sobota, 20 stycznia 2018 r.

Świdnik

Tak ma wyglądać nowe Centrum Kultury w Świdniku (wizualizacje)

  Edytuj ten wpis
Dodano: 7 listopada 2010, 20:03

Centrum Kultury w miejscu kina Lot i nowy stadion sportowy – to najważniejsze plany inwestycyjne świdnickiego Ratusza. Miasto chce też ocieplić budynki przedszkoli i odnowić bloki przy ulicy Wyspiańskiego.

– Złożyliśmy cztery wnioski o dofinansowanie naszych inwestycji. Mam nadzieję, że przyszłe władze województwa dofinansują przynajmniej jeden lub dwa – mówi Artur Soboń, sekretarz Urzędu Miasta Świdnik.

Budowa świdnickiego Centrum Kultury będzie realizowana w dwóch etapach. Na początku zostanie dobudowany nowy budynek do już istniejącego kina LOT. Będzie miał ponad 1,5 tys. mkw. powierzchni użytkowej. Później rozpocznie się modernizacja istniejącego budynku. Zostanie jednak zachowana jego bryła i elementy architektury z lat 60., m.in. charakterystyczna mozaika na froncie. Oba budynki, stary i nowy, zostaną ze sobą połączone. W kompleksie swoją siedzibę będą miały wszystkie świdnickie ośrodki kulturalne, teraz rozproszone w trzech punktach miasta.

W nowym budynku znajdzie się m.in. klub fantastyki, kilka pracowni muzycznych, pracownie: garncarska, taneczna, modelarska i plastyczna. Będzie też profesjonalne zaplecze, pokój instruktorów, reżyserka, sala widowiskowo-kinowa i scena.

– Inwestycja będzie kosztować blisko 16 mln zł. Staramy się o 3,5 mln dofinansowania. W tym miesiącu powinna się zakończyć procedura przetargowa – wyjaśnia Artur Soboń.

Drugi ważny miejski projekt to przebudowa stadionu i rewitalizacja północnej części miasta za 18,4 mln złotych. Istnieje możliwość 10-milionowego dofinansowania. – Ta inwestycja odmieniłaby tę część Świdnika. Powstałyby obiekty sportowe i pełnowymiarowe boisko ze sztuczną nawierzchnią – mówi sekretarz.

Miasto chce również przebudować i ocieplić budynki przedszkoli nr 3, 4, 5, 6 i 7 oraz zrewitalizować tereny przyległe. Kosztowałoby to 5,8 mln złotych. – Staramy się o 4,3 mln zł dotacji. Chcemy, by powstały nowe dojazdy, parkingi i place zabaw – dodaje Artur Soboń.

Jest też szansa na dofinansowanie do projektu już rozpoczętego. Chodzi o przebudowę ul. Wyspiańskiego. Budowa drogi jest zakończona, ale trzeba jeszcze odnowić cztery bloki w tej okolicy. Wartość inwestycji to 5,5 mln zł, z czego dotacja może wynieść 4,1 mln zł.


  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Autochton
Heidi
salvage
(16) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Autochton
Autochton (9 listopada 2010 o 08:13) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Zibi' timestamp='1289165677' post='376136']
Artur Soboń to bardzo zdolny i kreatywny człowiek. Mimo młodego wieku ma olbrzymie doświadczenie polityczne. Ma duże szanse wejścia do sejmiku wojewódzkiego pod warunkiem, że zagłosuje na niego społeczność Świdnika. Na pewno będzie to z korzyścią dla miasta.
[/quote]

Kreatywny ? Doświadczenie ?
O tak, gdyby był starszy to z pewnością maczałby palce w rozgonieniu festiwalu kultury indyjskiej. Szanse ? W tym mieście stracił szacunek a jedyną korzyść może przynieść tylko jego emigracja.
Rozwiń
Heidi
Heidi (8 listopada 2010 o 12:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nie dostaniecie dofinansowania, bo nie umiecie pisać projektów inwestycyjnych. Ściemę rozsiewacie, ze wam obecna władza marszałkowska kasy nie daje, bo opcja polityczna inna, ble ble ble, a tak naprawdę, to punktów w konkursach nie umiecie uzyskać, dzięki nędznym aplikacjom konkursowym, zresztą to samo dzieje się w powiecie - żenada!!!!!!!!!!!!!!!!!
Rozwiń
salvage
salvage (8 listopada 2010 o 09:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Eee tam, ściemka przedwyborcza. Nagle jest pomysł na zaniedbane od wielu lat kino Lot
Rozwiń
paula
paula (8 listopada 2010 o 09:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
... widzę że coraz więcej samorządów ma (i potrafi obsużyć)programy do wizualizacji ale fajnie
Rozwiń
s
s (8 listopada 2010 o 09:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ja również jestem za zmianami i wymianą panów, którzy się już zasiedzieli na swoich stołkach (najczęściej wielu w tym samym czasie). Po pierwsze niektórym woda sodowa odbiła i zrobili się bardzo bezczelni od tej "władzy". Po drugie teraz dopiero żałośnie wyciągają jakieś stare pomysły i się nimi lansują.

Ciekawe kiedy otworzą GOTOWĄ od kilku tygodni drogę łączącą Lotników Polskich z Wyszyńskiego i Cisową? Hm może w ciągu najbliższych dwóch tygodni, dziwnym przypadkiem tuż prze 21 listopada?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (16)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!