował Janusz Kupcewicz, który w Gdyni ma ogromny mir. Z lisy PSL startowali Apoloniusz Tajner, Karolina Michalczuk ale niestety kicha. Chciałem pisiorom przypomnieć, że w lubelskim PSL zdobył o 4 tysiące głosów więcej od PIS u. Czekamy na wybory w 2018 roku
 Typowe ujadanie pisiora, zamiast sprawdzić to najlepeij opluć, zasiać ferment, otóż było to zagranie socjotechniczne gdyż z listy PSL wystartował Janusz Kupcewicz, który w Gdyni ma ogromny mir. Z lisy PSL startowali Apoloniusz Tajner, Karolina Michalczuk ale niestety kicha. Chciałem pisiorom przypomnieć, że w lubelskim PSL zdobył o 4 tysiące głosów więcej od PIS u. Czekamy na wybory w 2018 roku rozwiń
Avatar
Sam prawdy / 9 lutego 2018 o 21:07
Zalatwianie sobie Dupochronu wszelkiej maści to PiS i jemu podobni wyssali z mlekiem ojca...
Avatar
LSW / 9 lutego 2018 o 20:23
Pisiory już niedługo inaczej będziecie gadać :)
Avatar
Gość / 9 lutego 2018 o 20:04
W każdych nadchodzących wyborach czy to samorządowych , czy w 2019 do Europarlamentu nie powinna się dostać żadna łajza z PO, .N, PSL i SLD! To są zdrajcy! Żeby chronić własną du*ę i dostęp do koryta sprzedaliby Polskę za grosze - jak szmalcownicy!
Zobacz wszystkie komentarze 38

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami
film

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami 4 1

W piątek ma dojść do decydujących rozmów w szpitalu przy alei Kraśnickiej w Lublinie. W czwartek już 130 pielęgniarek było na L4.

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami 0 2

- Polsko-ukraińskich relacji po prostu nie ma - w taki sposób przewodniczący PO podsumował relacje Polski z Ukrainą.

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia)
galeria

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia) 2 0

Otwarte jest już nowe centrum rehabilitacyjno-fizjoterapeutyczne "Werandki" w Nałęczowie. - To pierwszy tak nowoczesny ośrodek po wschodniej stronie Wisły. Wychodzimy na przeciw potrzebom pacjentów z całej Polski - tłumaczy jego dyrekcja. Będą tam mogli skorzystać z czterech "stref": kardiologii, ortopedii, treningu i diagnostyki.

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym
26 maja 2018, 16:00

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym 1 0

Co Gdzie Kiedy. Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki (ul. Lubelska 12) zaprasza na kolejną odsłonę Soboty Literackiej. 26 maja o godz. 16 odbędzie się spotkanie poświęcone Balladzie o pewnej panience Szczepana Twardocha.

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie 1 0

Gmina Biała Podlaska musi powtarzać przetargi na roboty drogowe. Wszystko dlatego, że wykonawcy swoją pracę wyceniają coraz drożej.

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie 0 2

Śledztwo w sprawie niegospodarności w stadninie koni w Janowie Podlaskim jest sztucznie przedłużane. Prokuratura powinna się zająć osobami, które obecnie tam rządzą, a dawny prezes Marek Trela powinien wrócić do pracy – przekonuje posłanka PO Joanna Mucha

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego
galeria

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego 0 1

We wtorek i środę odbyły się Juwenalia Państwowej Szkoły Wyższej im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej.

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS 0 0

Brianna Joelle Kiesel zasiliła szeregi Pszczółki Polski AZS UMCS Lublin. 24-letnia Amerykanka ma na swoim koncie występy w najlepszej lidze świata, WNBA. Ostatnio reprezentowała szwedzkie Umea Udominate

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł 0 15

Nie będzie w Lublinie ograniczeń nocnej sprzedaży alkoholu. Ich wprowadzenia chcieli radni PiS, ale większość Rady Miasta była temu przeciwna. W czwartek uchwalony został za to zakaz sprzedaży trunków m.in. obok szkół i kościołów. Radni ustalili też maksymalną liczbę zezwoleń dla sklepów i lokali gastronomicznych.

Oto najlepsi uczniowie. Laureaci konkursów nagrodzeni przez kuratorium [zdjęcia]
galeria

Oto najlepsi uczniowie. Laureaci konkursów nagrodzeni przez kuratorium [zdjęcia] 4 0

Lubelski Kurator Oświaty uhonorował uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, którzy w tym roku szkolnym zostali laureatami konkursów przedmiotowych i tematycznych organizowanych we współpracy z Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

Dzień Otwarty w nowym przedszkolu w Rakowiskach

Dzień Otwarty w nowym przedszkolu w Rakowiskach 2 0

Gmina Biała Podlaska zaprasza na Dzień Otwarty w nowym przedszkolu samorządowym w Rakowiskach. Placówka ruszy 1 września.

Dni Łukowa 2018: Ania Dąbrowska i Boys
25 maja 2018, 0:00

Dni Łukowa 2018: Ania Dąbrowska i Boys 0 0

W dniach 25-27 maja w Łukowie rozpocznie się wielkie rodzinne imprezowanie w ramach Dni Łukowa 2018. Organizatorzy szykują dla mieszkańców szereg wspaniałych atrakcji, m.in. koncerty Ani Dąbrowskiej i grupy Boys.

Dodatkowe środki dla siatkarzy Avii Świdnik, piłkarze dostaną premię jak pokonają Motor

Dodatkowe środki dla siatkarzy Avii Świdnik, piłkarze dostaną premię jak pokonają Motor 5 0

Sekcja siatkarska MKS Avia Świdnik otrzyma od miasta dodatkowe 100 tysięcy złotych na rozwój. Po spełnieniu określonych warunków, na takie samo wsparcie mogą liczyć piłkarze

Widok z basenu na rzekę, są też sauny i gabinety. Nowe SPA już otwarte [zdjęcia, ceny]
galeria

Widok z basenu na rzekę, są też sauny i gabinety. Nowe SPA już otwarte [zdjęcia, ceny] 26 2

Hotel Oskar w Puławach w środę wpuścił pierwszych klientów do budowanego od roku nowego skrzydła. Na parterze znajdziemy baseny i sauny. Na piętrze - gabinety masażu i siłownię, a wkrótce otwarta zostanie również sala do gry w squasha. To pierwszy tego typu obiekt w mieście.

Podlaski Moto Show na lotnisku w Białej Podlaskiej
25 maja 2018, 15:00

Podlaski Moto Show na lotnisku w Białej Podlaskiej 0 0

Biała Podlaska. Gratka dla fanów motoryzacji. Od piątku do niedzieli na miejscowym lotnisku odbędzie się Podlaski Moto Show. Impreza połączona jest z 1. rundą Pucharu Polski w Wyścigach Równoległych.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!