wtorek, 20 marca 2018 r.

Świdnik

Władze Świdnika: Walczymy o interpretację Konstytucji

  Edytuj ten wpis
Dodano: 4 września 2011, 10:50
Autor: (aa)

Ani urzędnicy ani radni miejscy ze Świdnika nie uwzględnili uwag nadzoru prawnego wojewody. Co prawda podczas ostatniej sesji Rada Miasta podjęła nową uchwalę w sprawie opłat za przedszkola, ale ze zróżnicowanych stawek się nie wycofano. Sporne kwestie prawdopodobnie rozstrzygnie sąd.

W kwietniu b.r. radni ze Świdnika uchwalili opłaty za świadczenia przedszkoli i oddziałów przedszkolnych. Według przyjętych zasad rodzice posyłając do przedszkola swoje drugie dziecko wnoszą opłatę za dodatkowe godziny niższą o 50 proc. niż za pierwsze dziecko. W przypadku kolejnego przedszkolaka z tej samej rodziny opłat się nie pobiera.

Urzędnicy wojewody mieli jednak zastrzeżenia. Wskazywali na niezgodność przepisów z Konstytucją. Dodatkowo przytoczyli wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Lublinie, z końca kwietnia b.r., który wskazał, że zróżnicowanie opłat nie jest odpowiednim sposobem wsparcia rodzin wielodzietnych. Pozostaje, bowiem w sprzeczności w wymogami zasady równości.

Argumenty te jednak nie przekonały urzędników. – Warto o to walczyć, bo jest to walka o interpretację Konstytucji – zachęcał podczas czwartkowej sesji Rady Miasta Tomasz Szydło, zastępca burmistrza Świdnika.

Uchwala przeszła jednogłośnie.

Nowym dokumentem ponownie zajmą się urzędnicy wojewody. – Jeśli nie zrealizowano naszego wniosku o reasumpcję to prawdopodobnie złożymy skargę do sądu – przewiduje Cezary Widomski, zastępca dyrektora Wydziału Nadzoru i Kontroli.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!