Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Tomaszów Lubelski

19 grudnia 2016 r.
10:32

Tomaszów Lubelski: Słowak stracił prawo jazdy za szybką jazdę

1 8 A A

Policjanci tomaszowskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierującego audi A8, który przekroczył prędkość w terenie zabudowanym o 63 km/h. Obywatel Słowacji dostał też mandat

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W sobotę wieczorem policjanci Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli kierującego samochodem osobowym Audi A8. 32-latek, w terenie zabudowanym w Lubyczy Królewskiej, jechał 113 km/h, czyli przekroczył dozwoloną prędkość o 63 km/h. Kierowca dostał mandat w wysokości 500 zł. Ponadto zgodnie z obowiązującymi przepisami policjanci zatrzymali Słowakowi prawo jazdy.

- Przypominamy, że kierowca który przekroczy prędkość w obszarze zabudowanym minimum o 50 km/h straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeżeli będzie nadal prowadzić okres zostanie przedłużony do 6 miesięcy. W przypadku ponownego prowadzenia pojazdów w przedłużonym okresie starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania - informuje mł.asp. Agnieszka Leszek z policji w Tomaszowie Lubelskim. 

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 28 grudnia 2016 o 11:17
Ciekawi mnie jak nasza "kochana" policja może zabrać uprawnienia obywatelowi innego kraju?
Avatar
Gość / 27 grudnia 2016 o 23:38
Pepe napisał "przez 6 miesięcy musiałem jeździć bez uprawnień przez ten z***y przepis" Ręce opadają. Co za ludzie bez rozumu
Avatar
Gość / 19 grudnia 2016 o 14:35
działanie policji niezgodne z prawem ... policja nie ma takich uprawnień wobec cudzoziemców. gdyby Słowak nie miał 500 zł w gotówce, to policja ma obowiązek zawieźć go do bankomatu. nie oznacza to, że popieram piractwo drogowe, a szczególnie w terenie zabudowanym.
Avatar
Gość / 19 grudnia 2016 o 13:07
Polska policja zabiera cudzoziemcowi prawo jazdy deponuje je u starosty .Starosta przesyła prawo jazdy na Słowację do miejsca zamieszkania sprawcy .A tam kierowca sobie je odbiera .To po co ten cały cyrk na koszt polskiego podatnika.
Avatar
Gość / 19 grudnia 2016 o 12:33
A to polski starosta decyduje o zatrzymaniu dokumentu innego kraju?? Niesamowita jest ta Polska. I polscy krawężnicy też.
Avatar
olo / 19 grudnia 2016 o 12:00
Nie przepis jest zj..ny tylko chyba ty. Skoro nie potrafisz jeździć zgodnie z przepisami to masz problem.
Avatar
pepe / 19 grudnia 2016 o 11:31
też mnie to interesuje... jak może polska policja zatrzymać uprawnienia kierowcy z innego kraju ue (bez postanowienia sądu). gdzie ten kierowca odbierze prawo jazdy po 3 miesiącac? chciałem sobie wyrobić prawko w innym kraju właśnie by uniknąć podobnych sytuacji. w 2016  przez 6 miesięcy musiałem jeździć bez uprawnień przez ten z***y przepis. obstawiam, że policja wyśle dokument do odpowiednika starpsty na słowacji, tam urzędnicy popukają się po głowie i bezzwłocznie oddadzą kwity kierowcy.
Avatar
Gość / 19 grudnia 2016 o 11:15
Przepraszam jaki starosta wyda decyzję o "cofnięciu uprawnień"? Pani Agnieszko.....Pani Aspirant....Przecież kierowca jest ze Słowacji. Powstaje tez pytanie dokąd blankiet prawa jazdy zostanie odesłany po 3 miesiącach, bo zdaje się nie mamy ze Słowacją ani żadnym innym państwem porozumienia o wzajemnym honorowaniu tych przepisów. Ciekawe jak to policja rozwiąże.
Avatar
Gość / 28 grudnia 2016 o 11:17
Ciekawi mnie jak nasza "kochana" policja może zabrać uprawnienia obywatelowi innego kraju?
Avatar
Gość / 27 grudnia 2016 o 23:38
Pepe napisał "przez 6 miesięcy musiałem jeździć bez uprawnień przez ten z***y przepis" Ręce opadają. Co za ludzie bez rozumu
Avatar
Gość / 19 grudnia 2016 o 14:35
działanie policji niezgodne z prawem ... policja nie ma takich uprawnień wobec cudzoziemców. gdyby Słowak nie miał 500 zł w gotówce, to policja ma obowiązek zawieźć go do bankomatu. nie oznacza to, że popieram piractwo drogowe, a szczególnie w terenie zabudowanym.
Avatar
Gość / 19 grudnia 2016 o 13:07
Polska policja zabiera cudzoziemcowi prawo jazdy deponuje je u starosty .Starosta przesyła prawo jazdy na Słowację do miejsca zamieszkania sprawcy .A tam kierowca sobie je odbiera .To po co ten cały cyrk na koszt polskiego podatnika.
Avatar
Gość / 19 grudnia 2016 o 12:33
A to polski starosta decyduje o zatrzymaniu dokumentu innego kraju?? Niesamowita jest ta Polska. I polscy krawężnicy też.
Avatar
olo / 19 grudnia 2016 o 12:00
Nie przepis jest zj..ny tylko chyba ty. Skoro nie potrafisz jeździć zgodnie z przepisami to masz problem.
Avatar
pepe / 19 grudnia 2016 o 11:31
też mnie to interesuje... jak może polska policja zatrzymać uprawnienia kierowcy z innego kraju ue (bez postanowienia sądu). gdzie ten kierowca odbierze prawo jazdy po 3 miesiącac? chciałem sobie wyrobić prawko w innym kraju właśnie by uniknąć podobnych sytuacji. w 2016  przez 6 miesięcy musiałem jeździć bez uprawnień przez ten z***y przepis. obstawiam, że policja wyśle dokument do odpowiednika starpsty na słowacji, tam urzędnicy popukają się po głowie i bezzwłocznie oddadzą kwity kierowcy.
Avatar
Gość / 19 grudnia 2016 o 11:15
Przepraszam jaki starosta wyda decyzję o "cofnięciu uprawnień"? Pani Agnieszko.....Pani Aspirant....Przecież kierowca jest ze Słowacji. Powstaje tez pytanie dokąd blankiet prawa jazdy zostanie odesłany po 3 miesiącach, bo zdaje się nie mamy ze Słowacją ani żadnym innym państwem porozumienia o wzajemnym honorowaniu tych przepisów. Ciekawe jak to policja rozwiąże.
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Boks. Lublin lepszy od Chełma w memoriale Stanisława Zalewskiego

Boks. Lublin lepszy od Chełma w memoriale Stanisława Zalewskiego 0 0

Boks Na lubelskim Moście Kultury rozegrano XV Memoriał Stanisława Zalewskiego

"Zmiana dobra czy dojna?". Ulotki w skrzynkach mieszkańców Białej Podlaskiej
galeria

"Zmiana dobra czy dojna?". Ulotki w skrzynkach mieszkańców Białej Podlaskiej 0 0

Mieszkańcy Białej Podlaskiej w swoich skrzynkach znaleźli ulotki. Jedna z nich to apel Bezpartyjnych od stowarzyszenia Biała Samorządowa. Do drugiej - "Suwerenie, włącz myślenie" przyznają się członkowie bialskiego KOD.

Wypadł z drogi, uderzył w znak i w drzewo. 57-latek nie żyje

Wypadł z drogi, uderzył w znak i w drzewo. 57-latek nie żyje 0 1

Tragiczny wypadek w Ostrowie Lubelskim. Nie żyje 57-latek.

"Manewry miłosne" i "Gurgacz" w Kinie w Bramie
22 czerwca 2018, 21:00

"Manewry miłosne" i "Gurgacz" w Kinie w Bramie 0 0

Co Gdzie Kiedy. Kino w Bramie przy ul. Królewskiej 3 zaprasza na kolejne weekendowe seanse z polskim filmem. W piątek, 22 czerwca o godz. 21 zobaczymy Manewry miłosne, a w sobotę, 23 czerwca o tej samej porze będzie miała miejsce projekcja filmu Gurgacz. Kapelan Niezłomnych.

Szokujące odkrycie. Dziecko nie żyło od kilku tygodni, w mieszkaniu była matka
film

Szokujące odkrycie. Dziecko nie żyło od kilku tygodni, w mieszkaniu była matka 0 1

W jednym z krośnieńskich mieszkań policjanci znaleźli zwłoki 13-miesięcznej Amelki. Dziecko i jego matka zaginęli kilka tygodni wcześniej. Mimo wielokrotnych próśb ojca dziecka, policja nie weszła do mieszkania.

Tomasovia gra rewanż z Garbarnią Kraków. Jeszcze nie rezygnują z CLJ

Tomasovia gra rewanż z Garbarnią Kraków. Jeszcze nie rezygnują z CLJ 0 0

Dzisiaj o godz. 17 zostanie rozegrany rewanżowy mecz barażowy o awans do Centralnej Ligi Juniorów Starszych. Tomasovia podejmuje Garbarnię Kraków, z którą przegrała pierwszy mecz 1:4

Muzycy Filharmonii Lubelskiej będą strajkować? Chcą przywrócenia kolegi do pracy

Muzycy Filharmonii Lubelskiej będą strajkować? Chcą przywrócenia kolegi do pracy 1 4

Muzycy Filharmonii Lubelskiej grożą strajkiem po zwolnieniu przewodniczącego jednego ze związków zawodowych. Ustępującemu ze stanowiska dyrektorowi dają czas do końca tygodnia na przywrócenie kolegi do pracy. Ale szef instytucji nie zamierza zmieniać decyzji.

Zdolna młodzież TBV Startu Lublin

Zdolna młodzież TBV Startu Lublin 0 2

Koszykówka młodzieżowa MKS Start SA Lublin zajął siódme miejsce w finałach mistrzostw Polski młodzików

Polska - Senegal. Kilkaset osób w strefie kibica w Puławach [zdjęcia]
galeria

Polska - Senegal. Kilkaset osób w strefie kibica w Puławach [zdjęcia] 7 0

Tuż przed godz. 17 na placu F. Chopina w Puławach zrobiło się biało-czerwono. Kibice zgromadzili się w specjalnej strefie, by wspólnie obejrzeć mecz Polska-Senegal. Kolejne wspólne oglądanie już w niedzielę.

Rozbudowę COZL dokończy Budimex

Rozbudowę COZL dokończy Budimex 0 3

Sejmik województwa zgodził się na zwiększenie wydatków na dokończenie rozbudowy i modernizacji Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej – chodzi o ponad 64 mln zł w latach 2018-2019.

Przebudowa deptaka w Lublinie. Przyjechały nowe drzewa
film

Przebudowa deptaka w Lublinie. Przyjechały nowe drzewa 4 10

Wczoraj na odnawianą część Krakowskiego Przedmieścia przywieziono platany, które dostaną tu stały meldunek.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 czerwca 2018 r.