Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

27 lipca 2010 r.
18:15
Edytuj ten wpis

Ulice Wiśniowa i Głogowa w Świdniku zatopione po ulewie (zdjęcia)

Autor: Zdjęcie autora red
0 12 A A

W sobotę nad Świdnikiem przeszła nawałnica. Ulice Głogowa i Wiśniowa zostały całkowicie zalane - napisała do nas Internautka na skrzynkę alarm24@dziennikwschodni.pl

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
O podtapianych okolicach ul. Wiśniowej w Świdniku już raz pisaliśmy: Na Wiśniowej w Świdniku auta toną, a szczury pływają (zdjęcia)

Tym razem dostaliśmy od naszej Internautki kolejne zdjęcia przedstawiające ul. Wiśniową i Głogową w Świdniku po ulewie jaka przeszła nad miastem w sobotę.

- Te zdjęcia zrobiłam ok. godz. 16-tej przy ul. Głogowej 1, 7 i Wiśniowej 6. Takie sytuacje zdarzają się po tak zwanym "oberwaniu chmury". I to już nie pierwszy raz - napisała do nas Magdalena Kusiak.

Mieszkańcy wielokrotnie interweniowali w spółdzielni mieszkaniowej i u burmistrza miasta. - Postawiono udrożnienie studzienek, wymieniono okienka piwniczne w blokach, ale na niewiele się to zdało. Straż pożarna pracowała do godzin porannych wypompowując wodę z piwnic, wypychając zalane samochody z parkingu i układając worki z piachem przy wejściach do klatek schodowych aby zatamować napływającą wodę - dodaje Pani Magdalena.

Według niej najgorsza sytuacja była w bloku przy ul. Głogowej 1 (pierwsza klatka) gdzie woda wlewała się do budynku przez drzwi wejściowe do klatki schodowej. Groźnie było również przy Wiśniowej, gdzie było dużo wody w piwnicach.

- Po opadnięciu wody na parkingach przy ul. Głogowej i Wiśniowej pozostało błoto i piach naniesiony z ulic, którymi płynęła woda - kończy pani Magdalena.

Dziękujemy Pani Magdalenie Kusiak za zdjęcia i informację

Po ukazaniu się artykułu ze zdjęciami z ul. Wiśniowej i Głogowej dostaliśmy fotki od Internauty Piotra, który z kolei sfotografował podtopione ulice Kamińskiego i Ratajczaka w Świdniku. Można je obejrzeć w galerii. Dziękujemy za zdjęcia Panu Piotrowi.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
woluest / 13 sierpnia 2014 o 15:05

Hehe. Nie gdybajcie, tylko weźcie się do roboty.

Avatar
Anna / 7 sierpnia 2014 o 14:05
To co pokazujące to jeszcze nic jak warszawka by to miała co małopolska teraz to cały świat by pewnie o tym wiedział!
Avatar
Gość / 1 sierpnia 2010 o 13:14
[quote name='Gość' date='27 lipiec 2010 - 19:14 ' timestamp='1280250848' post='320939']
Lipa nie powódź, ledwie sobie koła zamoczyli Na Ratajczaka to dopiero się samochody potopiły Szkoda że burmistrz tu nie mieszka, dowiedziałby się, że kanalizacja się zamula i trzeba ją udrażniać.
[/quote]



burmistrz mieszkał na wisniowej i co z tego-wyprowadził się
problem z głowy(*dla niego)
[quote name='Gość' date='27 lipiec 2010 - 19:14 ' timestamp='1280250848' post='320939']
Lipa nie powódź, ledwie sobie koła zamoczyli Na Ratajczaka to dopiero się samochody potopiły Szkoda że burmistrz tu nie mieszka, dowiedziałby się, że kanalizacja się zamula i trzeba ją udrażniać.
[/quote]



burmistrz mieszkał na wisniowej i co z tego-wyprowadził się
problem z głowy(*dla niego) rozwiń
Avatar
mieszkaniec Głogowej / 1 sierpnia 2010 o 13:11
A co powiecie na temat kompetencji w tym wypadku-
w ścianie piwnicy bloku jest dziura 20x20 cm plus 2 stare rury którymi woda ze studzienek
sobie wpływa bezpośrednio do budynku?
a wystarczyłoby żeby idioci co robili remont i doprowadzenie ogrzewania zużyli ze
2 pianki montażowe do zatkania
w dodatku dziura jest w zamkniętym-niedostępnym pomieszczeniu
dopiero strażacy się włamali kiedy pomimo ciągłej pracy motopompy
wody nie ubywało a przez klatki zabezpieczone było workami z piaskiem?!
Avatar
jaki taki / 28 lipca 2010 o 17:39
do lolka
gospodarzem miasta jest burmistrz a nie prezes spółdzielni, ale burmi woli budować skwerki i chodniki dla swojego elektoratu i pod publikę, kanalizacji( a jest to problem od kilku lat bardzo ważny i widoczny przy byle jakiej ulewie) nie widać gołym okiem więc po co się wysilać, a wybory tuż tuż...
Avatar
Lolek / 28 lipca 2010 o 07:53
Ludzie idźcie nakopać do dupy prezesowi spółdzieli. To on ma obowiązek zabezpieczyc teren spółdzielni (a więc bloki, chodniki i trawniki) przed zalewaniem. SM w Świdniku jest arogancka jak wszystkie inne, więc dopóki prezio sie nie wystraszy, dopóty nic nie zrobi.
Avatar
kamil / 28 lipca 2010 o 07:51
Więcej betonu!!! najlepiej wyłozyć kazdy plac kostką, trawniki zabetonować to na pewno nie bedzie nikogo zalewało!! człowiek sam się niszczy
Avatar
maf / 27 lipca 2010 o 21:25
[quote name='ja' date='27 lipiec 2010 - 20:10 ' timestamp='1280254220' post='320963']
Wszyscy wiedzą, że lotniska nie buduje się w takich miejscach jak to wybrane, a mimo to wileu sie pomysłem zachwyciło.
[/quote]


a coz drogi kolego ma do tego lotnisko? moim zdaniem lotnisko w miejscu o ktory mowisz to bardzo dobra inwestycja ktora przyniesie okolicom Swidnik i Lublina same profity... ale nie o tym chce pisac swoj post. Jestem mieszkancem bloku Glogowa 4. Mieszkam tam od 1986 a wiec kawal czasu. Nie pamietam aby taki deszcz narobil tak wielu szkod. Zalane samochody, zalane piwnice, smrod wylanego szamba w bloku ktorym mieszkam unosi sie do dzis i jest nie do wytrzymania. W bloku ktory zostal poszkodowany najbardziej mieszkal kiedys kochany burmistrz naszego miasta.... i wszystko bylo w porzadku. Dzis kiedy burmistrz zmienil swoje lokum chyba zapomnial jak mieszkaja jego sasiedzi. Mam nadzieje ze oni wystawia mu odpowiednia opinie przy urnach wyborczych, ja zrobie to na 100%
[quote name='ja' date='27 lipiec 2010 - 20:10 ' timestamp='1280254220' post='320963']
Wszyscy wiedzą, że lotniska nie buduje się w takich miejscach jak to wybrane, a mimo to wileu sie pomysłem zachwyciło.
[/quote]


a coz drogi kolego ma do tego lotnisko? moim zdaniem lotnisko w miejscu o ktory mowisz to bardzo dobra inwestycja ktora przyniesie okolicom Swidnik i Lublina same profity... ale nie o tym chce pisac swoj post. Jestem mieszkancem bloku Glogowa 4. Mieszkam tam od 1986 a ... rozwiń
Avatar
ja / 27 lipca 2010 o 20:10
[quote name='NICK' date='27 lipiec 2010 - 19:19 ' timestamp='1280251154' post='320940']
wszyscy wiedzą ze nie buduje sie na terenach zalewowych - tam zawsze po deszczu "stała" woda - a tu nagle w latach 80 ktoś wymyslił sobie że bąda tam bloki a w 90 garaże ... no i mamy powódz - ciekawe kto wydał pozwolenie na budowę w tym miejscu ? Pewnie da sie sprawdzić drogi DW
[/quote]

Wszyscy wiedzą, że lotniska nie buduje się w takich miejscach jak to wybrane, a mimo to wileu sie pomysłem zachwyciło.
Avatar
Natasza / 27 lipca 2010 o 20:05
Faktycznie, niesamowita powódź. W sobotę cały Świdnik był zalany, w końcu trochę popadało...
Avatar
woluest / 13 sierpnia 2014 o 15:05

Hehe. Nie gdybajcie, tylko weźcie się do roboty.

Avatar
Anna / 7 sierpnia 2014 o 14:05
To co pokazujące to jeszcze nic jak warszawka by to miała co małopolska teraz to cały świat by pewnie o tym wiedział!
Avatar
Gość / 1 sierpnia 2010 o 13:14
[quote name='Gość' date='27 lipiec 2010 - 19:14 ' timestamp='1280250848' post='320939']
Lipa nie powódź, ledwie sobie koła zamoczyli Na Ratajczaka to dopiero się samochody potopiły Szkoda że burmistrz tu nie mieszka, dowiedziałby się, że kanalizacja się zamula i trzeba ją udrażniać.
[/quote]



burmistrz mieszkał na wisniowej i co z tego-wyprowadził się
problem z głowy(*dla niego)
[quote name='Gość' date='27 lipiec 2010 - 19:14 ' timestamp='1280250848' post='320939']
Lipa nie powódź, ledwie sobie koła zamoczyli Na Ratajczaka to dopiero się samochody potopiły Szkoda że burmistrz tu nie mieszka, dowiedziałby się, że kanalizacja się zamula i trzeba ją udrażniać.
[/quote]



burmistrz mieszkał na wisniowej i co z tego-wyprowadził się
problem z głowy(*dla niego) rozwiń
Avatar
mieszkaniec Głogowej / 1 sierpnia 2010 o 13:11
A co powiecie na temat kompetencji w tym wypadku-
w ścianie piwnicy bloku jest dziura 20x20 cm plus 2 stare rury którymi woda ze studzienek
sobie wpływa bezpośrednio do budynku?
a wystarczyłoby żeby idioci co robili remont i doprowadzenie ogrzewania zużyli ze
2 pianki montażowe do zatkania
w dodatku dziura jest w zamkniętym-niedostępnym pomieszczeniu
dopiero strażacy się włamali kiedy pomimo ciągłej pracy motopompy
wody nie ubywało a przez klatki zabezpieczone było workami z piaskiem?!
Avatar
jaki taki / 28 lipca 2010 o 17:39
do lolka
gospodarzem miasta jest burmistrz a nie prezes spółdzielni, ale burmi woli budować skwerki i chodniki dla swojego elektoratu i pod publikę, kanalizacji( a jest to problem od kilku lat bardzo ważny i widoczny przy byle jakiej ulewie) nie widać gołym okiem więc po co się wysilać, a wybory tuż tuż...
Avatar
Lolek / 28 lipca 2010 o 07:53
Ludzie idźcie nakopać do dupy prezesowi spółdzieli. To on ma obowiązek zabezpieczyc teren spółdzielni (a więc bloki, chodniki i trawniki) przed zalewaniem. SM w Świdniku jest arogancka jak wszystkie inne, więc dopóki prezio sie nie wystraszy, dopóty nic nie zrobi.
Avatar
kamil / 28 lipca 2010 o 07:51
Więcej betonu!!! najlepiej wyłozyć kazdy plac kostką, trawniki zabetonować to na pewno nie bedzie nikogo zalewało!! człowiek sam się niszczy
Avatar
maf / 27 lipca 2010 o 21:25
[quote name='ja' date='27 lipiec 2010 - 20:10 ' timestamp='1280254220' post='320963']
Wszyscy wiedzą, że lotniska nie buduje się w takich miejscach jak to wybrane, a mimo to wileu sie pomysłem zachwyciło.
[/quote]


a coz drogi kolego ma do tego lotnisko? moim zdaniem lotnisko w miejscu o ktory mowisz to bardzo dobra inwestycja ktora przyniesie okolicom Swidnik i Lublina same profity... ale nie o tym chce pisac swoj post. Jestem mieszkancem bloku Glogowa 4. Mieszkam tam od 1986 a wiec kawal czasu. Nie pamietam aby taki deszcz narobil tak wielu szkod. Zalane samochody, zalane piwnice, smrod wylanego szamba w bloku ktorym mieszkam unosi sie do dzis i jest nie do wytrzymania. W bloku ktory zostal poszkodowany najbardziej mieszkal kiedys kochany burmistrz naszego miasta.... i wszystko bylo w porzadku. Dzis kiedy burmistrz zmienil swoje lokum chyba zapomnial jak mieszkaja jego sasiedzi. Mam nadzieje ze oni wystawia mu odpowiednia opinie przy urnach wyborczych, ja zrobie to na 100%
[quote name='ja' date='27 lipiec 2010 - 20:10 ' timestamp='1280254220' post='320963']
Wszyscy wiedzą, że lotniska nie buduje się w takich miejscach jak to wybrane, a mimo to wileu sie pomysłem zachwyciło.
[/quote]


a coz drogi kolego ma do tego lotnisko? moim zdaniem lotnisko w miejscu o ktory mowisz to bardzo dobra inwestycja ktora przyniesie okolicom Swidnik i Lublina same profity... ale nie o tym chce pisac swoj post. Jestem mieszkancem bloku Glogowa 4. Mieszkam tam od 1986 a ... rozwiń
Avatar
ja / 27 lipca 2010 o 20:10
[quote name='NICK' date='27 lipiec 2010 - 19:19 ' timestamp='1280251154' post='320940']
wszyscy wiedzą ze nie buduje sie na terenach zalewowych - tam zawsze po deszczu "stała" woda - a tu nagle w latach 80 ktoś wymyslił sobie że bąda tam bloki a w 90 garaże ... no i mamy powódz - ciekawe kto wydał pozwolenie na budowę w tym miejscu ? Pewnie da sie sprawdzić drogi DW
[/quote]

Wszyscy wiedzą, że lotniska nie buduje się w takich miejscach jak to wybrane, a mimo to wileu sie pomysłem zachwyciło.
Avatar
Natasza / 27 lipca 2010 o 20:05
Faktycznie, niesamowita powódź. W sobotę cały Świdnik był zalany, w końcu trochę popadało...
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat 0 0

Poniedziałkowe losowanie (21.05.2018) Ekstra Pensji okazało się szczęśliwe dla osoby, która kupiła zakład tej gry w punkcie LOTTO przy ulicy Kopernika 4 w Pucku (woj. pomorskie).

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje
galeria
film

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje 37 1

24 czerwca uruchomione ma być niedzielne połączenie kolejowe z Lublina do Włodawy przez Okuninkę. Pociąg ma kursować do ostatniej niedzieli sierpnia włącznie.

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej 1 1

Końcówka sezonu zapowiada się niezwykle ciekawie. W walce o awans faworytami są: Resovia, KSZO i Motor. Temu tercetowi szyki może jeszcze pokrzyżować Chełmianka. Biało-zieloni w najbliższą sobotę zmierzą się w derbach z lubelskim klubem. Gospodarze spodziewają się tłumów na meczu, dlatego apelują o wcześniejszy zakup biletu

Skwer "Prof. Władysława Bartoszewskiego" będzie w Lublinie

Skwer "Prof. Władysława Bartoszewskiego" będzie w Lublinie 0 0

Imię „Prof. Władysława Bartoszewskiego” może otrzymać skwer urządzony między ul. Lipową a wejściem na cmentarz.

Uważają, że zakaz handlu w niedziele jest niezgodny z konstytucją. Będzie skarga
Sonda

Uważają, że zakaz handlu w niedziele jest niezgodny z konstytucją. Będzie skarga 0 3

Zakaz handlu w niedziele jest niezgodny z konstytucją – uważają członkowie Konfederacji Lewiatan. Chcą, by sprawę zbadał Trybunał Konstytucyjny.

Pech dyrektora agencji. Kolizja służbowym samochodem i mandat

Pech dyrektora agencji. Kolizja służbowym samochodem i mandat 6 5

300 złotych mandatu i 6 punktów karnych kosztowała dyrektora lubelskiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Krzysztofa Gałaszkiewicz kolizja na obwodnicy Lublina. Dyrektor agencji jechał służbowym autem.

Lublin: Kto zasłużył na nagrodę gospodarczą?
galeria

Lublin: Kto zasłużył na nagrodę gospodarczą? 0 1

Można już zgłaszać kandydatury do tegorocznych nagród gospodarczych przyznawanych przez samorząd Lublina. Są to wyróżnienia dla firm wnoszących duży wkład w rozwój gospodarczy miasta.

Praca za granicą - wskazówki i podpowiedzi. Sprawdź zanim wyjedziesz

Praca za granicą - wskazówki i podpowiedzi. Sprawdź zanim wyjedziesz 0 0

Od lat Polacy korzystają z możliwości legalnej pracy za granicą. Nie brakuje atrakcyjnych ofert, dzięki którym można dorobić, a przy okazji zwiedzić ciekawe rejony Europy. Przed podróżą warto jednak pamiętać o kilku rzeczach, które pomogą nam uniknąć nieprzyjemności.

Wystawa fotografii "Twarze Japonii" w Filii nr 11 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie
25 maja 2018, 18:00

Wystawa fotografii "Twarze Japonii" w Filii nr 11 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Filia nr 11 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie (ul. Lwowska 6) zaprasza na wernisaż wystawy fotografii Doroty Gruszki Twarze Japonii. Wydarzenie odbędzie się 25 maja o godz. 18.

Nowa hala sportowa powstanie w Lublinie. W środku sala dla VIP-ów z lustrem weneckim
film

Nowa hala sportowa powstanie w Lublinie. W środku sala dla VIP-ów z lustrem weneckim 8 1

Nową halę sportową przy Głębokiej postawi Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej, który ogłosił właśnie przetarg na jej zaprojektowanie i budowę. Trochę to potrwa, bo pierwsze zajęcia w nowej hali mają się zacząć dopiero w roku akademickim 2020/21.

Puławy: Zderzenie czterech pojazdów na ul. Piaskowej
galeria

Puławy: Zderzenie czterech pojazdów na ul. Piaskowej 3 0

Do zdarzenia doszło przed godz. 15 w okolicach Biedronki przy ul. Piaskowej w Puławach.

Terespol: Miasto apeluje o pomoc dla pogorzelców

Terespol: Miasto apeluje o pomoc dla pogorzelców 1 0

Potrzebna pomoc dla poszkodowanych w pożarze w Terespolu. Dwie rodziny straciły cały swój dobytek.

„Puławy” nadal bez przedstawiciela w zarządzie Grupy Azoty

„Puławy” nadal bez przedstawiciela w zarządzie Grupy Azoty 2 7

Rada nadzorcza Grupy Azoty SA, w skład której wchodzi także puławska spółka, powołała nowy zarząd spółki. Ale w sześcioosobowym składzie nie ma ani jednego przedstawiciela ZA „Puławy”.

Spotkanie z Justyną Bargielską w DDK Czuby Południowe
25 maja 2018, 18:00

Spotkanie z Justyną Bargielską w DDK Czuby Południowe 0 0

Co Gdzie Kiedy. W ramach cyklu Z kim do łóżka? w Dzielnicowym Domu Kultury Czuby Południowe odbędzie się spotkanie z poetką Justyną Bargielską. Wydarzenie odbędzie się 25 maja o godz. 18.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!