środa, 21 marca 2018 r.

Świdnik

Wyprowadzasz psa? W Świdniku smycz już obowiązkowa

Dodano: 14 kwietnia 2016, 08:25
Autor: aa

(fot. Maciej Kaczanowski)
(fot. Maciej Kaczanowski)

Psy w Świdniku mają być wyprowadzane na smyczy. Taki obowiązek wprowadzili ostatnio radni. Do tej pory właściciele czworonogów mogli wyprowadzać je na spacer w kagańcu lub na smyczy, a w przypadku psów ras uznanych za agresywne lub stwarzających zagrożenie – na smyczy i w kagańcu.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

– Były problemy z właścicielami psów – potwierdza Jan Sprawka, komendant Straży Miejskiej w Świdniku. – Nie wszyscy przestrzegali przepisów. Psy biegały swobodnie. Ich właściciele nie mieli nad nimi żadnej kontroli.

Komendant SM w Świdniku przyznaje też, że w mieście nie ma miejsc, gdzie psy mogłyby biegać samopas. – Chociaż niektórzy korzystają z terenów przy ul. Klonowej, gdzie puszczają zwierzęta luzem – dodaje Sprawka.

Komendant przypomina jednak, że na terenach ogólnodostępnych psy nie powinny być puszczane samopas. A to się zdarza, nawet w okolicy szkół.

– Mieliśmy taki przypadek, że w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 7 kundel biegał swobodnie i stwarzał zagrożenie dla dzieci – opowiada komendant Sprawka. – Sprawa trafiła do sądu. Właściciel został ukarany.

Podczas sesji radny Piotr Karwowski zaproponował, aby miasto zrezygnowało z opłat za posiadanie psa. – Temat zostanie oczywiście przeanalizowany, ale na razie nie zapadły żadne decyzje – dodaje Dyjak.

W Świdniku opłata za posiadanie psa wynosi 20 zł rocznie.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(14) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (6 kwietnia 2017 o 15:18) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Może jako ciekawostkę podam, że w Krakowie smycz jest obowiązkowa, chyba od 2014 roku.
Rozwiń
Gość
Gość (6 kwietnia 2017 o 15:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
28 października 2013 roku Sąd Rejonowy w Kozienicach skazał pewną kobietę z art. 77 Kodeksu Wykroczeń na karę grzywny w wysokości 250zł właśnie za brak smyczy podczas spaceru z psem. Sędzia w uzasadnieniu powiedział, tu cytuję: "Pies może być bez smyczy tylko w miejscu zamieszkania. Poza miejscem zamieszkania pies musi być na smyczy". Wniosek o ukaranie do sądu złożyła policja.
Rozwiń
Gość
Gość (27 maja 2016 o 23:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jest taki sraj plac przy Skarżyńskiego pomiędzy blokami a garażami ... psy srają a właściciele nie sprzątają .. Polecam to miejsce z rana SM i panu Sprawce , oraz administracji osiedla ... tam trzeba zrobić parking a nie kibel dla psów
Rozwiń
oskarżony
oskarżony (11 maja 2016 o 23:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Artykul nie do konca jest prawdziwy poniewaz zawiera fakty niezgodne z prawda . Opisany pies kolo szkoly nr7 w swidniku to maly piesek rasowy zawsze u boku swojego pana. Sprawa trafila do sadu i owszem , ale nadal jest w toku i jeszcze nie zapadl wyrok wiec zadnej kary jeszcze nie bylo. polecam sprawdzac fakty !!! :)
Rozwiń
Kama
Kama (20 kwietnia 2016 o 10:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Ja mogę płacić 120 zł,ale w zamian oczekuję porządnego wybiegu dla psów

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (14)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!