Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

7 listopada 2010 r.
20:03
Edytuj ten wpis

Tak ma wyglądać nowe Centrum Kultury w Świdniku (wizualizacje)

0 16 A A

Centrum Kultury w miejscu kina Lot i nowy stadion sportowy – to najważniejsze plany inwestycyjne świdnickiego Ratusza. Miasto chce też ocieplić budynki przedszkoli i odnowić bloki przy ulicy Wyspiańskiego.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Złożyliśmy cztery wnioski o dofinansowanie naszych inwestycji. Mam nadzieję, że przyszłe władze województwa dofinansują przynajmniej jeden lub dwa – mówi Artur Soboń, sekretarz Urzędu Miasta Świdnik.

Budowa świdnickiego Centrum Kultury będzie realizowana w dwóch etapach. Na początku zostanie dobudowany nowy budynek do już istniejącego kina LOT. Będzie miał ponad 1,5 tys. mkw. powierzchni użytkowej. Później rozpocznie się modernizacja istniejącego budynku. Zostanie jednak zachowana jego bryła i elementy architektury z lat 60., m.in. charakterystyczna mozaika na froncie. Oba budynki, stary i nowy, zostaną ze sobą połączone. W kompleksie swoją siedzibę będą miały wszystkie świdnickie ośrodki kulturalne, teraz rozproszone w trzech punktach miasta.

W nowym budynku znajdzie się m.in. klub fantastyki, kilka pracowni muzycznych, pracownie: garncarska, taneczna, modelarska i plastyczna. Będzie też profesjonalne zaplecze, pokój instruktorów, reżyserka, sala widowiskowo-kinowa i scena.

– Inwestycja będzie kosztować blisko 16 mln zł. Staramy się o 3,5 mln dofinansowania. W tym miesiącu powinna się zakończyć procedura przetargowa – wyjaśnia Artur Soboń.

Drugi ważny miejski projekt to przebudowa stadionu i rewitalizacja północnej części miasta za 18,4 mln złotych. Istnieje możliwość 10-milionowego dofinansowania. – Ta inwestycja odmieniłaby tę część Świdnika. Powstałyby obiekty sportowe i pełnowymiarowe boisko ze sztuczną nawierzchnią – mówi sekretarz.

Miasto chce również przebudować i ocieplić budynki przedszkoli nr 3, 4, 5, 6 i 7 oraz zrewitalizować tereny przyległe. Kosztowałoby to 5,8 mln złotych. – Staramy się o 4,3 mln zł dotacji. Chcemy, by powstały nowe dojazdy, parkingi i place zabaw – dodaje Artur Soboń.

Jest też szansa na dofinansowanie do projektu już rozpoczętego. Chodzi o przebudowę ul. Wyspiańskiego. Budowa drogi jest zakończona, ale trzeba jeszcze odnowić cztery bloki w tej okolicy. Wartość inwestycji to 5,5 mln zł, z czego dotacja może wynieść 4,1 mln zł.

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Autochton / 9 listopada 2010 o 08:13
[quote name='Zibi' timestamp='1289165677' post='376136']
Artur Soboń to bardzo zdolny i kreatywny człowiek. Mimo młodego wieku ma olbrzymie doświadczenie polityczne. Ma duże szanse wejścia do sejmiku wojewódzkiego pod warunkiem, że zagłosuje na niego społeczność Świdnika. Na pewno będzie to z korzyścią dla miasta.
[/quote]

Kreatywny ? Doświadczenie ?
O tak, gdyby był starszy to z pewnością maczałby palce w rozgonieniu festiwalu kultury indyjskiej. Szanse ? W tym mieście stracił szacunek a jedyną korzyść może przynieść tylko jego emigracja.
[quote name='Zibi' timestamp='1289165677' post='376136']
Artur Soboń to bardzo zdolny i kreatywny człowiek. Mimo młodego wieku ma olbrzymie doświadczenie polityczne. Ma duże szanse wejścia do sejmiku wojewódzkiego pod warunkiem, że zagłosuje na niego społeczność Świdnika. Na pewno będzie to z korzyścią dla miasta.
[/quote]

Kreatywny ? Doświadczenie ?
O tak, gdyby był starszy to z pewnością maczałby palce w rozgonieniu festiwalu kultury indyjskiej. Szanse ? W tym mieście stracił szacunek ... rozwiń
Avatar
Heidi / 8 listopada 2010 o 12:24
Nie dostaniecie dofinansowania, bo nie umiecie pisać projektów inwestycyjnych. Ściemę rozsiewacie, ze wam obecna władza marszałkowska kasy nie daje, bo opcja polityczna inna, ble ble ble, a tak naprawdę, to punktów w konkursach nie umiecie uzyskać, dzięki nędznym aplikacjom konkursowym, zresztą to samo dzieje się w powiecie - żenada!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
salvage / 8 listopada 2010 o 09:48
Eee tam, ściemka przedwyborcza. Nagle jest pomysł na zaniedbane od wielu lat kino Lot
Avatar
paula / 8 listopada 2010 o 09:45
... widzę że coraz więcej samorządów ma (i potrafi obsużyć)programy do wizualizacji ale fajnie
Avatar
s / 8 listopada 2010 o 09:05
Ja również jestem za zmianami i wymianą panów, którzy się już zasiedzieli na swoich stołkach (najczęściej wielu w tym samym czasie). Po pierwsze niektórym woda sodowa odbiła i zrobili się bardzo bezczelni od tej "władzy". Po drugie teraz dopiero żałośnie wyciągają jakieś stare pomysły i się nimi lansują.

Ciekawe kiedy otworzą GOTOWĄ od kilku tygodni drogę łączącą Lotników Polskich z Wyszyńskiego i Cisową? Hm może w ciągu najbliższych dwóch tygodni, dziwnym przypadkiem tuż prze 21 listopada?
Avatar
janina / 8 listopada 2010 o 08:06
Ja tez jestem za zmianami. Czas najwyzszy odstawic od koryta wiekszosc siwdnickich wlodarzy.
Avatar
góral / 8 listopada 2010 o 07:49
Widzę, że kiełbasa wyborcza rozdawana jest już w najdalszych zakątkach Lublina. Nie rozumiem tylko, dlaczego taka dzielnica jak Świdnik ma urząd miejski, a większy od niego Czechów - nie ma? Czas skończyć z tą dwuwładzą. Pozdrawiam Lublinian z Adampola.
Avatar
edward / 8 listopada 2010 o 07:05
Zalatwiliscie juz na cacy baseny, a teraz kolejne jakies wymyslanki. Dosyc rzadow Pisu w Swidniku!
Avatar
jon / 7 listopada 2010 o 22:45
wciskanie nowego budynku na siłę w istniejąca zabudowę to jest kiepski pomysł. w tym miejscu można oczywiście wybudować nawet 10 piętrowy budynek, ale jest coś takiego jak zdrowy rozum , a w urbanistyce coś takiego jak przestrzeń. tu właśnie likwiduje się ją. jeden z niewielu fragmentów miasta gdzie można posiedzieć w otoczeniu zieleni
Avatar
woreknawozy / 7 listopada 2010 o 22:40
a kogo to cuwa obchodzi?
Avatar
Autochton / 9 listopada 2010 o 08:13
[quote name='Zibi' timestamp='1289165677' post='376136']
Artur Soboń to bardzo zdolny i kreatywny człowiek. Mimo młodego wieku ma olbrzymie doświadczenie polityczne. Ma duże szanse wejścia do sejmiku wojewódzkiego pod warunkiem, że zagłosuje na niego społeczność Świdnika. Na pewno będzie to z korzyścią dla miasta.
[/quote]

Kreatywny ? Doświadczenie ?
O tak, gdyby był starszy to z pewnością maczałby palce w rozgonieniu festiwalu kultury indyjskiej. Szanse ? W tym mieście stracił szacunek a jedyną korzyść może przynieść tylko jego emigracja.
[quote name='Zibi' timestamp='1289165677' post='376136']
Artur Soboń to bardzo zdolny i kreatywny człowiek. Mimo młodego wieku ma olbrzymie doświadczenie polityczne. Ma duże szanse wejścia do sejmiku wojewódzkiego pod warunkiem, że zagłosuje na niego społeczność Świdnika. Na pewno będzie to z korzyścią dla miasta.
[/quote]

Kreatywny ? Doświadczenie ?
O tak, gdyby był starszy to z pewnością maczałby palce w rozgonieniu festiwalu kultury indyjskiej. Szanse ? W tym mieście stracił szacunek ... rozwiń
Avatar
Heidi / 8 listopada 2010 o 12:24
Nie dostaniecie dofinansowania, bo nie umiecie pisać projektów inwestycyjnych. Ściemę rozsiewacie, ze wam obecna władza marszałkowska kasy nie daje, bo opcja polityczna inna, ble ble ble, a tak naprawdę, to punktów w konkursach nie umiecie uzyskać, dzięki nędznym aplikacjom konkursowym, zresztą to samo dzieje się w powiecie - żenada!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
salvage / 8 listopada 2010 o 09:48
Eee tam, ściemka przedwyborcza. Nagle jest pomysł na zaniedbane od wielu lat kino Lot
Avatar
paula / 8 listopada 2010 o 09:45
... widzę że coraz więcej samorządów ma (i potrafi obsużyć)programy do wizualizacji ale fajnie
Avatar
s / 8 listopada 2010 o 09:05
Ja również jestem za zmianami i wymianą panów, którzy się już zasiedzieli na swoich stołkach (najczęściej wielu w tym samym czasie). Po pierwsze niektórym woda sodowa odbiła i zrobili się bardzo bezczelni od tej "władzy". Po drugie teraz dopiero żałośnie wyciągają jakieś stare pomysły i się nimi lansują.

Ciekawe kiedy otworzą GOTOWĄ od kilku tygodni drogę łączącą Lotników Polskich z Wyszyńskiego i Cisową? Hm może w ciągu najbliższych dwóch tygodni, dziwnym przypadkiem tuż prze 21 listopada?
Avatar
janina / 8 listopada 2010 o 08:06
Ja tez jestem za zmianami. Czas najwyzszy odstawic od koryta wiekszosc siwdnickich wlodarzy.
Avatar
góral / 8 listopada 2010 o 07:49
Widzę, że kiełbasa wyborcza rozdawana jest już w najdalszych zakątkach Lublina. Nie rozumiem tylko, dlaczego taka dzielnica jak Świdnik ma urząd miejski, a większy od niego Czechów - nie ma? Czas skończyć z tą dwuwładzą. Pozdrawiam Lublinian z Adampola.
Avatar
edward / 8 listopada 2010 o 07:05
Zalatwiliscie juz na cacy baseny, a teraz kolejne jakies wymyslanki. Dosyc rzadow Pisu w Swidniku!
Avatar
jon / 7 listopada 2010 o 22:45
wciskanie nowego budynku na siłę w istniejąca zabudowę to jest kiepski pomysł. w tym miejscu można oczywiście wybudować nawet 10 piętrowy budynek, ale jest coś takiego jak zdrowy rozum , a w urbanistyce coś takiego jak przestrzeń. tu właśnie likwiduje się ją. jeden z niewielu fragmentów miasta gdzie można posiedzieć w otoczeniu zieleni
Avatar
woreknawozy / 7 listopada 2010 o 22:40
a kogo to cuwa obchodzi?
Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków"
galeria

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków" 6 15

Premier Mateusz Morawiecki przekazał klucze lokatorom Mieszkań Plus w Białej Podlaskiej. – Tu rozpoczynamy program który jest alternatywą dla rzeczywistości która do tej pory panowała – powiedział szef rządu.

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum"

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum" 1 0

Władze puławskich Zakładów Azotowych odpowiadają na zarzuty wysuwane przez związkowców o wysokich kosztach utrzymania menedżerów nowego pionu handlowego. Kopiowanie „bizantyjskich zwyczajów”, jak zapewnia zarząd firmy, to nieprawda

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie 0 0

Tylko wnikliwy obserwator, a takim był pan Larkin, potrafi określić pozycję społeczną patrząc w kieliszek. W czyjś kieliszek. I w swój kieliszek

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia] 9 1

Drugiego dnia Kulturaliów w Lublinie zobaczyć można było m.in. Kamp!, The Dumplings i Myslovitz

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana 1 1

PIŁKARSKA NICE I LIGA Do zakończenia sezonu pozostały już tylko dwie kolejki. W niedzielę o godzinie 12:45 łęcznianie zagrają na swoim stadionie z Rakowem Częstochowa. Aby zachować szanse na utrzymanie łęcznianie muszą zwyciężyć i liczyć na to, że w dwóch ostatnich meczach punkty zgubi Stomil Olsztyn

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej
27 maja 2018, 15:00

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej 8 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 27 maja o godz. 15 w szkole podstawowej w Niedrzwicy Kościelnej odbędzie się Piknik Charytatywny na rzecz Kingi Bartoszcze i Weroniki Przybycień. W programie m.in. Kabaret PKS.

Rozebrali go do naga w lesie, brutalnie pobili. Dopiero rano dotarł do domu

Rozebrali go do naga w lesie, brutalnie pobili. Dopiero rano dotarł do domu 32 5

Brutalny napad w Kraśniku. Aresztowano dwóch mężczyzn, którzy w Kraśniku wtargnęli do domu 20-latka, zabrali do lasu i dotkliwie pobili. Mężczyzna trafił do szpitala.

Właściciel tego foliowego namiotu ma spore kłopoty

Właściciel tego foliowego namiotu ma spore kłopoty 0 0

Ponad 1,5 metra miały niektóre z roślin konopi które zabezpieczyli policjanci w domu 20-latka

Skacze z okna i odjeżdża, wszystko nagrała kamera. Kto podpalił przedszkole? [wideo]
film

Skacze z okna i odjeżdża, wszystko nagrała kamera. Kto podpalił przedszkole? [wideo] 30 2

Lubartowscy policjanci ustalają okoliczności, w jakich doszło do pożaru będącego w budowie przedszkola w Kamionce. Spaleniu uległa część poddasza

Festiwal "W krainie pierogów w Bychawie". Wystąpią Universe i Bajm

Festiwal "W krainie pierogów w Bychawie". Wystąpią Universe i Bajm 4 0

Kto odwiedzi Bychawę w dniach 26-27 maja, będzie mógł spróbować pierogów z trzech województw: lubelskiego, podkarpackiego i podlaskiego. A to za sprawą imprezy „Na Kulinarnym Szlaku Wschodniej Polski”. Pierogi lubelskie będą kulinarną gwiazdą XIX Ogólnopolskiego Festiwalu „W Krainie Pierogów”. Gwiazdą muzyczną jest Beata i Bajm

Życzenia na Dzień Mamy 2018. Wierszyki, śmieszne życzenia sms, zabawne rymowanki
galeria

Życzenia na Dzień Mamy 2018. Wierszyki, śmieszne życzenia sms, zabawne rymowanki 0 0

Dziś 26 maja, czyli Dzień Mamy. Przygotowaliśmy dla Was wierszyki i życzenia, które mogą Wam się dziś przydać

Sytuacja jest bardzo zła, ale Wisła Puławy chce jeszcze powalczyć

Sytuacja jest bardzo zła, ale Wisła Puławy chce jeszcze powalczyć 5 4

Zostały już tylko dwa mecze, szanse na utrzymanie są bardzo małe, a na dodatek Wisła gra z zespołami, które mogą mieć jeszcze nadzieje na awans. Mimo wszystko puławianie chcą jeszcze powalczyć. W sobotę o godz. 17 czeka ich wyjazdowy mecz z Radomiakiem

Wybiegł łoś. Poważny wypadek w Dominiczynie, trzy osoby ranne. Zablokowana DK82

Wybiegł łoś. Poważny wypadek w Dominiczynie, trzy osoby ranne. Zablokowana DK82 8 3

Do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych doszło w Dominiczynie na drodze krajowej nr 82 między Łęczną a Włodawą

Kiermasz Klubu Twórców Ludowych w Puławach
27 maja 2018, 10:00

Kiermasz Klubu Twórców Ludowych w Puławach 0 0

W niedzielę, 27 maja o godz. 10 na Skwerze Niepodległości w Puławach odbędzie się Wiosenny Kiermasz Klubu Twórców Ludowych.

Dziecko zginęło na przejściu wracając ze szkoły, ojciec chce poznać opinie o dyrektorze

Dziecko zginęło na przejściu wracając ze szkoły, ojciec chce poznać opinie o dyrektorze 57 20

Grzegorz Małys, ojciec 12-letniego Rafała, który zginął na przejściu dla pieszych wracając z zajęć na basenie, będzie mógł poznać opinie dotyczące pracy byłego już dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Zamościu. Sam domagał się ich ujawnienia. Prezydent Zamościa będzie musiał udostępnić te dokumenty

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!