Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

11 stycznia 2012 r.
17:59
Edytuj ten wpis

Znowu wyjdą na ulice w Świdniku: Będzie happening

0 5 A A
Pałowanie, aresztowania, bójki z demonstrantami – tak wyglądały obchody świdnickich spacerów w ubieg
Pałowanie, aresztowania, bójki z demonstrantami – tak wyglądały obchody świdnickich spacerów w ubieg

17 lutego mieszkańcy Świdnika, 30 lat od pamiętnych wydarzeń z 1982 roku, wezmą udział w happeningu nawiązującym do słynnych świdnickich spacerów.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
5 lutego 1982 roku, godzina 19.30. Rozpoczyna się Dziennik Telewizyjny. W oknach świdnickich mieszkań stają włączone telewizory. Zapalają się świeczki. Ulicą Niepodległości ciągną w obie strony tysiące ludzi. Milicja jest bezradna. Takiego protestu jeszcze nikt dotąd w Polsce nie widział.

– To była nasza odpowiedź na prześladowania świdnickich działaczy "Solidarności”, masowe aresztowania, dyscyplinarne zwolnienia z WSK Świdnik – wspomina Urszula Radek, działaczka "Solidarności”.

– 30 lat od tamtych wydarzeń zomowcy znów będą porywać ludzi z tłumu – zapowiada Paulina Niezbecka z Miejskiego Ośrodka Kultury w Świdniku.
Obchody świdnickich spacerów rozpoczną się 17 lutego o godzinie 9 złożeniem kwiatów przed pomnikiem upamiętniającym wydarzenie. Potem wszyscy uczestnicy będą mogli wziąć udział w happeningu historycznym

na placu Konstytucji; będzie interwencja ZOMO, wyciąganie ludzi z tłumu. Ci, których porwą zomowcy, zostaną przetransportowani do Urzędu Miasta. Tu odbędzie się projekcja filmów: "Let Poland be Poland” i "Świat i Solidarność”.

– Uroczystości przygotowujemy razem z lubelskim IPN, który zaprezentuje też swoją wystawę. Wydajemy także folder ze wspomnieniami uczestników tamtych wydarzeń – dodaje Niezbecka.

Komentarze 5

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
mietek / 13 stycznia 2012 o 11:41
[quote name='Gość' timestamp='1326402974' post='582903']
O co te durn.ie walczą? Dajcie już spokój 'patrioci' z mlekiem pod nosem. Co kilka miesięcy wymachujecie tymi 'szabelkami' i wymachujecie, tylko co wy przez to chcecie pokazać? Pogarde dla minionego systemu w którym nawet nie żyliście albo co najwyżej srali.śta w pieluchy czy wielkie uwielbienie dla obecnego złodziejskiego systemu, wielkiej 'wolnosci' i dobrobytu? Dajcie już spokój bo rzy.gać się chce jak sie was ogląda co kilka miesiecy przebranych jak cyrkowcy. Bleee.. cofka cofka!
[/quote]
I to jest najtrafniejszy komentarz. Dodam tylko że świdniczanie robią z siebie błaznów i śmieją się z tego już w całej Polsce bo drugiego miasta z takimi głupkami nie ma nigdzie. Może ksiądz Nowak w niedzielę by namówił ludzi do zaprzestania tych idiotyzmów -zna go cały Świdnik to może posłuchają.
[quote name='Gość' timestamp='1326402974' post='582903']
O co te durn.ie walczą? Dajcie już spokój 'patrioci' z mlekiem pod nosem. Co kilka miesięcy wymachujecie tymi 'szabelkami' i wymachujecie, tylko co wy przez to chcecie pokazać? Pogarde dla minionego systemu w którym nawet nie żyliście albo co najwyżej srali.śta w pieluchy czy wielkie uwielbienie dla obecnego złodziejskiego systemu, wielkiej 'wolnosci' i dobrobytu? Dajcie już spokój bo rzy.gać się chce jak sie was ogląda co kilka mie... rozwiń
Avatar
Autochton / 13 stycznia 2012 o 09:58
Brakuje jeszcze palenia Husyta jak to miało miejsce na którymś jarmarku regionalnym w Lublinie.
Avatar
jon / 13 stycznia 2012 o 08:20
czy w ramach edukacji historycznej będzie ten element, przymuszanie przez MO mieszkańców do pracy ?
Avatar
... / 12 stycznia 2012 o 22:47
A najlepsze jest to, że jak te młode Jany pokończą szkoły, uczelnie i zechcą wejść na rynek pracy i jej nie znajdą to będą krzyczeć 'komuno wróć, hehe. Mózgu zero, ale co się dziwić gdy ktoś steruje tymi półgłówkami z tylnego siedzenia.
Avatar
Gość / 12 stycznia 2012 o 22:16
O co te durn.ie walczą? Dajcie już spokój 'patrioci' z mlekiem pod nosem. Co kilka miesięcy wymachujecie tymi 'szabelkami' i wymachujecie, tylko co wy przez to chcecie pokazać? Pogarde dla minionego systemu w którym nawet nie żyliście albo co najwyżej srali.śta w pieluchy czy wielkie uwielbienie dla obecnego złodziejskiego systemu, wielkiej 'wolnosci' i dobrobytu? Dajcie już spokój bo rzy.gać się chce jak sie was ogląda co kilka miesiecy przebranych jak cyrkowcy. Bleee.. cofka cofka!
Avatar
mietek / 13 stycznia 2012 o 11:41
[quote name='Gość' timestamp='1326402974' post='582903']
O co te durn.ie walczą? Dajcie już spokój 'patrioci' z mlekiem pod nosem. Co kilka miesięcy wymachujecie tymi 'szabelkami' i wymachujecie, tylko co wy przez to chcecie pokazać? Pogarde dla minionego systemu w którym nawet nie żyliście albo co najwyżej srali.śta w pieluchy czy wielkie uwielbienie dla obecnego złodziejskiego systemu, wielkiej 'wolnosci' i dobrobytu? Dajcie już spokój bo rzy.gać się chce jak sie was ogląda co kilka miesiecy przebranych jak cyrkowcy. Bleee.. cofka cofka!
[/quote]
I to jest najtrafniejszy komentarz. Dodam tylko że świdniczanie robią z siebie błaznów i śmieją się z tego już w całej Polsce bo drugiego miasta z takimi głupkami nie ma nigdzie. Może ksiądz Nowak w niedzielę by namówił ludzi do zaprzestania tych idiotyzmów -zna go cały Świdnik to może posłuchają.
[quote name='Gość' timestamp='1326402974' post='582903']
O co te durn.ie walczą? Dajcie już spokój 'patrioci' z mlekiem pod nosem. Co kilka miesięcy wymachujecie tymi 'szabelkami' i wymachujecie, tylko co wy przez to chcecie pokazać? Pogarde dla minionego systemu w którym nawet nie żyliście albo co najwyżej srali.śta w pieluchy czy wielkie uwielbienie dla obecnego złodziejskiego systemu, wielkiej 'wolnosci' i dobrobytu? Dajcie już spokój bo rzy.gać się chce jak sie was ogląda co kilka mie... rozwiń
Avatar
Autochton / 13 stycznia 2012 o 09:58
Brakuje jeszcze palenia Husyta jak to miało miejsce na którymś jarmarku regionalnym w Lublinie.
Avatar
jon / 13 stycznia 2012 o 08:20
czy w ramach edukacji historycznej będzie ten element, przymuszanie przez MO mieszkańców do pracy ?
Avatar
... / 12 stycznia 2012 o 22:47
A najlepsze jest to, że jak te młode Jany pokończą szkoły, uczelnie i zechcą wejść na rynek pracy i jej nie znajdą to będą krzyczeć 'komuno wróć, hehe. Mózgu zero, ale co się dziwić gdy ktoś steruje tymi półgłówkami z tylnego siedzenia.
Avatar
Gość / 12 stycznia 2012 o 22:16
O co te durn.ie walczą? Dajcie już spokój 'patrioci' z mlekiem pod nosem. Co kilka miesięcy wymachujecie tymi 'szabelkami' i wymachujecie, tylko co wy przez to chcecie pokazać? Pogarde dla minionego systemu w którym nawet nie żyliście albo co najwyżej srali.śta w pieluchy czy wielkie uwielbienie dla obecnego złodziejskiego systemu, wielkiej 'wolnosci' i dobrobytu? Dajcie już spokój bo rzy.gać się chce jak sie was ogląda co kilka miesiecy przebranych jak cyrkowcy. Bleee.. cofka cofka!
Zobacz wszystkie komentarze 5

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

MUNDIAL 2018. Iran – Hiszpania 0:1. Na ratunek Costa

MUNDIAL 2018. Iran – Hiszpania 0:1. Na ratunek Costa 0 1

MUNDIAL 2018 Reprezentacja Hiszpanii po wielkich męczarniach wyszarpała zwycięstwo przeciwko Iranowi zwyciężając 1:0, a jedyną bramkę zdobył w drugiej połowie Diego Costa

Odpady z Danii przyjechały do naszego regionu. Rozładunek zablokował starosta
Alarm24

Odpady z Danii przyjechały do naszego regionu. Rozładunek zablokował starosta 0 16

Tir z plastikowymi odpadami przyjechał wczoraj do Zofiówki w gminie Łęczna. Plastik z Danii, którego rozładunek zablokował w minionym tygodniu włodawski starosta, został złożony w zamykanym magazynie. Tym razem legalnie

Grzegorz Bronowicki o meczu z Senegalem: Robert to wielki gracz, ale sam nic nie zrobi

Grzegorz Bronowicki o meczu z Senegalem: Robert to wielki gracz, ale sam nic nie zrobi 0 3

ROZMOWA Z Grzegorzem Bronowickim, byłym reprezentantem Polski

KS Drzewce - LKS Stróża 0:1. Stróża bliższa gry w okręgówce

KS Drzewce - LKS Stróża 0:1. Stróża bliższa gry w okręgówce 0 0

Lubelska klasa okręgowa Ponad 200 kibiców oglądało w Drzewcach pierwszy mecz barażowy. W starciu dwóch wicemistrzów klasy A lepszy okazał się LKS Stróża

Zmiany w parafiach archidiecezji lubelskiej

Zmiany w parafiach archidiecezji lubelskiej 0 7

Zmiany w lubelskich parafiach ogłosił w środę metropolita lubelski abp. Stanisław Budzik

Lublin: Przez miesiąc mieszkał ze zwłokami dziewczyny. "Był grzeczny, dbał o wszystko"
film

Lublin: Przez miesiąc mieszkał ze zwłokami dziewczyny. "Był grzeczny, dbał o wszystko" 0 1

– Artur powiedział mi, że się zakochał. Chciał ułożyć sobie z nią życie – opowiadał w środę przed sądem krewny Artura S. 47-latek odpowiada przed sądem za uduszenie swojej dziewczyny. Przez miesiąc mieszkał z jej zwłokami ukrytymi w wersalce

Psy w Ogrodzie Saskim w Lublinie? Jest ostateczny wyrok sądu!

Psy w Ogrodzie Saskim w Lublinie? Jest ostateczny wyrok sądu! 0 11

Unieważniony został zakaz wprowadzania psów do Ogrodu Saskiego. Taki wyrok wydał w środę Naczelny Sąd Administracyjny. Uznał, że radni nie mieli prawa zabronić spacerów z psem po zabytkowym parku. To koniec czteroletniego sporu między władzami Lublina a dwoma mieszkańcami miasta

Lublin: Kręcą spot reklamowy, potrzebują statystów [zdjęcia]
galeria

Lublin: Kręcą spot reklamowy, potrzebują statystów [zdjęcia] 0 0

Na Wydziale Artystycznym UMCS rozpoczęły się prace przy nowym filmie promocyjnym uczelni. Do zdjęć potrzeba kilkudziesięciu statystów

MUNDIAL 2018. Urugwaj – Arabia Saudyjska 1:0. Ekonomiczne zwycięstwo

MUNDIAL 2018. Urugwaj – Arabia Saudyjska 1:0. Ekonomiczne zwycięstwo 0 0

MUNDIAL 2018 Urugwaj pokonał 1:0 Arabię Saudyjską i obok Rosji wywalczył awans do 1/8 finału. O tym która z drużyn zajmie pierwsze miejsce w grupie A zadecyduje bezpośredni mecz pomiędzy gospodarzami, a zespołem z Ameryki Południowej

MPK Lublin chce sprzedać autobus. Rozbity w wypadku w centrum Lublina
galeria

MPK Lublin chce sprzedać autobus. Rozbity w wypadku w centrum Lublina 4 8

Na sprzedaż trafił miejski autobus rozbity w kwietniu w głośnym wypadku na ul. Narutowicza. Jelcz nie nadaje się do jazdy, ma zatrzymany dowód rejestracyjny, ale spółka liczy na to, że znajdzie kupca. Pojazd ma 1,3 mln km przebiegu.

Policjant zatrzymał do kontroli policjanta. Zabrał mu prawo jazdy

Policjant zatrzymał do kontroli policjanta. Zabrał mu prawo jazdy 58 15

Do nietypowej interwencji policji doszło w powiecie łukowskim, gdzie policjant z nieoznakowanego radiowozu, zatrzymał inny nieoznakowany radiowóz

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach?

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach? 5 1

W środę umowy z lubelskim klubem podpisało dwóch kolejnych młodych zawodników. To Jakub Buczek i Rafał Dobrzyński, którzy w rundzie wiosennej debiutowali w III lidze. Wiadomo już także, że do ekipy żółto-biało-niebieskich po wypożyczeniu wraca Michał Paluch

Kanada zalegalizowała marihuanę

Kanada zalegalizowała marihuanę 0 2

Kanadyjski parlament zalegalizował rekreacyjne używanie marihuany. Obywatele Kanady będą mogli posadzić sobie w domu do czterech krzaczków

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym
22 czerwca 2018, 21:15

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym 0 0

Restauracja Stara Łaźnia w Kazimierzu Dolnym (ul. Senatorska 21) zaprasza na kolejną odsłonę kina plenerowego. W piątek, 22 czerwca ok. godz. 21.15 zobaczymy film Uwikłanie, z kolei dzień później o tej samej porze kultowe Kochaj albo rzuć.

Wakacje. Załatw formalności przez internet. Zaoszczędzisz sporo czasu

Wakacje. Załatw formalności przez internet. Zaoszczędzisz sporo czasu 0 0

Resort cyfryzacji zachęca do załatwiania spraw urzędowych online. To pomoże m.in. zaoszczędzić czas przed wyjazdem na urlop. 

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!