Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

4 czerwca 2008 r.
16:40
Edytuj ten wpis

Unia "błogosławi" lotnisko w Świdniku

0 16 A A

296 mln zł - tyle środków publicznych, wedle Komisji Europejskiej można wydać na budowę lotniska w Świdniku.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Na tą decyzję Departamentu Transportu i Energii KE czekaliśmy od wielu miesięcy - mówi Jacek Sobczak, wicemarszałek województwa. - O taką opinię starało się 10 lotnisk. Tylko Lublin i Gdańsk otrzymały pozytywną. Potrzebowaliśmy tego "błogosławieństwa” unii choćby po to, żeby finalizować umowy na zakup nieruchomości pod lotnisko.

Tymczasem transakcje w gminie Wólka Lubelska stanęły pod znakiem zapytania. Wszystko po tym, jak dwa tygodnie temu Rada Gminy nie zgodziła się na zmiany w planie zagospodarowania przestrzennego Wólki oraz na wycięcie lasu pod pas startowy. Bez tego nie ma mowy o rozpoczęciu inwestycji budowy portu lotniczego.

A to jest na rękę części mieszkańców, którzy nie chcą pozbywać się swoich domów.

- Cały czas prowadzimy negocjacje i będziemy prowadzić do końca. Jesteśmy gotowi nie tylko kupować nieruchomości, ale przedstawiać oferty odtworzeniowe, np. zaproponować dom za dom - dodaje Sobczak.

Sprawą niekorzystnych dla lotniska uchwał zainteresowała się wojewoda lubelska. Wszczęte zostało postępowanie nadzorcze, które ma wykazać, czy uchwały zostały podjęte zgodnie z prawem. Genowefa Tokarska poprosiła radnych, żeby wyjaśnili jej swoje stanowisko. Dziś otrzymała od nich odpowiedź.

- Podtrzymujemy swoje stanowisko. Działaliśmy zgodnie z prawem i w ramach swoich uprawnień - przekonuje Krzysztof Więckowski, przewodniczący Rady Gminy.

Teraz wojewoda ma miesiąc, żeby zamknąć postępowanie kontrolne. - Może ono się zakończyć unieważnieniem uchwał, ale wcale nie musi. Wszystkie dokumenty zostaną poddane dokładnej analizie prawnej - mówi Małgorzata Tatara, rzecznik wojewody.

Władze spółki Port Lotniczy Lublin przekonują, że weto radnych z Wólki nie opóźni, ani tym bardziej nie przekreśli ich planów.

- Właśnie zamknęliśmy przyjmowanie ofert projektowych na modernizację i rozbudowę lotniska w Świdniku - mówi Grzegorz Muszyński, prezes Portu Lotniczego Lublin. - Zainteresowanie było ogromne, wpłynęły 44 oferty z biur projektowych z całego świata. To świadczy o wielkim prestiżu tej inwestycji. Podtrzymujemy wcześniejsze deklaracje: lotnisko powstanie najpóźniej za 4 lata. (mag)

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Latawiec / 20 sierpnia 2008 o 23:39
jerry napisał:
lotnisko oczywiście przy takim zaparciu władz będzie.
tylko czy przypadkiem tylko wiatr będzie sobie po nim latał .
obawy uzasadnione ,
właśnie czytam informację, że CentralWings , 2 raz w tym roku ogranicza swoje połączenia.
inni przewoźnicy podobnie latający po naszym kraju podobnie.
czy w takiej sytuacji lotnisko zarobi na swoje utrzymanie oraz całej tej spółki ?
proponuję , na wszelki wypadek , wszystkich miłośników lotniska w świdniku opodatkować - specjalnie na ten cel.


Bo to wszystko jest o 5 lat za pozno. Zamiast kupczyc publicznymi pieniedzmi w Niedziwiadzie i Swidniku wystarczylo te same pieniadze zainwestowac w Radawcu. Swidnik ma 0 szans na osiagniecie rentownosci przed uplywem 50 lat od oddania PLL do uzytku bo ze wzgledu na lokalizacje bedzie to jeden z najdrozszych jak nie najdrozszy port lotniczy na swiecie.
Tak na marginesie: [url="http://biznes.onet.pl/0,1810769,wiadomosci.html"]http://biznes.onet.pl/0,1810769,wiadomosci.html[/url]


Bo to wszystko jest o 5 lat za pozno. Zamiast kupczyc publicznymi pieniedzmi w Niedziwiadzie i Swidniku wystarczylo te same pieniadze zainwestowac w Radawcu. Swidnik ma 0 szans na osiagniecie rentownosci przed uplywem 50 lat od oddania PLL do uzytku bo ze wzgledu na lokalizacje bedzie to jeden z najdrozszych jak nie najdrozszy port lotniczy na swiecie.
Tak na marginesie: [url="http://biznes.onet.pl/0,1810769,wiadomosci.html"]http://biznes.onet.pl/0,1810769,wiadomosci.html[/url] rozwiń
Avatar
jerry / 20 sierpnia 2008 o 21:25
lotnisko oczywiście przy takim zaparciu władz będzie.
tylko czy przypadkiem tylko wiatr będzie sobie po nim latał .
obawy uzasadnione ,
właśnie czytam informację, że CentralWings , 2 raz w tym roku ogranicza swoje połączenia.
inni przewoźnicy podobnie latający po naszym kraju podobnie.
czy w takiej sytuacji lotnisko zarobi na swoje utrzymanie oraz całej tej spółki ?
proponuję , na wszelki wypadek , wszystkich miłośników lotniska w świdniku opodatkować - specjalnie na ten cel.
Avatar
Mysli-wy / 7 czerwca 2008 o 08:39
think napisał:
Lotnisko lotniskiem.. Pomyslaly by te glaby pokroju wieckowskiego czy innego szujewskiego... nie, przepraszam. oni nie pomysla, oni licza swoja kase.
Jeszcze raz wiec - pomysleli by ludzie z wolki jakie pieniadze moga przejsc im kolo nosa, jakie inwestycje, infrastruktura, drogi, miejsca pracy, rozwoj regionu, wieksze zarobki, wartosc ziemi itd.. Ta gmina moze byc jedna z najatrakcyjniejszych na lubelszczyznie. Lotnisko to nie jest diabel wcielony, to tylko lotnisko;) Przestancie histeryzowac, pomyslcie.


Alez Oni wlasnie o korzysciach dla swojej gminy i jej mieszkancow mysla. Zamiasta obdzielac innych epitetami wez moze tylek w troki, pojedz na miejsce i zobacz jak to wszystko wyglada.
Jak wrocisz z tej wizji lokalnej do udaj sie do jednego z wspoludzialowcow spolki port lotniczy w budowie od lat 8 i popros o kosztorys oraz wysokosc wyplaconych naleznosci na rzecz firmy ktora pod pretekstem rewitalizacji terenu zrobila tor crossowy w miejscu objetym Natura 2000.
Jak dowiesz sie o wartosci wykonanej tam pracy to pojedz na wizje lokalna do Niedziwiady, popatrz ile i jakich gruntow wykupil drugi wspoludzialowiec spolki port lotniczy w budowie. Jak wrocisz to udaj sie do Urzedu Marszalkowskiego i popros o podanie kosztow wykupu gruntow w Niedzwiadzie. Jak to wszystko poznasz osobiscie to napisz ogloszenie "Ja nizej podpisany zwolennik dozywotniej budowy lotniska w budowie, na rzecz tej budowy i rozwoju regionu, pozwalam przejac wszystkie swoje dobra za 1/10 ich wartosci" Jak juz zostaniesz z jalmuzna za caly swoj majatek to wtedy pojedz jeszcze raz do Wolki i powiedz-bierzcie przyklad ze mnie, oddalem wszystko co mialem dla dobra ogolu!!!


Alez Oni wlasnie o korzysciach dla swojej gminy i jej mieszkancow mysla. Zamiasta obdzielac innych epitetami wez moze tylek w troki, pojedz na miejsce i zobacz jak to wszystko wyglada.
Jak wrocisz z tej wizji lokalnej do udaj sie do jednego z wspoludzialowcow spolki port lotniczy w budowie od lat 8 i popros o kosztorys oraz wysokosc wyplaconych naleznosci na rzecz firmy ktora pod pretekstem rewitalizacji terenu zrobila tor crossowy w miejscu objetym Natura 2000.
Jak dowiesz sie o wartosci wykonanej t... rozwiń
Avatar
think / 6 czerwca 2008 o 20:09
Lotnisko lotniskiem.. Pomyslaly by te glaby pokroju wieckowskiego czy innego szujewskiego... nie, przepraszam. oni nie pomysla, oni licza swoja kase.
Jeszcze raz wiec - pomysleli by ludzie z wolki jakie pieniadze moga przejsc im kolo nosa, jakie inwestycje, infrastruktura, drogi, miejsca pracy, rozwoj regionu, wieksze zarobki, wartosc ziemi itd.. Ta gmina moze byc jedna z najatrakcyjniejszych na lubelszczyznie. Lotnisko to nie jest diabel wcielony, to tylko lotnisko;) Przestancie histeryzowac, pomyslcie.
Avatar
miks / 5 czerwca 2008 o 20:52
Unia chyba nie wie tak naprawde co czeka Świdnik. Kiedy się przyjrzą od razu zmienia zdanie...
Avatar
andy / 5 czerwca 2008 o 18:47
Ten naród nigdy nie dojrzeje, zawsze będzie ciemny, a nasz region się stoczy i pozostanie Ciemnogrodem.
Avatar
andzia / 5 czerwca 2008 o 14:31
To mogli nie kombinować z Niedźwiadą. Po co było to całe zamieszanie. Jakoś do czasu kiedy nie zdecydowali o budowie tam lotniska na terenach teraz podlegajacych po budew Świdnickiego nikt sie nie budował. I kolejną sprawą jest to, że Ci ludzie nie zasługują na to żeby ich obrażać w ten sposób jak niektórzy to czynią.
Avatar
Brygida / 5 czerwca 2008 o 14:29
Jak zaczną wycinać te 150 h lasu to zieloni wejdą na drzewa (tylko czekają). Pryśnie mit o porozumieniu z ekologami i ta sama UE która dała "błogosławieństwo" zatrzyma inwestycję.
Avatar
Pav3L / 5 czerwca 2008 o 12:36
andzia napisał:
Ludzie zastanówcie sie wszyscy co Wy piszecie, czego oceniacie nie mając pojecia o co chodzi, usłyszeliscie kilka pięknych sloganów i myślicie że wszystko wiecie. Pomyślcie jak Wy byście sie czuli gdyby Wam chieli odebrać dorobek całego życia, nie ważne za jakie pieniądze. Rozwój regionu jest bardzo ważny ale nie za wszelka cene.


...A KOGO TO?!?
Odrazu było wiadomo (ponad 20 lat), że tam będie lotnisko. Kiedy Felin powstawał, wiadomo było, że tam będzie lotnisko. A teraz zgrzyt zębami. Pozostaje jedyne najważniejsze pytanie: KOGO TO OBCHODZI?!?
STFU!.


...A KOGO TO?!?
Odrazu było wiadomo (ponad 20 lat), że tam będie lotnisko. Kiedy Felin powstawał, wiadomo było, że tam będzie lotnisko. A teraz zgrzyt zębami. Pozostaje jedyne najważniejsze pytanie: KOGO TO OBCHODZI?!?
STFU!. rozwiń
Avatar
andzia / 5 czerwca 2008 o 09:13
Ludzie zastanówcie sie wszyscy co Wy piszecie, czego oceniacie nie mając pojecia o co chodzi, usłyszeliscie kilka pięknych sloganów i myślicie że wszystko wiecie. Pomyślcie jak Wy byście sie czuli gdyby Wam chieli odebrać dorobek całego życia, nie ważne za jakie pieniądze. Rozwój regionu jest bardzo ważny ale nie za wszelka cene.
Avatar
Latawiec / 20 sierpnia 2008 o 23:39
jerry napisał:
lotnisko oczywiście przy takim zaparciu władz będzie.
tylko czy przypadkiem tylko wiatr będzie sobie po nim latał .
obawy uzasadnione ,
właśnie czytam informację, że CentralWings , 2 raz w tym roku ogranicza swoje połączenia.
inni przewoźnicy podobnie latający po naszym kraju podobnie.
czy w takiej sytuacji lotnisko zarobi na swoje utrzymanie oraz całej tej spółki ?
proponuję , na wszelki wypadek , wszystkich miłośników lotniska w świdniku opodatkować - specjalnie na ten cel.


Bo to wszystko jest o 5 lat za pozno. Zamiast kupczyc publicznymi pieniedzmi w Niedziwiadzie i Swidniku wystarczylo te same pieniadze zainwestowac w Radawcu. Swidnik ma 0 szans na osiagniecie rentownosci przed uplywem 50 lat od oddania PLL do uzytku bo ze wzgledu na lokalizacje bedzie to jeden z najdrozszych jak nie najdrozszy port lotniczy na swiecie.
Tak na marginesie: [url="http://biznes.onet.pl/0,1810769,wiadomosci.html"]http://biznes.onet.pl/0,1810769,wiadomosci.html[/url]


Bo to wszystko jest o 5 lat za pozno. Zamiast kupczyc publicznymi pieniedzmi w Niedziwiadzie i Swidniku wystarczylo te same pieniadze zainwestowac w Radawcu. Swidnik ma 0 szans na osiagniecie rentownosci przed uplywem 50 lat od oddania PLL do uzytku bo ze wzgledu na lokalizacje bedzie to jeden z najdrozszych jak nie najdrozszy port lotniczy na swiecie.
Tak na marginesie: [url="http://biznes.onet.pl/0,1810769,wiadomosci.html"]http://biznes.onet.pl/0,1810769,wiadomosci.html[/url] rozwiń
Avatar
jerry / 20 sierpnia 2008 o 21:25
lotnisko oczywiście przy takim zaparciu władz będzie.
tylko czy przypadkiem tylko wiatr będzie sobie po nim latał .
obawy uzasadnione ,
właśnie czytam informację, że CentralWings , 2 raz w tym roku ogranicza swoje połączenia.
inni przewoźnicy podobnie latający po naszym kraju podobnie.
czy w takiej sytuacji lotnisko zarobi na swoje utrzymanie oraz całej tej spółki ?
proponuję , na wszelki wypadek , wszystkich miłośników lotniska w świdniku opodatkować - specjalnie na ten cel.
Avatar
Mysli-wy / 7 czerwca 2008 o 08:39
think napisał:
Lotnisko lotniskiem.. Pomyslaly by te glaby pokroju wieckowskiego czy innego szujewskiego... nie, przepraszam. oni nie pomysla, oni licza swoja kase.
Jeszcze raz wiec - pomysleli by ludzie z wolki jakie pieniadze moga przejsc im kolo nosa, jakie inwestycje, infrastruktura, drogi, miejsca pracy, rozwoj regionu, wieksze zarobki, wartosc ziemi itd.. Ta gmina moze byc jedna z najatrakcyjniejszych na lubelszczyznie. Lotnisko to nie jest diabel wcielony, to tylko lotnisko;) Przestancie histeryzowac, pomyslcie.


Alez Oni wlasnie o korzysciach dla swojej gminy i jej mieszkancow mysla. Zamiasta obdzielac innych epitetami wez moze tylek w troki, pojedz na miejsce i zobacz jak to wszystko wyglada.
Jak wrocisz z tej wizji lokalnej do udaj sie do jednego z wspoludzialowcow spolki port lotniczy w budowie od lat 8 i popros o kosztorys oraz wysokosc wyplaconych naleznosci na rzecz firmy ktora pod pretekstem rewitalizacji terenu zrobila tor crossowy w miejscu objetym Natura 2000.
Jak dowiesz sie o wartosci wykonanej tam pracy to pojedz na wizje lokalna do Niedziwiady, popatrz ile i jakich gruntow wykupil drugi wspoludzialowiec spolki port lotniczy w budowie. Jak wrocisz to udaj sie do Urzedu Marszalkowskiego i popros o podanie kosztow wykupu gruntow w Niedzwiadzie. Jak to wszystko poznasz osobiscie to napisz ogloszenie "Ja nizej podpisany zwolennik dozywotniej budowy lotniska w budowie, na rzecz tej budowy i rozwoju regionu, pozwalam przejac wszystkie swoje dobra za 1/10 ich wartosci" Jak juz zostaniesz z jalmuzna za caly swoj majatek to wtedy pojedz jeszcze raz do Wolki i powiedz-bierzcie przyklad ze mnie, oddalem wszystko co mialem dla dobra ogolu!!!


Alez Oni wlasnie o korzysciach dla swojej gminy i jej mieszkancow mysla. Zamiasta obdzielac innych epitetami wez moze tylek w troki, pojedz na miejsce i zobacz jak to wszystko wyglada.
Jak wrocisz z tej wizji lokalnej do udaj sie do jednego z wspoludzialowcow spolki port lotniczy w budowie od lat 8 i popros o kosztorys oraz wysokosc wyplaconych naleznosci na rzecz firmy ktora pod pretekstem rewitalizacji terenu zrobila tor crossowy w miejscu objetym Natura 2000.
Jak dowiesz sie o wartosci wykonanej t... rozwiń
Avatar
think / 6 czerwca 2008 o 20:09
Lotnisko lotniskiem.. Pomyslaly by te glaby pokroju wieckowskiego czy innego szujewskiego... nie, przepraszam. oni nie pomysla, oni licza swoja kase.
Jeszcze raz wiec - pomysleli by ludzie z wolki jakie pieniadze moga przejsc im kolo nosa, jakie inwestycje, infrastruktura, drogi, miejsca pracy, rozwoj regionu, wieksze zarobki, wartosc ziemi itd.. Ta gmina moze byc jedna z najatrakcyjniejszych na lubelszczyznie. Lotnisko to nie jest diabel wcielony, to tylko lotnisko;) Przestancie histeryzowac, pomyslcie.
Avatar
miks / 5 czerwca 2008 o 20:52
Unia chyba nie wie tak naprawde co czeka Świdnik. Kiedy się przyjrzą od razu zmienia zdanie...
Avatar
andy / 5 czerwca 2008 o 18:47
Ten naród nigdy nie dojrzeje, zawsze będzie ciemny, a nasz region się stoczy i pozostanie Ciemnogrodem.
Avatar
andzia / 5 czerwca 2008 o 14:31
To mogli nie kombinować z Niedźwiadą. Po co było to całe zamieszanie. Jakoś do czasu kiedy nie zdecydowali o budowie tam lotniska na terenach teraz podlegajacych po budew Świdnickiego nikt sie nie budował. I kolejną sprawą jest to, że Ci ludzie nie zasługują na to żeby ich obrażać w ten sposób jak niektórzy to czynią.
Avatar
Brygida / 5 czerwca 2008 o 14:29
Jak zaczną wycinać te 150 h lasu to zieloni wejdą na drzewa (tylko czekają). Pryśnie mit o porozumieniu z ekologami i ta sama UE która dała "błogosławieństwo" zatrzyma inwestycję.
Avatar
Pav3L / 5 czerwca 2008 o 12:36
andzia napisał:
Ludzie zastanówcie sie wszyscy co Wy piszecie, czego oceniacie nie mając pojecia o co chodzi, usłyszeliscie kilka pięknych sloganów i myślicie że wszystko wiecie. Pomyślcie jak Wy byście sie czuli gdyby Wam chieli odebrać dorobek całego życia, nie ważne za jakie pieniądze. Rozwój regionu jest bardzo ważny ale nie za wszelka cene.


...A KOGO TO?!?
Odrazu było wiadomo (ponad 20 lat), że tam będie lotnisko. Kiedy Felin powstawał, wiadomo było, że tam będzie lotnisko. A teraz zgrzyt zębami. Pozostaje jedyne najważniejsze pytanie: KOGO TO OBCHODZI?!?
STFU!.


...A KOGO TO?!?
Odrazu było wiadomo (ponad 20 lat), że tam będie lotnisko. Kiedy Felin powstawał, wiadomo było, że tam będzie lotnisko. A teraz zgrzyt zębami. Pozostaje jedyne najważniejsze pytanie: KOGO TO OBCHODZI?!?
STFU!. rozwiń
Avatar
andzia / 5 czerwca 2008 o 09:13
Ludzie zastanówcie sie wszyscy co Wy piszecie, czego oceniacie nie mając pojecia o co chodzi, usłyszeliscie kilka pięknych sloganów i myślicie że wszystko wiecie. Pomyślcie jak Wy byście sie czuli gdyby Wam chieli odebrać dorobek całego życia, nie ważne za jakie pieniądze. Rozwój regionu jest bardzo ważny ale nie za wszelka cene.
Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dni Puław 2018: Koncerty, spektakl, spotkania
25 maja 2018, 15:00

Dni Puław 2018: Koncerty, spektakl, spotkania 3 0

W dniach 25-27 maja odbędzie się tegoroczna edycja rodzinnej imprezy Dni Puław. Na mieszkańców czekają atrakcje w postaci koncertów, spektakli i animacji dla całych rodzin.

Burze i grad. IMGW wydało ostrzeżenie dla woj. lubelskiego

Burze i grad. IMGW wydało ostrzeżenie dla woj. lubelskiego 12 0

W Lubelskiem mogą pojawić się burze z gradem - ostrzegają meteorolodzy.

Opole Lubelskie: Testowali system zraszania murawy na stadionie

Opole Lubelskie: Testowali system zraszania murawy na stadionie 0 3

Trwają prace na stadionie przy ul. Kolejowej w Opolu Lubelskim. Właśnie zamontowano i oddano do użytku automatyczny system zraszania murawy. Ułożona jest też warstwa wegetacyjna, lada dzień posiana zostanie trawa. Pozostaje tylko pytanie, czy miejscowa drużyna dostosuje się do poziomu boiska.

Jak działa wirtualne biuro

Jak działa wirtualne biuro 0 0

Przez korzystanie z usług wirtualnego biura rozumie się wynajmowanie od niego adresu do korespondencji, kierowanej do naszej firmy, miejsca do spotkań z naszymi klientami i sali konferencyjnej. Ale to nie jedyne korzyści, wynikające z użytkowania wirtualnego biura!

Azoty podsumowują kwartał. Spadły przychody i zyski

Azoty podsumowują kwartał. Spadły przychody i zyski 3 1

O ponad 90 milionów złotych spadła wysokość przychodów Zakładów Azotowych „Puławy” i spółek zależnych w pierwszym kwartale tego roku. Spadł też zysk, marża i produkcja nawozów. Podobne dane spłynęły z Polic i Kędzierzyna.

Nowe 5 zł na sto lat odzyskania niepodległości. Tyle monet ile Polaków

Nowe 5 zł na sto lat odzyskania niepodległości. Tyle monet ile Polaków 31 1

„100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości” to szczególna moneta o nominale 5 zł, którą Narodowy Bank Polski wprowadził do obiegu 22 maja. Bank wybił tyle monet, ilu jest Polaków – 38 424 000 sztuk.

Kto dokończy bibliotekę? Budowa przerwana, wykonawca zbankrutował
Alarm 24

Kto dokończy bibliotekę? Budowa przerwana, wykonawca zbankrutował 1 0

– Przerwano budową biblioteki w Ludwinie. Budynek, który miał być wizytówką gminy i całego pojezierza, stoi i niszczeje – alarmuje nasz Czytelnik. – Wszystko jest pod kontrolą – uspokaja wójt gminy.

Wysokie zaprasza na weekend. Dzień Samorządu Terytorialnego i Dzień Muzealnika
27 maja 2018, 14:00

Wysokie zaprasza na weekend. Dzień Samorządu Terytorialnego i Dzień Muzealnika 1 0

W podzamojskiej wsi Wysokie przy tamtejszej Regionalnej Izbie Pamięci Gminy Zamość już w najbliższy weekend odbędzie się Dzień Samorządu Terytorialnego połączony z XII edycją festynu z okazji Dnia Muzealnika.

Co dalej z Parkiem Ludowym? Prezydent prosi o dodatkowe pieniądze. PiS: Brakuje na szkoły

Co dalej z Parkiem Ludowym? Prezydent prosi o dodatkowe pieniądze. PiS: Brakuje na szkoły 0 12

W czwartek Rada Miasta zdecyduje o losach parku Ludowego, którego odnowa będzie kosztować więcej niż pierwotnie zakładano. Prezydent prosi radnych o dodatkowe pieniądze i nie chce rezygnować z prac w parku. Za to opozycyjni radni PiS nie rezygnują z namawiania prezydenta, by na razie dał sobie spokój.

Nie udzielił pierwszeństwa. Obaj kierowcy trafili do szpitala

Nie udzielił pierwszeństwa. Obaj kierowcy trafili do szpitala 0 0

Dwóch kierowców trafiło do szpitala po tym jak doszło do zderzenia samochodów w Wohyniu.

Lech Wałęsa w Zamościu zachęcał do aktywnego udziału w życiu politycznym [zdjęcia]
galeria

Lech Wałęsa w Zamościu zachęcał do aktywnego udziału w życiu politycznym [zdjęcia] 7 21

Były prezydent Polski Lech Wałęsa kontynuuje spotkania z mieszkańcami województwa lubelskiego. W poniedziałek był w Puławach, we wtorek w Zamościu a w środę wybiera się do Werbkowic (godz. 16, Gminny Ośrodek Kultury).

Bank odmówił kredytu? Wybierz jedną z wielu propozycji pożyczek pozabankowych!

Bank odmówił kredytu? Wybierz jedną z wielu propozycji pożyczek pozabankowych! 0 0

Rynek produktów finansowych nieustannie poszerza swoją ofertę, więc coraz większa grupa osób może skorzystać z różnego rodzaju pożyczek i kredytów. Przede wszystkim nie ma ograniczenia do usług bankowych, które tak naprawdę są dostępne jedynie dla wąskiego grona z dobrą historią kredytową i oczywiście zdolnością kredytową. Pożyczki pozabankowe okazują się niejednokrotnie jedynym ratunkiem w sytuacji kryzysu finansowego i przy konieczności ubiegania się o zastrzyk finansowy.

Dawid Dzięgielewski (Motor): Kibicom należy się awans

Dawid Dzięgielewski (Motor): Kibicom należy się awans 0 3

ROZMOWA Z Dawidem Dzięgielewskim, piłkarzem Motoru Lublin

Zdenerwował się w urzędzie, wychodząc wybił dziurę w drzwiach. Trafił do aresztu

Zdenerwował się w urzędzie, wychodząc wybił dziurę w drzwiach. Trafił do aresztu 15 2

33-latek tak bardzo zdenerwował się w urzędzie, że wychodząc wybił w drzwiach dziurę pięścią.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?